Mobilný internet

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Mobilný internet

Odoslaťod 1886er 11 Sep 2013 19:10

zdravím.
má niekto skúsenosti s mobilným internetom (taký, čo nepotrebuje externé napájanie a pripája sa cez usb port)? zaujímalo by ma, ako je to so spoľahlivosťou, či vypadáva/koľkokrát za deň, či vždy chytíte signál, aj keď je horšie počasie a od akého providera ho máte? a hlavne, ako funguje cez zimu, kedy sú podmienky na šírenie signálu asi najhoršie?

ak by si niekto našiel čas mi zodpovedať niektoré z týchto otázok, tak veľmi ďakujem.
Obrázok používateľa
1886er
 
Príspevky: 995
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 197 krát/125 krát
Karma: 15

Odoslaťod matiapag 11 Sep 2013 20:46

Sestea pouzivala dlho od telekomu, ak mala polozeny pc na stole a bola v meste, kde je dobry signal, tak bolo tazke najst rozdiel od klasického kabloveho :) pocas nejakej jazdy a pod. to bolo horsie, napriklad ked niekde na dedine chytas iba edge tak aj tento internet bude rovnako pomaly. Stabilita nie je ktovieaka, s vypadavanim musis ratat, pocasie na to vplyv nemalo aspon podla mojich skusenosti. Overall ak chces hrat s tym sng tak urcite ne :)

Sent from my HTC One using Tapatalk 4
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Mobilný internet

Odoslaťod haman 11 Sep 2013 22:07

mobilny je vhodny len ako zalozny internet.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Mobilný internet

Odoslaťod AlfaZz 11 Sep 2013 22:31

Ja používam momentálne iba mobilný internet od T-Mobile a som spokojný s ním. Hrávam cez neho aj poker, sťahujem a v podstate sa nijako nelíši od klasického netu. Občas sa stane, že vypadne na chvíľu, alebo sa zníži rýchlosť, ale to tak raz za čas. Počasie na signál vplyv podľa mňa nemá.

Problém nastane, ako písal matiapag, keď s ním prídeš niekam kde nieje dobré pokrytie. Napríklad v lete na dovolenke v Tatrách a na Donovaloch bol prakticky nepoužiteľný.
Obrázok používateľa
AlfaZz
 
Príspevky: 702
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 200 krát/51 krát
Karma: 7

Re: Mobilný internet

Odoslaťod 1886er 11 Sep 2013 22:50

vďaka :) jj chcel by som s tým hrať sngčka, ale mal by fungovať skôr ako backup. ja mám síce prístup na 2 wifi siete, ale tie hlavne v zimných mesiacoch nejdú moc dobre, majú časté výpadky a tiež vysoký ping atď. kvôli tomu som chcel usbčkový, že aj keď je zlá wifi, tak môžem hrať. bývam pri žiline, signál by tu mohol byť neviem, keby sa to dalo otestovať, nech to nie sú vyhodené peniaze. :)
AlfaZz ty bývaš v meste/mimo mesta ak sa môžem spýtať?
Obrázok používateľa
1886er
 
Príspevky: 995
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 197 krát/125 krát
Karma: 15

Re: Mobilný internet

Odoslaťod amaterik 12 Sep 2013 04:53

Ja mám taktiež ten externý od t-mobilu, využívam ho ako záložný k pokru, keď vypadne normálny, je síce trochu drahší, no je spoľahlivý a nedám na neho dopustiť :) síce presne ako Alfa píše, nie všade je funkčný, ale pokiaľ s tým nechceš hrať na vrcholku Mordoru či s trpaslíkmi v podzemí, tak je to dobrá voľba :) a posledná vec, poker veľa MB dát nežerie :)
amaterik
 
Príspevky: 127
Založený: Aug 2012
Poďakoval/li: 10 krát/18 krát
Karma: 0

Re: Mobilný internet

Odoslaťod AlfaZz 12 Sep 2013 07:18

1886er napísal:vďaka :) jj chcel by som s tým hrať sngčka, ale mal by fungovať skôr ako backup. ja mám síce prístup na 2 wifi siete, ale tie hlavne v zimných mesiacoch nejdú moc dobre, majú časté výpadky a tiež vysoký ping atď. kvôli tomu som chcel usbčkový, že aj keď je zlá wifi, tak môžem hrať. bývam pri žiline, signál by tu mohol byť neviem, keby sa to dalo otestovať, nech to nie sú vyhodené peniaze. :)
AlfaZz ty bývaš v meste/mimo mesta ak sa môžem spýtať?


Ja bývam V Považskej Bystrici a aj v okolí mesta mám signál dobrý.

btw: tiež na tom hrám SnG-čka Hypká a nemám s tým problém .. ;)
Obrázok používateľa
AlfaZz
 
Príspevky: 702
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 200 krát/51 krát
Karma: 7

Re: Mobilný internet

Odoslaťod pakroc 12 Sep 2013 08:08

Chod si pre SIMku do O2, je zadarmo, daj tam par eur. potom ked budes potrebovat net tak si len pripoj mobil na notebook a mas to za 50 centov na cely den. Na poker staci, mam to odskusane.
Obrázok používateľa
pakroc
 
Príspevky: 148
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 9 krát/5 krát
Karma: -2

Re: Mobilný internet

Odoslaťod 1886er 12 Sep 2013 09:21

diky!
najviac sa mi páči pakrocov internet v mobile. tipujem, že by som ho využíval max 10 dní v mesiaci, tak by to bolo ideálne. pôjdem sa tam pozrieť :)
Obrázok používateľa
1886er
 
Príspevky: 995
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 197 krát/125 krát
Karma: 15

Re: Mobilný internet

Odoslaťod kubo251 12 Sep 2013 11:56

ja som teraz 2mesiace hral cez wifi hotspot na grindenie to bohate staci, najhorsie su ale tie datove balicky od operatorov na poker to staci ale na pozeranie videii alebo stahovanie mozes rovno zabudnut
najlepsie ked mas pokrytie 3G, to si mozes na strankach operatorov pozriet kazdy tam ma taku mapu kde ma ake pokrytie tusim ze telkom je na tom s pokrytim lepsie ako O2
kubo251
 
Príspevky: 185
Založený: Jún 2010
Poďakoval/li: 3 krát/28 krát
Karma: 2

Ďalšia

Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!