Slovák Štefan Vágner na finálovom stole Main Eventu EPT Londýn!!!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Slovák Štefan Vágner na finálovom stole Main Eventu EPT Lond

Odoslaťod yegon 15 Okt 2013 06:41

zajo ale ty ziline fandis preto lebo mas spomienky z detstva vybudoval si si vztah, nie ciste preto ze si sa tam narodil

co ked ten co ostal doma na real barca je od malicka maniak pre real, dostaval od otca plagaty hracov z tohto klubu, kazdy vikend pozerali spolu zapasy. Jemu moze byt zilinsky hokej ci futbal ukradnuty lebo hra JEHO klub

to nie je o novom a starom type fanusikov ale o sposobe vyberu toho komu budem fandit

ked som bol mensi tak som fandil chicago bulls a la lakers pozeral som kazdy zapas, ak by v tom istom case hralo slovensko hokej o majstra sveta bolo by mi to uplne jedno lebo hokej ma nebavi a narodnu hrdost neuznavam.

pozeraval som F1 (kym sa tam este aj predbiehalo) a fandil schumacherovi, ak by tam bol slovak tak by mi bol ukradnuty

dalsia vec co sa mi paci je ked vyhra lepsi - nevadi mi ked moj tim prehra ked si to ten druhy zasluzi - to je vec ktoru "pravy" fanusik nerozdycha a to sa mi na fanatikoch nepaci
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Slovák Štefan Vágner na finálovom stole Main Eventu EPT Lond

Odoslaťod bosc007 15 Okt 2013 06:58

Ďakujem za Zajacekkov príspevok, :poklona: dosť dlho som uvažoval o niečom podobnom, ale akosi som sa nevedel v tom momente vyhnúť plnotučným vulgarizmom a tak som vtedy radšej nepísal. Teraz už môžem vďaka Tebe. V skratke: bez akejkoľvek priamej vzťahovačnosti ku komukoľvek na tomto fóre, vždy budem osobne vdačný za ďalších Vágnerov, Bendíkov a v konečnom dôsledku aj Palovičov, vrátene tých, čo v tejto téme prehovorili (napísali). :gl:
Aj ja som pomyselne railoval celé EPT London a všimol som si, ako sa náš hráč akosi sám vytiltoval v závere, aspoň ten dojem som získal a pravdepodobne to bolo spôsobené okolnosťami tam vzniknutými, ako dlhý čas card dead a podobne. No ani na minútu, napriek tomu, že ho nepoznám a popravde možno som si jeho meno max. povšimol v nejakom článku before, som neprestal byť osobne naňho hrdý a mne jeho vystúpenie urobilo nielen radosť, ale aj dalo výborný zážitok. Patrím k dosť tolerantým ľuďom, a fakt, ako sa dokážeme dookola hatovať v ktorejkoľvek otázke, ma už tak silno nenasiera, ako by malo, ale rozosmieva. :D
A ozaj na záver, nikde nie sú pravidlá povinného fandenia, samotný pojem je natoľko široký, že ani ich nie je potreba, to skôr je o akejsi hrdosti k pôvodu, miestu zrodu, krvným putám, možno rodinným zväzkom, a na tom ani cestovanie po celom svete a poznanie iných kultúr a žranie iných jedál u niekoho nič nezmení a u iného naopak všetko. Skutočne k národnej hrdosti len toľko- nedá sa kúpiť, nedá sa nájsť, ale ona je jednou z najsilnejších pút človeka a okolia, a nie každému je dopriana (patrí k tomu aj hanba na svoj národ a jej členov, nielen búchanie sa do pŕs).
Je to malý, ale neopominuteľný príspevok proti globalizácii aj v tomto segmente človečenstva a že teraz vyhráva hamburger a cola je viditeľné, no verím, že sa to zmení.(P.S. dúfam) :angel:
Preto ja osobne budem vždy (aj kriticky) fandiť komukoľvek mne blízkemu z uvedených (prehistorických?) dôvodov a nie akúmukoľvek sebeúspešnejšiemu lolovi z Kanady, USA, Kostariky, či Mongolska. Ten mi môže byť akurát sympatický, prípadne ho môžem obdivovať, ale fandiť? :evil:
Vysv.: mám vysoký vek(občas aj tlak), precestoval som aj afriku, aj áziu a tiež som čo to požral na cestách, a skutočne napriek tomu nič a nikto túto zasranú krajinu, so zasranými občanmi a zasranými vládami, mi proste na žiadnu zasranú návnadu nevezme. K tomu záveru sorry, ale tak ma nasral jeden slováčisko na PS stole, že uvažujem, že sa odsťahujem do vietnamu :vlade:


:angel:
Popo, yegon, nikto Vám neberie žiadne právo= kľudne buďte všade doma, nemajte čo majú iní, tu je skôr problém, že viac riešite ako je Vám všetko z okolia u piči a jedno a nechápete iných, čo to uprednostňujú, proste tento stret je živý a takých bolo aj v minulosti plno, takže trochu pokory zo všetkých strán neuškodí. :river:

Za tento príspevok od bosc007 poďakovali :
obok
Obrázok používateľa
bosc007
 
Príspevky: 111
Založený: Feb 2010
Poďakoval/li: 7 krát/6 krát
Karma: 0

Re: Slovák Štefan Vágner na finálovom stole Main Eventu EPT Lond

Odoslaťod Zajacekk 15 Okt 2013 07:22

popoBA napísal:a ty to tiez tak neprezivaj ;) :crazy:


však práveže ja to vôbec neprežívam, je mi to tiež viacmenej jedno, len sa snažím nejak získať na to aj iný pohľad, ako mám ja :)

yegon napísal:...

No ja ti nevím chlape, ako dáva mi to zmysel, čo si napísal, chápem tomu, len nechápem, ako sa môže niečo také diať, mne to príde strašne nereálne, že by som vyrastal napríklad v Blave a absolútne ma nebude zaujímať Slovan, Inter alebo Petržalka a budem sa zaujímať a budem fanúšikom len Manchestru napríklad, aj keď mi otec odmalička kupoval dresy Manchestru, sledovali sme spolu zápasy v TV, mal som aj ich plagát na stene atď... Také divné to je...

yegon napísal:dalsia vec co sa mi paci je ked vyhra lepsi - nevadi mi ked moj tim prehra ked si to ten druhy zasluzi - to je vec ktoru "pravy" fanusik nerozdycha a to sa mi na fanatikoch nepaci


Práveže pravý napríklad futbalový fanatik neodsudzuje svojich hráčov, keď prehrajú, o výsledok "nejde", fandí tímu fanaticky ďalej, či vyhrajú 5:0 alebo prehrajú 1:5. Akurát chápem takých fanatikov, ktorí za situácie, že hráči istú dobu nič nehrajú a nevážia si to, že hrajú za klub, ktorý je pre tých fanatikov pomaly náboženstvom, že sa im na výstrahu vykope 11 hrobov na ihrisku, ako tomu bolo pred pár rokmi napríklad v Splite :D
Obrázok používateľa
Zajacekk
 
Príspevky: 284
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 19 krát/42 krát
Karma: 5

Re: Slovák Štefan Vágner na finálovom stole Main Eventu EPT Lond

Odoslaťod Magnus 15 Okt 2013 07:56

Zaujimave, ze vzdy sa rozhoria vasne, ked niekto, kto nie je sympaticky tuna poniektorym (nebudem ich urazat, v zivote o nich nikto nepocul v europe ani svete, hraju sa tu na svojom piesocku, tak ich nechajme) "hracom", dokaze prerazit v europe. Namiesto, aby sme sa tesili z uspechu krajana, tak tu rozvinieme nepodstatne vlakno o tom, ako netreba prezivat vlastenectvo. Sme strasne mlady stat a u mnohych nemalo kedy vzniknut puto k vlasti a ku krajanom. Asi aj preto sme tak v pitchi s tymto statom, lebo sa nevieme postavit jeden za druheho (vid vselijake tie kvaziprotesty proti megapodvodom).
Mne absolutne staci, ked vidim pri mene slovensku vlajocku, normalne a akosi automaticky zacnem tomu cloveku fandit - reprezentuje predsa moju vlast, komentator, ktory dovtedy mozno v zivote nevyslovil "Slovakia" zrazu pozna aj tento kut europy.
Nepoznam Gaborika, Hossu ani Halaka osobne - a predsa kazde rano kukam vysledky a drzim palce Columbusu, Chicagu ci St.Louis. A normalne som hrdy, ked sa im dari. Nepoznam ani Vagnera a je mi u riti, ci je to lucker a ci regular a ci troll a ci fish ale reprezentuje moju malicku v europe skoro nepodstatnu krajinu.

Za tento príspevok od Magnus poďakovali :
obok
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: Slovák Štefan Vágner na finálovom stole Main Eventu EPT Lond

Odoslaťod yegon 15 Okt 2013 08:35

bosc007 napísal:Popo, yegon, nikto Vám neberie žiadne právo= kľudne buďte všade doma, nemajte čo majú iní, tu je skôr problém, že viac riešite ako je Vám všetko z okolia u piči a jedno a nechápete iných, čo to uprednostňujú, proste tento stret je živý a takých bolo aj v minulosti plno, takže trochu pokory zo všetkých strán neuškodí. :river:


no ved o to ide :) ja som predsa neodsudzoval niekoho kto fandi - skor sa mi zda ze tu je teraz agro prave ta fanusikovska strana a chce to trochu rovnovany a "zi a nechaj zit"

len branim tych co nefandia, lebo mam pocit ze vacsina fanusikov to berie ako urazku, ked niekto automaticky nefandi slovakovi a hned je hater a zavistlivec
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Slovák Štefan Vágner na finálovom stole Main Eventu EPT Lond

Odoslaťod yegon 15 Okt 2013 08:49

Zajacekk napísal:No ja ti nevím chlape, ako dáva mi to zmysel, čo si napísal, chápem tomu, len nechápem, ako sa môže niečo také diať, mne to príde strašne nereálne, že by som vyrastal napríklad v Blave a absolútne ma nebude zaujímať Slovan, Inter alebo Petržalka a budem sa zaujímať a budem fanúšikom len Manchestru napríklad, aj keď mi otec odmalička kupoval dresy Manchestru, sledovali sme spolu zápasy v TV, mal som aj ich plagát na stene atď... Také divné to je...


haha to je dobre :) ano je to tak ked je nieco pre nas samozrejme tak vsetko ostatne nam pride divne

ked sa prestahujes do BA tak budes fandit slovanu? :) Asi nie. Co ak by si sa prestahoval do BA pred 5, 10, 15 rokmi? kde je ten limit kedy to kde byvas je dolezitejsie nez to kde si sa narodil. A preco je to kde si sa narodil dolezitejsie nez to kde byvas? Ved o to kde byvas si sa zasluzil (vybral) sam, narodil si sa nahodne.

Ja rozumiem tomu preco existuje puto k okoliu, kedysi bol pre cloveka jeho kmen dolezitejsi nez cudzi kmen lebo zabezpecoval prezitie, ale v sucasnosti ako takuto jednotku beriem rodinu a priatelov - to je pre mna dolezite. Mesto, krajinu beriem len ako umele nadkmene a k nim taku lojalitu proste necitim. Ale opakujem ak niekto to citi inak, nech v tom pokracuje, len ma nenutte citit to rovnako, ja som spokojny tak ako som :).

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
sudden
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Slovák Štefan Vágner na finálovom stole Main Eventu EPT Lond

Odoslaťod bosc007 15 Okt 2013 09:33

Yegon, v žiadnom prípade nepopieram Tvoje osobné rozhodnutia a a právo na čokoľvek. A pochopiť alebo nepochopiť tieto napr. Tvoje postoje môžem a nemusím, problémom je pertraktovanie tohto stanoviska vo vzťahu k iným, čo v tejto diskusii v podstate sa stalo. Je výsostným právom každého jeho vlastné myslenie a stanovisko k životu a okoliu, ale... a tu je to ale, ak vstúpi ktokoľvek do akejkoľvek diskusie s tým, že on takto a nie inak, nevyhnutne narazí na stanovisko inak zmýšlajúceho, a tu je potom priestor, či diskusia ostane v polohe ok (akceptujem) : ži a nechaj žiť, alebo skĺzne do averzie, resp. zvýraznenia toho ktorého diskutéra hatovaním názoru iných. Ak ja mám kladný vzťah k niekomu s vlajkou SVK a teší ma jeho úspech vo svete, tak sa ma nevyhnutne dotkne názor, že je to bullshit, pričom nikomu tento postoj nezazlievam, ale týmto mi dal najavo, že ON je niečo viac a lepší. Ja a myslím, že väčšina normánych (umiernených, vyrovnaných, sebavedomých?) fanúšikov nikoho nenúti k huráslovactvu, ale ani mňa neteší, že napriek svojmu sebavedomiu mám čítať, aký som úbohý, ak fandím SVK reprezentantom, lebo je to nie in a nenosí sa to.
Pre zaujímavosť, som rodák z TT, hral som za Inter, Rapid a iné kluby v BA, rôzne športy a fandil som Slovanu (občas som musel toto svoje právo brániť a bola to dosť sranda) a fandím mu stále. Od návštev na štadiónoch ma cca pred 12 rokmi odradili "persóny" fanatikov, ale prečo by som nefandil, veď ja fandím klubu a nie trtkom, čo si tam realizujú svoju frustráciu na iných fanúškoch. Toto proste s dobou prišlo a asi tak ľahko nezmizne.
A osobne, vo vťahu k Tebe, veľmi si cením, čo si urobil pre komunitu pokrovú, iným spôsobom máš fanúšikov( ja sa nikomu a nikdy netlačím do a...) a tým som zodpovedal vlastne všetko. Mnohí sa s Tebou nestretli a sú Ti vďační, nehovorí Ti to niečo o nenásilnom fandení v rámci nejakej komunity? A ver mi, že poznám cudzincov, ktorí fandia Slovanu a nechodia ručať a blvať na štadióny, proste fandia.

Asi pre toto používať pojem fanúšik a fanatik súčastne nie je správne, ak nemá vysvetlenie.
Všetko dobré veľa dobrých rúk a ak bude opäť na nejakom veľkom turnaji pri Tvojom mene SVK označenie, budem Ti fandiť a nebudem riešiť, či si dobre zahral to či ono, na to seriem, to je šport, ale to že si ten a ten za SVK to mňa bude tešiť.
A či to takto neberú všetci, to je to, čo mám na háku ja, pokiaľ neosierajú druhých.
Mier a zdravie :good:
Obrázok používateľa
bosc007
 
Príspevky: 111
Založený: Feb 2010
Poďakoval/li: 7 krát/6 krát
Karma: 0

Re: Slovák Štefan Vágner na finálovom stole Main Eventu EPT Lond

Odoslaťod Zajacekk 15 Okt 2013 09:49

yegon napísal:ked sa prestahujes do BA tak budes fandit slovanu? :) Asi nie. Co ak by si sa prestahoval do BA pred 5, 10, 15 rokmi? kde je ten limit kedy to kde byvas je dolezitejsie nez to kde si sa narodil.


hh, to je asi tá hrdosť, neprestal by som fandiť žiline/slovákom ani v prípade, že sa odsťahujem a do konca života budem bývať napríklad vo Francúzsku, nejaké moje sympatie by si frantíci mohli získať, ale to je asi tak všetko, isto tam nezačnem fandiť nejakému parížu či lyonu, len kvôli tomu, že to je môj nový domov. Čiže ten limit u mňa neexistuje.

ale jasné, každý má právo mať iný názor na vec a tvoj názor rešpektujem....

Ešte by bolo dobré, keby sa k tomu vyjadril Laco Borbély :D
Obrázok používateľa
Zajacekk
 
Príspevky: 284
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 19 krát/42 krát
Karma: 5

Re: Slovák Štefan Vágner na finálovom stole Main Eventu EPT Lond

Odoslaťod jakali 15 Okt 2013 13:38

tak aby sme v tom mali jasno, ja neodsudzujem vagnera ako cloveka, nepoznam ho, neriesim ci je dobry alebo zly clovek.
riesil som to ze nebudem fandit niekomu, len preto ze ma nasu malinku vlajocku pri mene a nebudem z toho hned mokry
ako 12r dievcatka co vidia Biebera nazivo.
Uz len na zaklade tohto videa si mozeme urobit aky taky obraz o jeho vystupovani :D
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... _9Z_swPJcA
prva vec, anglictina by uz dnes mala byt zaklad, aj ked to ma irituje najmenej.
za druhe, nema respekt pred supermi, a pociti z vitzastva nema ziadne lebo si ho nepripusta? wtf? :D
on tam isiel iba do poctu? to si rovno mohol dat na FT sitout :D
a k panu bosc007: vzhaldom na vas vysoky vek ste asi museli vyrastat a zit v komunizme. tak bud ste svet precestovali po 89tom
alebo vo vas sudruhovia vychovali vztah k ludu a vlasti. A preto sa nebali vypustit vas na poznavacie zajazdy do sveta.
Ale vsak preco sa nebit do prs a bezbreho fandit kazdemu kojotovi ked ma svk vlajku pri mne for no logical reason at all :D
jakali
 
Príspevky: 56
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 2

Re: Slovák Štefan Vágner na finálovom stole Main Eventu EPT Lond

Odoslaťod buschle 15 Okt 2013 15:23

raz vyhram ept a kto nebude fandit tak "neham vytrast a ty poseres"
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!