Poznamky

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

Poznamky

Odoslaťod eMPe3k 08 Nov 2010 00:02

Pozdravujem. Su to uz asi 3 mesiace, co sa snazim vybudovat aky taky bankroll co sa mi zatial celkom dari (to ale nepripisujem svojmu skillu ale urovni vacsiny microstakes hracov) ale mam taky pocit ze sa neposuvam spravnym smerom. Aby som to zhrnul a presiel k veci, za tie zhruba 3-4 mesiace co hram som vacsinou masstablil micro-fullring cg, cim som si vybudoval urciteho autopilota, a teraz ked som presiel na 6-max mam taky pocit ze sa absolutne neviem zamysliet nad jednotlivymi situaciami, proste to hram strasne roboticky. Preto som sa rozhodol ze znizim pocet stolov a budem sa snazit hrat bez HUDu a chcel by som sa aspon na isty cas zamerat na robenie si poznamok na hracov, pretoze uz som velakrat pocul ze vedia byt hodnotnejsie ako statistiky... Preto by som sa chcel spytat ci nemate nejake rady popripade odkazy na nejake clanky/videa ktore sa pisanim poznamok/online tellmi zaoberaju.
Za kazdu pomoc budem vdacny prevdacny.

Na zaver obligatne GL vsetkym zucastnenym ;)
Obrázok používateľa
eMPe3k
 
Príspevky: 55
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 6 krát/5 krát
Karma: -2

Re: Poznamky

Odoslaťod dzejkej 08 Nov 2010 00:26

Nepoznam odkazy zaoberajuce sa poznamkami, ale tak mam nejake take odporucania z vlastnej skusenosti :). Ale myslim, ze Grindcore v Thin Red Line na Deuces Cracked spominal poznamkovanie a bola to nejak 2-3 epizoda a tiez Grogheadflow z LeggoPoker ma zaujimavy system poznamok vo svojich videach.

Je vhodne poznamky delit najma u regov na nejake kategorie, aby si pocas hry vedel najst tie, ktore sa tykaju danej situacie. Cize mat kategoriu zaoberajucu sa 3betmi, squeezmi, potom streetami, preflop zaujimavostami, vzajomnou metagame, atd. Spominany Grogheadflow ma taku zaujimavu sablonu, ktoru pastne novemu hracovi a zacne pisat poznamky a vyzera nejak takto:
Kód: Vybrať všetko
3bet:
4bet:
Sqz:
Cbet:
Donks:
Str8 draws:
Flush draws:
Limp:
Flop:
Turn:
River:
Peel IP:
Peel OOP:
Timing Tells:
Other Reads:


Dalej je dobre mat nejake skratky pre akcie ako check/raise = "x/r" a podobne, nech sa to zapisuje efektivne. Taktiez niektori hraci nevypisuju konkretne textury, ale maju boardy kategorizovane ako napr. T1 = velmi drawy board, T2 = 1 vysoka karta, 2 nizke a dry, atd. Typy boardov rozobera napr. Foucault na PokerSavvy Plus, i ked je to v kontexte cbetovania (http://www.pokersavvy.com/plus/videos/a ... os-video-1).

K poznamkam je vhodne pisat datum, aby si mal priblizne predstavu pri ich pouzivani, do akej miery by mali byt pokladane za relevantne. Tiez vo vela spotoch je dolezita pozicia a to je vhodne tiez spomenut - inak bude hrat proti Tebe lepsi hrac, ak otvaras na SB a inak, ked si na UTG :).

Taktiez nezabudni napisat do poznamok pisat, aj ked ta super uvidi urobit nieco zaujimave a mas pocit, ze je natolko dobry, aby si robil poznamky a pouzival ich. To je asi ale aplikovatelne na vyssich stakes :).

Za tento príspevok od dzejkej poďakovali :
eMPe3k
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Poznamky

Odoslaťod eMPe3k 08 Nov 2010 13:34

Dakujem za vycerpavajucu odpoved :)
Obrázok používateľa
eMPe3k
 
Príspevky: 55
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 6 krát/5 krát
Karma: -2

Re: Poznamky

Odoslaťod slemo69 08 Nov 2010 14:56

ja z vlastnej skusenosti chcem poradit, ze poznamky by mali byt hlavne jednoduche, aby si sa z nich vedel vysomarit za kratky cas. Ja som si pisal kedysi cele lajny pri jednotlivych handach, a potom som zistil ze to pri timebanku nestihnem cele precitat, pochopit a este sa aj rozhodnut :D
slemo69
 
Príspevky: 345
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 30 krát/13 krát
Karma: 0

Re: Poznamky

Odoslaťod dzejkej 08 Nov 2010 15:25

slemo69 napísal:ja z vlastnej skusenosti chcem poradit, ze poznamky by mali byt hlavne jednoduche, aby si sa z nich vedel vysomarit za kratky cas. Ja som si pisal kedysi cele lajny pri jednotlivych handach, a potom som zistil ze to pri timebanku nestihnem cele precitat, pochopit a este sa aj rozhodnut :D


No kratke a jednoduche poznamky su casto dost nanic, to je ich problem :). Vypichnut dolezite detaily a zaroven sa prilis nerozpisovat je rozhodne umenie :D.

Ja napr. pozeram poznamky, kym cakam na postnutie blindov alebo ked sa nic nedeje a mam chvilu cas, aby som si pripomenul, co je kto zac :). Tiez pomaha si tie poznamky kategorizovat, aby si lahko vedel najst tie, ktore sa tykaju danej situacie.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

poznamky

Odoslaťod s44vhl7l 03 Mar 2013 23:19

Dali by ste mi sem prosim odkaz na clanok alebo video od skuseneho hraca o tom,
ako si robyt kratke a prehladne poznamky?
Pripadne skratky ake vnich pouzivate vy samy.
Tie moje su strasne a niekedy vyzeraju ako sloh :(


// Edit vlade, presunute do podobnej temy
Obrázok používateľa
s44vhl7l
 
Príspevky: 210
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 55 krát/4 krát
Karma: 0

Re: poznamky

Odoslaťod admin 04 Mar 2013 00:31


Za tento príspevok od admin poďakovali :
s44vhl7l
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22169
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: poznamky

Odoslaťod s44vhl7l 05 Mar 2013 22:36

Ano, som debil ze som si to najprv neskusil vyhladat tu.
Dakujem :poklona:
A pre pohorsenych ludi ze nadavam:
Debilita je vazne ochorenie a nie vulgarizmus :wall: :gl:
Obrázok používateľa
s44vhl7l
 
Príspevky: 210
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 55 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Poznamky

Odoslaťod s44vhl7l 05 Mar 2013 22:50

To rozdelenie boardov na T1,T2.... je super. Pouzijem :)
Obrázok používateľa
s44vhl7l
 
Príspevky: 210
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 55 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Poznamky

Odoslaťod haman 17 Apr 2016 19:38

ahojte, pisete si tu niekto poznamky na hracov inde ako v HEM/PT alebo v softveri herne? Nejaky externy softver na poznamky?

Mam totiz problem, ze ked mam otvorenych vela okien s poznamkami v HEM, tak mi zmrzne. a SW herne na poznamky mi nevyhovuje. tak hladam nejaku alternativu.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25


Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!