B**n PokerPortal.sk live Series - €8,000 GTD

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: B**n PokerPortal.sk live Series - €8,000 GTD

Odoslaťod palo1973 30 Apr 2011 21:00

podla mna takto zahra 3 handy,hoci by ani to nemal slowplayovat v multiway-AJ,AA,JJ cize u mna ok fold
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: B**n PokerPortal.sk live Series - €8,000 GTD

Odoslaťod michael163 30 Apr 2011 21:52

palo1973 napísal:podla mna takto zahra 3 handy,hoci by ani to nemal slowplayovat v multiway-AJ,AA,JJ cize u mna ok fold


presne toto.

akurat ma napadla jedna vec ktora mi neda: ked uz chcel ten set prip 2pair slowplayovat tak by nezvolil line check/call flop a check/raise turn?
toto mi pride ako standardnejsie fishy trapping rozmyslanie a ta line by imo davala na tieto handy taktiez zmysel. neviem si pomoct ale ten c/r na flope mi dost nedava zmysel... bez readov a bez nejakeho vyraznejsieho zaradenia hraca ak ho zaradime do std live midstakes MTT "reg" skupiny tak myslim ze by tieto handy tento hrac hral std bet/bet/bet(kedze takyto board UTG raiser cbetuje skoro vzdy atd atd) prip bet/craise turn (ofc mozno obozretnejsie ked by prisiel flush)

tot moje myslienkove pochody, nie som velmi MTTckar len mi to nedalo to sem nedat:)

na 7castlovom mieste v dany moment by som asi taktiez foldol
Obrázok používateľa
michael163
 
Príspevky: 689
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 63 krát/62 krát
Karma: 15

Re: B**n PokerPortal.sk live Series - €8,000 GTD

Odoslaťod yegon 30 Apr 2011 21:57

asi je to live pohodovy fold, nebol by som ani proti callu. Proti AJ/JJ/AA mas akurat odds, ak tam prihodis nejake KhQh tak si v pohode a hlavne na jeho line matie jedna vec, ked callnes flop raise tak preco betuje tak malo na turne. Mozno len nemal predstavu aky stack mu ostava ale ocakaval by som od vacsiny hracov hlavne ked by mal AA ze bude betovat viac lebo vie ze ty asi Ax nemas tym padom mas FD a aj ked by si to neuvedomil tak vacsina ludi na two tone boarde ta putne automaticky na flushdraw :) a ma strach ze to trafis na riveri takze betne so vsetkym 2pair+ vela. Navyse ak ta pozna tak vie ze ak sa na turn aj dostanes s AQ (co asi nie) tak tam ho foldnes nech betne akokolvek malo.

dalsia vec ktora stoji za zamyslenie, ak planujes foldnut river tak ci callovat uz turn ked po takejto line asi nemozes predpokladat ze by sa river precheckoval

poviem ti tak, dnes som prehral 2x set over set, ak by som bol na tvojom mieste tak prehram aj treti krat lebo proti mne by tie AA mal :)

je pravda ze ta jeho line na flope je hodne podozriva a vacsina ludi tam ma set
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: B**n PokerPortal.sk live Series - €8,000 GTD

Odoslaťod tomiG 30 Apr 2011 22:18

7castle napísal:
yegon napísal:obavam sa ci 7castle nebude tahat za kratsi koniec, hlavne ked folduje sety


Hralo sa asi 15min, blindy 25/50, UTG raise na 175, ja UTG+2 66 call, dalsi 3 call... flop A :heart: J :heart: 6 :club:, BB check, UTG check, ja betujem 650 do potu asi 900, 3x fold, UTG c/r na nejakych 1600. Ja call, turn tehla, myslim 5 :diamond:, on 2.5k, ja call, river 2 :club: alebo take cosi, on allin 9500, ja fold (mal som asi 11k).

UTG ma evidentne poznal, cita PP, ja jeho z videnia, predtym par krat limpol (ale s tym ze akoby sam vedel ze to nie je idealne), nevyzeral ze mu to je jedno, moj pocit bol ze je std live hrac.

Call me fish, ale ten fold nelutujem (ale rad si vypocujem nejake nazory na tuto ruku obv).

tak da sa zahodit vselico ale za 115eur by som to nezahodil ma AAalebo JJ a da takyto bet?nh inak ten ten call na turne bol otazny jednak davas free card pre pripadne flush ale aj postupku to sa nemusi v buducnosti vyplatit :) ja bysom na tu ruku asi vyletel lebo dam rr na turne asi 6000 a pokial ma to aa alebo jj ideme do all inu.pokial by to bolo pred itm alebo niekde na final table tak ta pochvalim teraz neviem :D
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: B**n PokerPortal.sk live Series - €8,000 GTD

Odoslaťod marcoo12snv 30 Apr 2011 22:53

ja toho moc nahrate nemam na live, ale cele mi to pride na AK,AJ, A6...
ta stavka na rivri je pre mna uplne nezmyselna ked mal set, nevyslo nic co by ho ohrozilo, takze si len skor myslel, ze mas nieco AK a ze mu to nezhodis na jeho AJ...
ale ja som len fish, pretocil by som ho uz na flope....
marcoo12snv
 
Príspevky: 276
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 51 krát/18 krát
Karma: 1

Re: B**n PokerPortal.sk live Series - €8,000 GTD

Odoslaťod sudden 30 Apr 2011 23:16

palo1973 napísal:podla mna takto zahra 3 handy,hoci by ani to nemal slowplayovat v multiway-AJ,AA,JJ cize u mna ok fold

myslim, ze by tam este kludne mohlo byt KhQh, KhTh, QhTh, neviem ako aktivne ten clovek hral a ci by sa do jeho utg opening range zmestilo KTs pripadne QTs, inak mi ten c/r flop na nejake combo draw celkom sedi
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: B**n PokerPortal.sk live Series - €8,000 GTD

Odoslaťod Komedia 30 Apr 2011 23:42

7castle napísal:
yegon napísal:obavam sa ci 7castle nebude tahat za kratsi koniec, hlavne ked folduje sety


Hralo sa asi 15min, blindy 25/50, UTG raise na 175, ja UTG+2 66 call, dalsi 3 call... flop A :heart: J :heart: 6 :club:, BB check, UTG check, ja betujem 650 do potu asi 900, 3x fold, UTG c/r na nejakych 1600. Ja call, turn tehla, myslim 5 :diamond:, on 2.5k, ja call, river 2 :club: alebo take cosi, on allin 9500, ja fold (mal som asi 11k).

UTG ma evidentne poznal, cita PP, ja jeho z videnia, predtym par krat limpol (ale s tym ze akoby sam vedel ze to nie je idealne), nevyzeral ze mu to je jedno, moj pocit bol ze je std live hrac.

Call me fish, ale ten fold nelutujem (ale rad si vypocujem nejake nazory na tuto ruku obv).


Škoda že si s ním nemal aspoň maličkú history inak by si to snapcalloval...Samozrejme boli v jeho range JJ,AA ktoré mohol takto zahrať až kým nedošiel river alebo mu TURN a RIVER urobil druhy par k esu... Kde uplne nezmyselne overbet AI (v pote tušim 8k a nejaké drobné) a on pushol 9k. Ty si dlho premýšlal a on vyzeral jak mrtvola keď si mu povedal že máš set, nemyslím si žeby sa on levelol do ničoho ako "moj overbet bude vyzerat week preto to pushnem pritom som nuts alebo 2nd nuts ked sám vie že ty mu moc wide necallneš). Premňa to bol očividný AI z kategorie "neviem čo mám robiť aby som ho vybluffoval tak pushnem a snad mi zahodí AJ,AQ) a o tom že mu zahodíš set asi ani nesníval :) Som presvedčený že na takom dry boarde (situacia na rivri) by set AA alebo JJ valuebetol uplne inak ako AI a vtedy by som popremýšlal o folde, ale jemu by som to nezhodil asi tak či tak...Ja som vypadol nejako okolo 35miesta. Ked si vypadol hráč co si ho mal po pravici sa rozraisoval a roz check/raisoval celkom silno. na CO som openR 89c 2k on BB CALL...FLOP Q62cc ma znova X/R tak som mu pushol AI cca 37k so solidnou FE+ak dorovná outy sú. Rozmyslal 15 sek a CALLol ma za polku jeho stacku s Q7o jak uplna ovca. River mu urobil este druhy par takže keby mi crackol silnejsiu handu by ma fakt nasral

Za tento príspevok od Komedia poďakovali :
marcoo12snv
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: B**n PokerPortal.sk live Series - €8,000 GTD

Odoslaťod 7castle 01 Máj 2011 00:54

Dik za nazory, par mojich postrehov.

yegon napísal:asi je to live pohodovy fold, nebol by som ani proti callu. Proti AJ/JJ/AA mas akurat odds, ak tam prihodis nejake KhQh tak si v pohode a hlavne na jeho line matie jedna vec, ked callnes flop raise tak preco betuje tak malo na turne. Mozno len nemal predstavu aky stack mu ostava ale ocakaval by som od vacsiny hracov hlavne ked by mal AA ze bude betovat viac lebo vie ze ty asi Ax nemas tym padom mas FD a aj ked by si to neuvedomil tak vacsina ludi na two tone boarde ta putne automaticky na flushdraw :) a ma strach ze to trafis na riveri takze betne so vsetkym 2pair+ vela. Navyse ak ta pozna tak vie ze ak sa na turn aj dostanes s AQ (co asi nie) tak tam ho foldnes nech betne akokolvek malo.


Ten "maly" turn bet by som neprecenoval, live hraci takto neberu do uvahy pot imo, pri c/r dal 1600 teraz 2500 to je podla mna std velky bet vs FD... Ano nejak som si zratal ze proti value rukam mam odds asi, ale mal som pocit ze so 100bb behind potrebujem lepsie odds (z rovnakeho dovodu preco neflipujeme v MTT 55/45 prvu ruku)

yegon napísal:dalsia vec ktora stoji za zamyslenie, ak planujes foldnut river tak ci callovat uz turn ked po takejto line asi nemozes predpokladat ze by sa river precheckoval


S tymto obv suhlasim, teoreticky je toto presne spot kde po calle na turne "musi" na blank riveri nasledovat dalsi call... Lenze, live to imo uplne neplati, tam mozes info na riveri skompletizovat aj nejakymi live tells, cize mozes zmenit nazor. Po flop c/r som ho daval na AA/JJ/AJ/AK, obcas AQ/KQhh/XXhh, turn to nejak extra nezmenil len to este viac spolarizoval do nut/AK range - predtym by som pokladal za dost nepravdepodobne ze takto bude hrat FD - ludia imo nerobia c/r s FDs ak je na flope A, kedze celkom logicky im to znizuje FE, co je pri agresivnom hrani FD dost zle.

Pred riverom mi teda islo o lacny SD s tym ze ak ho checkne tak obv silno vbetnem proti AK/AJ.

yegon napísal:je pravda ze ta jeho line na flope je hodne podozriva a vacsina ludi tam ma set


Presne tak imo, jeden zo zasadnych dovodov preco som foldol...

marcoo12snv napísal:ja toho moc nahrate nemam na live, ale cele mi to pride na AK,AJ, A6...
ta stavka na rivri je pre mna uplne nezmyselna ked mal set, nevyslo nic co by ho ohrozilo, takze si len skor myslel, ze mas nieco AK a ze mu to nezhodis na jeho AJ...
ale ja som len fish, pretocil by som ho uz na flope....


A6 nema nikdy obv ;) Uz je tam len jedna 6 a hlavne to neraisne PF. River bet je imo uplne std, ved je to PSB, co je spravidla nuts/air, kedze air uplny tu imo nema nikdy, airom sa stava len busted FD a podla mna je mimimum hracov co maju gule odbluffovat takto river o cely stack, cize vela ineho ako nuts som u neho nevidel...

tomiG napísal:tak da sa zahodit vselico ale za 115eur by som to nezahodil ma AAalebo JJ a da takyto bet?nh inak ten ten call na turne bol otazny jednak davas free card pre pripadne flush ale aj postupku to sa nemusi v buducnosti vyplatit :) ja bysom na tu ruku asi vyletel lebo dam rr na turne asi 6000 a pokial ma to aa alebo jj ideme do all inu.pokial by to bolo pred itm alebo niekde na final table tak ta pochvalim teraz neviem :D


To ze davam free card je imo dost irelevantne, kedze on tam velmi draw nema ako mat... s vynimkou malo pravdepodobnej FD. To ze je to 115e nehra velku rolu, teda snad iba v tom ako velmi je realne ze super odbluffuje cely stack - a ako som pisal moj pocitovy read bol ze mu to rozhodne nie je jedno.

sudden napísal:myslim, ze by tam este kludne mohlo byt KhQh, KhTh, QhTh, neviem ako aktivne ten clovek hral a ci by sa do jeho utg opening range zmestilo KTs pripadne QTs, inak mi ten c/r flop na nejake combo draw celkom sedi


Imo prehanas to s tym kombom, FD+GS zas take kombo nie je, plus ako som povedal, takato lajna je dost nepravdepodobna pre FD s A na flope, resp. bez overs... ludia imo taketo FDs ovela viac pasivne chasuju...

Komedia napísal:Škoda že si s ním nemal aspoň maličkú history inak by si to snapcalloval...Samozrejme boli v jeho range JJ,AA ktoré mohol takto zahrať až kým nedošiel river alebo mu TURN a RIVER urobil druhy par k esu... Kde uplne nezmyselne overbet AI (v pote tušim 8k a nejaké drobné) a on pushol 9k. Ty si dlho premýšlal a on vyzeral jak mrtvola keď si mu povedal že máš set, nemyslím si žeby sa on levelol do ničoho ako "moj overbet bude vyzerat week preto to pushnem pritom som nuts alebo 2nd nuts ked sám vie že ty mu moc wide necallneš). Premňa to bol očividný AI z kategorie "neviem čo mám robiť aby som ho vybluffoval tak pushnem a snad mi zahodí AJ,AQ) a o tom že mu zahodíš set asi ani nesníval :)


Njn, historia by urcite pomohla ;) Vojto suhlasim ze ten AI posobil aj na mna tym dojmom, ale znova hovorim, u mna to vylucilo AK a pod, ostalo nuts/air, busted FD som neveril pretoze to takto imo takmer nikto neoverplayne, ostalo mi air/nuts... predstava ze neznamy hrac ma v tomto spote air je pre mna stale dost scifi :shock:

Si to zoberme este raz, na to aby mal air musi mat proste gule c/r nejaku haluz a odbluffovat turn/river az po 150bb deep allin na riveri v PRVOM leveli... nech rozmyslam ako rozmyslam som si na 99% isty ze take nieco som snad NIKDY v zivote na live turnaji za 150e nevidel (okrem Borisa Zeleneho obv :D )

Anyway, vy co ste tam neboli, jeho ruku sme videli, takze feel free trafit co mal ;)

Za tento príspevok od 7castle poďakovali :
marcoo12snv
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: B**n PokerPortal.sk live Series - €8,000 GTD

Odoslaťod w4444x 01 Máj 2011 01:57

kokos foldnut set live to je ake zle :) ved to len z principu ze ho dostanes raz za 3 roky je skoda ... :)
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: B**n PokerPortal.sk live Series - €8,000 GTD

Odoslaťod yegon 01 Máj 2011 07:08

na druhej strane to moze byt clovek mysliaci si ze AK je nuts :) vid

Prvý all-in nenechal na seba dlho čakať. Pred flopom sa vytvoril pot okolo 10,000, pričom na flope Q high sa dvaja hráči pustili do re-raisovania, ktorý vyústil do all-inu. Juraj Šiška mal na ruke Q-K a jeho oponent A-Q.

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
marcoo12snv
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!