ZelTZN aka NLHE Soldier

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeltznov blog + 3b spot oop

Odoslaťod haman 29 Jan 2013 14:59

sudden napísal:Mne sa to nezda ako moc fajn ruka na 3betovanie oop proti niekomu, kto vela folduje na 3bety.

co teda s tym KTs? fold ? Alebo call a hrat OOP triafanu a vyvazit missed flopy bluffmi/semibluffmi?

Ked niekto casto folduje na 3bety, tak ho budem 3betovat wide (aj s KTs). Ked je to barrelovaci maniac, tak niekedy flatnem monstre AA/KK a necham mu iniciativu. QQ nie som si isty, predsa je dost overkariet, kde sa mi to bude zle hrat OOP.

Celkovo si u kazdeho hraca zistujem, aky 3bet sizing na neho staci aby foldol/callol rovnako ako to robim u ryb, ktore limp/calluju.
Hraca, ktory casto folduje na 3bet, 3betujem mensim sizingom, na niektorych mi staci davat 2.6x jeho openu a foldnu. Priklad otvori CO 3x a ja 3betujem 8x z blindov a ziskam rovnako fold ako keby som riskoval 10x.

a co sa tyka as played, tak check/fold. keby tam boli len 2 cervene na flope, tak cbetujem.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Zeltznov blog + 3b spot oop

Odoslaťod Zeltzn 29 Jan 2013 18:22

1. je to KTo
2. callovat KTo oop to myslis vazne? Vidis,kolko bb otvara? To je samovrazda
3. lol,to su solidni moroni,ked otvaraju 3bb a folduju ako zmyslom zbaveni na 8bb IP.
4. Ja tu 3bet bluffujem suited one a dva gappery (75s-Q9s povedzme),potom "weak" broadways (alebo ako ich nazvat) JT,QT,KT + suited esá a pocket pairs.
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog + 3b spot oop

Odoslaťod ___Mortylen___ 29 Jan 2013 18:31

Snaz sa vyvarovat threebetovaniu Qx ako bluff. Dovod je ten, ze takmer vsetci budu defendovat AQs/o, KQo/s, QJs + niektori aj offsuit a videl som aj QTo a Q9s ale tak micros/lowstakes :) a je to dooost vela komb a budes sa valuecuttovat na Qx boardoch a budes robit minimum winning hands na showdowne proti defending range, cize budes to musiet hrat takmer vysostne na FE = Tvoju perceived range.

Za tento príspevok od ___Mortylen___ poďakovali :
Zeltzn
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Zeltznov blog + 3b spot oop

Odoslaťod Zeltzn 29 Jan 2013 19:06

good point,budem sa vyvarovať 3betovaniu Qx rúk ako bluff oop. :good:
Trochu stupidna otázka,ale chcem v tom mať 100% jasno. Platí to aj,keď som IP alebo len oop?
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog + 3b spot oop

Odoslaťod Zeltzn 29 Jan 2013 19:43

Mám tu ešte pár hands poznačených z mesiaca február, o kt. by som chcel diskutovať. Pekne po jednej :D

Grabbed byHoldem Manager
NL Holdem $0.50(BB) Replayer
SB ($75.31) 20/15/8.2 3bet (180rúk) Nevidel som ho zatiaľ ešte 3betovať AK vs EP
no reads,no x-r stats
BB ($60.48)
Hero ($49.48)
CO ($51.10)
BTN ($72.53)

Dealt to Hero A:club: J:spade:
najs ruka 5handed easy open

Hero raises to $1.50, fold, fold, SB calls $1.25, fold

FLOP ($3.50) A:spade: K:club: A:diamond:
weeeeeeeeeeeeeee here comes the money (2 streets of value)
SB checks, Hero bets $2, SB calls $2
po jeho x-c na AAKr sa jeho range zužuje na KQs a Ax ruky. do range mu niečo ako QJs nedávam, aj keď nemám vzorku,takže môže stvárať hocijaké bludy.

TURN ($7.50) A:spade: K:club: A:diamond: 7:heart:
na blank turne som rozmýśľal, či nie je dobré checknúť back,keď tu checkujem back KQ,KJs a gutshots,tak prečo nechecknúť aj Ax? Aj tak 3 streets of value nedostanem a pravdepodobnejšie,že má AQ/AK ako ATs a nechcem hrať veľký pot a trochu aj balancujem svoju range.


SB checks, Hero bets $5, SB raises to $12, Hero ????????
Tuto som na chvíľu zastal a začal som rozmýšlať o jeho x-r range na turne. Prečo by tu x-roval bez nuts/skoro nuts? 77 mu do range nedávam,pripadá mi to ako AQ/AK + ten jeho sizing hovorí please call me, dont fold your weaker ace..
Tu ide hlavne o to,že ak callnem turn,mal by som callnuť river,inak je to vyhadzovanie peňazí von oknom a callnuť river dúfajúc,že mi ukáže AT mi pripadá dosť naive. What do you think?
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog + 3b spot oop

Odoslaťod ___Mortylen___ 29 Jan 2013 19:48

Zeltzn napísal:good point,budem sa vyvarovať 3betovaniu Qx rúk ako bluff oop. :good:
Trochu stupidna otázka,ale chcem v tom mať 100% jasno. Platí to aj,keď som IP alebo len oop?


Noo v podstate hlavne IP, ale to len kvoli tomu, ze budes pravdepodobne vyberat na 3bet aj ruky typu Q5s, Q7s atd co by si si asi OOP sotva dovolil. Dalej tam je rozdiel ten, ze OOP malokto bude hrat AQ for value (a.k.a 4bet to call 5bet), mozno BvB kdezto napriklad pri BTN vs blinds scenari, kde su ranges relativne siroke to niekto moze robit (teraz ale 3bet to 5bet :). Ale overall je to myslim ovela mensi faktor. Population read je taky, ze velmi casto callnu ako defend prave vsetky comba AQ pricom naprosta vacsina hracov dnes tlaci AK do AI a to robi ten rozdiel, preco radsej pozor na Qx blockers a preco su Kx blockers a celkovo Kxx boardy velmi dobre na 3barrely a Qxx boardy vyslovene nevhodne.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Zeltznov blog + 3b spot oop

Odoslaťod ___Mortylen___ 29 Jan 2013 19:56

Zeltzn napísal:What do you think?


sick life vs nits. Mierne tiltnuty mozes callovat na 'split' (dufat v sparovanie boardu) ale tam stale prehravas vs AK. Been there, done that, neodporucam ;) Netvrdim, ze niti nebluffuju a praveze ked uz bluffuju, tak v uplne retarted spotoch ale tak uprimne, sam vies, ze si tu beat velmi casto.
Plus je board rainbow takze ani nejaka backdoored FD + gutshot + reverse float tam nie je plausible keby si to chcel vyslovene odstationovat.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Zeltznov blog + 3b spot oop

Odoslaťod Zeltzn 29 Jan 2013 20:01

As played callol som turn a foldol som na jam. Keď sa na to pozerám s odstupom a prešiel som si tú handu,tak viem,že sa dalo ušetriť tých 14bb. :good:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog + 3b spot oop

Odoslaťod Zeltzn 01 Feb 2013 23:27

hey guys!
Pred pár dňami som prešiel na iPoker. Celkom sa mi to pozdáva, už som sa tu ako-tak rozhliadol a začínam si užívať hru.
Nepoznáte nejaký mod, ktorým si zmením stôl a karty? Chýba mi ten z ongame, ten mi sedel ako uliaty. Už som aj hľadal na 2p2,ale nefungovalo to.
Btw aké sú vaše názory na iPoker? Oplatí sa tam hrať?
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog + 3b spot oop

Odoslaťod nabokow 02 Feb 2013 00:28

na grinders.org najdes nejake mody pre iPoker, pouzival som back in january 2012
moja skusenost bola ale len kratka, vtedy som hral NL4 a stoly boli velmi nitty, ryb takmer nebolo + boli boti
teraz ako to rozdelili na ipoker1 a ipoker2 je to asi lepsie, kedze 50+ rb grinderi zostali na mensej sieti, ktora takmer nema player pool, hadam aj bot problem vyriesili aspon ciastocne

ako sa ti pozdavaju stoly? zvazujem ci by som neskusil NL20 neskor trebars na titane (NL10 ma 6.7pct rake, no me gusta), kedze su celkom dobre navraty
sam som si to pozrel akurat tak cez tablescanner a zda sa, ze ryb je aj dost (len nepoznam nikoho, kto by mal osobnu skusenost)
Obrázok používateľa
nabokow
 
Príspevky: 923
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 213 krát/105 krát
Karma: 9

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!