Ako bojovať proti downswingu

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Ako bojovať proti downswingu

Odoslaťod Tvoius_Tatcotius 28 Nov 2009 13:14

Tento tyzden som zazil najblbsi downswing ever. Nikdy som tak netiltoval. Ignoroval som bankroll management, poziciu, hracov. Bol som over agressive. No hroza. Urcite si ma mnohi zraloci oznacili ako fish/donk/overagressive. No ked som si to potom prechadzal, tak som videl handy, ake by zahral iba osol :)
Napr som siel z utg KJo 3bb raise, co to 3betol asi 3.5 krat raise. Mal po k...t hviezdiciek, a hral solid a velmi tight. Chytal ryby. Ja v zlosti nad minulymi stratami idem desparate donk all in. Chlapec call, ukaze AK a jaukazem holu p... . Mal som jeho hud stat za dlhu dobu. - Kazdy by z toho usudil, ze dominuje a ze dorovna a ze vysoko pravdepodobne hra a ze ja mam worst of it (aj ked bol na CO, hral len premium hands. dal mi klasicky 3 bet kvoli value) . Aj ja by som to vedel, keby som nebol na tilte. Neveril som, ze sa niekedy dostanem na taky tilt. No stalo sa. (toto bol len priklad z tych dni)
Dal som si pauzu. Uvidim ako to vyjde. Ale budem musiet hrat mensie stake-y, lebo som si oddrbal zancne percento bankrollu. Snad to bude dobra skola sebaovladania pre buducnost :) No keby ste videli, ako oslikovo som hral.... Fuh. Verim, ze uz nikdy viac.

Sebapozorovanie a jeho aplikacia je NADOVSETKO.
S pozdravom "smrť tiltu" sa lúčim.
Obrázok používateľa
Tvoius_Tatcotius
 
Príspevky: 19
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

Re: Ako bojovať proti downswingu

Odoslaťod dzejkej 01 Dec 2009 23:20

http://www.youtube.com/watch?v=0Bmhjf0rKe8

Antitilt video!

Kudos to w4444x, ktory mi to poslal :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Ako bojovať proti downswingu

Odoslaťod roche01 02 Dec 2009 11:23

Myslím, že downswing, jeho hĺbka, trvanie a v konečnom dôsledku aj dopad na bankroll je hlavne podmienený mierou tiltu. A tilt je otázka psychologická, kedy pod vplyvom emócií robíme rozhodnutia v rozpore s fundamentálnou teóriou pokru (podľa definície Sklanskeho). Emócie sú kapitolou samé o sebe, dôležité je však uvedomiť si, že nevznikajú len ako dôsledok hry ("bad beat", šťastný suck out, fishka, čo Vám zaplatí nezaplatiteľné apod...), ale predovšetkým: väčšinu emócií si k stolu už donesieme a bohužiaľ, veľakrát si to ani neuvedomujeme.
Ja osobne používam malý "trik", ako sa vyvarovať tiltu, resp. vyhnúť sa hraniu vo fáze, kedy moja psychika tiltuje (používam to aj v obchodovaní komodít a treba povedať, že to funguje naozaj veľmi dobre a zachránilo mi to už mnoho bubákov).
Nazývam to "meranie emočnej teploty". Skôr ako sadnem k pokrovému stolu, snažím sa nastaviť si svoju emočnú teplotu na spôsob hry, ktorý chcem pri stole aplikovať. Ja ako tight hráč sa snažím skľudniť, vydýchať, hnev, nervozitu a podobné adrenalínové emócie vytlačiť z hlavy. ak som naopak letargický, depresívny, snažím sa nejako povzbudiť, motivovať, vyhecovať.
ako sa mi to podarilo, resp. či vo mne nie sú emócie, ktoré si ja neuvedomujem, ale mohli by negatívne ovplyvniť moju hru, zisťujem tak, že na úvod hrám 2 sng turnaje s buyinom nižším, ako je môj aktuálny limit (v súčasnosti idem na 2 turnaje na PS za 3,40USD pre 18 hráčov). Výsledok z týchto turnajov pre mňa nie je kľúčový, skôr sa snažím vnímať svoje vlastné pocity a emócie v rôznych situáciach (výhry, prehry, missnuté draw, donkovia pri stole a ich hra apod.). Samozrejme, najviac informácií o mojej emočnej teplote získam na konci turnaja, resp. keď z neho vypadnem. Vtedy je zvlášť potrebné sústrediť sa na vlastné pocity a podľa nich priradiť svoju aktuálnu emočnú teplotu do príslušnej kategórie.
Podľa tohto zaradenia sa následne rozhodujem, čo budem hrať, na koľkých stoloch apod. Niekedy to dopadne tak, že herňu zavriem a venujem sa v ten deň niečomu inému, niekedy naopak, otvorím viac stolov ako bežne, resp. hrám o trochu vyšší buyin, ako by mi dovoľoval môj bankroll. ak je to také neurčité, tak znížim počet stolov alebo hrám nižší buyin, ako zvyčajne.
Po každom odohranom turnaji sledujem svoju emočnú teplotu a ak sa začínam prehrievať, končím, alebo si minimálne dávam pauzu.
Zatiaľ to aplikujem len niekoľko týždňov, ale výsledky sa dostavujú...
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Predchádzajúca

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!