ZelTZN aka NLHE Soldier

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 18 Feb 2013 18:44

Well. Toto obdobie,keď mám menej času na poker,tak si ho užívam viac. Neviem,čím to je. V škole nás mrdajú,na poker nemám veľa času,tak sa snažím aspoň sporadicky odohrať 500-800 hands per day a vážim si každú krátku session :) Taktiež je to fun, keď vidím väčšinu regs,s ktorými hrávam, že sú pomerne ľahko exploitovateľný.
Keď budem mať čas, zadal som si nejaké "domáce úlohy" na regov, s ktorými hrám najčastejšie v situácii BU/Blinds a to:
- akú range callovať
- akú range 3betovať
- nájsť ich leaky,čo sa týka postflop hry v LP (to nebude asi veľmi jednoduché)
Nie je to nič extra, ale imho stále nedefendujem dostatočne vs these guys.
Dnešná session dopadla v celku fajn (+4BI NL50), no villains, čo stvárali bolo fakt mega. Jeden mi 4b/6betol K8s BvB,druhý mi 3b/5betol BU/BB 44 pritom si nemyslím,že 4betujem natoľko,aby to mohol robiť profitable,ale tak čo,jeho chyba :lol2: Ťažko povedať
Mám tu jeden spot, ktorý bol taký zaujímavý vs reg

Grabbed byHoldem Manager
NL Holdem $0.50(BB) Replayer
SB ($47.50)
SB je 25/21/8 fcb 66%,x-r turn 1%,raisecb turn 25% frajer, s ktorým máme peknú pre-flop dynamic (nevybalancovaný jak riť + mám na neho pár reads postflop, ale tie sa netýkajú tohoto spotu)
Hero ($50)
UTG ($114)
CO ($50)
BTN ($50.32)

CO posts $0.50

Dealt to Hero A:diamond: J:club:
CO postuje 1BB a SB imho bude raisovať s wide range,pretože CO je weak a ja na BB mám prakticky ATC,čiže má +EV steal => budem callovať wider, akokeby sa normálne snažil izolovať s rybou oop.
fold, CO checks, fold, SB raises to $2.50, Hero calls $2, fold

FLOP ($5.50) 2:club: Q:spade: 8:spade:

SB checks, Hero bets $3, SB calls $3
Bol som mierne prekvapený jeho checkom na flope. Samozrejme stabujem, nestabujem big sizing => ak foldne,stačí mi stabovať 1/2 vs missed fcb w it. mám na neho takmer 2000 rúk, no ani v jednom spote som ho nevidel x-callovať w it(schválne som vyfiltroval,ale imho nesprávne). Nečakal som,že by bol schopný proste give-upnúť pot.

TURN ($11.50) 2:club: Q:spade: 8:spade: 4:spade:
Turn prichádza FD,celkom fajn karta,keďže jeho range je na tomto turne capped a ja môžem repovať flush a blablabla.
SB checks, Hero bets $7.50, SB raises to $16...HERO?
Tuto som bol mierne shocked. Ako by ste tu reagovali na jeho x-r? Čo mu dávate do range?
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod sudden 20 Feb 2013 13:37

Tiez by som asi stabol ten flop, aj ked nemame moc dobru equity a s A :spade: by to bolo ovela krajsie. Imo on bude dost casto giveupovat ked checkne a mame aj nejake bluff outy (urcite by som 3 barreloval :spade: turny pretoze si myslim, ze takto nebude hrat ziadnu FD na flope).

Na turne by som asi neodolal a shipol by som mu to na jeho x/raise aj bez equity a preveril jeho wtf line :D Fakt si nemyslim, ze moze mat flush po tejto line a co ine by takto hral for value.
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod grulo 20 Feb 2013 19:03

sudden napísal:Tiez by som asi stabol ten flop, aj ked nemame moc dobru equity a s A :spade: by to bolo ovela krajsie. Imo on bude dost casto giveupovat ked checkne a mame aj nejake bluff outy (urcite by som 3 barreloval :spade: turny pretoze si myslim, ze takto nebude hrat ziadnu FD na flope).

Na turne by som asi neodolal a shipol by som mu to na jeho x/raise aj bez equity a preveril jeho wtf line :D Fakt si nemyslim, ze moze mat flush po tejto line a co ine by takto hral for value.


wut? :huh:

Snap fold, videl som uz takto ludi hrat rozne low flushe..
grulo
 
Príspevky: 94
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 8 krát/7 krát
Karma: 0

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 20 Feb 2013 20:29

Jamol som mu to a foldol. Nemyslím,že by tak hral FD. Ak by ju checkoval, tak by ju x-roval. Ako som už predtým povedal,nevidel som ho x-callnuť s iniciatívou za 1.8k rúk.
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod sudden 22 Feb 2013 15:47

grulo napísal:wut? :huh:

Snap fold, videl som uz takto ludi hrat rozne low flushe..


Nespominam si, ze by som niekedy videl nejakeho rega na NL20-NL100 x/callovat as PFR akukolvek FD. Z mojich skusenosti v podstate vsetci regovia (minimalne na tychto stakes) automaticky cbetuju FDs bez toho aby sa vobec zamysleli nad inou moznostou.
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 22 Feb 2013 16:30

Keď sa na to tak spätne pozerám a ja by som mal iniciatívu a board by nebol Qs8s2x ale Qx8s2s/8xQs2s a mal by som TP+FD a hral by som proti niekomu,kto vie rozmýšľať a bol by tam dosť slušnú časť svojej range 3barrelovať (myslím,že aj celú :lol2: ),tak si viem predstaviť x-c s it
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod ___Mortylen___ 22 Feb 2013 17:42

Nesiel by som do toho. Ludia na tychto stakes su dost retarted a tricky vacsinou zo vsetkych zlych dovodov.
Myslim si, ze takmer vzdy pickupol equity resp. sa rozhodol protektovat slowplay.
Neprekvapilo by ma nieco ako AsQ, KsQ, QJs, resp. AsKo, AoKs atd, nieco na ten styl. Alebo kludne aj top set. A rozhodne by som nespadol zo stolicky, keby ukazal nieco ako JsJo-9s9o alebo podobny nonsense.
Samozrejme, ak je solid, moze turnovat 8x (resp. pockets) na bluff ale tak to je dost fancy asi na NL50 este.

Mne co velmi pomohlo v tychto spotoch je toto:

V no limit holdem nikdy NEMUSIME bluffovat bez equity!

Ano, jeho line je retarted, ale skor to byva nejaky induce na wtf calldown z jeho strany ako nejaky elaborate exploit. V podstate nemame equity a casto mozeme byt drawing dead a vravim, je kopu lepsich spotov na saskovanie s bluff 3betmi na turnoch v SRP ako tento.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod magorko 23 Feb 2013 03:04

ja moc nemam rad taketo pravidla, ak je bluff bez equity viac EV+ nez give up tak urcite pojdem pre bluff, ostatne veci mna nezaujimaju
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod ___Mortylen___ 23 Feb 2013 14:45

magorko napísal:ja moc nemam rad taketo pravidla, ak je bluff bez equity viac EV+ nez give up tak urcite pojdem pre bluff, ostatne veci mna nezaujimaju


Isteze, akurat som sa snazil povedat, ze pokial by sme nikdy nebluffovali bez equity, neda sa to podla mna povazovat za leak. Zatialco keby sme bluffovali bez equity pravidelne, resp. nebluffovali vseobecne dostatocne, tak to leak uz rozhodne je!
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod magorko 23 Feb 2013 17:19

myslim ze leak su obidve moznosti, leakujeme vsetci len niektori menej a niektori viac, ak si budeme vytvarat taketo pravidla a nebudeme hladat aj tieto spoty, kde je EV+ bluff bez equity tak ten leak nikdy neodstranime

inak samozrejme ze treba brat do uvahy viac veci, ak nevieme najst spravny spot na bluff bez equity tak urcite nebudeme skusat random bluff, ale z casu na cas urcite najdes spot kde je mozno bluff lepsi nez give up, takze give up a potom prejst tu handu s niekym kto ti dobre poradi je urcite lepsie ako to proste neriesit a drzat sa toho ze nemozem urobit velku chybu tym ze nebudem bluffovat bez equity

je to nieco podobne ako 5b bluff, samozrejme mozes vyhravat bez toho aby si mal 5b bluffing range, samozrejme mozes vyhravat bez toho aby si mal no equity bluffy, ale ak budes mat 5b bluffing range v spravnych spotoch a bluffy bez equity v spravnych spotoch, tak budes vyhravat este viac a o to predsa ide, maximalizovat svoju winrate a snazit sa hrat perfektne v kazdom spote
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!