Mike Caro – Poker Tells (4. časť): Narábanie s kartami

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Mike Caro – Poker Tells (4. časť): Narábanie s kartami

Odoslaťod admin 30 Okt 2011 22:21

Diskusia k článku: Mike Caro – Poker Tells (4. časť): Narábanie s kartami

Zahryznite sa s nami do problematiky poker tells. Po kratšej pauze sa na naše stránky vracia séria článkov venovaná živej hre, najmä pokrovej psychológii a body language.

Aj keď nepatrím k nadšencom komixových príbehov, vždy ma fascinovala myšlienka, že by som ovládal schopnosť poznať karty mojich protihráčov. Celú koncepciu predstavy o „supersile“ som zjednodušil a dnes sa pokúsim dokázať, že za pomoci správneho výkladu poker tells je možné odhadnúť silu súperovej kombinácie.

Poďme ale pekne po poriadku. Sme pred flopom, dealer práve dorozdával poslednú kartu. Čo by sme si mali všimnúť ako prvé? Keďže väčšina hráčov si pozerá karty okamžite a bez ohľadu na to, či sú na rade, pozorovaním môžeme zistiť, ktorí naši protihráči aj potom, ako spoznali obsah svojej ruky, prejavujú naďalej záujem o hru. Verte mi, že jeden dobre zameraný pohľad na stôl môže prezradiť, že traja či štyria hráči sa do boja o aktuálny pot určite zapájať nebudú. Na niektorých možno dokonca sledovať netrpezlivosť, kedy už konečne na nich príde rada, aby mohli ten „odpad“, čo im dealer opäť rozdal, zahodiť. Preto neustále zdôrazňujem, prečo je také dôležité pozerať si karty až keď sme na rade. Kým nepoznáme obsah našej ruky, pozorujeme stôl, aby sme nazbierali čo najviac informácií. Ak máme dostatok informácií, môžeme si vytvoriť predstavu o sile...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22215
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!