s0ram blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: s0ram blog

Odoslaťod matiapag 02 Jún 2015 10:56

No ale v tej tabulke hore mas overall 3bet 4.2 %, co je daleko od +/- 9 :D A 3bet 8 % na blindoch je sice o cosi lepsie, ale stale sa mi to zda malo akosi.

Brejcinho napísal:22 - standart call pre


Brejcinho otazka na teba - preco tu callujes standardne 22? :)

A ohladne rovnakej ruky aj na sorama - to dufam ze srandujes, ze si nikdy nefoldol 22 PF doteraz? :wall:
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: s0ram blog

Odoslaťod Brejcinho 02 Jún 2015 12:27

set mining plus mam absolutnu poziciu. Akoze ak su blindy velmi squeeze happy, tak je to horsie, ale na NL5 to asi moc nehrozi...
Obrázok používateľa
Brejcinho
 
Príspevky: 704
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 66 krát/41 krát
Karma: 5

Re: s0ram blog

Odoslaťod soram 02 Jún 2015 12:45

j to bol minulý mesiac :D tento mesiac to chcem udržiať na 8% aspoň,,, musel by som vidieť staty nejakého crushera aby som mal ideu o tom, jedine čo som našiel je toto od nl200 rega "If it helps, my VPIP for BB is 29.25, PFR 10.25% 3-bet 9.4%
For SB: VPIP 26.9% PFR 20% 3-bet 8.65%"

22-44 foldujem iba z UTG, inak je to call/open, možno fold ak to niekto otvorí na 4bb, inak je to defaultny call ne?
soram
 
Príspevky: 110
Založený: Aug 2014
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 0

Re: s0ram blog

Odoslaťod matiapag 02 Jún 2015 20:17

Obaja posobite hrozne presvedcivo, no nemyslim si, ze 22-44 su velmi dobre ruky ani na NL5 a to hlavne vtedy, ked sme na BUT a celime CO openu. CO ma weak range a nemôžeme ocakavat, ze ked hitneme set, tak sa on stackne. V prvom rade preto, lebo skoro nikdy nic nehitnu a ked aj hitnu, tak sa len tak lahko nestacknu, ked zacnete byt agresivni.

Ano, vyhoda je ta, ze mame poziciu a vieme villaina obohrat z jeho weak range, no drobne pary nie su najlepsia ruka na takyto plan. Akoze nevravim, ze sa to nikdy neda callnut, ale defaultne to callovat len za to, ze "mame poziciu s ved setminujeme" sa mi nezda ok.
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: s0ram blog

Odoslaťod soram 02 Jún 2015 22:59

Obrázok
revenge time, musel som to vypnuť skôr lebo som začal hrať veľmi tight a vystrašene, aj keď som nepozeral na graf tak som vedel že som ich zničil a nechcel som to prehrať :fish:


@matiapag tak 22-44 začnem foldovať z any position vs reg/nit a proti fishkam podla readu

22-44 2bet open 56k hands sample z nl5
Obrázok
-78bb/100


22-44 call 2 bet 240 hands -3.77$, -31bb/100
soram
 
Príspevky: 110
Založený: Aug 2014
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 0

Re: s0ram blog

Odoslaťod Brejcinho 02 Jún 2015 23:57

Hero is BTN with 22,33,44 and raiser is MP, CO - za 110k hands
Je to za 110k hands a mam pre tento pripad 90 hands a som tam v pluse, takze myslim, ze by to malo byt OK, hadam je to vypovedna vzorka... :pokerface:
Spoiler:
Obrázok
Obrázok používateľa
Brejcinho
 
Príspevky: 704
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 66 krát/41 krát
Karma: 5

Re: s0ram blog

Odoslaťod matiapag 03 Jún 2015 08:09

Neviem, chalani :) Vidite, ako je na tom s0ram, ja som v tej situacii mierne v pluse, ale mam len 50k vzorku. Este sa na to pozriem tak vseobecne a nie iba CO vs BUT, ale vravim, mam len 50k ruk na to.

Podla mna v tom tona value nebude a to, ze si v pluse Brejcinho, nemusi znamenat, ze je to najlepsie riesenie. Mozno 3bet PF by ti priniesol viac value :)

Anyway, moja pointa bola ta, ze netreba brat ruky 22-44 ako autocall a CO vs BUT je idealna situacia na to ukazat, kde je chyba v rozmyslani. Implied odds tam jednoducho nemame a ked to chceme hrat na multiple streets postflop, tak na to musime byt pripraveni a nevraviet si iba, ze "mame poziciu, takze sme za vodou".
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: s0ram blog

Odoslaťod SATAN 03 Jún 2015 13:09

musis mat preflop nastavene tak range aby si ich vedel uhrat postflop, a dost pochybujem ze nl10 regulary vedia uhrat postflop najnizsie pare, ktere sa hraju najtazsi, vysledky len potvrdzuju to ze to moc EV+ neni, nevim jak dlho je brej na nl10 ale keby vedel uhrat tuto cast range tak uz by davno hral nl100, to ze zneju presvedcivo v svojich nazoroch este neznamena ze to tak je spravne, s vecsinu veci o kterych diskutuju v temto blogu nesuhlasim ale je to vec nazoru a kazdy si tym musi projit
Obrázok používateľa
SATAN
 
Príspevky: 687
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 1 krát/146 krát
Karma: 32

Re: s0ram blog

Odoslaťod haman 03 Jún 2015 14:09

priklanam sa k matiapagovi.

vybral som si 22-44 zo vzorky 380tisic ruk od oktobra'2014, zo vsetkych pozicii vs vsetkypozicie som bol akurat na 0 (cca 5000 spotov).
Ale BTN vs CO, MP som bol z 270 situacii bol minus -2BI, ten graf sa dlho drzal na nule a potom padal dole.
Nehral som ich ) az na 2 vynimky ) 3betom.
Male pary ked nesetneme, tak ich treba dost casto premenit na bluff, v showdowne sme len malokedy good, resp. sa do neho nedostaneme, lebo neustojime agresiu. mozno aj 3bet je vhodny preflop, ked ma niekto leaky vs 3bet.

ale dobry namet na zamyslenie tato tema ;)
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: s0ram blog

Odoslaťod ondoko 03 Jún 2015 14:11

dovolim si suhlasit aj nesuhlasit, co si napisal Satan :)

ty to pises z pohladu nl100+ hraca, kedy ano, low pocket pary skoro urcite neuhras, ale pozri sa na to vzhladom k polu hracov, ktore je na micros. To moze o dost zmenit profitabilitu situacie.

jeho graf pravez ukazuje, ze ak callne 22-66 voci MP/CO, tak EV callu je vacsia ako nula, co je EV foldu. Profitabilne to je teda podla mna hlavne z dvoch dovodov:

1. na micros sa nemusi bat, ze by SB/BB nejak moc squeezovali a tym nedotuje dead money do potu. Drviva vacsina hracov je tam pasivna, cize casto SB/BB overcallnu a dostane sa tak do multiway potu.

2. Vyplyva nepriamo z 1. Velka cast hracov je pasivna a nehra rangeovo, cize ak MP/CO nehitne postflop, tak sa vieme dostat lacno do SD a vyhrat proti A alebo K high.

Este mi napadla vlastne jedna vec. Dost to zalezi aj od velkosti openraisu. Ak otvara MP/CO na 2BB miesto 3BB 100BB deep, tak to meni situaciu a musime viac defendovat BTN, cize by sme uz asi aj mali callovat vsetky pary. Na to, aby sme setli z longtermu minieme potom priblizne o 11 BB menej, miesto priblizne 33BB iba 22BB.
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!