USA, Nemecko a Kanada medzi poprednými pokrovými národmi!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

USA, Nemecko a Kanada medzi poprednými pokrovými národmi!

Odoslaťod admin 02 Jan 2014 21:18

Diskusia k článku: USA, Nemecko a Kanada medzi poprednými pokrovými národmi!

Poker nikdy nebol viac medzinárodnou hrou ako je tomu v súčasnej dobe. Nadšenci pokru pochádzajú z rôznych kútov sveta. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktorých desať krajín sveta vyhralo najviac peňazí za rok 2013. Dáta boli získané zo známej pokrovej databázy Hendon Mob.


Na výpočet najziskovejšej krajiny sa stačilo jednoducho pozrieť na top 5,000 pokrových hráčov za rok 2013, ktorí celkovo dohromady zarobili cez $685,000,000!



Pravdepodobne nebude veľkým prekvapením, že sa na prvom mieste suverénne usadili Spojené Štáty (USA). Z tejto veľmoci sa na live pokrových turnajoch umiestnilo v ITM bezmála 50% hráčov. Z top 5,000 hráčov pochádzalo až 2,397 z USA, pričom vyhrali dokopy $339 miliónov.

Ešte pôsobivejším je však vzostup Nemecka! Nemeckí hráči uchmatli 6.82%, pričom ich bolo len 179. To znamená, že každý nemecký hráč v top 5,000 si prišiel v priemere na $260,097 za minulý rok.

Hráči z Kanady sa ukázali v skvelej forme hlavne počas WSOP a zaistili si tretie miesto so 6.53%, pričom im bolo vyplatených celkovo $44.5 milióna.

V top 10 sa umiestnili aj krajiny ako Anglicko, Francúzsko, Taliansko, či Rusko.


Šťát: Hráči: Výhry: Výhry/Hráč Úspešnosť:

USA 2397 $339.15 milióna $141,491 49.71%
GER 179 ...

Celý článok => USA, Nemecko a Kanada medzi poprednými pokrovými národmi!
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22364
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: USA, Nemecko a Kanada medzi poprednými pokrovými národmi!

Odoslaťod Stanley VII 03 Jan 2014 00:05

Zaujímavé by boli štatistiky porovnané s počtom obyvateľov... :) Ikeď malým krajinám by to zase pri nejakej jednorazovej obrovskej výhre nejakého hráča vedelo tie čísla dosť skresliť.
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: USA, Nemecko a Kanada medzi poprednými pokrovými národmi!

Odoslaťod nabokow 03 Jan 2014 00:20

hm, no nemci a kanadania na stars tusim naopak najviac rozhadzuju :D
Obrázok používateľa
nabokow
 
Príspevky: 923
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 213 krát/105 krát
Karma: 9

Re: USA, Nemecko a Kanada medzi poprednými pokrovými národmi!

Odoslaťod Stanley VII 03 Jan 2014 01:04

tie staty su len live a berú do úvahy len výhry, prehry sa nezohľadňujú, kľudne môže byť možné, že najziskovejšia krajina je aj najstratovejšia - aj keď ak má najvyššie výhry, tak sa straty majú z čoho pokryť. Škoda preškoda, že nemôže sharkscope sledovať aj live games, aby tie čísla mohli byť naozaj kompletné. To by potom tie staty boli naozaj zaujímavé.

Prípadne by bolo zaujímavé vidieť staty napr. z P****Stars, priemernú roi podľa krajín :)

Neviem prečo, ale mám pocit, že som možno niekedy niečo také videl, ale či sa mi to snívalo už neviem lebo sám tomu akosi neverím :D Nemali ste ešte niekto podobný sen, že by to náhodou fakt mohlo byť reálne? :D
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: USA, Nemecko a Kanada medzi poprednými pokrovými národmi!

Odoslaťod sudden 03 Jan 2014 04:43

Je lepsie ak sa ziadne statistiky podla krajin nezverejnuju lebo potom sa chcu Taliani, Spanieli, Francuzi a podobni exoti izolovat od zvysku pokroveho sveta :)

Stanley VII napísal:Neviem prečo, ale mám pocit, že som možno niekedy niečo také videl, ale či sa mi to snívalo už neviem lebo sám tomu akosi neverím

Pred nejakym casom zverejnovalo myslim PTR statistiku najviac loosing/winning krajin (v case ked este trackovali P****Stars).
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: USA, Nemecko a Kanada medzi poprednými pokrovými národmi!

Odoslaťod 222lew222 03 Jan 2014 13:21

Celkovy roi krajiny to by bolo zaujimave fakt to niekde existuje ? :D
222lew222
 
Príspevky: 97
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 41 krát/1 krát
Karma: 0


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!