Kuriozita

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: Kuriozita

Odoslaťod tomiG 06 Sep 2011 11:05

devil ale v kontexte tej sutaze sa da ten fold pochopit ostavalo uz len par ruk dokonca a on z prehladom viedol tabulku vitazou hralo sa tusim rste o passport v hodnote 50k inak potom este asi tri ruky na to foldol aj kk na neakom nizkom borde ale samozrejme ten posledny hrac ho porazil...
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Kuriozita

Odoslaťod tomiG 06 Sep 2011 11:10

TomMolivan napísal:
tomiG napísal:

inak par hier mal hellmuth pred tym velmi podobnu handu tam mu ten bluff vysiel tu to bola katastrofa :D inak do itm ostavalo uz len 10hracov mal 100k v chipoch no neviem asi ho tabulka umistneni v itm moc nezaujima :D


No ono žiadneho čo i len trochu kompetentného hráča by tabuľka ITM nemala zaujímať. Teda mala, ale jedine v tom, že kedy je najvyšší čas prejsť do hyperaggro módu a ozbíjať stôl.

jasne bezne sa stava ze shortstack na bubline ozbija cely stol :lol2: to nemyslis vazne ze ta hra 10miest pred itm ma z jeho pohladu neaky zmysel staszko mal v tom case 25k a kde je...
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Kuriozita

Odoslaťod sry4that 06 Sep 2011 11:17

http://www.youtube.com/watch?v=l2oLcdHzFm8

this is a big tournament here
sry4that
 
Príspevky: 137
Založený: Aug 2010
Poďakoval/li: 38 krát/7 krát
Karma: 0

Re: Kuriozita

Odoslaťod TomMolivan 06 Sep 2011 11:19

tomiG napísal:
TomMolivan napísal:
tomiG napísal:inak par hier mal hellmuth pred tym velmi podobnu handu tam mu ten bluff vysiel tu to bola katastrofa :D inak do itm ostavalo uz len 10hracov mal 100k v chipoch no neviem asi ho tabulka umistneni v itm moc nezaujima :D


No ono žiadneho čo i len trochu kompetentného hráča by tabuľka ITM nemala zaujímať. Teda mala, ale jedine v tom, že kedy je najvyšší čas prejsť do hyperaggro módu a ozbíjať stôl.

jasne bezne sa stava ze shortstack na bubline ozbija cely stol :lol2: to nemyslis vazne ze ta hra 10miest pred itm ma z jeho pohladu neaky zmysel staszko mal v tom case 25k a kde je...


Aj pre uvedomelého short-stacka má bubble factor výrazné pozitívne špecifiká. Jednak mu budú ostatní hráči priraďovať omnoho viac tight range, než po prasknutí bubliny plus calling range niektorých hráčov bude už sama o sebe užšia, pretože nebudú chcieť ohroziť svoj stack (že so shortom nemôžeš v danej ruke prehrať celý svoj stack neznamená, že prehra s ním nemôže ohroziť tvoje šance na ITM).

Čo sa týka Staszka, to je čisto result-oriented thinking, je to ako crakcnúť s 27o esá a povedať, že od dnes hrávam 27o aj do all-inu, lebo šak predsa porazili esá. Aj slávny Jack Strauss v 1982 vyhral WSOP ME napriek tomu, že mal v jednom bode pred sebou iba jeden chip, ale to neznamená, že sa kvôli tomu necháme vždy na začiatku turnaja ublindovať, lebo šak aj s jedným chipom sa dá vyhrať.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Kuriozita

Odoslaťod TomMolivan 06 Sep 2011 11:35

Samozrejme, Hellmuthova play bolo asi to najhoršie, čo som zatiaľ v tohtoročných ESPN epizódach videl, ale s bublinou to teda nemá absolútne nič spoločné.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Kuriozita

Odoslaťod tomiG 06 Sep 2011 11:57

TomMolivan napísal:Samozrejme, Hellmuthova play bolo asi to najhoršie, čo som zatiaľ v tohtoročných ESPN epizódach videl, ale s bublinou to teda nemá absolútne nič spoločné.

akoze nema ved tam sedis 4dni poti sa ti rit len aby si nieco vyhral a potom to tam odbluffujes?vidis ako pises mali by sa bat ze mas silnejsiu handu kedze si short stack a ides do hry ale prd nikoho to ani nehne kludne ta bude este 3betovat a to je spravne da ti najavo ze sa hra o tvoj turnajovi zivot ako chces taky stack ublafovat?a este na bubline dobre raz mu to vyslo ale ved prave preto zachranil sa ale ved nemozes bluffovat kazdy orbit skor ci neskor narazis a sedel si tam 4dni na nic.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Kuriozita

Odoslaťod TomMolivan 06 Sep 2011 12:37

tomiG napísal:
TomMolivan napísal:Samozrejme, Hellmuthova play bolo asi to najhoršie, čo som zatiaľ v tohtoročných ESPN epizódach videl, ale s bublinou to teda nemá absolútne nič spoločné.

akoze nema ved tam sedis 4dni poti sa ti rit len aby si nieco vyhral a potom to tam odbluffujes?vidis ako pises mali by sa bat ze mas silnejsiu handu kedze si short stack a ides do hry ale prd nikoho to ani nehne kludne ta bude este 3betovat a to je spravne da ti najavo ze sa hra o tvoj turnajovi zivot ako chces taky stack ublafovat?a este na bubline dobre raz mu to vyslo ale ved prave preto zachranil sa ale ved nemozes bluffovat kazdy orbit skor ci neskor narazis a sedel si tam 4dni na nic.



Tvojou úlohou a cieľom je maximalizovať svoje šance na výhru, nie si tam vyprdieť mincash, tak je skrátka postavená výplatná štruktúra a práve kvôli takýmto hráčom je to abusovanie bubliny také ziskové. Samozrejme, že nemôžeš čakať, že sa z teba pokaká aggro pro s big stackom, ale vzhľadom na to, aký megasoft Main Event je by bubble fáza mala byť pre každého čo i len priemerného hráča zlatou baňou, pretože množstvo hráčov, ktorí sú tam moneyscared je enormné.

Každopádne, tým, že tá play nemá nič spoločné s bublinou som mal namysli hlavne to, že je to zahrané tragicky bezohľadu na to, v akej fáze sa práve turnaj nachádza.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Kuriozita

Odoslaťod tomiG 06 Sep 2011 12:54

ok nechcem to pocitat a asi by som ani nevedel neake exaktne cislo vysukat zo seba ale pokial si zvacsis svoj stak z 100k na 160 v tejto faze turnaja absolutnym donky bluffom kde riskujes vypadnutie sa tvoje sance na celkovu vyhru zvacsia v desatinach % preto taketo tahy nemaju zmysel aspon z mojej strany
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Kuriozita

Odoslaťod TomMolivan 06 Sep 2011 13:33

No len, že máš hrať aggro znamená hlavne, že budeš otvárať, restealovať a cbetovať veľa potov, nie že "aha, je bubble, tak idem naslepo poslať tri barrely do nita"
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Kuriozita

Odoslaťod tucniak 06 Sep 2011 13:38

jezis tom naco sa snazis, cez 300 prispevkov a furt to iste dokola.. :)

na bubble treba sediet na riti a cakat na AA az kym nebudes mat jeden chip, ked ich najdes, rovno to posli pf ai (aby si maskoval co mas, lebo ved keby chces value, tak ofc limpnes, aby si mal zakaznikov)

Za tento príspevok od tucniak poďakovali :
TomMolivan
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!