Live report: Majstrovstvá Bratislavy final day - víťazom Oto Lohnický

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Live report: Majstrovstvá Bratislavy final day

Odoslaťod ramzey 22 Sep 2013 22:09

Report je fajn, verim, ze pan Fabok este predvedie dake skvosty, je to velmi zabavne :D

Struktura je vyborna :D
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: Live report: Majstrovstvá Bratislavy final day

Odoslaťod lacored 22 Sep 2013 22:53

Štruktúra ozaj výborná :))))) aby boli hráči donútení v siedmich ľuďoch dohadovať deal z dôvodu nehratelnosti,na takom turnaji ako je MBA,to je naozaj smutné,a podľa mňa je to hanba...
lacored
 
Príspevky: 175
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 87 krát/43 krát
Karma: 8

Re: Live report: Majstrovstvá Bratislavy final day

Odoslaťod haman 22 Sep 2013 23:26

preco su na majstrovstvach na FT nehratelne stacky?
EDIT: aha, uz ma chalani predbehli.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Live report: Majstrovstvá Bratislavy final day

Odoslaťod Mareccc1 22 Sep 2013 23:41

total bullshit struktura ! WP golden vegas
Mareccc1
 
Príspevky: 255
Založený: Jan 2008
Poďakoval/li: 1 krát/11 krát
Karma: 3

Re: Live report: Majstrovstvá Bratislavy final day

Odoslaťod ramzey 22 Sep 2013 23:42

preco sa iba na svk robia tak dobre dealy? :D
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: Live report: Majstrovstvá Bratislavy final day - víťazom Oto

Odoslaťod lacored 23 Sep 2013 00:39

Majstrovstva Bratislavy.... niet co dodat...

"PP: Strielačka na final table ti neprekážala?
OL: Nie, prečo? Veď to je normálne, štandard. Poker je aj tak o šťastí."
lacored
 
Príspevky: 175
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 87 krát/43 krát
Karma: 8

Re: Live report: Majstrovstvá Bratislavy final day - víťazom Oto

Odoslaťod TomMolivan 23 Sep 2013 01:13

Ach, to by nebol slovenský živý turnaj, keby som tam zase nezažil cca trilión úplne úžasných vecí :D napíšem zajtra
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Live report: Majstrovstvá Bratislavy final day - víťazom Oto

Odoslaťod zackmir 23 Sep 2013 01:32

"Poker je aj tak o šťastí." :spax:
Konecne víííme pravdu... amen
zackmir
 
Príspevky: 104
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Live report: Majstrovstvá Bratislavy final day - víťazom Oto

Odoslaťod TomMolivan 23 Sep 2013 01:57

No dobre, aj tak sa mi nechce spať :D

Čo sa týka hrania samotného, nemôžem sa sťažovať, obv lucky, ako v prvom tak aj v druhom dni som vytočil viacero kľúčových flipov, ruky držali, yada yada, ale s výnimkou tej Q7hh ruky z FT, čo bol fakt netradičný spot pre mňa, som imo neurobil prakticky žiadnu väčšiu chybu, bol som fakt spokojný s tým, čo som tam stváral. Jedna ruka je v reporte trošku nesprávne vykreslená ako viac lucky pre mŇa než skutočne bola, je to tá zo 16:45, mal som tam 45ss na 5x Js 3s, čiže std flip :) Anyways, toto je zatiaľ najväčšia trefa ever, ešte mi to tak ale nepríde, som plný zmiešaných pocitov... z kadečoho.

Najviac asi k dealu. Keby bolo na mne, principiálne by som asi nebral žiadny deal, ktorý by nebol super výhodný pre mňa pri tom zložení, pretože to vyzeralo, že ranges tam fakt dobre zváldnuté nemal možno nikto, ešte aj mladí chalani, čo sa zdali, že to vcelku vedia hrať, tam mali nejaké lolcat momenty :)

Mne hrať dosť shallow moc nevadí, možno hádam aj naopak, ale 10 BB average stack v last 7 ľuďoch vyzeral byť fakt extrém a tie peniaze, o ktoré sa tam hralo, pre mňa zase neboli také malé, aby mi nerobilo problém de facto točiť flipy o stovky/tisíce eur, takže som bol vcelku ochotný pristúpiť na deal.

No a teraz k tej zábavnejšej časti dealu :) Že by sa tam rátalo nejaké ICM som si síce ilúzie nerobil, ale rozhodne som teda nečakal, že by všetci boli jednohlasne ochotné pristúpiť na rovný deal, opäť hlavne čo sa týka mladých chalanov, ktorých, aj keby sme nebrali do úvahy žiadu edge, tento deal pripravil o doslova asi 500€... veď tie čísla sú v reporte. A to ešte raz by som rád zdôraznil, že to je za predpokladu, že títo chalani nemajú na zvyšok fieldu žiadnuedge. Takže som namiesto súhlasenia povedal, že by bolo fajn a férovejšie pre všetkých, keby sa proste spísali čísla, pozreli by sme sa, ako to vyzerá a potom zrejme spravili chip chop.

Vzhľadom na fakt, že už len reakcie na samotnú myšlienku chip chopu sa niesli v zmysle že čo to preboha chcem počítať, či som sa zbláznil, prečo kazím hru a prečo som de facto greedy bastard som svoj pôvodný plán, že by som sa im po vypísaní tých čísiel pokúsil vysvetliť, že hru s takýmito stackmi vcelku ovládam a teda by som si želal viac, než by mi z toho chip chopu vyplývalo, veľmi rýchlo zavrhol :D

Tradičné argumenty "čo ti šibe? stačí aby som raz vytočil voči tebe all-in a si vonku" vyzerali byť voči mojej snahe vysvetliť, že žetóny majú v každom bode turnaja bezohľadu na blindy svoju určitú hodnotu a podľa tej by sme sa mali orientovať, nepriestreľné. Asi najlepšie moju bezmocnosť v tejto situácii zhrňuje výmena slov s jedným z hráčov, ktorému som hovoril, že tie čísla, ktoré nám spravia floorovia sú jediný pevný bod, ktorého sa môžeme chytiť pri snahe zistiť férové rozdelenie výhier. Je asi nemožné čo i len laicky a stručne niekomu vysvetliť chip equity, keď vám na takéto niečo odpovie "v pokri sú čísla hovno"

Netuším a ani nechcem vedieť, ako by to tam vyzeralo ďalej, keby equity môjho stacku bola o podstatnú sumu viac, než rovný deal a ja by som to nemohol prijať. Pri takomto malom rozdiely som to teda vzal, aj keď bolo evidentné, že okrem floorov, ktorí ma chápali, boli nestranní a snažili sa ma podržať, som tam skrz moju snahu opakovane a slušne vysvetliť len to jediné, že som chcel, aby to bolo pre všetých fér, bol zas pre všetkých ten najväčší k**** v celej Bratislave a bohvie či nie aj inde.

Tým sa k dostávame ešte k jednej veci... ale tú postnem samostatne v ďalšom poste.

Za tento príspevok od TomMolivan poďakovali - 2:
aNdr3Jo, hegides
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Live report: Majstrovstvá Bratislavy final day - víťazom Oto

Odoslaťod 016roy 23 Sep 2013 02:34

K strukture... garancia bola nastavena na 133 hracov, cize sa ratalo, ze sa skor vykrystalizuje FT. Tym padom by vzhladom na aktualne blinds v tom momente, boli stacky hratelnejsie (jasne, aj chipov by bolo menej, ale ten pomer average stack/BB by bol urcite lepsi (hratelnejsi) pre hracov. A menit doperdu danu strukturu pocas turnaja je neviem ci je najvhodnejsie:
1. bud spravit niekde na zaciatku final day velke skoky v blindoch, aby co najviac hracov vypadlo, a tak sa dostalo 9 hracov na FT ovela skor, kde by sa uz naopak blinds zvysovali co najmensimi skokmi, alebo by sa predlzili levely na napr. 90 minut
2. Natiahnut iba levely na 60 minut a final table by si hraci dosli zahrat v pondelok, resp. by hrali do 6 rana.

Proste ta skvela ucast si vyziadala aj svoju dan, ale pozitiv bolo okrem vybornej ucasti omnoho viac. Az na 3-5 outerov ktori mi znicili nervy pocas Day 1a :).
016roy
 
Príspevky: 368
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 10 krát/39 krát
Karma: 3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!