A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude st

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude st

Odoslaťod admin 22 Okt 2009 23:13

Diskusia k článku: A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude stáť 1,500 eur ročne za jeden stôl

Na prevádzkovanie kartových hier pokrového typu prevádzkovaných mimo kasína, sa bude od 1.1.2010 vyžadovať licencia od ministerstva financií (MF) a poker sa stane novou kategóriou hazardných hier. Vyplýva to z novely zákona o hazardných hrách, ktorú včera schválila Národná rada Slovenskej republiky (NRSR). "Navrhuje sa, aby tento osobitý druh kartových hier bol prevádzkovaný výlučne na základe licencie, a to v prípade ich prevádzkovania v kasíne na základe individuálnej licencie a v prípade prevádzkovania mimo kasín na základe tzv. všeobecnej licencie," uvádza rezort financií, ktorý to odvôvodňuje slovami "Prevádzkovanie pokrových kartových hier mimo kasína len na základe všeobecnej licencie sa navrhuje z dôvodu zníženia administratívnej náročnosti a zjednodušenia licenčných postupov." Presná definícia časti novely zákona o hazardných hrách je "všeobecná licencia na kartové hry pokrového typu prevádzkované mimo kasína, pri ktorých hráči hrajú jeden proti druhému." A o čo vlastne ide? Prevádzkovatelia kartových hier pokrového typu prevádzkovaných mimo kasína budú od budúceho roka platiť do štátneho rozpočtu odvody. Poslanci parlamentu schválili novelu zákona o hazardných hrách, podľa ktorej by prevádzkovatelia pokrových kartových hier mali do štátneho rozpočtu odvádzať pri hrách mimo kasína 200 eur na jeden stôl za mesiac, alebo 1,500 eur na jeden stôl za...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22363
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude st

Odoslaťod APminer 22 Okt 2009 23:37

takze v hrubem prepoctu zaplati kazdy hrac denne cca 1,5 € vice na FEE :(

to se da prezit - snad ;)
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude st

Odoslaťod buschle 23 Okt 2009 06:51

nevidim tam nic o hracoch. to sa tyka len prevadzky.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude st

Odoslaťod 24roman 23 Okt 2009 08:27

čo to meleš, že sa to týka len prevádzky. Týka sa to všetkých a všetci to zaplatia. 80% klubov to zabalí. Ešte že bývam 5km od Moravy a tam to nie je hazard :good: :bad:
24roman
 
Príspevky: 10
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude st

Odoslaťod niki916 23 Okt 2009 09:50

No je to pruser a to fakt velky....
Ja som teraz otvoril hernu a snad ma zachrani len to ze tam budem mat pre vetsi pocet ucastnikov stoly. Teda 5 stolov ale na druhu stranu ked si zoberem ze budem musiet polozit zabezpeku do januara a to 5000,-€ a plus aby to tolko nestalo tak rocny poplatok za stol to je dalsich 7500,-€ tak to si budem musiet dobre rozmysliet. A ako tu je napisane starosti su fakt na prevadzke kde tie peniaze zobrat ale teraz si hraci budu aj musiet uvedomit ci budu hravat vo velkych kluboch kde budu mat moznost hrat proti novym hracom a velkej skupine alebo budu hravat na dvoch stoloch v malej kaviarni alebo v automatovej herni kde nemaju dostatocny klud na poker ako taky a do konca roka to potom zavru. Navyse si myslim ze co su otvorene pokrove herne tam kde su aj automaty, tak na jednu stranu tie to mozno uzivia, na kolko ich zivy chorobne hracstvo pri automatoch ale nebude to ten luxus ako ked sa hraje cisto len v pokrovom sidle!!!
Tento zakon este len narobi vela problemov a vela klubov vdaka nemu zanikne. No ale nechajme sa prekvapit na zaciatku roka ako sa k tomu postavia samotne kluby a hraci. Ja osobne by som isiel aj s celou hracskou komunitou na protest pred parlament... aj ked si myslim ze to nepomoze... :-(
Naposledy upravil niki916 dňa 24 Okt 2009 00:31, celkovo upravené 1 krát.
niki916
 
Príspevky: 17
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude st

Odoslaťod ___Mortylen___ 23 Okt 2009 10:07

Hlavna vec, ze z 1miliardy ruk skilled player vs unskilled player ten skilled vyhra 960milionov. Ale stale je to hazard... To tak vyzera, ked o takychto veciach rozhoduju diletanti. :wall:
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude st

Odoslaťod buschle 23 Okt 2009 10:13

24roman napísal:čo to meleš, že sa to týka len prevádzky. Týka sa to všetkých a všetci to zaplatia. 80% klubov to zabalí. Ešte že bývam 5km od Moravy a tam to nie je hazard :good: :bad:


zle som sa vyjadril, myslel som online hracov.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude st

Odoslaťod ropman 23 Okt 2009 10:21

no tak to je solidna demencia, tieto poplatky su podla mna pre mnoho klubov likvidacne...
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude st

Odoslaťod buschle 23 Okt 2009 10:28

ropman napísal:no tak to je solidna demencia, tieto poplatky su podla mna pre mnoho klubov likvidacne...


tomu sa hovori ta PODPORA PODNIKATELOV NA SLOVENSKU. Dat velku dan na stol, ktory aspon nejak moze pritiahnut ludi do podniku, lebo oni uz vedia co s peniazmi lepsie.

Príjmami z odvodov podľa odseku 1 a 2 sa zabezpečuje vykonávanie všeobecne prospešných služieb, ktorými sú najmä poskytovanie zdravotnej starostlivosti, poskytovanie sociálnej pomoci, humanitárna starostlivosť, tvorba, rozvoj, ochrana a obnova kultúrnych hodnôt, podpora umeleckej tvorby a kultúrnych aktivít, vzdelávanie, výchova, rozvoj športu, tvorba a ochrana životného prostredia a ochrana zdravia obyvateľstva. "
Naposledy upravil buschle dňa 23 Okt 2009 10:30, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: A je to schválené. Poker je hazard! Pokrové kluby to bude st

Odoslaťod ropman 23 Okt 2009 10:30

APminer napísal:takze v hrubem prepoctu zaplati kazdy hrac denne cca 1,5 € vice na FEE :(

to se da prezit - snad ;)


neda sa to prezit ked hras 3€ R/A turnaje... to by bolo FEE priemerne 75%...
zaujimalo by ma kolko ludi na slovensku ma BR na taky BI s ktorym by bolo 1.5€ vo FEE naviac zanedbatelne...
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!