lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Jún 2011 06:57

Event 38 – 1500 NLHE

Vynikajuci stol, dlhu dobu som bol treti najmladsi na stole, jediny agresivnejsi hrac sedel hned po mojej pravej ruke, inak zvacsa dochodcovia a/alebo ustrachani limperi.

Spociatku sa darilo ak uz aj nie zvacsovat stack tak aspon triafat flopy, 2x som trafil set, z toho raz s AA na ruke, bohuzial spolu to prinieslo len 800 chipov (zacinali sme so 4500 pri blindoch 25/25). Potom som prisiel o cast stacku nepodarenymi cbetmi a o dost som prisiel aj v hande ked som si po UTG 2.2x raise a 2 calloch dorovnal na BTN ATs, za mnou este jeden call. Flop AKJtt sme precheckovali – zvazoval som ci betnut ale obaval som sa z toho aky kukuc mal UTG ze planuje check/raisovat co by mu vyslo tak akurat na allin. Navyse z ruk ako KQ vacsinou dostanem len jednu street , turn 6o vypalil UTG 1000 do potu 1200 vsetcia fold a ja call aj ked som z toho vobec nemal radost, nemyslim ze by takto vela betoval s KQ, skor to vyzeralo ze fakt nieco slowplayoval na flope – horsie esa v range velmi nema zato tam ma kopec 2pairov a setov, rozmyslal som aj nad foldom ale s TP a gutshotom som sa k tomu nejak nedokazal prinutit. River Ko super shovol zvysnych 2.7k a ja som foldol.

Podobna ruka sa odohrala neskor proti panicke, ktoru nam prisadili tesne predtym, blinds 75/150 ona open UTG na 400, za nou call a ja na CO call s KQs, flop K62r, teta bet 1000, MP fold a ja call, turn blank a teta bet 3000 ja fold.

Budem sa nad tymto musiet zamysliet lebo mam pocit, ze v oboch pripadoch mi super velkym betom naznacuje, ze moj TP nie je dobry a ked ma to stoji 1/5 stacku aby som si tuto info overil a pozrel sa co spravi na dalsej street, tak je mozno lepsie foldovat na ten prvy bet. Na druhej strane cbetuje uz dnes kazdy a predpokladat u neznameho hned od boku betsizing tell asi nie je mozne – porozmyslam o tom.

Jena vec, ktoru som urobil a je mozne, ze si za nu zoznem slusnu porciu vysmechu bol najmegafold pf v mojom zivote. Dochodca (70+) sediaci oproti mne v predchadzajucej hre vyhral megapot ked check/raisoval river - vyzeralo to na flopnuty set sudiac podla tricky geront-on-geront violence check/raise/call flop, ceck-check turn a check/raise river. Hned dalsiu ruku v skorej pozicii limpol 100 ja na CO s 5k stackom raisujem na 400 s KK (bol to moj prvy isoraise proti nemu, predtym normalne raisoval pf, limpovat som ho videl len ked bol uz limp pred nim), za mnou SB call a dochodca reraise na 1500. Rozmyslal som dlho lebo v handbooku NLHE pre dochodcov je pisane, ze takto sa maju hrat esa a neviem ci to ten chlapik cital alebo nie. Typek bol uplne kludny nevidel som, ze by hlboko dychal ako ludia, ktori maju big hand ale to som sledoval na nom aj v tej predchadzajucej hre takze mi to moc nedalo. Snazili sa na mna uz zavolat time, nakoniec som to zahodil lebo typka som uz videl raisovat AK pf standardne – aj tak vacsina ludi sa boji limpnut AK/QQ lebo co ked by netrafili flop resp by prisla overcard, chlapik ma mal covered a dovtedy ho nikto netrapil iso raisami, ze by bol z toho fed up a rozhodol sa, ze uz stacilo a ide sa branit s nejakou chujovinou. Takze predpokladal som, ze tak v 90+% ma to AA a zahodil som – shame on me :).

Po tretom leveli uz sa celkom stol zoshortil a na 100/200 bola hra akcnejsia. Bol som 2x allin s AK vs AK, par krat som reshovoval ale vzdy dobre handy lebo nikto nejak moc nestealoval, ze by sa dal reshovovat trash. Vacsia handa prisla ked belgican s 13BB stackom raisol na 525 v MP (100/200 level) a ja som shovol 88 na HJ so 4 ludmi za mnou, bolo to asi dost na hrane, belgican ale dost raisoval a pri jeho stacku myslim, ze je to v pohode otazka je moj risk voci tym za mnou, mal som 23BB. BB s presne rovnakym stackom dorovnal s TT a je som riverol set a vyradil ho.

Potom som prisiel o niekolko potov a potacal som sa okolo 30BB – tu som mal dalsie problemy lebo som sa asi 3-4x dostal do situacie kedy predo mnou super raisol a ja som mal presne handu, s ktorou sa mi nepacil ani raise ani fold ani call, nieco typu 77/88 – netusim ako to v takychto pripadoch hrat budem to musiet prejst s niekym veci znalym. Ja som sa rozhodol po 3x pre call lebo som mal poziciu a vsetky 3 handy som prehral podla ocakavania bez SD.

Takto som sa dostal az do situacie kedy som mal pri 150/300/25 zhruba 4.5k stack a po akcii UTG limp (chlapik bol taky priposraty videl som ho limp/callovat A7s z tejto pozicie ale videl som ho aj raisovat, takze som predpokladal ze som lepsi), MP overlimp a ja na BTN posielam allin s AJ. UTG call s AQ a mne ostal 1BB. Po 2 handach som ho poslal proti limpu a iso raisu, na flope a turne QTxx som bol good proti T9 ale river 9 ma poslala domov.

Cely turnaj som sedel vedla typka co kazdu prechadzku chodil hulit travu a potom smrdel na metre daleko – wtf bolo mi ku koncu z toho dost nevolno, hlavne ked cez dinner break dal zrejme nejaku dokladnejsiu session.

Zajtra 5k NL 6max

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
vlade
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 23 Jún 2011 07:57

imo moc herofoldujes
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tomm 23 Jún 2011 08:33

yegon napísal:...
Rozmyslal som dlho lebo v handbooku NLHE pre dochodcov je pisane, ze takto sa maju hrat esa a neviem ci to ten chlapik cital alebo nie.


a nie je v tej knihe pisane s esami minraise na 700? ty si vlastne s tymi konmi bluffoval, dufam ze sa poucis a nabuduce budes setminovat... :)
tomm
 
Príspevky: 452
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 13 krát/10 krát
Karma: 3

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Jún 2011 08:50

kedy sa mi znova stane ze ma 70 rocny pajko limp reraisne a ja budem mat kone? :) dufam ze uz nikdy

QQ by tam imo bol easy fold, KK je gross ako hovoria amici "I puked in my mouth"
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 1zart1 23 Jún 2011 10:32

yegon napísal:kedy sa mi znova stane ze ma 70 rocny pajko limp reraisne a ja budem mat kone? :) dufam ze uz nikdy

QQ by tam imo bol easy fold, KK je gross ako hovoria amici "I puked in my mouth"


Hm, pred sebou mam nastenku, na nej vela mudrych pouciek o MTT a jedna z nich je: - KK hrajte preflop akoby ste mali najsilnejsiu handu. Vyhodim nastenku?
1zart1
 
Príspevky: 1763
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 9 krát/17 krát
Karma: 8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Horsey7 23 Jún 2011 12:23

yegon nebud nit :)

stackoff s KK vs nitty dedko > prefoldovat sa na seat open
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tomiG 23 Jún 2011 17:37

ahoj skor ako ma trapia tie call 1.handa ktoru opisujes callujes 1000bet do 1200 potu ked superovi ostane za ciarou 2700chipov?tam nic ine ako fold alebo all in neprichadza do uvahy analizujes jeho karty ale nerozmyslas na jeho tahom na river pokial niesi ochotny doplatit jeho all in na river nemozes mu to z tvojou handou callovat dokonca si myslim ze by si foldol aj keby betol nieco cca 1500 na river tak si to calloval len na jeho pripadny check?2.handa s tou zenskou ked uz call pred flopom...trafi ta krasne Kxx flop pride cbet od nej ked sa rozhodnes ist cestou callovat potom musis na turne nezavisle od toho co sa otoci mozno mimo A na superkyn 2 barel reagovat all inom poraza ta AK AA a flopnuty set to je velmi slusna sanca podla mna to tam tlacila s QQ?JJ?TT alebo take nieco prisel blank a ty foldnes ale ked nechces ist touto cestou tak pretocit ten cbet na flope...nebud callfoldmachina na takomto turnaji s touto strukturou je ta handa luxus ktory nemozes takto zahrat.co sa tyka tych malych a strednych parou pri cca 30bb v strednych poziciach su nehratelne das 3krat call za dva orbity a 30%stacku je v haji takze fold a sanca ze flopnes set je vieme aka ale hlavne tam je stale velke riziko masivneho 3betu v neskorsich poziach a zase sme pri folde sice si nemal tak agresivny stol ale sanca ze tam ten 3 bet pride je velka a pokial ti tie pari chodili na co a btn tak je dolezite kolko hracov je v pote ja callujem len pri jednom hracovi inak fold lebo neviem co este prinesie sb a bb.ale za co ta chcem pochvalit je ten fold s KK ako si to opisal som si isty ze mal AA...a aj ked sa mylime stalo nas to len 400chipov takze GF tak myslim ze sa treba trosku uvolnit a kludne sa tam na tych 1k a 2k eventoch vyblazni a hraj to agresivne ta 6 max ti bude sediet najvac drzim velmi palce a hlavne si to uzivaj nevadi ved na buduci rok mozes prist zase ;) aked stretnes jj tak ho klofni :D velke velke :gl:

Za tento príspevok od tomiG poďakovali :
wookie
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Jún 2011 17:55

s tym AT suhlasim ze to mal byt asi fold na turne ale pravdu povediac vsimol som si ze betol tak vela az ked som si neskor v duchu spocital kolko bol pot

KQ proti UTG 50 rocnej tete je imo na ruhy barrell vzdy fold, neexistuje ze by betovala skro pot s QQ na Kxx boarde - to je scifi

stredne pary su s 30BB problem i ked situacia ktoru popisujes ze pride squeeze by ma netrapila za mnou uz v tom case sedeli 3 mladi chalani cize by som sa easy stackoval pf to bola jedna z mala pozitivnych veci v tych handach
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tomiG 23 Jún 2011 21:26

tak nech ta tie 50 rocne tety a 70 r ujovia nemylia oni cbetovali a bluffovali ked mi sme sa este hravali v piesocku :D cela ich taktika a strategia moze byt postavena na tom a vo vegas to plati 3nasobne mojho brachu balila jedna 60rocna babka v jednom butiku len nech si kupi neake tricko bol pre nu cukricek zlaticko a ja neviem co este a predpokladam ze si potom isla vecer sadnut niekde na cash game alebo k automatom je to trosku ina mentalita u nas na turnajoch vela takych tiet a ujov asi neuvidime :Dmozno ked zostarneme :D tak :gl:
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tomiG 24 Jún 2011 21:18

ked som cital tu poslednu hand na 6max rano pri ranajkach tak mi normalne zabehlo verim tomu ze to bolo posledne taketo brutalne sako na tomto wsop hlavu hore a ideme dalej zajtra je ten razz to sa celkom tesim myslim ze tam budes jediny svkhrac :D tak uz aj to si zasluzi velke uznanie :poklona:
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!