Skrill - scam e-mail "potvrdte mailovu adresu"

Internetové peňaženky a iné spôsoby ako vložiť alebo vybrať peniaze z online pokrových herní

Skrill - scam e-mail "potvrdte mailovu adresu"

Odoslaťod matiapag 19 Aug 2015 17:31

Caute pokerportalisti,

Dnes som narazil na ocividne podvodny mail, ktoremu by ste sa urcite mali vyhybat. Vsetko to zacalo asi pred tyzdnom, ked mi do Spamoveho priecinku na gmaili prisla sprava z adresy skrill@support.com, ktora ma informovala o tom, ze sa zmenili podmienky pouzivania MasterCard a musim si aktualizovat svoju e-mailovu adresu. Este nikdy som sa s nicim podobnym nestretol a kedze Gmail vyhodnotil mail, ako Spam, tak som ho vymazal. Este som sa pred tym prihlasil na svoj skrill ucet, aby som skontroloval, ci tam nie je nejaka info o zmenach a kedze som nic nenasiel, mail som odstranil a dalej som sa nim nezaoberal.
Dnes mi ale prisiel rovnaky mail a tentokrat presiel cez spamovy filter rovno do inboxu. Nizsie je screenshot mailu, ktory pripomina oficialnu formu spravy od skrillu.
skrill-scam-2.jpg
skrill-scam-2.jpg (242.24 ) Zobrazená 2496 krát

Kedze mi casto taketo maily s upozornenim nechodia (iba vtedy, ked sa skutocne zmenia podmienky pouzivania), presnu formu a dizajn spravy si nepamatam. Kedze bol ale mail v inboxe, klikol som na spominany odkaz. Nizsie prikladam, co sa na tom odkaze nachadza.
skrill-scam-1.jpg
skrill-scam-1.jpg (783.04 ) Zobrazená 2471 krát

Ako vidite, nechcu odomna iba potvrdenie adresy, ale prakticky vsetky osobne udaje. Do pozornosti tiez davam hrozne zvlastny link, ktory o https ani nechyroval. Aj preto usudzujem, ze na 99 % ide o scam. Dajte si nan bacha, pretoze na prvy pohlad mozno neposobi az tak podozrivo.

:gl:

Za tento príspevok od matiapag poďakovali - 4:
haman, haro, Stanley VII, vlade
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Skrill - scam e-mail "potvrdte mailovu adresu"

Odoslaťod A_Rimmer 19 Aug 2015 20:10

Na 99% je to scam. Spoznate to hned podla toho, ze zacina oslovenim "Dear customer". Kazdy skutocny mail od Skrillu zacina oslovenim vasim krstnym menom! Scammeri zrejme Vase meno nepoznaju..

Za tento príspevok od A_Rimmer poďakovali :
haman
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: Skrill - scam e-mail "potvrdte mailovu adresu"

Odoslaťod vlade 19 Aug 2015 21:04

Pripajam tiez jeden co mi prisiel nedavno:

skrillScam2.png
skrillScam2.png (32.74 ) Zobrazená 2359 krát


odosielatel SkriII (dve velke i namiesto l) <investigation@moneysbookers.com> (moneys namiesto money), tak pozor aj na to, subject to ma Important: Verification, alebo Important: Dispute [#SK-727751]

Za tento príspevok od vlade poďakovali :
Stanley VII
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34


Naspäť na Práca s peniazmi

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!