lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 04 Nov 2009 18:15

Vyborne :)! Dakujem, ze si si dal tu namahu to spisat. Ten systematicky pristup dava tusit, ze to nie su len tak vyhodene peniaze :good: .
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Nov 2009 00:56

takze tu je ten slubeny rozbor flopu. Situacia je ze otvaram UTG a regular ma dorovna na BTN. Efektivne stacky 100BB, regular standard TAG. Cielom je precvicit si

priradovanie rangov superom a uprava (postupne zuzovanie) rangeov na zaklade akcii

moja range UTG:
22+,ATs+,KJs+,QJs,JTs,T9s,98s,87s,AJo+,KQo [12.8% of hands]

odhadovana superova calling range na BTN:
QQ-22,AQs-ATs,KJs+,QJs,J9s+,T9s,98s,87s,76s,65s,AJo+,KQo
(QQ bude pravdepodobne reraisovat ale nechal som ho tam aby repovalo pripady ked bude slowplayovat velke pary pf)


flop sa vygeneruje nahodne alebo sa zoberie z handy ktoru sme odohrali a chceme ju analyzovat

FLOP: 7sJh7h
==============

ako bude super vnimat silu nasej ruky na takomto boarde:
OK - nie je to ziaden zazrak lebo velka cast nasej range flop netriafa, napriek tomu mozeme mat aj silne handy ako AJ/KJ/JJ+/77

kedy ocakavame ze sa super vzda svojich marginalnych ruk typu 99:
na turne - toto je moj default predpoklad, na to aby som ho zmenil by som musel vidiet supera s takou rukou najprv dorovnat turn a aj vtedy by som este rozlisoval

podla toho ci turn bola scarecard alebo blank a teda ci je nachylny dorovnat dalsi barrel ked si mysli ze bluffujem na scarecard alebo vtedy ked sa mu zda za sa

nic podstatne na boarde nezmenilo a teda ak bol dobry na flope je dobry aj na turne

s cim super bude pokracovat proti nasmu cbetu - vychadzam samozrejme z jeho odhadnutej pf range:
67s,78s,89s,9Ts,JTs,J8s,J9s,QJs,QTs,KJs,AJ,77-JJ



Zlozenie superovej range:
floaty:
89s,9Ts,QTs [9 kombinacii]
(ak o nom viem ze floatuje casto mozem pridat handy ako AQ,KQ)

draws:
8h9h,9hTh,ThQh,AhQh,KhQh [5 kombinacii]
(vsetky tieto handy su pomerne silne a velku cast z nich by som ocakaval ze raisne takze ak len dorovna mal by som ich na turne discountnut)

slabe bluffcatchery (vzdaju sa na turne):
88-TT [18 kombinacii]

silne blufcatchery:
JTs,QJs,KJs,AJ,J8s,J9s [42 kombinacii]
(je otazne ci super bude J8,J9 povazovat za slaby bluffcatcher a vzda turn alebo silny bluffcatcher a dorovna 2 a viac streets - myslim ze bez readu mozem predpokladat ze ich bude brat ako silne bluffcatchery, druha vec je ci su na 100% v jeho pf range)

monster:
67s,78s,77,JJ [8 kombinacii]


Co teda super foldne na flope:
22-66,AQs,ATs,KQ,AQ,65s [tvori 40% jeho range]
tym padom cbet bude tesne ziskovy ak super nefloatuje ruky ako AQ/KQ
na druhej strane ak ich floatuje tak bude vysoko ziskovy turn barrell pretoze jeho range ktoru vyfoldujeme na turne (floaty + slabe bluffcatchery + niektore draws) bude sirsia

Nasim cielom ak budeme bluffovat je teda double barellovat s tym ze predpokladame ze na riveri uz bude superova range velmi silna a dalsi barrel nebude mat zmysel

z pohladu na superovu range vyplyva ze najhorsie turn karty na bluff barrellovanie su: 8/9/T/J pretoze pomahaju slabej casti jeho range
8/9/T bud davaju jeho parom 88-TT fullhouse alebo im pridavaju gutshot a J turn robi to ze mame Jx menej pravdepodobne a mohlo by sa im zdat ze ich ruka je stale dobra

dobre karty na barrellovanie su Q/K/A lebo prinasaju dalsiu overcard k ich parom 88-TT

nasim cielom na turne je vyfoldovat air a 88-TT myslim ze nemozeme ocakavat ze foldne Jx ale to nevadi
(btw toto je dovod preco su lespie na barrellovanie boardy s vacsou medzerou medzi parom a dalsou kartou - napriklad J22 - super ma totiz viac slabych bluffcatcherov 33-TT ktore pravdepodobne foldne na turne)


moja flop valuebetting range:
JTs,QJs,KJs,AJ,77,JJ+ [cca 30% mojej range]
mozem si v pohode dovolit valuebetovat aj svoje slabe Jx handy lebo dorovna cbet aj s horsim, na turne potom mozem zvolit bud velmi maly valuebet aby som udrzal v hre draws a 88-TT a potom check/callnut river ak nedorazi FD alebo gutshoty (predpokladam ze super checkne na riveri behind middle pary a nebude s nimi bluffovat a na gutshot/flush riveroch bude betovat len ak ho trafia - vacsina hracov nie je schopna pouzit ine draw ktore docvala ale im nepomohlo ako bluffing card)
Pripadne mozem zvolit na turne check/call line. Ak zvolim tuto moznost dava mi to do buducna cennu informaciu o tom ze super ma turn betting range v tychto situaciach tym padom mozem v buducnosti na suchsich boardoch tahat value sposobom bet flop, check turn a superova turn betting range bude pravdepodobne sirsia nez jeho turn calling range tym padom ziskam viac nez ked by som betol.


Tento flop nie je nijako zazracny lebo je konektovany a obsahuje stredne karty co je kombinacia ktora lepsie triafa range callujuceho nez range raisujuceho hraca, je to vidiet aj na tom ze super foldne len 40% svojej range proti betu a mozno este menej. V tejto situacii nie je dobre cbetovat 100% mojej range a mal by som si vytvorit uzsiu bluffovaciu range ktora ma nejaku equity a zaroven mi umoznuje castejsie pokracovat na turne

postupuje sa pri tom tak ze sa najprv urcia najlepsie a najhorsie bluffovacie ruky

najhorsie su handy ako 22-66 ktore v priade superovho callu maju mikroskopicku equity a len 2 outy
najlepsie su ruky ako
89s,9Ts,AhTh,AhQh,AhKh,KhQh - s tymi budem pokracovat aj na turne ak nepridu zle karty (8-J)
okrem toho mozem pridat ruky ktore obsahuju overcards a/alebo maju backdoor flushdraw
AK/AQ/KQ tieto ruky su dobre aj v tom ze obsahuju blockery k jeho silnym kombinaciam teda je podstatne mensia sanca ze ma silne bluffcatchery ako AJ/KJ/QJ - s tymito rukami budem pokracovat na turne ak sa zlepsi moja equity teda napriklad ak sa mi prida gutshot alebo mi pride karta k mojmu backdoor flush draw a podobne

ked si zoradim handy podla ich equity tak sa musim rozhodnut aku cast z celkovej svojej range pouzijem na bluffovanie a odrezem z celkovej range tu najhorsiu cast. To ako siroku bluffing range chcem mat sa rozodujem na zaklade toho ako vnima moju range super - v tomto priade je to len OK cize chcem mat uzsiu bluffing range. Na flope K72r je moja range vnimana ako extremne silna takze vtedy by som cbetoval 100% svojej bluffing range.

na turne je idealna sirka mojej bluffing range taka ze super nevie co ma robit s 99, ak budem bluffovat prilis casto tak moze ziskovo dorovnat s 99 turn, ak budem bluffovat prilis malo tak moze 99 vzdy zahodit a nic tym nestraca - cize pomer bluffov a valuebetov by mal byt taky aby ani fold ani call neboli pre supera jasne ziskove - teda mal by dostavat take pot odds na call ktore koresponduju s nasou frekvenciou bluffovania - cca 25-30% nasej range by mali byt bluffy. Toto je dolezie proti lepsim superom slabscih superov alebo takych na ktorych mame read mozeme surovo exploitovat, kym si tento read vytvorime tak mozeme hrat takto a super nema sancu nic ziskat. Akonahle mame read ze super pojde az na river s 99 mozeme nasu bluffing range obmedzit ciste na silne draws a zacat sirsie valuebetovat a tym ho uplne vyownujeme. Ak mame naopak read ze super dorovnava flop s velmi sirokou range a potom vzdy foldne turn tak mozeme nasu bluffing range rozsirit.


Chcel som pisat este viac ale nejak je toho uz vela tak este aspon jednu zaujimavu vec ktora ma celkom oslovila:

check/calling range na flope
spravidla idealne by pre nas bolo ak by sme mohli ruky ako 88-TT na tomto flope checknut a dostat sa s nimi k showdownu lebo nemozeme ocakavat ze napriklad s 88 dostaneme value od horsieho ani ze vyfoldujeme lepsie ruky. Vacsina superov nam s tym ale v pozicii bude robit problemy lebo na takomto boarde budeme casto check/foldovat. Napriek tomu sa mozeme pokusit dostat tymto sposobom k showdownu a check/callnut flop. Ak super betne svoju ruku raz a odcheckuje sa k SD tak super a mozeme tuto lajnu pouzivat aj v buducnosti. Ak nie tak musime v buducnosti zistit s cim barreluje. Zistime to tak ze na tomto boarde proti superovi ktory nas takto odbarrellovat vypustime docasne ruky 88-TT z check/calling range a nahradime ich rukami ako JT-KJ pripadne aj silnejsimi ak ide o agresivneho supera a mame podozrenie ze je schopny udriet 3 barrelly ako bluff. S JT/QJ mozeme check/callnut flop a turn, s KJ aj river v zavislosti od boardu. Tym padom jednak odchytime jeho bluffy ale zaroven ho exploitujeme a nechame ho valuebetovat s horsimi jackmi pripade 88-TT ktore sa snazi chranit pred draws. Akonahle nas super vidi toto raz spravit a uvedomi si ze na nas nemoze bezhlavo tlacit mozeme vratit 88-TT do nasej check/calling range a ponechat v nej na ich ochranu aj nejake Jx ruky.

howgh
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 7castle 05 Nov 2009 01:14

OMFG precital som len prvu polovicu na zvysok som uz prilis unaveny ale vravim si stare dobre SNGcka :lol2:

EDIT: Je to samozrejme velmi zaujimave.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tucniak 05 Nov 2009 02:17

dakujeme :poklona:
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Nov 2009 07:40

7castle napísal:OMFG precital som len prvu polovicu na zvysok som uz prilis unaveny ale vravim si stare dobre SNGcka :lol2:


asi ta sklamem ale plati aj v SNG :) myslim ze tak od 100$ levelu budes musiet tak rozmyslat minimalne v prvych dvoch blindleveloch inak ti regovia vyownuju prdel :) - ak budes hrat len tight a oni budu presne poznat tvoje range, nebudes v nich mat dost bluffov a oni to dokazu exploitnut tak v prvych dvoch leveloch budes stratovy a ked aj budes pushovat dokonale tak pri malom pocte fishiek na stole je dost mozne ze stratu z prvych levelov uz nedokazes dobehnut

raz som videl niekde citat od SNG borca ktory nieco v tomto duchu rozoberal - range, equity etc etc a povedla ze no a toto musite robit pri kazdej ruka na 8 stoloch ktore hrate naraz

GL :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod spax 05 Nov 2009 08:20

Wow, call me fish

A to ohledne toho sng, chces mi rict, ze od levelu 100$ ti lidi, co multitabluji 8+ stolů, tohle vsechno stihaji? A i uz maji nahrato kolik, ze to tak stihaji rychle vsechno? Ale tak na tom levelu neni zas takovy mega traffic, ne? Tam se stejne asi vetsina lidi dost pozna,ze?
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod rastik 05 Nov 2009 08:53

fujha yegon, budem ti to tu asi musiet trochu zaspamovat, tiez potrebujem coacha, ale staci mi aj tuna niekto z pp, kto hra tak NL50-100 a je tam ziskovy a rozumie tomu co si napisal:-)) nieze by som ja nerozumel, ale pozeram ze zmyslanie winning playerov sa dost zasadnym sposobom posunulu za tych 3/4 roka co som nehral, a uz na win nestaci len vediet foldovat. tak ak sa mam z toho aj poucit musim tomu najprv rozumiet :lol2: takze zaujemcovia, hlaste sa mi pls do posty, urcite sa dohodneme nejako. mozeme to brat tak ze som sice poker uz hral, aj som bol ziskovy na NL100, ale ked toto citam tak som megafish :wall:
rastik
 
Príspevky: 283
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 5 krát/8 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Nov 2009 09:05

spax napísal:Wow, call me fish

A to ohledne toho sng, chces mi rict, ze od levelu 100$ ti lidi, co multitabluji 8+ stolů, tohle vsechno stihaji? A i uz maji nahrato kolik, ze to tak stihaji rychle vsechno? Ale tak na tom levelu neni zas takovy mega traffic, ne? Tam se stejne asi vetsina lidi dost pozna,ze?


vacsinou asi nie, myslim ze sa vela hracov v sng spolieha ciste na bubble play ale ked bude na stole sediet 9 winning hracov tak uz asi treba zacat hladat sposob ako zvysit ROI a presadit sa proti nim inde nez v push/fold strategii v ktorej nikto z nich vela chyb nespravi

ak dokazes byt 3ptbb winner v prvych 2 leveloch a oni su breakeven/loosing hraci v tejto faze tak pri rovnako dobrom push/foldovani ich tazko vyownujes

a ono to zase nie je ze na kazdom flope si v hlave napises taky clanok, v podstate ide o to posudit vnimanu silu tvojej handy a zlozenie range supera teda pomer medzi silnymi a slabymi rukami + read ako daleko pojde so slabymi rukami

takto podrobne analyzy su len ako cvicenia aby sa clovek do toho dostal, je to nieco ako ked ratas equity ake mas s draws a podobne, po case vies ze nut flush draw alebo combodraw mozes dostat proti aggro hracom do allinu na flope a je to ziskove, takisto tymito cviceniami clovek zisti na akych typoch boardov sa oplati barrellovat ake turn karty, s akymi rukami je najlepsie cbetovat, ako casto cbet bluffovat a pod. a potom to uz pouzivas automaticky
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 05 Nov 2009 09:10

Vidim, ze tu je pripravene solidne citanie .. cez obednu prestavku postudujem :poklona: .

Mal by som taku prosbu, ak by si teda mal chut. Ked budes mat najblizsiu coaching session robit video, tak co keby si ho natocil, potom by ste ho s improva-om presli a nasledne by si cez neho nahral komentar, kde by si okomentoval zaujimave ruky a svoje uvahy pocas hry a aj pripadne opravy zo strany coacha? Vlastne 1/2 prace by uz bolo za Tebou a islo by o to to len nejak obkecat, ked bude cas :angel: :Bravo: .
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Nov 2009 09:13

check/calling range na flope
spravidla idealne by pre nas bolo ak by sme mohli ruky ako 88-TT na tomto flope checknut a dostat sa s nimi k showdownu lebo nemozeme ocakavat ze napriklad s 88 dostaneme value od horsieho ani ze vyfoldujeme lepsie ruky. Vacsina superov nam s tym ale v pozicii bude robit problemy lebo na takomto boarde budeme casto check/foldovat. Napriek tomu sa mozeme pokusit dostat tymto sposobom k showdownu a check/callnut flop. Ak super betne svoju ruku raz a odcheckuje sa k SD tak super a mozeme tuto lajnu pouzivat aj v buducnosti. Ak nie tak musime v buducnosti zistit s cim barreluje. Zistime to tak ze na tomto boarde proti superovi ktory nas takto odbarrellovat vypustime docasne ruky 88-TT z check/calling range a nahradime ich rukami ako JT-KJ pripadne aj silnejsimi ak ide o agresivneho supera a mame podozrenie ze je schopny udriet 3 barrelly ako bluff. S JT/QJ mozeme check/callnut flop a turn, s KJ aj river v zavislosti od boardu. Tym padom jednak odchytime jeho bluffy ale zaroven ho exploitujeme a nechame ho valuebetovat s horsimi jackmi pripade 88-TT ktore sa snazi chranit pred draws. Akonahle nas super vidi toto raz spravit a uvedomi si ze na nas nemoze bezhlavo tlacit mozeme vratit 88-TT do nasej check/calling range a ponechat v nej na ich ochranu aj nejake Jx ruky.


este ma napadlo k tomuto dodat ze to je vlastne to hranie range vs hranie konkretnej ruky

ak hram check/call len ruky ako 88-TT tak som eploitovatelny lebo ich na 2 barrelly vzdy zahodim. Tym padom foldujem 100% mojej range a super ma moze exploitovat tym ze v 100% pripadov betne flop a turn. Ak si do range pridam ruky s ktorymi budem pokracovat dalej tak tie mi chrania moje 88-TT a ak ma bude super barrellovat mozem foldnut 88-TT a pokracovat zo zvyskom svojej range - tym padom foldnem len spodok svojej range a to je ovela tazsie exploitovatelne a na nasich beznych limitoch to urcite nikto nezmakne.

Neviem ci ste citali clanok od Galfonda o G-bucks - to je v podstate ono, v situacii kedy check/callujem flop nehram svoju konkretnu ruku ale hram celu svoju range 88-TT/JT/QJ/KJ a posudzujem superovu equity proti tejto range a nie svojej konkretnej ruke

V skratke foldovat vrchol svojej range je exploitovatelne preto vo vacsine siutuacii chcem mat v range ruky ktore nefoldnem.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!