Škola pre začiatočníkov (4. časť): Mikrolimit stratégia

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Škola pre začiatočníkov (4. časť): Mikrolimit stratégia

Odoslaťod admin 11 Sep 2010 11:56

Diskusia k článku: Škola pre začiatočníkov (4. časť): Mikrolimit stratégia

Mikrolimity sú väčščinou označované ako limity v rozsahu od $0.01/$0.02 (NL2) až po $0.1/$0.25 (NL25). Kvôli týmto limitom nájdete na stoloch omnoho viac zlých hráčov ako napríklad na $1/$2 (NL200).

Pokiaľ ste prešli pár fór, mohli ste sa dočítať, že mnohí ľudia si myslia, že tieto limity sa jednoducho nedajú porážať. Myslia si, že všetci zlí hráči majú proste príliš veľa štastia a neexistuje hráč, ktorý by bol schopný porážať tieto limity.

Poker na týchto mikrolimitoch sa dá perfektne porážať, ale iba vtedy, keď máte správnu stratégiu.

Dovoľte mi ale podotknúť, že tento koncept aj s trochou pravdy je ďaleko vzdialený od správností stratégií na vyšších limitoch. S príliš veľa hráčmi, ktorí dorovnávajú svoje draws so zlými pot odds a dorovnávajú obrovské bety s polovičnou rukou, neexistuje spôsob ako neporážať tieto limity. Preto vám prinášame zopár kľúčov k mikrolimit stratégii. Mali by ste si ich osvojiť ešte predtým, než začnete hrať.

1.) Nesnažte sa obohrať svojich súperov

Keď si sadáte za stôl, môžete si myslieť, že ste najlepší hráč na stole. Byť namyslený na mikrolimitoch vedie ku katastrofe. Pokiaľ sa budete snažiť zobrať pot a vyfoldovať súpera tým, že budete reprezentovať set a súper vás dorovná s tretím párom, nemôžete za to obviňovať nikoho iného, len samého...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22216
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Škola pre začiatočníkov (4. časť): Mikrolimit stratégia

Odoslaťod Hendo999 23 Sep 2011 12:34

Pokiaľ budete hrať len premium ruky a betovať len najlepšie z nich, nebojte sa, že by ostatní hráči nešli s vami do hry. Hráči na mikrolimitoch vôbec nie sú koncentrovaní na hru a už vôbec nie na to, ako kto hrá. Takže nemajte obavy, že by ste museli nejako meniť stratégiu, pretože vaša hra súpera vôbec nezaujíma.
článok celkom fajn až tu kde píšeš že "Hráči na mikrolimitoch vôbec nie sú koncentrovaní" atd.. si myslím že všade sa nájdu dobrý aj zlý hráči na každom limite netreba podcenovať nikoho,, a je rozdiel aj akej herni hráš
Obrázok používateľa
Hendo999
 
Príspevky: 252
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 83 krát/15 krát
Karma: 3

Re: Škola pre začiatočníkov (4. časť): Mikrolimit stratégia

Odoslaťod Chlpo1989 23 Sep 2011 14:45

Jeden priklad z praxe za vsetky:
Emjayko shotuje NL100 a zrovna ma na stole JK-ja. Po par rukach odchadza, lebo zisti, ze ani jeden z hracov nie je taky, z ktoreho by mohol tahat peniaze. Myslis, ze Dzejkej by sedel niekolko desiatok ruk s dobrymi hracmi na stole a nenasiel by si radsej nejaky lepsi stol? Myslim si, ze Dzejkej je levelom uplne niekde inde ako Emjay (sorry bro) a prenho to boli hraci plny leakov, ktorych vedel bez problemov exploitovat.

Cize velmi zalezi na tom, na akom leveli si ty a pri tom vnimas tych "dobrych" hracov okolo seba. Ak budes hrat NL50 a pozries sa spatne na tych tvojich "dobrych" hracov na NL10, tak uz viac nebudu dobri :)
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Škola pre začiatočníkov (4. časť): Mikrolimit stratégia

Odoslaťod emjayko 23 Sep 2011 15:12

Obrázok používateľa
emjayko
 
Príspevky: 886
Založený: Mar 2009
Poďakoval/li: 35 krát/52 krát
Karma: 29

Re: Škola pre začiatočníkov (4. časť): Mikrolimit stratégia

Odoslaťod Hendo999 23 Sep 2011 18:45

takto som sa na to nepozrel no uvidíme tak za rok keď budem možná na úrovni aby som mohol atakovať NL25 a budem si to mocť porovnať z NL5
Obrázok používateľa
Hendo999
 
Príspevky: 252
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 83 krát/15 krát
Karma: 3

Re: Škola pre začiatočníkov (4. časť): Mikrolimit stratégia

Odoslaťod Hendo999 12 Okt 2011 10:52

tak neprešiel rok ale mesiac a hrám NL25 a na moje počudovanie tu nachádzam ešte slabších hráčov ako na NL5 ale nesťažujem sa ;)
Obrázok používateľa
Hendo999
 
Príspevky: 252
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 83 krát/15 krát
Karma: 3


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!