Boj s Micro stakes

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 31 Jan 2017 14:51

Tak posledny tyzdne je to zase ako na hojdacke, ziskam +5BI potom postupne stratim a zase sa to opakuje. Myslim, ze cely problem je v tom, ze idem do niektorych spotov prilis optimisticky:

1) Dorovnavam 3bet IP so slabymi handami proti regularom lebo:
a) si myslim ze ich mozem IP vybluffovat lebo nie su fish a nebudu bezhlavo dorovnavat
b) si myslim, ze ked silno trafim, tak mi nebudu verit ze by som dorovnal s takou rukou 3bet a ziskam ich peniaze
c) si myslim, ze IP samo o sebe staci na dorovnanie 3betu.


Uz som sa naucil pokladat preflop na 3bety OOP a aj pasivnym rybam ktore zriekdakedy 3betuju.
Stale ale robim chyby ked mam poziciu. Skoro 100% casu dorovnam na flope cbet a takmer vzdy floatujem ked super checkne. Iste ono to aj vychadza, ale asi neuvazujem nad tym, ze super zrejme aj mne priradi uzsiu range (z coho vyplyva optimisticky bod b) a ted ked ma overpair tak ma proste dovod verit ze mam slabsi par a betuje a betuje...Proste si prilis casto myslim ze na flope 25J super netrafil s AK a snazim sa ho dotlacit k foldu a ofc narazam. Prilis casto predpokladam, ze regular je tricky a neviem co a on len chudak 3betol legitimnu pf handu ako KK.
Druha vec co je problem, ze ked trafim tak si myslim, ze ziskam peniaze lebo super bude bud bluffovat (ak 3betol light) alebo value betovat ak 3betoval for value. Takze moj monster dostane zaplatene. Bohuzial prave to sa nestava, "regovia" hraju predsalen opatrnejsie nez loose hraci a nedostavam full value.

Samozrejme mi nieco vyjde ci uz bluff alebo trafena ruka, ale evidentne viac stratim nez ziskam. Asi by som mal byt v 3bet spotoch viac tight a opatrnejsi.

2) Hram spatne turn a river proti loose hracom: lebo:
a) Nedavam pozor s TP a ich bet (nie raise) si vylozim ako hocico trafene pricom on betuje 2p a viac
b) Neviem ako hrat 2nd pair a draw na turn a river, tj. ked mam draw a nedojde na turn a super betne tak neviem dalej hrat (o to viac ak nasledne trafim par na river). Neviem ako hrat turn / river po tom co pride overcard k mojmu TP ktora je v range supera (obzvlast ak super dokaze bluff betovat napr. nema problem na turn a betnut all in s QJ nic netrafil a pod.)
c) Dorovnavam viac lebo si myslim ze trafil slabsie ako ja a zaroven casto ked trafim silno on netrafi vobec a hoci je calling machine tak s A high fakt po flope nehrava


Aby neboli len negativne veci, tak napisem co mi fungovalo resp. funguje:
a) hra proti short stackom - neviem cim to je ale short stacky su zo mna dost frustrovane. Vacsinou ich reraisujem s AT+, KJ, parmi a pod. a na flope / turne sa stackujem s TP. Aj ked to vzdy nevyjde nakoniec ich vyberem
b) proti loose hracom sa snazim hrat vela potov IP s roznymi aj unsuited connectormi a 1-2 gapermi, potom ked trafim tak dokazme vybrat z nich viac ako ked trafim TP napr. s AK nakolko aj oni sa overcards boja ked ich nemaju a ked sa ich neboja tak som najskor porazeny a iba stracam peniaze.

Celkovo je to nic moc nejak sa neposuvam ani jednym smerom (ani dobre ani zle). Rozmyslam ci sa predsalen nepreorientujem na MTT kedze tam som sa citil komfortnejsie aj ked sa mi vzdy nedarilo. Problem je v tom, ze BR sa samozrejme buduje lepsie cez CG, ale asi na to nemam bunky alebo nepremyslam pri tom tak ako pri turnaji.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod haman 01 Feb 2017 23:39

call 3betu - predtym ako callnes si pozri ako casto super:

3betuje (najlepsie pozicia vs pozicia ak mas dost ruk)
cbetuje jednotlive streets

ked mas viac 3betorov na stole, tak hraj viac tight.

miesto callu, skus niekedy radsej 4bet alebo fold - pozri predtym staty ako reaguje na 4bet.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 02 Feb 2017 16:10

Ahoj,
Mam overall 3bet stat a tie konkretne pozicie si musim pozriet az v popupe. Podobne je to so steal %. Nie vzdy to v danom momente pozeram a asi by som to mal sledovat priebezne lebo ked uz som v hande tak nestiham pozerat dalsie statistiky.

V HUDE priamo mam viditelne VPIP, PFR, AGR factor, 3BET overall, CBET, fold to CBET, STEAL, WTSD, W$SD.

Vacsinou skusam 4betovat regov co maju vysoke steal % z BTN ale skusam to menit, ze dam trebars call a skusim reraise na flope. Alebo dam call aj na cbet a leadnem turn. Kazdopadne musim obmedzit tu frekvenciu lebo naozaj castejsie idu s legitimnou rukou resp. s rukou co ma poraza bud pred flopom alebo je min, 50% na flope voci mne.

Mozno to mozem vypustit uplne tieto spekulovania a nechat tuto hru az na vyssie limity ak sa k nim dostanem aj to je asi moznost. Bohuzial uz nehrava tolko loose hracov ako kedysi, aj na tom NL2 je kopec grinderov po stoloch.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 08 Feb 2017 05:09

Pokracujem dalej v snahe ziskat co som postracal v nevydarenych minulych sessions (viz predosle posty). Nebolo to zle, stratu sa mi dari znizovat. Mam niekolko ruk kde som si nie celkom isty spravnostou zahrania:

Hand 1:
Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 5 players
Hero (BTN): $2.08
SB: $2.12 - VPIP: 25, PFR: 20, 3B: 10, AF: 2.2, Hands: 189
BB: $6.01 - VPIP: 14, PFR: 10, 3B: 11, AF: 4.0, Hands: 51
UTG: $2.08
CO: $8.98

Pre Flop: ($0.03) Hero is BTN with 6 :spade: 6 :diamond:
2 folds, Hero raises to $0.06, SB calls $0.05, BB raises to $0.24, Hero calls $0.18, SB raises to $0.84, 2 folds

Final Pot: $0.72
SB wins $0.60
SB wins $0.17


Po standardnom raise a dorovnani od SB, dava BB 3bet. Tento 3bet by som mohol pokladat za light, som BTN a mam 42% steal overall, SB hoci tight iba dorovnal, je tam sanca ze vezme cely pot alebo sa zbavi mna (predpoklada, ze kradnem a nemam silnu ruku) a bude mat poziciu na SB. Snazim sa nedorovnavat 3bety so small pp, ale tu je niekolko dovodov preco som to urobil:
- super sa snazi o steal a casto netrafi flop
- budem mat poziciu
- SB je tight, zrejme ma tiez nejaky par a moze dorovnat, co mi dava dalsie pot odds
- SB pravdepodobne dorovna a tym donuti hrat BB postflop menej agresivne
- na poslednom mieste - mam pp a mozem trafit set

SB prekvapujuco 4betuje!!! BB zahadzuje a som na rade. Moj predpoklad, ze BB dal light 3bet bol asi spravny. Tight SB po dorovnani a 3bet urobil 4bet OOP co je jasna sila. Zrejme si myslel, ze BB zahodi a chcel to risknut a trapnut ma s KK alebo AA - to je moja domienka. Proti jeho range nemam sancu aj ked by som mal poziciu, tak bez flopnuteho setu by to bolo len minanie penazi, takze fold


Hand 2:
Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 6 players

UTG: $8.32
MP: $2.00
Hero (CO): $2.08
BTN: $2.00
SB: $2.91
BB: $2.75 - VPIP: 41, PFR: 24, 3B: 5, AF: 4.5, Hands: 41

Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with J :club: 8 :club:
2 folds, Hero raises to $0.06, 2 folds, BB calls $0.04
Som na CO, za mnou je tight BTN a loose blindy. Chcem si zahrat a v pripade, ze trafim dobre tak value betovat

Flop: ($0.13) T :club: 2 :spade: Q :club: (2 players)
BB checks, Hero bets $0.06, BB raises to $0.20, Hero calls $0.14
Mam flush draw (a gut shot straight flush draw), gut shot straight draw. Davam standardny cbet a dostavam reraise. Pouceny z minulych sessions davam tymto loose hracom kredit ked navysuju na flope, pokial nevidim v SD nieco ine a nemam poznamku.
Je tu mozne ze ma 2p alebo set. Mozem este predpoklada, ze dorovnal s AQ a skusa to s TPTK ale skor si myslim ze ma nieco silnejsie. FD som uplne nevylucil ale skor si myslim, ze by tu dorovnaval. Mam slusne implied odds, dorovnavam.


Turn: ($0.53) 3 :club: (2 players)
BB bets $2.49, Hero folds
Triafam farbu s Q high. Tu som asi spravil chybu, ale opat ma asi ovplyvnili tie predosle zle sessions. Po tych uvahach na flope by som si jasne myslel ze mam lepsiu ruku. Tito loose passive hraci zvyknu na turne dorovnavat 2p a trips ked pride farba, ale nehraju prilis agresivne, on rovno pushol. Mozem sice uvazovat, ze nechce dalsi club na boarde, ale cim dlhsie som premyslal tym viac som sa priklanal k tomu, ze ma tiez farbu a to vyssu s Ax. Mohol som mat missread s tym reraisom na flope a urobil to s nut FD, alebo som mohol mat missread na turne, ze som mu prisudil uzku range na ten push, neviem.

Kazdopadne foldol som, ale asi to bola blbost.


Final Pot: $0.53
BB wins $0.51


Hand 3:
Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 6 players

UTG: $1.69
MP: $2.20 - VPIP: 42, PFR: 21, 3B: 0, AF: 2.7, Hands: 24
CO: $3.18
BTN: $2.00
Hero (SB): $2.00
BB: $2.06

[b]Pre Flop:
($0.03) Hero is SB with J :club: Q :club:
1 fold, MP raises to $0.06, 2 folds, Hero calls $0.05, 1 fold
Super je hodne loose, mam dobru ruku proti jeho range aj ked ta pozicia je skorsia a budem OOP. Dorovnavam a uvidim co pride na flop. Tu je problem, ze pokial nic netrafim, tak sa tu moc neda vymyslat. Nevyplaca sa mi reraisovat jeho cbet, ani dorovnat a betnut turn, ani donkbetnut flop. Asi je tu dobre foldovat, kedze superov s takymito statmi skratka casto nevyfoldujem a musim hrat po flope fit or fold OOP co neni moc +EV.


Flop: ($0.14) 5 :club: 3 :club: 4 :diamond: (2 players)
Hero checks, MP bets $0.09, Hero raises to $0.30, MP raises to $0.51, Hero raises to $1.94, MP calls $1.43
Mam FD + overcards a davam reraise. Predpokladam, ze mam viac nez 9 outov. Super tu moze cbetovat Ax, lub. pp, FD, SD, potom aj hotove ruky ako sety, 2p. V pripade, ze mi da all in tak by som zahodil, lebo viem ze mi hra dokonca menej nez 9 outov (ak nema set alebo 2p, stale moze mat postupku s Ac). Super dava iba min raise, no a tu som asi urobil chybu a pushol som. Mal som asi len dorovnat a pozriet sa na turn. Nezda sa totiz, ze by som ho mohol donutil foldnut. Kazdopadne pushol som a super dorovnal s naozaj velmi neocakavanou rukou.

Turn: ($4.02) Q :heart: (2 players)

River: ($4.02) 5 :heart: (2 players)

Final Pot: $4.02
Spoiler:
MP shows J :heart: K :heart:
Hero shows J :club: Q :club:
Hero wins $3.88


Hand 4:
Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 5 players

UTG: $2.56
CO: $2.99 - VPIP: 15, PFR: 12, 3B: 4, AF: 2.8, Hands: 464
BTN: $2.08
Hero (SB): $6.31
BB: $2.00 - VPIP: 20, PFR: 11, 3B: 5, AF: 1.0, Hands: 35

Pre Flop: ($0.03) Hero is SB with A :heart: A :club:
1 fold, CO raises to $0.06, 1 fold, Hero raises to $0.20, BB calls $0.18, CO calls $0.14
Nasiel som esa na SB, 3betujem rega ktory raisol na CO a moj 3bet dorovnava dalsi reg na BB a nasledne aj CO.

CO moze mat sirsiu range, lebo ma poziciu a dostal lepsie odds na dorovnanie kvoli BB. Predpokladam, ze kludne mohol dorovnat nejake suited connectors, small pp, Ax suited pripadne nejake vysoke spojene karty. Moja ruka je z jeho pohladu dost transparentna, zatial co jeho sa bude urcovat tazsie. Rovnako tak vie odhadnut aj to co drzi BB podla mna.

BB ma urcite nejaky par, je silny a dorovnal 3bet OOP, ked este za nim sa vyjadroval taktiez silny hrac. Predpokladam, ze mohol dorovnat QQ-22 aj ked mozno by foldol tie najnizsie pary. AK sa asi da vylucit, kedze mam AA. Navyse on by vedel ze jeho AK zrejme porazam tak by to foldol.


Flop: ($0.60) K :club: 6 :club: 8 :club: (3 players)
Hero bets $0.60, BB folds, CO calls $0.60
Mam overpair a nut FD. Tu sa natiska otazka ci to ma zmysel cbetovat.
BB ma bude porazat iba setom (a reraisovat). Ak ho netrafi zahodi aj QQ.
CO nemusi trafit nic alebo farbu, set, TP, s KQ, KJ, FD, SD pripadne so suited A6,A8 mensi par. Foldne tu vsetko okrem farby, setu, FD pretoze ako som pisal on vie moju range a nebude tu tahat na river s parom. Naopak trafene ruky a FD bude reraisovat.
Free card mi nevadi naopak moze mi doplnit nut flush, BB ma nanajvys 2 outy a CO po mojom checku mozno ochotnejsie doplati slabsie trafene ruky pozdejsie. Taktiez mam sancu ziskat nieco navyse ak aj CO trafil farbu, pripadne ak trafil set a mne pride karta do farby. Naopak reraise na flope sa mi bude hrat tazko, ak dorovnam som OOP a na turne mozem mat stale len 1 par. Ak sa stacknem na 99% budem s AA pozadu.

Takto prilis som ale nepremyslal a urobil som cbet o velkosti potu. Nechcel som dat nikomu sancu tahat na 4ty club a chcel som vediet ci ma porazaju alebo nie uz na flope.

CO iba dorovnava, popravde netusil som s cim by akoze chcel iba dorovnat. Trafenu farbu nema najvyssiu takze by reraisoval (a aj for value), set by reraisoval for value, FD by nedorovnaval lebo by prehral proti Ac (bud fold alebo reraise).


Turn: ($1.80) 3 :heart: (2 players)
Hero bets $5.51, CO calls $2.19 all in
V pote je 1.80, super ma 2.19. Ak da all in tak ho budem musiet dorovnat. Budem mat odds 2:1 a ak checknem tak jeho all in este nemusi znamenat, ze ma made hand. Na flope som z jeho pohladu mohol cbetovat QQ, JJ napr. a moze predpokladat ze ma fold equity.

Naopak ak ja dam all in a on ma stale iba FD, tak mam fold equity ja. Zaroven nech ma cokolvek, tak mam outy na vyhru. Mam slusnu showdown equity a nejaku fold equity, preto mi tu prisiel push ako dobra hra.


River: ($6.18) K :diamond: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $6.18
Spoiler:
CO shows 6 :spade: 6 :diamond:
Hero shows A :heart: A :club:
CO wins $5.96



Dakujem dopredu za vase nazory.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 15 Feb 2017 05:50

Mensia rekapitulacia: Okolo sviatkov som zacal zase hravat NL2 cg. Do februara mam odohratych nieco vyse 18k ruk. Viem, je to malo, ale bohuzial nemozem cely svoj volny cas venovat len pokru. Graf zatial vyzera nejak takto:

Results.png
Results.png (48.38 ) Zobrazená 5459 krát


Som viacmenej BE. Problem vidim v situaciach kedy sa prestanem sustredit a vidim len hraca s vysokym VPIP a vidim svoj TPTK a dorovnam jeho bet. Nepremyslam, ze som "dobry" ked takyto super dorovnava ale uz to tak nemusi byt ked takyto super betuje. a uz vobec nie ked overbetuje alebo dava all in. Napriklad:

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 6 players

SB: $2.19 - VPIP: 12, PFR: 7, 3B: 4, AF: 4.7, Hands: 147
BB: $2.75 - VPIP: 65, PFR: 0, 3B: 0, AF: 0.7, Hands: 23
Hero (UTG): $4.13
MP: $3.97
CO: $2.00
BTN: $3.89

Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with J :heart: A :club:
Hero raises to $0.06, 3 folds, SB calls $0.05, BB calls $0.04

Flop: ($0.18) 7 :diamond: K :club: T :diamond: (3 players)
SB checks, BB checks, Hero bets $0.10, SB folds, BB calls $0.10

Turn: ($0.38) A :spade: (2 players)
BB bets $2.59, Hero calls $2.59

River: ($5.56) 6 :diamond: (2 players)

Final Pot: $5.56
BB shows J :spade: Q :diamond:
Hero shows J :heart: A :club:
BB wins $5.37

Vzdy ked sa dostavam do plusu, tak ma podobna handa zase zabije a znovu sa taham hore. Takto to ide dookola, preto ten graf tak aj vyzera:-)

Este tu mam jednu zaujimavu ruku, ktoru som dnes odohral proti regovi. Hrali sme spolu niekolko hier a casto som betoval na big card na turne alebo riveri, on ma dorovnal lebo ho to zrovna trafilo a uvidel moj bluff. Potom ma zacal castejsie dorovnavat lebo predpokladal, ze zase bluffujem, takze som sa uz ani moc nesnazil betovat big cards. Casto sme to checkli az do konca a porazil ma nejakym malym pp, alebo A high a pod. Potom prisla tato ruka, kde som skusil vyuzit nasu history aj ked evidentne ruka nebola zahrana optimalne:

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 6 players

MP: $4.40 - VPIP: 23, PFR: 16, 3B: 4, AF: 1.0, Hands: 70
Hero (CO): $2.00
BTN: $2.00 - VPIP: 13, PFR: 11, 3B: 5, AF: 1.7, Hands: 63
SB: $2.66 - VPIP: 23, PFR: 17, 3B: 10, AF: 9.3, Hands: 175
BB: $2.18 - VPIP: 25, PFR: 22, 3B: 10, AF: 1.5, Hands: 97
UTG: $2.31 - VPIP: 19, PFR: 14, 3B: 11, AF: 0.9, Hands: 58

Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with A :diamond: A :heart:
1 fold, MP raises to $0.06, Hero calls $0.06, 3 folds
Ako vidite, superi su dost tight a nelezu do hry s hocijakym trashom. Nakolko som tusil, ze super nema prilis silnu handu, nechcel som 3betnut ale chcel som vyuzit historiu kde ma viackrat prichytil bluffovat na high card. Predpokladal som, ze za mnou pojdu do hry len s parmi alebo nejakymi hratelnymi vyssimi kartami, navyse tu bola sanca ze by sa mohli pokusit o squeeze. Isteze riskujem a nie je to optimalna hra AA pred flopom, mozem sa dostat do problemov. Normalne AA 3betujem v takejto situacii.

Flop: ($0.15) K :heart: 6 :heart: 8 :spade: (2 players)
MP bets $0.10, Hero calls $0.10
Nastastie superi zlozili a som HU so superom, ktory ma vidi ako bluffera a moja handa je dobre skryta. Len dorovnavam, mam Ah takze aj ked by trafil na turne farbu nebude ju mat nuts. FD je ale len mala cast jeho range, bol by som radsej keby srdce neprislo a mal by som vacsiu sancu vytiahunt od neho peniaze. Mojim dorovnanim nezistil nic o mojej ruke, stale mam siroku range vzhladom na minule hry s nim.

Turn: ($0.35) K :diamond: (2 players)
MP checks, Hero bets $0.18, MP calls $0.18
Super viackrat videl ako sa snazim na turne zobrat pot na overcards. Betujem a ako som cakal dorovnava ma. Nepredpokladam, ze ma K, kedze sme uz na turne tak by chcel dostat viac penazi do potu a raisol by ma. Navyse stale hrozi farba.


River: ($0.71) 2 :diamond: (2 players)
MP checks, Hero bets $0.42, MP calls $0.42
Vyborna karta, ktora mu urcite nepomohla. Bohuzial iba checkuje, takze nema moc silnu ruku. Dufal som,ze by mohol mat nejaky pp a skusil vytiahnut value na river, ale podla jeho checku ma najskor nieco ako QJ-QT, JT, T9 mozno mensi pp ako 33,44, 55, 77. Ax tu moc nebude mat kedze drzim 2 esa ja. Este su mozne nejake connectors ako 89, 87, 76, 65. Viem, ze ma tu moze dorovnat lebo som v minulosti skusal bluffom zobrat pot, ale nechcem betovat az prilis lebo chcem aby ma dorovnal s hocijakou trafenou rukou. Z jeho pohladu mozem mat busted FD alebo A high.

Final Pot: $1.55
MP mucks 7 :club: 8 :club:
Hero shows A :diamond: A :heart:
Hero wins $1.50


Uvidime ako sa mi bude darit vo februari, kazdopadne bude to este dlha cesta, lebo nemam tolko casu aby som zahral dostatok ruk. Mam okolo 40 BI na NL5 ale kym som len BE na NL2 tak nevidim moc dovod skusat ist vyssie. Musim sa zbavit zlych navykov, ktore mi likviduju profit.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod Brejcinho 19 Mar 2017 23:13

Ahoj,

poker nehram uz cca rok, no stale som v akom-takom kontakte s nim. Tu je par mojich postrehov k poslednemu postu:

1. graf
- imo uplne bezny graf hraca, kt. na svojom limite uz cca tusi ako veci funguju a ked sa fakt sustredi, veri si, tak to aj vie porazat nejak... (18k je mala vzorka, ale no tak dajme tomu ;) )
- no niekedy si nie je uplne isty, straca sa, ?hra privela stolov, na svoj skill? (niekedy su aj 3 stoly vela) atd atd...

odporucania:
- hraj tolko stolov, pri kolkych fakt vies na vsetkych stoloch co robis...
- neviem akym sposobom studujes, ale pre microstakes hracov, je youtube plne videi zadarmo a na milion tem, takze pozeraj :vlade:
- ak hras a citis na sebe, ze nehras aspon A game, tak to vypni a daj si pauzu, ak to nepojde ani potom, tak si daj dlhsiu pauzu...

2. prva handa
- PF - ok
- F - moze byt, 3-way netreba betovat vela, takze sizing ok
- T - donk shove na tomto run oute na NL2 nie je v zivote bluff, takze keby si vedel, ze je to fakt mega giga fish, kt. takto zahra A3o, tak call je ok, ale proti drvivej vacsine je to snap fold a idem dalej... ;)

odporucania:
- overbety na micro stakes su len fakt velmi vynimocne bluffs, takze rozmyslaj, kedy callovat. Su fishe, kt. overplaynu hocico, ale na tie treba mat reads a historiu s nimi, aby si vedel coho su schopne...
- a donk overbety su este viac nutted heavy...takto proste fishe hraju svoje hitnute straights a flushes...proste folduj folduj na ich overbety a ked vies, ze su call happy (maly fold vs. cbet) tak kludne proti nim flopy/turny overbetuj ty for value , ak na to mas handu... ;)

3. druha handa
-
Hrali sme spolu niekolko hier a casto som betoval na big card na turne alebo riveri, on ma dorovnal lebo ho to zrovna trafilo a uvidel moj bluff. Potom ma zacal castejsie dorovnavat lebo predpokladal, ze zase bluffujem, takze som sa uz ani moc nesnazil betovat big cards.


- k uvodu sa neviem nejak lepsie vyjadrit ako toto, ale asi je to iba zbytocne matuce...ale nechcel som to vymazat :D
Spoiler:
- nerozmyslaj stylom "big card" ale radsej...hmmm, no ja neviem, ci v dnesnej dobe uz aj na NL2-NL10 nejak ludia rozmyslaju rangeovo, dost o tom pochybujem... ale proste ty musis nad tym rozmyslat rangeovo, ci je napr. turn big card lepsia pre tvoju range, alebo nie, koho range triafa viac a tak...ale to sa neda naucit za tyzden, ani dva...mne to trvalo vyse 200k hands :D a to som bol stale fish :crazy:


- PF - 3bet, 70 hands nieje ziadna historia a riskujes calls od dalsich hracov, high variance spot a neviem ci budes schopny hero foldnut...
F - ok
T - ok
R - bet ok, sizing - dal by som viac

- nemyslim si, ze na NL2 zahra niekto slowplay Kx na tomto boarde takto, takze si myslim, ze mas clear value bet a kedze missli vsetky draws z flopu, kt. bolo plnoo, tak by som betoval viac, mozno aj okolo pot size bet...

odporucania:
- myslienkovy pochod som cca pochopil z tvojho pohladu, ja by som rozmyslal inac a aj zahral inac (3bet PF, R sizing) ale tak no, aspon si to tu napisal pekne, hoci si niektore veci trocha odporuju...


Overall odporucania:
- studuj studuj studuj, poker nie je nic lahke, jednoduche, co sa da za chvilu (sam) naucit - coaching je super, ale na to je asi este skoro... :dzejkej:
- mozes si prejst aj napr. moj blog, nejake handy a rozbory tam najdes, mozno sa este aj k mojmu videu da dopracovat, neviem...
- sustred sa vzdy na svoju A+ game a hraj tolko stolov, kolko zvladnes
- nedavaj fishiam moc kredit, ze nejak rozmyslaju nad tym, co robia :D niektori ludia proste fakt nerozmyslaju vobec :lol2:
- kratkodobe vysledky nemaju vypovednu hodnotu...100 k hands graf toho povie viac, no ani to nieje az tak vela...(byt pod EV sucks, viem o com hovorim :crazy: )
- postuj do blogu! stale, niekedy to moze aj tebe samemu si uvedomit nejake veci, ked budes vysvetlovat myslienky a tak...

GL a grindu zdar! :evil: :river:

PS - az teraz som si vsimol, ze ten post je vyse mesiac stary...dufam, ze este hras a ze toto vyse 30 min. pisanie malo nejaky zmysle :D
Obrázok používateľa
Brejcinho
 
Príspevky: 704
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 66 krát/41 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 20 Mar 2017 13:03

Nazdar. Velka vdaka za postrehy.

ad graf: Tak to ma trochu ukludnilo ked ten graf je bezny pre ako tak kompetentneho hraca na svojom stakes:-)
3 stoly su pre mna akurat, prave ked dam 4 a viac uz to nestiham sledovat. Co sa tyka toho ci viem / neviem co robim, tak vacsinou je problem v dvoch veciach.:

1) Mam kartu, chcem tahat value, super ma stastie a ja nedokazem zlozit (viz ta handa). Snazim sa to uz zlepsovat a posledne 2 sessions sa mi to darilo mam ich plusove. Samozrejme je to len maly krok na zaciatku.

2) Nemam kartu a snazim sa ho bluffovat na vhodnej karte, nevyjde i to a dorovna mi aj river. Uz to nie je ako kedysi, na tych low stakes su hraci co su pomerne silni a hraju vela stolov. Da sa ich oznacit za regularov. Preco su na tom limite netusim, neviem ci BR a tak ale su urcite niekde inde nez slabi hraci. Dokonca aj ti slabsi hraci sa zlaknu napr. A na turne a pokial nemaju prilsi handu tak skladaju. Ak sa mi namotaju takyto hraci na stol, tak proste musim skusat hrat aj inak ako "make a hand a get value", pretoze tu value tam nedostavam. Viem, ze je to sialene takto napisat o NL2 ale naozaj velmi malo superov mi odovzdava zetony ked trafim ruku a neni to tym ze by som daval overbet all in. Dokonca je aj malo tych co su schopni dorovnavat hocico so 2nd pair, ta hra sa predsalen zmenila aj na tomto limite.

ad hands: Ta hand c.1 je proste ukazka toho co sa mi stava / stavalo. Proste v tom NL2 musim rozlisit kedy taham value s TP a kedy sa snazim obesit:-) Najhorsie je, ze mavam pomerne dobre zaciatky sessions ci uz v non showdown alebo aj showdown. Ziskam povedezme nejake 1-2 BI+- a potom to odpalim takouto somarinou a poto msa zase snazim z toho vyhrabat. A takto dokola.

Hand 2 - AA urcite hravam agresivne pred flopom, toto bola vynimocna situacia na hraca, ktory robil nieco specificke vzdy ked so ms nim hral. Vzorka je 70 ruk ale ja som sa dival na jeho hru vyslovene proti mne a tam sa ten pattern naozaj opakoval. Pokial nie je dobry hrac co to meni tak sa dalo predpokladat, ze to urobi zase. Iste bola obava z multiway potu, ale zase v takomto pripade ked to nie je HU som pomerne disciplinovany s vysokym parom na ruke. Ta ruka je aj ukazka toho ake je to na NL2. Keby som dal reraise pf, najskor by zahodil a keby som potom betol flop tak by to vzdal tam. Bolo to riziko ale ziskal som viac value. Uznavam, moja hra nemusela byt optimalna.

Teraz mam obdobie ze nemam moc cas hrat vela, celkovo nemam cas hrat prilis vela, preto aj ta vzorka. Caso ma to laka do low stakes MTT nakolko tam ma to aj bavi aj som mal vysledky, ale tu cg som sa chcel naucit hat lepsie. Zatial ma tesi, ze aspon dodrzujem BRM - s tymto nemam najmensi problem zatial.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod Brejcinho 20 Mar 2017 20:53

Ta ruka je aj ukazka toho ake je to na NL2. Keby som dal reraise pf, najskor by zahodil a keby som potom betol flop tak by to vzdal tam...


No tak potom 3betujem o 106 a exploitujem vysoky fold vs. 3bet ;) V kazdej situacii musis vidiet riesenie(profit?) a nie len problem ;)
Neboj sa, to pride, hlavne studovat studovat studovat! :dzejkej:

Ak mas este nejake otazky, tak sa pytaj :river:

GL ! :gl:
Obrázok používateľa
Brejcinho
 
Príspevky: 704
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 66 krát/41 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 20 Mar 2017 22:14

Dobre, chapem co si chcel povedat. Rozsirit 3bet range ked superi folduju vs 3bet. Problem je, ze ta ruka ukazuje mna vs jedneho konkretneho hraca. To zovseobecnenie som nestastne napisal.

V tych NL2 je velmi casto min, jeden hrac za stolom, ktory hra 10 stolov a ma dobre staty. vyuziva poziciu, kradne blindy, OOP hra opatrne atd. Tento typ hraca mi na moje 3bety sklada, pretoze ja 3bety moc nebalancujem na NL2 a ako si pisal asi to netreba prehanat na takom limite s nejakou advanced hrou. A prave preto som chcel z tej hry vytazit viac, bola velka sanca, ze tight hraci zahodia. Dokonca aj dorovnanie nejake 4 centy je pre nich moc, co kedysi ako nebol problem bezne mat 4 calls na stole v kazdej hre.

Ano mohlo sa stat ze by ma tam dorovnal s nejakym 42s a keby mu prisli karty mal by som problem. Ja som sa proste rozhodol to tam risknut za cenu vyssej value. Ked mam stol kde mi casto dorovnavaju 3bety, tak to samozrejme s AA navysujem co najviac. To zahratie bolo specificke a urcite 99% AA hram "normalne" :-)
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod Brejcinho 21 Mar 2017 18:12

chulanbetra napísal:... pretoze ja 3bety moc nebalancujem na NL2 a ako si pisal asi to netreba prehanat na takom limite s nejakou advanced hrou...


Rozmyslal by som asi skor nad linearnou 3bet range ako polarizovanou, alebo nejaky mix viac value handy a nie tolko bluffov ako treba balancovat normalne...ale asi moc spekulujem :D
Obrázok používateľa
Brejcinho
 
Príspevky: 704
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 66 krát/41 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!