lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod pindo22 19 Apr 2009 12:51

ja by som jej ponúkol 200 forintov... :P :lol2:
Obrázok používateľa
pindo22
 
Príspevky: 30
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 19 Apr 2009 22:40

dnes som triafal flopy ako maly boh o com svedci aj moj went to showdown 38% ( to uz je trochu vela aj na mna :) ). Co vsak cert nechcel moji superi triafali este lepsie o com zase svedci moj financny vysledok. Nastastie mi dorazil flush v hande kde som (opat super) flopol TP+FD s KJs co by si clovek myslel ze je pomaly slowplayovatelna ruka - samozrejme nie ked super ma top 2 pair lol. Okrem toho sa nasiel donor ktory zrejme nepochopil ze ked raisne v MP, button ho 3betne a ja ho cold 4betnem z BB s AK tak by to tam so svojim AQs asi nemal nasypat allin. Nuz nebolo mi vsetko jedno na flope 33479 ale z chuti som sa zasmial ked sa pot pohol smerom ku mne a videl som superove karty.

Mosim otvorene priznat ze dnes to nebolo uplne to prave orechove, urobil som aj zopar chyb hlavne proti jednej fishke ktoru som targetoval a dovolil som si 2 river cally ktore neboli dobre a stali ma 260USD. No ale ved to poznate, izolujem si fishku s 57s v pozicie, flopnem straight (ako to uz u mna chodi) na 689 2suited boarde a masivne betujem flop aj offsuit A turn full pot a fishka dorovnava cim mi jasne naznacuje ze ma draw. Na river pride flush Q a fishka betuje menej nez polovicu potu. Este som nebol dobre rozkukany a predsa len tie zasrate flopnute straights som sa nejak nenaucil este foldovat :) tak som to ja blbec dorovnal nevsimnuc si ze okrem flushu dorazila aj straight pre TJ ktore prave tento borec mal. Teda vlastne dorazili vsetky draws a super nemal velmi s cim bluffovat - no tak mi treba ked nedavam pozor. Skoro by sa to dalo charakterizovat ako tiltcall - brrr az ma zamrazilo

no a kedze to pokracovalo v podobnom duchu tak som dal kratku pauzicku na pozbieranie sa a potom uz som pokracoval trochu lepsie. Od fishky som ziskal vsetko spat a vdaka par stastnejsim situaciam som sa dostal na BE ( to je asi moj zivotny osud aj dlhodobo :) )

ale zivot je krasny

2009-04-19-gr.jpg
2009-04-19-gr.jpg (111.93 ) Zobrazená 2179 krát
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 7castle 19 Apr 2009 23:24

Yegon ja neviem ci som uz uplne slepy alebo uplne vymlety ale ten tvoj report som postrehol az teraz :wall:

Ako skuseny live hrac musim povedat ze si mal vazne extremny stol, clovek vidi vselico ale az take zle to na priemernom stole na 200 freez nebyva ;)

yegon napísal:hned na zaciatku som obchytil AA, raisnem pred flopom na 5xBB a samozrejme 3x call :) - board KTJr ma moc nepotesil, napriek tomu betujem 3/4 potu, dostavam jeden call a som spokojny lebo je to na 90% Qx, preto zvesela betujem mocne aj turn, super dorovnava, river blank a ja skillfully checkujem ze reku necham borca bluffnut ale kdeze - bud nebluffuje alebo ma QJ/QT a mysli si ze je dobry. Beriem pot a vypocujem si svalnate reci ako "malo ti prist tretie eso - mal by som ta celeho" LOL - live donks are funny


Haha no toto je klasika.

yegon napísal:o chvilu neskor nachadzam na ruke 22 po 2 limperoch dorovnavam na CO, SB moj priatel z predchadzajucej handy min-raisuje - WOW, 4 cally, flop 257r - nuz hovorim si, typek je pasivny ma asi overpair alebo AQ/AK uvidime podla toho ci betne, on bet cca 3/4 potu, jeden call, ja taky kultivovany mensi raise, on sa zacudoval a call, dalsi za nim fold. Hovorim si nech len pride nizka karta, prislo J - damn, asi uz nebude akcia, myslel som ze QQ+ by dostal do allinu na flope takze asi ma mensi par. Napriek tomu betujem pol potu - on allin, ja happy call, on otaca 99 a ja ho beriem celeho. BTW toto bude nejaka "live standard play" - pockaj si na overcard k tvojmu paru a potom pushni - videl som to este dalsie 2 razy.


Toto si nepochopil, to zahral dobre, mal ta precitaneho a vedel ze tych Q v tvojon range nie je vela :lol2:

yegon napísal:naj funny handa dna, vsetcia fold typek z predchadzajucich dvoch ruk limpuje na SB (blindy 200/400) - ja autoraise na 2000 s K4s, on call.


JJ, toto je klasika, toto live hraci NIKDY nepochopia, toto je asi vobec najziskovejsi move, len bacha nemozes to spravit proti uplnemu loosetardovi lebo ten ta dorovna a zasadne trafi, cize pustis 8-10BB. Inak naopak superi toto skoro nikdy nerobia, resp. robia len so silnymi rukami. Co ma ale viac stve, uz sa ludia naucili pushovat z BB ked maju cca 10BB a 2-4 limperov, toto som kedysi zaviedol na .sk ja hned pri nejakom 3. pokuse z 68o som narazil lebo inak solidny hrac po 5 minutach rozmyslania zavolal KJo :)

yegon napísal:klucova ruka dna pri blindoch 400/800 + tusim 100 ante raisujem na 2500 pf s QJs v strednej pozicii, dorovnava ma BB s asi 15k stackom. Flop QJ3 rainbow. typek check, ja bet 2200 do 6k potu on call, ok hovorim si ma Jx alebo gutshot alebo Ahigh a bude ma chciet bluffnut na turne s tym ze mam urcite AK (neskor som zistil ze to je dobry hrac ale toto bola jedna z prvych ruk co bol na stole - ak by som mal to info tak to hram standardnejsie). Turn 5 pridal na board flushdraw on betuje do mna 3000, rozmyslal som nad raisom ale chcel som ho nechat bluffovat dalej a flushu som sa nebal, ostavalo nam uz menej nez bol pot takze som len dorovnal. River blank a on betuje okolo 4k, ja ho shipujem allin za dalsich asi 4k pre pripad ze by nebluffoval a ma nejake Qx a on otaca 33 flopnuty set. Jeho call pf sa mu nemoze nikdy oplatit a urcite je hoodne -EV ale to si musim asi zvyknut ze na turnajoch a este k tomu live to ludia tak robia. Zo 7castloveho zacudovaneho vyrazu pocas handy sudim ze som svoju ruku zahralk celkom fit - spominal ze ocakaval odo mna po turne snad AK :) - takze myslim ze som maximalizoval value od bluffov a Jx ruk. Ostalo mi okolo 15BB.


Tak toto bola haluz, mna si uplne dostal, mozno preto ze ma vo sne nenapadlo ze QJs je v tvojom PF rangi... Mne ta akcia nedavala zmysel od oboch, ale spatne musim uznat ze skutocne WP od teba... BTW odkial vies ze tipek je dobry hrac? Bol to celkom sympaticky Cech, rozhodne nehral zle, ale leakov mal teda hodne...

yegon napísal:V dalsom leveli som spravil chybu ked som v strednej pozicii otvoril 44 s 15BB stackom a foldol na madarov reraise, hovoril ze mal vysoky par co bol aj dovod preco som foldol ale podla mna som to nemal vobec otvarat.


Ako pises, 15BB EP/MP 44 = EZ fold unless su vsetci za tebou brutal tight a ty mas tight image.

Tvoje vypadnutie som hodnotil v mojom blogu, pokus o BI s CZK je mily, rad som ta videl a dufam ze fakt budes chodit aj dalej... bohuzial najblizsie je to cez vikend 15-17 maj a to so uz v nedelu v lietadle smer USA, takze az niekedy v lete 8-)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 20 Apr 2009 07:06

BTW odkial vies ze tipek je dobry hrac? Bol to celkom sympaticky Cech, rozhodne nehral zle, ale leakov mal teda hodne...


v porovnani s tym co som videl od ostatnych hral velmi dobre. Je pravda ze som ho videl hrat 3 ruky ale to ako zahral tie bolo na mile vzdialene kvalute hry co som videl dovtedy.

Inak vacsina ludi co nam prisadli spolu s tebou hrala inu ligu nez moj stol dovtedy takze asi mas pravdu ze som musel chytit hodne extremny stol na zaciatku :) co sa ale teda vobec nestazujem

vela stastia v us a dones zo 2 naramky plis
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 1zart1 20 Apr 2009 15:21

Tak toto bola haluz, mna si uplne dostal, mozno preto ze ma vo sne nenapadlo ze QJs je v tvojom PF rangi... Mne ta akcia nedavala zmysel od oboch, ale spatne musim uznat ze skutocne WP od teba...

Ahoj, 7castle, ty QJs vobec nehravas? Resp. ako asi casto to percentualne nazivo zahras? Samozrejme viem, ze to zavisi od vela faktorov..ale tak za priemernych okolnosti...
1zart1
 
Príspevky: 1763
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 9 krát/17 krát
Karma: 8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 20 Apr 2009 16:41

mal som okolo 30BB, najagresivnejsi hraci stola sice polozili ale za mnou ostavalo az 6 (i ked vacsinou pasivnych) hracov takze toto otvorim tak v 10-20% pripadov ked mam dobry image. Cely stol hral straightforward takze to bol cisty steal, vedel som ze ak ma niekto dorovna som pozadu a neplanoval som sa blaznit po flope nad ramec maleho cbetu na dobrych boardoch alebo silneho tlaku s dobrymi draws. Dodatocne plus bolo ze tato ruka znesie aj masivny multiway pot co nebolo na mojom stole vynimkou.

s tymito stackmi to ale urcite nie je standard open :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod somNula 21 Apr 2009 11:07

keso26 napísal:paradny report :lol: ..vo stvrtok to bolo to iste (bol som kuknut za royom), rovnake uvahy, rovnaka hra :) ..skoda ze ste nepovedali ze idete hrat, by som mozno na chvilu dobehol aj v piatok.


nemas to pomylene? si bol v piatok, ak si to bol teda ty dlhsiu dobu pri royovi, ja som sedel oproti vam ;)
somNula
 
Príspevky: 610
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod keso26 21 Apr 2009 12:14

somNula napísal:
keso26 napísal:paradny report :lol: ..vo stvrtok to bolo to iste (bol som kuknut za royom), rovnake uvahy, rovnaka hra :) ..skoda ze ste nepovedali ze idete hrat, by som mozno na chvilu dobehol aj v piatok.


nemas to pomylene? si bol v piatok, ak si to bol teda ty dlhsiu dobu pri royovi, ja som sedel oproti vam ;)

..ano, domotal som to, jasne ze som bol v piatok a ostatny v sobotu :) ..ano bol som to ja, som Ta aj zdravil, ale si bol tak zabrany do hry, ze si si to asi nevsimol ;) ..a po tom ako si vypadol si zas velmi rychlo utiekol :)
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod somNula 21 Apr 2009 14:35

keso26 napísal:
somNula napísal:
keso26 napísal:paradny report :lol: ..vo stvrtok to bolo to iste (bol som kuknut za royom), rovnake uvahy, rovnaka hra :) ..skoda ze ste nepovedali ze idete hrat, by som mozno na chvilu dobehol aj v piatok.


nemas to pomylene? si bol v piatok, ak si to bol teda ty dlhsiu dobu pri royovi, ja som sedel oproti vam ;)

..ano, domotal som to, jasne ze som bol v piatok a ostatny v sobotu :) ..ano bol som to ja, som Ta aj zdravil, ale si bol tak zabrany do hry, ze si si to asi nevsimol ;) ..a po tom ako si vypadol si zas velmi rychlo utiekol :)


ja som ta evidoval aj som na teba pozeral ale v mojej sprostej hlave vtedy sli ozaj ine veci a mimochodom ja som bol v tom ze sa "nepozname" resp. "nespozname" ved ani roy ma oficialne nepozna ..., teda po piatku uz asi hej ;)

a ano zdrhol som dobre rychlo, i ked som pozeral po volnom mieste pri cashi, ale hlavne som bol na seba dost nahnevany lebo som si povedal ze to nebudem hrat a vidis, hral som tie nizke esa
somNula
 
Príspevky: 610
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 21 Apr 2009 23:38

po pomalom starte (KK<KJ) som sa postupne rozbehol a moja hra zacala davat zmysel. Ku koncu session som bol odmeneny niekolkymi vyhratymi potmi ktore ma prehupli do plusu.

2009-04-21-gr.jpg
2009-04-21-gr.jpg (113.25 ) Zobrazená 1425 krát


Moje uvahy k live turnajovej hre na slovensku - tyka sa deep hry (40+BB):

- treba hrat tight a snazit sa maximalne vyuzit situacie kedy nasa ruka dominuje superovu AK proti KQ na Khigh flope a pod.

- ak sa ukaze ze stol rad limpuje - limpovat s nimi suited connectory a AXs alebo KXs a ked trafime hrat agresivne a snazit sa maximalizovat value

- bluffcatch v pasivne hranych potoch - ludia radi bluffuju na riveri ak o pot nemal cely cas nikto vazny zaujem a potom radi ukazuju svoje uspesne bluffy. Treba si tychto ludi vsimat a s marginalnymi rukami radsej hrat pasivne a nechat ich bluffovat

- bluffcatch v agresivnych potoch nefunguje - ak betujem flop a turn, je skoro zbytocne nechat supera bluffnut river ak nepride ziadna draw - vela hracov checkne behind aj bez nadeje na vyhru na druhej strane stracame value od made ruk ktore by dorovnali

- river raise = nuts - nesnazte sa nahovorit si ze superov minraise na riveri moze znamenat ze mu nedosla farba a teraz bluffuje - ovela pravdepodobnejsie je ze slowplayoval a teraz sa rozhodol este vytiahnut nejaku value

- Top pair/overpair - o tomto este nie som uplne presvedceny ale ruku typu TPTK by som asi s deep stackom okolo 80-100BB na live turnaji na slovensku nehral o stack. Dovod je ten ze som nevidel nikoho raisovat na flope ruku ktora by nemala top par pobity. Ludia ovela menej raisuju draws - vacsina hracov hra draws pasivne a ruky ako KQ na Kxx boarde hraju sustemom call flop a turn a check behind river. Takze ak mam na Kxx boarde AK a niekto ma raisne na flope tak vacsinu jeho range budu tvorit ruky ktore ma biju a dostat sa v takej situacii allin a vypadnut z turnaja je asi zle. Trosku lepsie je to s overpairom hlavne ak rozdiel medzi top kartou na flope a mojim overpairom je velky teda povedzme AA na 8T2 boarde. Takze nad tymto porozmyslam este - napriklad na tom 200E freezoute som foldol AQ na flope ked moj cbet z UTG pozicie raisol button na AJ4 boarde - nevidel som tam vela toho s cim by mohlo bluffovat a pochybujem ze by for value raisoval AT ktore jedine bijem.

- velmi dobra myslienka ktoru som niekde cital a budem sa o nu snazit je - po rozdani kariet sledovat akciu pred sebou a pred tym nez si karty pozriem si sformuovat plan s akou range budem raisovat, s akou dorovnam a aku foldnem.

dalsie veci budem postupne pridavat ako ma napadnu
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!