ZelTZN aka NLHE Soldier

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod vlade 20 Aug 2013 14:49

Odfot sa aj s tou kabelkou :D
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 21 Aug 2013 01:35

Tento mesiac je asi najhektickejší pokrový mesiac v mojom živote. So many ups and downs, ale väčšinou sú to iba cooleri,stále slušný počet missplayed hands, bet na street, kde som nemal dostatočnú FE => prísť na iné riešenie ako bet. Som vcelku spokojný so svojou hrou, keď sa pozerám back in the days, ako som to hral zle. Rozmýšľam, že si spravím v equilabe ranges zo všetkých pozícií, s akou range približne reagovať na 3bet, čo 4betovať, čo callovať, čo je hranica a tak. Plus mám ešte bojovú úlohu si vylepšiť pop-ups v HUDe. Hlavne môj 3bet pop-up sa mi nepáči. Rozmýšľal som, či existuje niečo také ako x-f when 3bet alebo stab v missed fcb in 3b pot. Ešte som to nehľadal, tak neviem. Hopefully hej, to by bola game ptm easy :D

Za tento mesiac mám zatiaľ odohratých 39336 hands. Aspoň s objemom môžem byť spokojný, keď nie s výsledkami. Do konca skúsim ešte zamakať, dať aspoň 10-15k hands a vychytať leaky. Stále je predomnou veľa roboty, no takýmto tempom je to na dobrej ceste. Nechcem veľmi predbiehať situácii samozrejme, lebo ešte budem musieť zliezť na NL25 :)

Dúfal som, že dostanem lepší feedback na video, keďže som sa fakt snažil odovzdať čo najviac. Zatiaľ sa nejaká diskusia ohľadom toho nerozbehla a mám taký pocit, že ani nerozbehne. Je mi to ľúto, ale tak nemôžem vás nútiť si to stiahnuť a napísať mi vaše thoughts na to. Každopádne som rád, že dostávam taký super feedback na hands. Dosť mi to pomáha.

Začínam sa cítiť trochu pod tlakom. Začína sa mi maturitný ročník, ja mám vybraté predmety, z ktorých plánujem maturovať a mám vybraté vysoké školy s úplne odlišným zameraním. Nemám veľký vzťah k škole, resp vôbec som neriešil aká vysoká škola by mohla byť pre mňa dobrá resp čo by som s ňou mohol v budúcnosti robiť. Ja som hrozný flegmatik, no neviem, či to neberiem až s príliš veľkým nadhľadom. Možnosťou by bol aj poker, no to by som musel slušne zamakať v roku 2014, aby som rodičov presvedčil, že je to cesta. Hopefully si raz ten svoj pokrový sen splním 8-)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 21 Aug 2013 18:58

Dnes to vyzerá na study day. Už asi hodinu sa tu piplám s preflop ranges a dostatočným defendom vs 3bets. Neviem, či na to idem správne.
CO/BU
CO opens 2.5bb
BU 3bets 7bb
SB folds
BB folds
7/(7+2.5+1.5)= 7/11=~0.63=> ~37% defend
Čiže musím defendovať aspoň 37%, aby jeho preflop 3bet nebol hneď +EV.
Povedzme, že otváram na CO 27%. 27*0,37=10%
týchto 10% rozvrhnem medzi calling range a medzi 4betting range.
Ak by som zo svojej 10% defending range 4betoval 60% a calloval 40%, tak by som mohol pridať ešte nejaké handy do calling range, lebo nechávam villaina realizovať jeho equity postflop? Takže by som vlastne nedefendoval 10% ale povedzme 11-12%.Chápem to správne?
To asi nikto nevie, kde je tá hranice medzi dostatočným defendom a overcallovaním. Schválne koľko % vy pridávate?

Za tento príspevok od Zeltzn poďakovali :
kapor
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod sudden 22 Aug 2013 00:56

Zeltzn napísal:Ak by som zo svojej 10% defending range 4betoval 60% a calloval 40%, tak by som mohol pridať ešte nejaké handy do calling range, lebo nechávam villaina realizovať jeho equity postflop? Takže by som vlastne nedefendoval 10% ale povedzme 11-12%.Chápem to správne?


Jo, mas to dobre. Co sa tyka toho overcallovania tak to zalezi hlavne od villaina a toho ako si schopny hrat proti nemu postflop, aj ked nie je extra dobry tak je stale IP a equity realizuje castejsie ako ty, takze vseobecne by som to s tym callovanim neprehanal. Ja to nemam nejako presne stanovene, ale celkovo moc 3bety necallujem, hlavne oop.
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod yegon 22 Aug 2013 06:52

Zeltzn napísal:Dnes to vyzerá na study day. Už asi hodinu sa tu piplám s preflop ranges a dostatočným defendom vs 3bets. Neviem, či na to idem správne.
CO/BU
CO opens 2.5bb
BU 3bets 7bb
SB folds
BB folds
7/(7+2.5+1.5)= 7/11=~0.63=> ~37% defend
Čiže musím defendovať aspoň 37%, aby jeho preflop 3bet nebol hneď +EV.
Povedzme, že otváram na CO 27%. 27*0,37=10%
týchto 10% rozvrhnem medzi calling range a medzi 4betting range.
Ak by som zo svojej 10% defending range 4betoval 60% a calloval 40%, tak by som mohol pridať ešte nejaké handy do calling range, lebo nechávam villaina realizovať jeho equity postflop? Takže by som vlastne nedefendoval 10% ale povedzme 11-12%.Chápem to správne?
To asi nikto nevie, kde je tá hranice medzi dostatočným defendom a overcallovaním. Schválne koľko % vy pridávate?


odignoroval si blindy, musis ratat s tym ze QQ+/AK budu defendovat k tomu nejake dalsie komba = aj konzervativny odhad je ze kazdy z nich defende minimalne cca tie 3% takze villain dostane tolkoto foldov
0,97 * 0,97 * (tvoje fold%) = 0,63 z toho tvoje fold% = 67% cize staci ti defendovat 33% range a nie az 37%

dalej by som siel podla toho co chces stackoffovat, ja v tychto poziciach 4b/callujem JJ/AK co je 40c (3%) k tomu potrebujes cca rovnako bluffov (nie viac aby si nemal privysoky fold to 5b, myslim ze od 52% je to uz exploitable) cize uz defendujes spolu 80c (6%) no a zvysok zavisi od toho aku mas siroku opening range, ja openujem cca 31% takze potrebujem este callovat 0,31*0,37-0,06=0,0547 teda dalsich cca 6% a ako pises malo by to byt trochu viac - nemyslim ze to musi byt ovela viac lebo predpokladam ze blindy budu defendovat agresivnejsie nez som dal svoj odhad + polovicu mojich defendov tvoria 4bety a teda super nefreerolluje tak casto

idealne skusit to rovno s handami ze ako to vyjde, takze potrebujem najst cca 40c 4b bluffov a 80c callov:

4b value (40c): JJ+,AK
call (82c): TT-88, AQs-ATs, AQo, KJs+, KQo, QJs, JTs, T9s, 98s, 87s
4b bluff (40c): A9s-A8s, AJo, KTs, QTs, J9s, T8s, 97s

codefend.png
codefend.png (9.96 ) Zobrazená 3356 krát


ta calling range uz mi pride dost wide ale zase nie su tam nejake trashove ruky ktore by sa vyslovene nedali uhrat postflop, asi by som ju ale zo zaciatku moc nerozsiroval, da sa to riesit aj tym ze clovek zacne 4betovat TT a tym padom pribudnu aj 4b bluffy ale to sa mi zase zda dost thin, dalsia moznost je openovat tighter na CO a potom staci defendovat lepsie ruky. Ako default to ale asi bude ok range

ked uz teda mas default range tak potrebujes este zistit ci proti danemu villainovi chces defendovat tak wide

1. krok - preverenie 4b/c range - ak tam mas nita ktory 3betuje 2% tak asi JJ a mozno ani AK/QQ nebudes chciet stackkoffnut preflop, urcite budes mat proti nemu vysoky fold to 3b ale to je exploitativne lebo vieme ze nebluffuje

2. krok - preverenie calling range - nasa calling range je 6,18%, neexistuje exaktny sposob ako zistit ci nase handy su +Ev cally takze len tak bruchometricky overime ci nasa range nie je (o moc) sirsia nez villainova (ak jeho 3b je 5% tak nebudeme toto vsetko callovat, ak jeho 3b je 11% tak s radostou) a ci obsahuje playable handy (najhorsie ruky su SC a tie triafaju flopy dost casto) cize by to malo byt ok. To ci nasa range moze alebo nemoze byt sirsia je tazko povedat - dostavame dobre odds cize mozme hrat aj slabsie ruky nez super, ale zase na druhu stranu nasa range je capnuta - nemame AA-JJ/AK. Najvacsi problem je toto v defendovani BTNu kde musime callovat casto cez 20% ale len malo ludi 3betuje cez 20% cize callujeme sirsiu range aj ked je capnuta, zase ale ame poziciu - pf je nemozne vyriesit do detailu presne

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 4:
haman, kapor, matiapag, nabokow
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 24 Aug 2013 21:22

Som down 11.5BI ak neratam rakeback. mam pred sebou este 7 dni. Idem sa pustit do sick grindu, a 7day BE huntom. Ak sa mi to podari, tak sa nejako pekne odmenim (este neviem ako, ale chcem prist na to cim skor, nech vidim predmet motivacie pred sebou). Za tychto 7 dni dam at least 15k hands a pushnem sa do toho. Aj ked som tento mesiac nehral dobre, prisiel som na vela svojich leaks.

Mam asi 7mil datamined hands (tohtomesacnych) na NL50, takze aj ked nemam notes na hracov, tak som si nasiel par lagov, ktory nedavaju kredit flat/4betom a maju velmi velky squeeze,3bet a ft4b a ft5b. Up to date datamined hands + TST = NUTS. Zrazu je na PS toľko fish, že si pohodlne 6tablujem. No samozrejme s takou db mi to trochu laguje, keď napr. počas session si otvorím spot a píšem si notes a vypnem ten HEM pop-up, tak mi ostanú pixely(?) po stoloch a musím ich trochu posunúť a vrátiť naspäť, aby to odtiaľ zmizlo. Viem sa nejakým spôsobom vysporiadať s týmto v nastaveniach? Má to aj ďaľšie pozitívum a to je to, že musím mať všetko off, inak mi to laguje, takže žiadny skype,mozilla na prepínanie music, nothin. Just pure grindin
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod ondoko 24 Aug 2013 22:00

Imo za posledny cas sa tento blog pre mna stal asi najmotivacnensi tuna na pp, hoci vysledky sa ti mozno nedostavuju, ale odhodlanost posuvat sa vpred a robit pre to maximum to vynahradza a od buduceho mesiaca sa chcem taktiez do toho obut... predsa otazka, odkial mas datamined hands na stars? Kludne pm ak chces...
Big gl a nech sa to otoci ;)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 24 Aug 2013 22:48

ondoko napísal:...


diki :)
Motivacia je velka a rodicia mi dali moznost vybrat si medzi skolou a pokrom, no musim svoje rozhodnutie podlozit vysledkami, tak si vies predstavit, ako som asi motivovany ;)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod chulanbetra 25 Aug 2013 02:35

Tak to mas fajn rodicov, ja by som to ako rodic nikdy nepovolil. Nie, ze by som neveril, ze sa pokrom neda zarobit, ale proste ovela viac safe cesta je mat normalne povolanie a poker ako hobby aspon ked je clovek mlady. Ja by som ti poradil ist na skolu, kde budes mat aj tak mrte casu a mozes hrat poker a zabijes 2 muchy jednou ranou.

Este by ma zaujimalo (som len tak zvedavy:-), ze co to znamena pre tvojich rodicov, ze ti uznaju poker? Akoze im ukazes, ze zarobis napr. 1000 eur mesacne? Pripadne ako dlho im to musis dokazovat aby si nemusel na skolu? :)
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 25 Aug 2013 13:44

Chcem ist na skolu, ktora je dost narocna, no chcel by som sa popri nej venovat pokru.

Konkretne neviem, ale do konca roka chcem byt na NL100, vychytat vacsinu mojich leakov, ktore som dookola opakoval v mojom blogu, dat platinovy status na pokerstrategy a ist do TLN academy. Ak sa mi toto podari, tak by som nemal mat problem spravit 10 a viac BI za mesiac na novom limite.

Chcel by som im ukazat moj graf na NL100, takze uvidime :D
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!