Psychológia v pokri (3.diel): Nestrácajte koncentráciu!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Psychológia v pokri (3.diel): Nestrácajte koncentráciu!

Odoslaťod admin 01 Okt 2011 11:12

Diskusia k článku: Psychológia v pokri (3.diel): Nestrácajte koncentráciu!

V predošlej časti venovanej psychológii sme sa zamerali na nastavenie našej mysle na víťaznú vlnu. Teraz budeme pokračovať článkom, ktorý sa bude detailnejšie venovať koncentrácii a veciam s ňou spojenými. Tak ako každý vrcholový športovec sa snaží koncentrovať len na svoj výkon, tak aj pokrový hráč by mal byť pri podávaní svojich výkonov maximálne koncentrovaný. Nutnosť robiť neustále správne rozhodnutia robí z pokru hru, pri ktorej akákoľvek strata koncentrácie stojí hráča nemalé peniaze. Udržanie koncentrácie teda vedie k maximalizácii nášho zisku a tento článok vám poradí ako na to. Pri súčasnom trende, kedy hráči zvyknú hrať niekoľkohodinové sessions na viacerých stoloch, dostáva slovo koncetrácia úplne iný rozmer. Len chvíľková strata koncentrácie môže viesť k značným stratám, ktoré môžu v istých situáciach viesť k tiltu a bustnutiu. Sústrediť sa počas celej hry je zlato a preto je dôležité si uvedomiť, čo je preto potrebné urobiť. Ešte skôr ako som začal hrať poker, musel som sa naučiť sústrediť na učenie. Ide vôbec o prvé kontakty človeka so sústredením. Už tu som zistil, že ak sa v škole sústredím na výklad učiteľa, tak doma sa mi potom ľahšie učí a stojí ma to menej námahy. Samozrejme aj doma, keď som sa učil, tak rýchlosť a kvalita môjho učenia bola závislá od mojej koncentrácie. Už v tom čase som pochopil...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22212
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!