Prípad Jonas Klausen

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Prípad Jonas Klausen

Odoslaťod yegon 26 Apr 2009 07:09

diskusia bola k teme, vecna a bez emocii :) tak to ma byt
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Prípad Jonas Klausen

Odoslaťod 1zart1 26 Apr 2009 07:21

yegon napísal:diskusia bola k teme, vecna a bez emocii :) tak to ma byt

:good: :poklona:
1zart1
 
Príspevky: 1763
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 9 krát/17 krát
Karma: 8

Re: Prípad Jonas Klausen

Odoslaťod palo1973 26 Apr 2009 08:59

Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Prípad Jonas Klausen

Odoslaťod tommyKE 26 Apr 2009 09:58

7castle napísal:Guys WTF je zas toto? Preco tu zas tocime o tom istom? Preco je tu zas pissing contest??? :wall:

Myslim ze uz to mame vyjasnene, kazdy nech preboha hra to co ho bavi.

Palo to vytahovanie story s dealerkou je fakt o nicom, chyby sa robia vsade na svete, aj WSOP, robit z nejakej chyby KE dealerky ked si tam bol raz v zivote je fakt divne.

tommyKE napísal:Je fakt smutne ze 99 percent tohto fora je o trapnom a virtualnom internetovom pokri. Je to tu fakt nudne a stale tu chodim s nadejou, ze tu nieco zaujimave najdem. Tie trapne blogy to este zhorsili. To Vas fakt zaujimaju tie handy z hier kde je BB 10 centov? Tam mozte nachytat len zlozvyky. Zopar ludi co tu maju blogy a pisu tu ako geniovia som stretol aj pri live pokri a boli urcite najtrapnejsi a najcitatelnejsi hraci pri stole a v 90 percent pripadoch prehrali. Ale hlavne ze mali kapucnu a okuliare. Vacsinou pridú a zistia ze nedostanu top ten ruky kazdu tretiu handu ako na internete. Ludia z jaskyne


Tommy, 3 veci fakt nechapem, a ocakavam ze mi konkretne a jasne odpovies. Co zaujimave cakas, ze tu najdes??? Ak ti chybaju nejake zaujimave live handy, preco sem sa nieco nepostnes? Preco nenapises nejaku zaujimavu live handu, myslim ze by sa naslo vela ludi co by to rozdebatovalo. Ak ti chyba nieco ine tak co?

Druha vec, ano su tu chalani co hravaju stoly kde je BB 10 centov, ale su tu aj taki co hravaju NL100, 200 alebo dokonca 400, a to par stolov naraz, cize hraju priblizne na tej urovni co vy.

Ale co ma zaujima najviac, mozes prosim ta MENOVAT aspon 2 hracov, co sem pisu ako geniovia, ale zaroven si s nimi hral live, zaroven boli najtrapnejsi a najcitatelnejsi hraci pri stole, zaroven mali kapucu a okuliare a ZAROVEN na 90% prehrali?????

Lebo ak toho nie si schopny tak je to len blah blah.


1. Ocakavam tu nejaku debatu o live CG, reporty z roznych podujati a miest o CG. Handy a vsetko co k tomu patri. Problem je ten, ze 99 percent pouzivatelov PP hra online, na live maju vsetci nazor ze ho hraju gambleri (pricom nechapem naco potom cakaju a nevrhnu sa na tych gamblerov) a aj ked sa tu objavi niekto co zacne debatu o live CG, je to odignorovane. Nevyplakam sa, az tak ma to extremne netrapi, len konstatujem, ze mi to tu chyba. Ja vidim krasu v live pokri so vsetkym co k tomu patri. Na internete som hral asi 4 roky, takze viem porovnat jedno s druhym. Neviem ci vsetci co tu mudruju mozu tvrdit to iste (teda hojne źe hrali aj jedno aj druhe). Urcite ta zaujimaju vysledky. Uprimne som v online skoncil nejako break even, alebo v jemnom minuse. Nebudem tu postovat grafy z kazdeho druhehoo mesiaca kde som bol v pluse. Pri vsetkych tych pokertrackeroch a podobne je internetovy poker len mechanicka zalezitost na zarabanie (u tych zopar vynimiek - ktore su aj tu) a vytraca sa cele caro pokru, pre ktore mam poker rad. Ano, urcite si niektori privyrobite na online pokri, ale
a) pri takejto velkej vzorke hracov sa samozrejme musi najst aj hrstka ziskovych - to je jasne
b) tak isto sa nepotentujem z niekoho, kto bude mat super napad a bude zbierat vsetky pivove flase zo smetnych bedni po
celom meste - bude mat super system, logisticky to bude vymakane a tym si privyrobi 1400 EUR mesacne. Ano, mrtve peniaze lezia vsade aj na online pokri. Ten zber pivovyvh flias by som prirovnal k hraniu online na vela stoloch s pouzivanim vsetkych pomocnyh programov. hehe toto Vas napali

2. urcite tu je zopar chalanov co hra higher stakes CG na nete a verim tomu ze aj chapu situaciu ked v nejakej hande 6ti dorovnaju 8xBB raise. Zatial podla reakcii to vyzera tak, ze takuto situaciu tu nikto online nezazil, tak z toho som vychadzal.

3. s polutovanim ti musim oznamit, ze ti mena tych chlapcov nepoviem, budem len vseobecny. To, ze ti tu nieco dokazem mi nestoji za to aby som konkretne oznacil konkertnych ludi a znepriatelil si ich: Ja chcem aby skusali dalej a aby pripadne prehry oznacovali za bad luck proti live gamblerom.
tommyKE
 
Príspevky: 215
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 3 krát/4 krát
Karma: -6

Re: Prípad Jonas Klausen

Odoslaťod janobendik 26 Apr 2009 10:05

dobre ránko. To zase bolo fiasko na nete, z 5 turn.- NIČ. ešteže CG počitač rozdaval celkom spravodlivo na 30-60 limit, ale aspoň som sa dobre vyspal.lol.
w44444x - samozrejme že live, veď o čom sme sa vlastne bavili.
7castle - plný súhlas. Ja by som zareagoval na tvoj dotaz Tomymu, čo hladá na PP. Neviem čo tam chce nájsť on, ale ja by som tam uvítal napr: -Prebieha už skoro mesiac WPT Championship 2009 , čo je po význame asi 3. udalosť roka a NIČ
-Významné live turnaje /vďaka aspoň za EPT SanR/......Veľmi málo
- turnaje u susedov ČPT, Ostrava 500K garant, CCC Wiedeň 25K Gar, Montesíno Wiedeň, Sun poker Warszawa .....NIČ
- HLAVNE čo sa deje live na SK?????????? nerátam tam reklamné oznamy
NiČ nemám osobne proti net hráčom a ani proti ich blogom, to že občas chcem u niekoho zrealniť pohľad na nejaký problém /ako u Klausena - sam asi vieš že strašne veľa hráčov má aspoň 2 nicky - Ty nie?? Lol./. Asi to vzdám ako by človek na stenu hrach hádzal.

Tomique, máš pravu na SK sa hrá zatiaľ iný poker - ale FISH by som to nenazval!!! Ja z vlastnej skusenosti hovorím- vonku je v pokri 35% šťastie +65% umenie hráča. Na Sk je to 5O-5O.
Isté je, že ak si sám sadneš hrať k stolu s 8.hráčmi , čo hrajú do flopa na všetko - možeš vyčkávať akékoľvek karty tak nemáš šancu!! Opačne ak "vyčkavačov" bude 5-6 tak tí "flopisti" prehrajú aj gate!
Ja nezdieľam hru ani flopistov ani vyčkávačov asi v live bude správne niečo medzi. Na nete je poker veľmi "pokazený" ani by som to už pokrom ani nevolal / to nie je nejaký útok- sám často hrám aj net/ Tam hráš aspoň 6 stolov čakáš iba na 1.skupinu kariet a agresívne pushuješ - nenudíš sa pri 6 stoloch hráš každé druhe rozdanie. pri live a 25 rozdaniach za hod.si za 5 hod tak zahráš max 10 hier!!! LOL. Veľmi by som želal vyčkávačom aby ich bol vždy plný stol - TO BY SI ZAHRALI, LOOOOOOL!
Umenie pokru je v niečom inom ako vyčkať na 10 stoloch AA, KK, QQ, AK a huráááááá.
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: Prípad Jonas Klausen

Odoslaťod palo1973 26 Apr 2009 10:16

-tommy ja som sa napriklad raz pytal 7castla preco nehrava viac live a napisal mi,ze je to strata casu,lebo online hrava naraz cca 15 sng

-ja by som tiez rad castejsie hraval live,ale neda sa byt predsa kazdy den v kasine,ja hravam sng hlavne,a sng live je gambling lebo pocas 1 levelu sa stihne len malo hier a potom je clovek nuteny ist s hocicim all in

-dalsia vec je,ze niekedy mam cas napr.hodinu doobedu,2 hodiny poobede,nemozem predsa hned utekat do kasina

-inak budujem bankroll na live poker 2/4,chcem hravat tu v Badene raz-dva krat tyzdenne,pretoze hraci su tu naozaj slabi(bol som 3x a vyhral som cca 2500 euro),ale bral som to ako zabavu a hobby a ked sa chcem tomu venovat ako zarobkovej cinnosti a nie som gambler/respektive nemam dostatocne gule tak chcem dodrziavat bankroll managment a chcem hravat s 20 buy in-mi
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Prípad Jonas Klausen

Odoslaťod Horsey7 26 Apr 2009 10:24

Jano preboha a ja som si vzdy myslel, ze poker skill je len jeden a kto raz ovlada remeslo je dobry live aj online
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Prípad Jonas Klausen

Odoslaťod yegon 26 Apr 2009 10:53

par krat som sa pozeral ako sa hra cash live a nebyt toho ze nam nasi skveli politici stale nie su schopni zakazat fajcenie v podobnych podnikoch sedel by som tam urcite 2-3x do tyzdna. Je pravda ze na nete odohram viac ruk za hodinu ale take dobre stoly ako su live na porovnatelnych limitoch nenajdem.

co sa tyka multiaccountingu tak to seriozne herne dost sleduju a kedze maju handhistories tak na spolupracu hracov by velmi lahko prisli. Okrem toho hraci pokru nie su moc technicki zdatni a prezradili by sa uz len tym že by nedokazali hrat na dvoch nickoch z dvoch roznych IP adries a ked sa hra z jednej tak to herna zisti okamzite ako to bolo v pripade klausena (tym nechcem povedat ze podvadzal - je zdovodnenie bolo rozumne - je pravda ze vacsina hotelov vystupuje navonok ako jedna IP adresa a potom sa to javi akoby vsetcia hostia hotela boli jeden clovek). Urcite by si to vsimli aj regulari a hernu by na to upozornili. Som si isty ze sa to deje ale urcite nie v nejakom velkom rozsahu.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Prípad Jonas Klausen

Odoslaťod janobendik 26 Apr 2009 11:23

Horsey , turnaje live a net sú v rozdiele len asi 20%, ale ak hráš CG aj aj tak musíš potvrdiť rozdiel 200% !!! a nie len naSK ale je to všade v Europe! pre úplnosť, live- čím nižší buyin tým opatrnejšia hra /pravdepodobne okrem financií tam zohráva úlohu fakt prechodu hráčov z online na live/, pri 10-20 je raise 100-140 úplne bežný a ako hovoril tomy bežne je 5-6 call.
yegon, príď k nám do KE . Turnaje sú úplne nefajč /v tej miestností sa nikdy nefasjč/, CG je každý druhy deň nef.
Takže pripájam sa k Tomyho výzve : HOR SA do KE sú tu samé rybičky, aj sa nefajčí,bar zadarmo.... Teším sa. :)
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: Prípad Jonas Klausen

Odoslaťod Horsey7 26 Apr 2009 11:38

janobendik napísal:pre úplnosť, live- čím nižší buyin tým opatrnejšia hra /pravdepodobne okrem financií tam zohráva úlohu fakt prechodu hráčov z online na live/


ak hravam rovnaky limit online a mam dostatocny bankroll pri multitablingu, nevidim dovod byt scared live na 1 stole

na live mi skor vadi alkohol a cigarety..ak by sa hravali nizsie limity nieco ako €0.2/0.5 a v nefajciarskom, tak raz do tyzdna som tam urcite
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!