´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Odoslaťod admin 02 Mar 2012 11:32

Diskusia k článku: ´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Prínášame vám druhú časť rozhovoru s live regulárom Vojtechom, vystupujúcim pod prezývkou ´Komedia´, v ktorom sa dozviete opäť niečo viac o jeho pokrovej kariére a názoroch. V prípade, že vás zaujíma pohľad pravidelného live hráča a skúseného dealera, čítajte ďalej. Ako vyzerajú tvoje live session? Komédia: K stolu chodím vždy okolo 21:30, kedy začína prestávka na turnaji (4-5x v týždni). Ak hráme full table a je možnosť založiť nejaký 4-5max s ľudmi, čo sú na waiting liste, sadnem si tam, lebo to mi viac vyhovuje. Samozrejme, ak je fullring celkom štavnatý, tak ostávam sedieť (smiech). Hrám zhruba 5-6 hodín, keď je dobrý stôl ostanem tak hodinu navyše, ale viac nie, aj keď je hra hocijako easy. Po siedmich hodinách už nehrám svoju A-game a robím voloviny. Často si medzi session robím pauzy na jeden orbit, aby som sa trošku odreagoval. Trackuješ si svoje live výsledky? Koľko asi odohráš rúk/hodín týždenne/mesačne?Komédia: Našťastie som si to odchytil hneď od začiatku, čiže mám tracknuté skoro všetko. Odsedené hodiny, aký limit sa hral, profit, tipy cash, tipy bar. Od tohto mesiaca si trackujem aj koľko hodín odsedím pri študovaní hry a moje spew/tilt/ a nezmyselné bluff handy a koľko €€€ som s nimi spálil. Koľko rúk odohrám sa tracknúť nedá – raz dostanem za pol hodinu 10 rúk, inokedy 30. Ale mesačne odsedím za stolom cca 100 hodín. Nie si...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22363
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: ´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Odoslaťod Chlpo1989 02 Mar 2012 12:53

Fajn rozhovor, nech sa dari v oboch smeroch :gl:
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: ´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Odoslaťod trgy 02 Mar 2012 14:00

Neplanujes prist na cash do Kosic? Kazdy piatok sa tu hra 2-5 a spojit to napr. s nejakym vacsim turnajom- napr. koniec marca je 200 eur =15k garant a cash 1-2 a zrejme aj 2-5 bude cely vikend...
trgy
 
Príspevky: 193
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 21 krát/35 krát
Karma: 2

Re: ´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Odoslaťod tucniak 02 Mar 2012 14:01

k tym spewom-je sice fajn ze si pises kolko si tym ''odpalil'' ale ma to aj druhu stranu mince, casto nieco take spravis a mas zrovna stastie-> ze super ma bullshit, je opity alebo skratka foldne top svojej range z nejakeho dovodu, alebo ti v spote ukaze totalny btm..

takze ti mozno aj nieco ''zarabaju'', len ked sa na to pozeras cisto finance, plays to mozu byt aj tak zle..

to len taky vhlad :)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: ´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Odoslaťod pLAYERsvk 02 Mar 2012 15:50

Ahoj, neviem ci tomu spravne rozumiem (som live CG fish). Oprav ma ak sa mylim...

hrajes 100 hodin mesacne, priemerne povedzme 25ruk za hodinu. Tj. 2500 ruk mesacne, 30000 ruk rocne.
V cash games je celkom bezna vec take ze breakeven strech na 100 000 rukach.

Mozem sa teda opytat, ako by si zvladal ci uz financne alebo psychicky keby si bol take 3 roky nonstop grindu breakeven... Pripadne ak niekedy hrajes vyssie/nizsie limity, tak sa to moze vysplhat aj na 10 rokov break-even strech....
Ze ako taku vec vnima live pro grinder :)
Obrázok používateľa
pLAYERsvk
 
Príspevky: 365
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 32 krát/84 krát
Karma: 3

Re: ´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Odoslaťod ___Mortylen___ 02 Mar 2012 16:07

Čo je podľa teba najdôležitejšie pri live pokri?


Naucit sa hrat deep, casto aj 500bb deep. :dzejkej:
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: ´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Odoslaťod foraid 02 Mar 2012 16:52

ono je to v CG podobne ako v SNG, cim vyssi bb/100 resp. ROI tym nizsia variancia, ak on ma napr. povedzme na live hre 30bb/100 tak nikdy v zivote nezazije taky BE stretch alebo nejaky vacsi downswing.
foraid
 
Príspevky: 131
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 7 krát/17 krát
Karma: 3

Re: ´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Odoslaťod sudden 02 Mar 2012 17:05

Rake je problém pri hraní napr. 4-maxu, ale dá sa to zvládnuť.

odporucam dohodnut sa s vedenim aspon na znizenie cap ak sa hra 3 alebo 4-max ak by boli ochotni, viem, ze napr. v Rozvadove bol polovicny cap myslim este pri 4-maxe, v podstate im rozbiehas stol a hra sa viac ruk

pLAYERsvk napísal:V cash games je celkom bezna vec take ze breakeven strech na 100 000 rukach.

"decrease your variance by increasing your winrate"

downswingy a breakeven stretche budu imo vyzerat uplne inak u 2bb/100 a u 12bb/100 winnera, myslim, ze v tom druhom pripade sa 100k BE streche moc vyskytovat nebudu

myslim, ze tieto soft live CGs by sa mohli dat dlhodobo porazat s winrate 40+bb/100, s maly poctom odohratych ruk za session mozu zle obdobia trvat napriklad niekolko tyzdnov, ale niekolkorocne breakeven streche to uz vyzera dost unreal :)

edit: aaaa too late
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: ´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Odoslaťod Hendo999 02 Mar 2012 18:32

super nech sa darí ;) :good:
Obrázok používateľa
Hendo999
 
Príspevky: 252
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 83 krát/15 krát
Karma: 3

Re: ´Osobnosti PokerPortalu´ - rozhovor s ´Komedia´ (2. časť)

Odoslaťod Komedia 02 Mar 2012 18:43

Chlpo1989 napísal:Fajn rozhovor, nech sa dari v oboch smeroch :gl:

Ďakujem :Rose:

trgy napísal:Neplanujes prist na cash do Kosic? Kazdy piatok sa tu hra 2-5 a spojit to napr. s nejakym vacsim turnajom- napr. koniec marca je 200 eur =15k garant a cash 1-2 a zrejme aj 2-5 bude cely vikend...

Už mám dlhšie v pláne prísť do KE, takže určite keď si nájdem čas pôjdem rád :)

tucniak napísal:k tym spewom-je sice fajn ze si pises kolko si tym ''odpalil'' ale ma to aj druhu stranu mince, casto nieco take spravis a mas zrovna stastie-> ze super ma bullshit, je opity alebo skratka foldne top svojej range z nejakeho dovodu, alebo ti v spote ukaze totalny btm..

takze ti mozno aj nieco ''zarabaju'', len ked sa na to pozeras cisto finance, plays to mozu byt aj tak zle..

to len taky vhlad :)

Máš pravdu, len ľudia top svojej range (myslím TPTK :lol2: ) nezahodia na Flush+str8 boarde ani za boha :) a to sú tie moje spew, že mu viem urobiť slušný read, ktorý mi je ale nanič lebo nefoldne...Ale je pravda, že v každom spote mám aspoň akú-takú equity čiže ak tlačím na súpera na turne a vystavím ho AI mám aspoň nejaký FD+GS, FD+OC atď :) určite to nie sú všetko odpálené €€€, ale keď sa na to s odstupom času zamyslím, zistím že ten move bol zbytočný a viem vytiahnuť €€€ aj lepším spôsobom :) Ale opakujem, máš pravdu v tom zmysle ako si to napísal...

pLAYERsvk napísal:Ahoj, neviem ci tomu spravne rozumiem (som live CG fish). Oprav ma ak sa mylim...

hrajes 100 hodin mesacne, priemerne povedzme 25ruk za hodinu. Tj. 2500 ruk mesacne, 30000 ruk rocne.
V cash games je celkom bezna vec take ze breakeven strech na 100 000 rukach.

Mozem sa teda opytat, ako by si zvladal ci uz financne alebo psychicky keby si bol take 3 roky nonstop grindu breakeven... Pripadne ak niekedy hrajes vyssie/nizsie limity, tak sa to moze vysplhat aj na 10 rokov break-even strech....
Ze ako taku vec vnima live pro grinder :)

Tvoje "výpočty" alebo odhady nie sú správne, ale myslím že sudden to tu napísal celkom presne :)


___Mortylen___ napísal:
Čo je podľa teba najdôležitejšie pri live pokri?


Naucit sa hrat deep, casto aj 500bb deep. :dzejkej:

Ano aj to je jedna z najdôležitejších vecí, zabudol som to tam napísať :) Lenže pri našej slovenskej 500BB deep hre to nie je až také deep ako sa môže zdať :crazy: Open Raise 15-20 BB pri 500BB deep -> 3bet na 60 BB je dosť bežná vec (miestami až nutná, pokiaľ nechceš hrať 6 way pot) takže to stack-pot ratio nieje až také krásne :)
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!