Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profitom viac ako $1,000,000.

Diskusia k herni P****Stars

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod Taur 11 Dec 2013 19:52

A je to take podstatne kolko hracov hra turnaj? Ved vzdy potrrebujem porazat len tych pri mojom stole. Tie tisice dalsich stolov sa ma akokeby netykali. :) To nie je ze musim ja osobne porazit 30tis hracov. :D Ostatni finalisti robia pracu za mna. :lol2:
Ked sa vezme v uvahu len mnozina hracov s ktorymi mam realne interakciu pocas turnaja, tak ta pravdepodobnost bude asi inak vyzerat...
Taur
 
Príspevky: 74
Založený: Sep 2013
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod TomMolivan 11 Dec 2013 20:26

Stanley VII napísal:
Ale možno sú nesprávne aj tie moje výpočty, možno som pri úvahách urobil niekde chybu aj ja, alebo som na niečo zabudol :dzejkej:


Myslím, že ten rozptyl si dal príliš veľký, tých turnajov s 10k poľom sa na Stars nehrá ani zďaleka tak veľa. Čo je ale podstatné je to, že tá priemerná šanca je rozhodne o dosť nižšia, než 2,5% :)

Taur
Ako by to mohlo byť nepodstatné? Keď máš 9-handed FT a máš turnaj s 90 hráčmi, tak sa na ten final dostane 10% z nich. Ak máš v turnaji 900 hráčov, tak sa na FT dostane 1% z nich. Či pritom sedíš stále na tom istom stole alebo ťa po každej hande presúva na iný, to fakt neviem, čo to s tým má spoločné :)
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod Stanley VII 11 Dec 2013 21:45

2.5% skončení na finálovom stole je každopádne skvelé číslo aj podľa mňa, priemerné pri 360 hráčoch v turnaji a tie jeho budú zrejme aj jednotlivo väčšinou viac-početné :)
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod Taur 12 Dec 2013 00:19

TomMolivan: Ale tam nie je priama umera. To ze ma turnaj 100x viac hracov neznamena, ze Ty odohras 100x viac hand, alebo ze Tebe to zaberie 100x viac casu ci, ze Ty musis vyradit 100x viac hracov. 9 finalistov stale musi urvat pre seba priemerne 11% chipcountu a ci je to od 90 alebo 90tis hracov je to stale 11%. Stupanie blindov zabezpecuje to, ze sa chipy kumuluju a istym sposobom su ti prinesene pod nos supermi, ktori ich ukoristili inym. Je to to pyramida ktora ma ale +/- rovnaky pocet stupienkov.
Tym som chcel povedat, ze turnaj s 9000 hracmi netrva 100x viac levelov ako turnaj s 90 hracmi. Iste potrva to par levelov navyse, ale nie je tam priama umera a preto ani sanca na final realne neklesa umerne zvysujucemu sa poctu hracov.
To je nieco ako ked bezis maraton, konkurenciou su Ti bezci blizko teba a je uplne jedno ci pred cielom za vasou skupinkou bezi este 20 alebo 20tis pomalsich bezcov.
Taur
 
Príspevky: 74
Založený: Sep 2013
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod TomMolivan 12 Dec 2013 03:08

Neviem ani, čo to celé má spoločné s nejakými levelmi, handami, vyradenými hráčmi alebo stráveným časom.

Keď hodíš do klobúka 90 lístkov a z nich vytiahneš 9 náhodne (nikto nemá edge), je 10% šanca, že jeden z nich bude môj.
Keď hodíš do klubúka 900 lístkov a z nich vytiahneš 9 náhodne, je 1% šanca, že jeden z nich bude môj.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod Stanley VII 12 Dec 2013 11:10

Molivan má pravdu, súčet všetkých možných výsledkov udalosti musí byť 100%. Ak by si predpokladal, že v turnajoch s väčším počtom hráčov ich náhodná šanca bez edge na finálový stôl určitým spôsobom rastie, zvýšil by si pravdepodobnosť každého jedného hráča na finálový stôl a keď by si šance všetkých štartujúcich hráčov spočítal, vyšlo by ti číslo nad 100%...

Síce "nemusíš poraziť osobne" všetkých tých hráčov, ale presne rovnakú výhodu majú úplne všetci hráči v danom turnaji, a preto nie je dôvod, aby to nejakým spôsobom šance konkrétneho hráča menilo.

Za tento príspevok od Stanley VII poďakovali :
TomMolivan
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod TomMolivan 12 Dec 2013 16:56

Stanley VII napísal:Molivan má pravdu, súčet všetkých možných výsledkov udalosti musí byť 100%. Ak by si predpokladal, že v turnajoch s väčším počtom hráčov ich náhodná šanca bez edge na finálový stôl určitým spôsobom rastie, zvýšil by si pravdepodobnosť každého jedného hráča na finálový stôl a keď by si šance všetkých štartujúcich hráčov spočítal, vyšlo by ti číslo nad 100%...

Síce "nemusíš poraziť osobne" všetkých tých hráčov, ale presne rovnakú výhodu majú úplne všetci hráči v danom turnaji, a preto nie je dôvod, aby to nejakým spôsobom šance konkrétneho hráča menilo.


Jo, presne tieto veci v mojom poste chýbali, good job :good:
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod Taur 13 Dec 2013 11:41

To by bola pravda keby poker turnaj bola jednoducha loteria. Ale este ani pri 1hand headsup turnaji by to neplatilo.
Skusim zjednoduseny priklad. Predstavte si, ze turnaj hra 72 hracov po 8 pri 9tich stoloch. Pride 9 dalsich hracov. Cize spolu uz je 81, ale tebe nepribudlo 9 superov, ale v skutocnosti len jeden, ktory prisadol k tvojmu stolu. A kedze na finalovy stol postupi od kazdeho stola jeho vitaz (co by bolo realne ak by sa presadzanim nebalancovali stoly, ale tym sa celkovy pocet hracov nemeni), tak na nom budes mat stale len tych zvysnych 8 superov ako si mal dovtedy pri pocte 72 hracov.
Samozrejme pri viac hracoch a viac stoloch postupuju hraci do dalsieho levelu/stupna tej turnajovej pyramidy postupne az k pomyselnemu jej vrcholu v podobe FT. Isteze pri velkom turnaji ma pyramida viac stupnov ako pri malom a pocas turnaja balancovanim ti prisadia k stolu viac superov, ale nie je to tak, ze musis porazit o tisice hracov naviac. :) Preto nie je dovod mat prehnany strach ci respekt z mnohopocetnych turnajov ani nevyzaduju nasobne lepsie schopnosti ako male turnaje, lebo hoci ma turnaj 100x viac hracov ako maly Ty ich pri hre nestretnes a preto nepotrebujes mat 100x lepsie schopnosti na velky turnaj. Tych par hracov navyse s ktorymi budes realne hrat pri 9000ovom turnaji oproti 90tkovemu musis zvladnut s trocha lespsimi schopnostami a davkou pokroveho stastia ako pri malom. :river:
Preto ma u mna viacmenej rovnaky respekt vitaz maleho aj obrieho turnaja poctom zucastnenych.

A preto ma nejak neohromilo to ze ten brazilcan sa dostal na FT 2-3x zo 100 pokusov. Ale mozno to je hodne respektu, chcelo by to vediet statistiku aj inych poker celebrit resp. aj beznych regov na porovnanie, aby sme vedeli ako na tom je oproti inym.
Taur
 
Príspevky: 74
Založený: Sep 2013
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod Stanley VII 13 Dec 2013 11:56

Existujú aj pokrové turnaje, ktoré sú naozaj lotéria - hráči dostanú 1 chip a idú každú ruku all-in, až kým nie sú známi víťazi. Podľa tvojej teórie sa vôbec neoplatí hrať turnaje s nízkym počtom hráčov, keďže šanca na pobyt na finálovom stole je podľa teba v podstate takmer rovnaká v turnaji s 500 hráčmi a v turnaji s 5,000. Prize pool a ceny sú však desaťnásobne vyššie pri rovnakom buy-ine, takže musí byť ziskové hrať tie turnaje s väčším počtom hráčov.

Ja sa za veľmi dobrého MTT hráča nepovažujem a v normálnom turnaji by som svoje priemerné šance možno vlastnou hrou čiastočne kazil, ale tie all-inové by mali moje šance zachovať na presne priemernej úrovni.

Vieš mi prosím teda podľa tvojej teórie vypočítať, aký počet hráčov musí do turnaja vstúpiť, aby moja pravdepodobnosť výhry pokryla aj náklady na rake? S každým ďalším registrovaným hráčom by už potom moja predpokladaná suma výhry iba rástla a pravdepodobnosť na jej získanie ostane podľa tvojej teórie cca rovnaká, buy-in rovnaký, tak by som si nejaké také +EV lotérie hľadal a registroval sa do všetkých. Hranie by čas nezabralo, takže by to boli čisté +EV spoty :vlade:

Najlepšie na tom bude, že budú +EV pre všetkých zúčastnených hráčov. Ich výhodnosť bude navyše rásť s každým ďalším registrovaným hráčom, tak potom dám vedieť aj vám, nech sa regnete, ak taký uvidím. Aspoň potom zarobíme všetci ešte viac :) Aspoň na 24. by sa nejaký taký konať možno mohol :angel: Ak totiž herňa vezme rake a táto lotéria bude +EV pre všetkých zúčastnených, niekto tam tú hodnotu priliať musí a obávam sa, že ak to nebude Santa Claus alebo Ježiško, zistiť odkiaľ sa tie peniaze vzali bude oriešok...
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod Taur 13 Dec 2013 14:57

Mojim predoslym prispevkom som sa snazil vysvetlit TomMolivanovi, ze to nie je ako hadzat listky do klobuka pri loterii, ze ked sa prida 9 hracov do turnaja, tak nepribudne 9 listkov do jeho "klobuka", ale len jeden.
Niesom matematik, ale vypocet pravdepodobnosti bude pri turnaji trocha zlozitejsi nez podla jednoduchej loteriovej konbinatoriky. :) Ak je vobec mozny.
Nepopieram, ze iste rozdieli v obtiaznosti podla velkosti ucasti turnaja su, ja len vravim, ze nie su take zavratne. Urcite obtiaznost nerastie nasobne poctom zucastnenych ...
Alebo Vasa skusenost, je ze turnaje so 100 hracmi vyhravate lavou zadnou a pri 1000 ci 10000 hracoch si ani neskrtnete? :)
Ja teda rovnako lahko vyletim z turnaja ci je tam 100 alebo milion hracov. :ROFL:
Taur
 
Príspevky: 74
Založený: Sep 2013
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na PokerStars

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!