lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Nov 2009 09:14

dzejkej napísal:Vidim, ze tu je pripravene solidne citanie .. cez obednu prestavku postudujem :poklona: .

Mal by som taku prosbu, ak by si teda mal chut. Ked budes mat najblizsiu coaching session robit video, tak co keby si ho natocil, potom by ste ho s improva-om presli a nasledne by si cez neho nahral komentar, kde by si okomentoval zaujimave ruky a svoje uvahy pocas hry a aj pripadne opravy zo strany coacha? Vlastne 1/2 prace by uz bolo za Tebou a islo by o to to len nejak obkecat, ked bude cas :angel: :Bravo: .


urcite to tak urobim
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod spax 05 Nov 2009 09:37

mohl bys nahrat i komentar improfishe, myslim, ze vetsina lidi tu stejne rozumi anglicky a vetsinu lidi by zajimalo, jake je to "real"
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 05 Nov 2009 09:54

spax napísal:mohl bys nahrat i komentar improfishe, myslim, ze vetsina lidi tu stejne rozumi anglicky a vetsinu lidi by zajimalo, jake je to "real"


No toto som naschval nechcel, lebo velmi pochybujem, ze improva zrovna tuzi zadarmo nemoderovane rozsirovat svoje coaching sessions. Keby take nieco chcel, tak by to ponukal cez svoj web a nenechal to len tak rozhadzovat po forach.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 05 Nov 2009 10:09

Velmi zaujimave citanie. Ta ochrana checkovacieho range je nieco, co na small stakes 99% regov nerobi a je tak jednoduche ich vybarrelovat. Ale tak fajn vec na tom je, ze ne2barreluje to tiez 99% regov, takze sa da tak jednoducho checkovat. Je dobre, ked je exploitovatelna strategia neexploitovana :).

spax: Borci takto dopodrobna uvazovat nemusia v hre. Veci ako ochrana checkovacieho range, urcenie vhodneho bluffovacieho range, frekvencie, atd. maju po case v krvi a potom si taki hraco veselo natacaju 9 tabling videa z NL5K a podobne :-D.

Inak, co sa tyka SNG hracov, tak si pamatam, ze ked som cumel na PokerXFactor videa davno, tak tam taketo nieco neriesili. Tie prve levely 90% regov hralo ubertight a pocitali s tym, ze ich push/fold ich zachrani. Sheets ako hlavny SNG masta tam bol jeden z tych nitov. Problem je, ze vysoko na SNG rozumie vela ludi pushovacim range ako tak, ale malokto ma poriadne ready na early level postflop hru a tak im asi nestoji za to skusat nejake advanced hry prve levely a dufat, ze super aj vie, o co v tej ruke ide a hra to rozumne :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Nov 2009 12:14

coaching sessions si nahravam ale samozrejme to nebudem rozsirovat

budem dalej pisat co sme preberali hlavne preto aby som si to este raz v hlave presiel a mal to zosumarizovane niekde ked sa k tomu budem chciet vratit
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Nov 2009 12:19

dzejkej napísal:Velmi zaujimave citanie. Ta ochrana checkovacieho range je nieco, co na small stakes 99% regov nerobi a je tak jednoduche ich vybarrelovat. Ale tak fajn vec na tom je, ze ne2barreluje to tiez 99% regov, takze sa da tak jednoducho checkovat. Je dobre, ked je exploitovatelna strategia neexploitovana :).


ja sa s tym stretavam na NL200 pomerne casto

dzejkej napísal:Inak, co sa tyka SNG hracov, tak si pamatam, ze ked som cumel na PokerXFactor videa davno, tak tam taketo nieco neriesili. Tie prve levely 90% regov hralo ubertight a pocitali s tym, ze ich push/fold ich zachrani. Sheets ako hlavny SNG masta tam bol jeden z tych nitov. Problem je, ze vysoko na SNG rozumie vela ludi pushovacim range ako tak, ale malokto ma poriadne ready na early level postflop hru a tak im asi nestoji za to skusat nejake advanced hry prve levely a dufat, ze super aj vie, o co v tej ruke ide a hra to rozumne :-D.


a potom maju 1% ROI a 1000SNG downswingy. V case ked sa robili tie videa este boli aj na 500USD SNGckach sem tam fishe ktore nevedeli hrat bubble a aj vtedy uz ROI boli smiesne male, myslim ze o rok dva uz to bude nehratelne ak nezacnes exploitovat aj early fazu

pamatam sa na jedno johnybaxove video tusim 535 turbo na stars kedy zamerne isiel v prvom leveli do allinu s AK proti 2 hracom lebo povedal ze je to tazky stol a ak vyhra ten allin bude ich moct abusovat inak bude jeho edge velmi mala ak vobec nejaka
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 05 Nov 2009 12:49

No na NL200 sa s tym mozes stretavat casto, ale na LA je NL50 nieco ako NL10 v normalnej herne :-D . Fakt aj z regov hra vyyyrazna vacsina turn a river velmi zalostne.

Mas pravdu. Ked budu push/foldovat vsetci takmer dokonale, tak sa bud na to vykaslu a pojdu hrat CG/MTT alebo budu musiet zmenit styl. Sheets aj suhlasil s tym, ze ten edge v top SNG je uz supermaly a to je aj dovod, preco je teraz z neho primarne MTT hrac (ak sa teda za rok nieco nezmenilo :) ). Ten johnnybaxov move ma zmysel, lebo on na takych stolov zrovna edge nema :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Nov 2009 13:06

dzejkej napísal:Ten johnnybaxov move ma zmysel, lebo on na takych stolov zrovna edge nema :-D.


no skor by som povedal ze ked take nieco povie on tak je to o to vaznejsie. Ma 9% ROI pri 2000+ odohratych SNG pri average stake 408USD takze by som povedal ze v case ked este SNG hraval (rok dozadu) bol urcite jeden z top SNG hracov
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 05 Nov 2009 14:39

yegon napísal:no skor by som povedal ze ked take nieco povie on tak je to o to vaznejsie. Ma 9% ROI pri 2000+ odohratych SNG pri average stake 408USD takze by som povedal ze v case ked este SNG hraval (rok dozadu) bol urcite jeden z top SNG hracov


Mala vzorka! :-D

Njn, tak evidentne som vtedy necheckoval sharkscope na nom moc alebo sa nejak prudko vymakal, my bad :angel: . Kazdopadne ked som pozeraval tie ich videa, tak mi tam sheets pripadal ako SNG guru a nejak sa v tej dobe Bax neprezentoval ako velky SNG hrac, ale mal tam MTT veci. Asi som nieco prehliadol :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Pepi 05 Nov 2009 15:38

velmi zaujimava debata... Sam som velmi zvedavy, akym smerom sa budu uberat styly hrania v STT. Tusim 7castlov rakusky kamos vooddoo (asi som ten nick skomolil, ale neva), je velkym zastancom "pokru" v STT. Aspon to tak obcas vyznieva z jeho prispevkov na 2+2.
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!