Mezinárodní turnajová pravidla (TDA rules): Bank / odkrytí k

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Mezinárodní turnajová pravidla (TDA rules): Bank / odkrytí k

Odoslaťod Boxer38 28 Sep 2011 21:27

Poker je sport a v kazdom sporte su pravidla predsa aj hokej aj futbal ma vsade vo svete rovnake pravidla predsa tak preco by nemal mat aj poker?rovnako ako aj v anglicku rovnako aj na slovensku je offside tak isto formulovany tak preco potom aj poker a kazda jeho varianta nemoze mat rovnake rules? :wall:
Boxer38
 
Príspevky: 118
Založený: Sep 2011
Poďakoval/li: 7 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Mezinárodní turnajová pravidla (TDA rules): Bank / odkrytí k

Odoslaťod hyena 28 Sep 2011 21:29

Ja som tiež o tomto pravidle počul, v podstate sa to berie ako ukázanie kariet.Ale tam je podmienka,že povieš,aké karty konkretne máš.Takže,ked si povedal iba,že máš full,tak si žiadne pravidlo neporušil.
hyena
 
Príspevky: 143
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 4 krát/11 krát
Karma: -7

Re: Mezinárodní turnajová pravidla (TDA rules): Bank / odkrytí k

Odoslaťod APminer 28 Sep 2011 21:30

Boxer38 napísal:Poker je sport a v kazdom sporte su pravidla predsa aj hokej aj futbal ma vsade vo svete rovnake pravidla predsa tak preco by nemal mat aj poker?rovnako ako aj v anglicku rovnako aj na slovensku je offside tak isto formulovany tak preco potom aj poker a kazda jeho varianta nemoze mat rovnake rules? :wall:


u pokeru neexistuje FIFA nebo IIHF .... a i tady jsou rozdíly - hokej : napr. rozmery hriste, zakazane uvolneni ...
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: Mezinárodní turnajová pravidla (TDA rules): Bank / odkrytí k

Odoslaťod APminer 28 Sep 2011 21:33

hyena napísal:Ja som tiež o tomto pravidle počul, v podstate sa to berie ako ukázanie kariet.Ale tam je podmienka,že povieš,aké karty konkretne máš.Takže,ked si povedal iba,že máš full,tak si žiadne pravidlo neporušil.


už v úvodu uvádím (dle TDA):
V případě rozporu mezi těmito pravidly a předpisy a pravidly herny, kasina nebo pořádající agentury, se používají pravidla agentury.

takže smůla ...
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: Mezinárodní turnajová pravidla (TDA rules): Bank / odkrytí k

Odoslaťod hyena 28 Sep 2011 21:44

Jasne,ale v Humenom toto pravidlo vôbec nepochopili,a dokonca boxer bol v alline,a dokonca v HU.
Takže kecami,mohol iba ušetriť žetony súperovi.
Ale ked to bol kamoš managera. :mortylen:
hyena
 
Príspevky: 143
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 4 krát/11 krát
Karma: -7

Re: Mezinárodní turnajová pravidla (TDA rules): Bank / odkrytí k

Odoslaťod Boxer38 28 Sep 2011 21:58

vlastne ja s kamaratom sme tam boli prvy a posledny krat boli sme tam na sluzobke tak ze si pojdem zahrat niekde a nsli sme tam dva kluby v jednom sa hral 5rebuy tu ten 50 double cize volba bola jasna ale keby viem aky hajzlici tam su tak tam v zivote nevkrocim ja som isiel na hotel kamos este ostal hrat skoncil 6. ale to je vlastne jedno tiez sa mu stale jedna zaujimava situcia ked pre flop raisol teraz trepnem blbost 10K a chlapec mal napr. 10100 povedal call a dal pred seba vsetky zetony vsetci fold on v domienke ze su all in hral so sluchadlami v usiach otocil karty dealerka vtedy zacala ratat zetony a usudila ze tam je o 100 chips viac tak mu auto foldlo kedze nepovedal call a otocil karty....ako postupovat v takejto situacii co je najvhodnejsie??


inak mal JJ a ten druhy AA tak mozno usetril kilecko : :D
Boxer38
 
Príspevky: 118
Založený: Sep 2011
Poďakoval/li: 7 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Mezinárodní turnajová pravidla (TDA rules): Bank / odkrytí k

Odoslaťod APminer 28 Sep 2011 22:17

tady opět zaleži na pravidlech herny ... ale auto fold by to byt neměl ...

rada: strčte si ty sluchátka radši do p***** :sos:

ale doporučuji ŘÍCT "call", pokud jsem rozhodnutý dorovnat ....

a navíc by jsi měl mít přehled o stacku soupeřů ;)
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: Mezinárodní turnajová pravidla (TDA rules): Bank / odkrytí k

Odoslaťod sudden 28 Sep 2011 23:43

Boxer38 napísal:vlastne ja s kamaratom sme tam boli prvy a posledny krat boli sme tam na sluzobke tak ze si pojdem zahrat niekde a nsli sme tam dva kluby v jednom sa hral 5rebuy tu ten 50 double cize volba bola jasna ale keby viem aky hajzlici tam su tak tam v zivote nevkrocim ja som isiel na hotel kamos este ostal hrat skoncil 6. ale to je vlastne jedno tiez sa mu stale jedna zaujimava situcia ked pre flop raisol teraz trepnem blbost 10K a chlapec mal napr. 10100 povedal call a dal pred seba vsetky zetony vsetci fold on v domienke ze su all in hral so sluchadlami v usiach otocil karty dealerka vtedy zacala ratat zetony a usudila ze tam je o 100 chips viac tak mu auto foldlo kedze nepovedal call a otocil karty....ako postupovat v takejto situacii co je najvhodnejsie??


inak mal JJ a ten druhy AA tak mozno usetril kilecko : :D


karty ti foldnut nemozu aj ked ich omylom otocis, to sa nerobi v ziadnom normalnom klube/kasine kde tomu aspon trochu rozumeju (v Humennom pouzivaju asi celkovo ine pravidla :D) standardtne sa to riesi tak, ze hrac, ktory tie karty otocil uz nemoze vykonat ziadnu agresivnu akciu bezohladu na to aky ma stack, hra s otvorenym kartami a moze len check/call na vsetkych ostavajucich streets, ak by to niekto robil umyselne tak moze dostat sitout, ale foldnut karty by mu nikdy nemali

je to logicke, vyhodu tym vlastne ziskava super, ktory tie karty vidi a moze hrat podla toho

Za tento príspevok od sudden poďakovali :
Boxer38
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Mezinárodní turnajová pravidla (TDA rules): Bank / odkrytí k

Odoslaťod KoPe 29 Sep 2011 05:16

sudden napísal:karty ti foldnut nemozu aj ked ich omylom otocis, to sa nerobi v ziadnom normalnom klube/kasine kde tomu aspon trochu rozumeju (v Humennom pouzivaju asi celkovo ine pravidla :D) standardtne sa to riesi tak, ze hrac, ktory tie karty otocil uz nemoze vykonat ziadnu agresivnu akciu bezohladu na to aky ma stack, hra s otvorenym kartami a moze len check/call na vsetkych ostavajucich streets, ak by to niekto robil umyselne tak moze dostat sitout, ale foldnut karty by mu nikdy nemali

je to logicke, vyhodu tym vlastne ziskava super, ktory tie karty vidi a moze hrat podla toho


V tomto s tebou nesúhlasím, že ti nikdy nemôžu foldnúť karty. Sú situácie keď ti môžu foldnúť ruku ako napr keď hráte a na rivri súper betne, ty premýšlaš a schválne otočíš svoje karty, aby si videl súperovu reakciu ked ich uvidí a získal read o sile jeho ruky tak v tomto prípade máš automatický fold. Samozrejme pokiaľ hocikedy náhodou otočíš svoje karty nemali by ti ich nikdy foldnúť.
Obrázok používateľa
KoPe
 
Príspevky: 289
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 3 krát/13 krát
Karma: 0

Re: Mezinárodní turnajová pravidla (TDA rules): Bank / odkrytí k

Odoslaťod palo1973 29 Sep 2011 07:29

kamosovi sa toto stalo na EPT berlin,level 1,on betuje do potu asi 700 nejakych 400 na J high boarde,super rozmysla,on pocuje call a otaca svoje JQ,to slovicko call sa ozvalo od vedlajsieho stola,zavolali floormana,super bol na rade a kamos mohol pokracovat len pasivne v hande, mal len dve moznosti fold alebo call,nemohol raisovat,super vsak hlasi raise all in asi 30k a co na to kamos?call 8-)
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!