lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Hrk 08 Jan 2010 20:57

yegon :gl: at to vyhrajes :poklona:
Hrk
 
Príspevky: 114
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 13 krát/1 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 09 Jan 2010 18:01

trip report Miami

Ako prve musim poznamenat ze let do Ameriky je sakra dlhy a 60-rocne letusky Delta airlines ho nijako zvlast nespestrili :) Miesta na nohy nebolo ani vo velkom Boeingu 767 viac nez v krpatych lietadielkach zahynuvsej Sky Europe – co uz, asi bude treba zacat fakt vyhravat v pokri a upgradnut v buducnosti letenky na prvu triedu. Po cca milion hodinach letu sme pristali v New Yorku, vstup do USA bol prekvapujuco rychly a jednoduchy – zobrali nam otlacky prstov a pustili nas dalej. To uz viac ceremonii robili v Budapesti kde nas 2x vyzliekali a prehmatavali (chvila hrozy ked si chlapik natiahol chirurgicku rukavicu sa ukazala ako neopodstatnena - tuba s gelom sa v druhej ruke neobjavila) a okrem toho s nami robili asi 15-minutovy rozhovor o tom kto nam balil batozinu a ci nas na letisku nepoziadal nejaky bradaty pan tmavsej plati aby sme si od neho zobrali zopar hnedych sulcekov s prilepenym ciselnym displayom.

Pocas letu z New Yorku do Miami sa udial silvester – moc o tom neviem – prespal som. Nic nove u mna myslim ze sa poslednych 5 rokov som bol pri zmysloch o polnoci len jeden krat :)

Miami mi bolo hned sympaticke svojim podnebim. Pristali sme okolo 2 v noci a vonku bolo tak 22 stupnov. Nas hotel je blizko letiska takze sme sa hned ubytovali a zalomili. Pocas pobytu sme otestovali klasicke americke ranajky, vsetko bolo vynikajuce
pancakes (chuti ako nase dolky) + hot syrup
prazenica + slanina (taku dobru som este nejedol – rovnomerne oprazena, vobec nie tvrda – uplne jemnucka)
western omeleta so sunkou, cibulkou, syrom, korenim a este niecim

Na druhy den sme si vybrali z pozicovne auto a vyrazili sme do mesta. Dostali sme Nissan Altima velmi prijemne auto so silnym motorom. Mam pocit ze v Miami sa navigacia uz dotyka hranic svojich moznosti – cesty su tu tak chaoticke s takym mnozstvom vyjazdov z dianic ze hlasove povely uz rozhodne nestacia a clovek ma problem aj ked vidi na obrazovke kadial presne ma ist. Tiez moc nepomahaju povely typu o 300 metrov odbocte vpravo ked ste v lavom pruhu 5 prudovej dialnice :) Nastastie ludia tu jazdia rozumne takze tieto situacie sa daju zvladnut preradit sa cez tych 5 pruhov vacsinou vdaka ostatnym vodicom nebyva problem.

Prvy den sme si pozreli plaz Miami beach a blizky park. Plaz je nadherna s neuveritelne jemnym bielym pieskom. Voda v mori je pomerne studena ale da sa v pohode kupat. Omrkli sme aj velke nakupne centrum Dolphin mall pri letisku ktore je naozaj velke – nieco ako nas Polus, Aupark a Palace dokopy. Vyborne sme sa tam najedli a odhlalili sme pricinu preco tolko amikov je neuveritelne tucnych. Jedlo je tu skvele ale ak sa nemylim tak uplne do vsetkeho davaju cukor. Sladky chlieb, sladka ryza, sladke maso, sladke salaty atd... Obchody su tu dost dobre, nakupili sme kopec sportoveho oblecenia, ktore sa tu fakt oplati a je velky vyber.

plaz.jpg
plaz.jpg (75.31 ) Zobrazená 4527 krát


Dalsi den sme hned rano zamierili do Narodneho parku Everglades kde sme absolvovali vylet na Airboat-e, lodi s plochym dnom pohananej velkou vzdusnou tlacnou vrtulou. Indiansky pilot nam dal kopec info – naprikald ze everglades je v podstate rieka ktora tecie len rychlostou 2km za den, voda je velmi plytka hlavne teraz ked je obdobie sucha – hlbka sa pohybuje od 20cm do 1m. V everglades zije obrovske mnozstvo zvierat, vtakov, hadov, korytnaciek a samozrejme aligatory – 2 kusy sme cestu lodou aj videli. Dozvedeli sme sa nariklad aj ze toto su tie „teple krajiny“ do ktorych odlietaju na zimu bociany zo severu.

airboat.jpg
airboat.jpg (185.22 ) Zobrazená 4512 krát

glades.jpg
glades.jpg (258.21 ) Zobrazená 4514 krát

gator4.jpg
gator4.jpg (217.4 ) Zobrazená 4504 krát


Po vylete lodou nam ukazali aligatoriu show kde sa chalanisko hral s velkymi aligatormi, krmil ich a lakal z vody na sus. Nakoniec sme sa fotili s malym 2 rocnym aligatorom snapperom. Bol svetovy, na pocit bola jeho koza asi ako teply kridedovy papier, v ktorom je zabalene nieco makke.

snapper.jpg
snapper.jpg (293.87 ) Zobrazená 4512 krát


Dalsia nasa zastavka bolo Miami Metrozoo – naozaj krasna zoologicka zahrada, zvierata tu maju velke vybehy, oddelene od ludi su vacsinou len vodnou priekopou, nie su za ziadnymi mrezami alebo v klietkach.

Vecer som bol pozriet basketball – hral sa zapas NBA Miami Heat vs Charlotte Bobcats. Prehrali sme 97:107 damn :). Zapas bol velka udalost a velka show, doprava v meste bola slusne zablokovana, vsetko riadili policajti. Pred American Airlines arenou vyhravala kapela Heat Street Band – mladi cernosi s bubnami a trubkami – boli svetovi a robili perfektnu show. Samotny zapas bol super – vidiet nazivo tych borcov a overit si ze to v telke nie su len specialne efekty. Oni asi naozaj vedia lietat a ano je to pravda white man cant jump. Pocas zapasu bol na ihrisku len jeden biely hrac. Najvacsie zveriny predvadzal podla ocakavanie Dwayne Wade – je to sila aky rozdiel je stale medzi europskym a americkym basketbalom.

Dalsi den sme sli do nakupneho centra Sawgrass mall, pozreli sme Avatara (velmi dobre), nakupili , napapali sa v cheesecake factory a prasili do hotela. Sawgrass mall je obrovsky, ked sme sa ponahlali do kina z parkoviska tak sme frcali plnym tempom cez nakupne stredisko a trvalo nam dobrych 15 minut kym sme prisli ku kinu.

4-teho okolo obeda sme leteli na Bahamy. K tomu mam len par veci: 1. letisko v miami je chaos, 60 agentov spracovavalo len lety american airlines, batozina sa davala nejakemu typkovi – vsetky lety naraz – necudo ze sa nam stratil jeden kufor. 2. leteli sme pomerne malym vrtulovym lietadlom – dost to hadzalo ale nastastie to bol len asi 45 minutovy let, uvidime ci dostanem cestou spat manzelku do lietadla :)

Celkom sranda bola ako pomaly som sa dostaval z jetlagu – myslel som ze to bude rychlejsie kedze som v lietadle spal uz podla tunajsieho casu ale nepomohlo. Letiet priamo na Bahamy a dalsi den hrat turnaj by bolo asi dost krute tak som rad ze sme to spravili takto.

Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Riddlah 09 Jan 2010 18:13

Report z Paradise Island nebude a fotky?
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod koumacik 09 Jan 2010 18:38

very nice, btw jop, nase nakupne centra su zvacsa tak 1/10 z obchodnych centier mimo heh
a ten krokodilik, aj ja cem :)

yegon napísal:Prehrali sme 97:107 damn :)


:lol2:

a gratz k pca :poklona:
koumacik
 
Príspevky: 40
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 09 Jan 2010 22:35

Riddlah napísal:Report z Paradise Island nebude a fotky?

bude bude , daj mi chvilu nestiham :)

prave som sa vratil z plavania s delfinmi, bolo to perfektne, este sa snazim zlomit zenu aby ma pustila k zralokom :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Riddlah 09 Jan 2010 22:44

jaj uz som sa zlakol :D ze to nebude :)


a to jej nevadilo ze si sa doteraz hral karty zo zralokmi ? :D:D
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod APminer 09 Jan 2010 23:00

yegon napísal:... prave som sa vratil z plavania s delfinmi ....


:x aspon nas nedrazdi ;) my tu mame HU se snehem, ktery prohravame a navic nam do toho prsi a mirne primrzlo .. :evil:
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod speksSVK 11 Jan 2010 01:19

Gratulacie....95. miesto....velmi pekny vysledok!!!
Obrázok používateľa
speksSVK
 
Príspevky: 168
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 30 krát/5 krát
Karma: 1

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 11 Jan 2010 15:31

Tournament report PCA – DAY2

den som zacinal s 57100 chipmi pri blindoch 500/1000 takze som mal pohodovy stack. Hned na zaciatku som poriesil kandana (Benny Chen) v seate 8, ktory sa z BB proti mojmu late position raisu rozhodol poslat svoje 57s do alinu s asi 16BB stackom, moje JJ ustali a mal som vacsi stack. Chvilu na to poslal James Calderaro UTG svojich poslednych 9BB allin s JTo a ja som ho dorovnal s AK ktore zase ustali. Stale mi chodili dobre karty takze som raz 4betoval Roberta Cheunga (WSOP bracelet) po mojej lavej ruke s KK na co mi foldol a o par orbitov neskor s AA co mi dorovnal s AK a zrazu som mal 170k stack a vyradil som uz tretieho hraca.

Hra na stole sa ukludnila, nepreslo mi zopar blindstealov, takze som sa odhadzal asi na 120k ked ma zasponzoroval Matt Glantz (vitaz Highroller eventu EPT v Londyne) ktory raisol na SB, ja som dorovnal na BB s KQo. Na flope AQ9r som dorovnal cbet, na turne K, ktory priniesol diamondova FD som dorovnal s dvomi parmi dalsi jeho bet a na blank riveri som dorovnal dalsi pomerne velky bet – nad river callom som velmi dlho rozmyslal, super hral dost tight a bolo mi jasne, ze tak velky treti barrell na riveri asi s AJ/AT a horsim neda takze som v podstate bill len bluffy ale na druhej strane som vedel, ze je to dobry hrac a bolo to BvB tak som sam seba presvedcil ze 2 pary sa foldnut nedaju – ukazal 7d8d bluff a ja som bol spat na 160k.

Asi 20k z toho som stratil v hre proti starsiemu anglicanovi v seate 9. Hral dost tight pf a vyzeralo ze po flope ked netrafi folduje. Raisol som na HJ AKo na 3k, on dorovnal na BB. Flop A68ss ja bet 4,5k on call, turn 9, hovorim si parada asi som dobry, flop by s monstermi asi raisoval kvoli draws ktore na nom boli, zrejme by mi raisol aj AQ/AJ aby sa chranil. Betol som teda 15k a on ma insta raisol na 50k, ostavalo mu asi 50k behind. Rozmyslam, rozmyslam ale na nic neprichadzam, stale sa mi zdalo ze sety by raisoval na flope cize zmysel by davalo maximalne nieco ako 89/A9 mozno 99. Mam z tej ruky cudny pocit ale rozhodne neverim, ze bluffoval a z jeho value range som porazal len AQ/AJ ktore si nemylsim ze by hral tymto sposobom tak som foldol a posetril chipy.

Chvlu sa nic nedialo az kym mi po lavej ruke neprisadili 2 mladych agresivnych hracov a hra sa dost skomplikovala, navyse mi nechodili karty a na agresorov som nemal poziciu co je blba kombinacia, nastastie nam breakli stol a posadili ma k novemu - no ale moc som si neprilepsil, vsetko mladi hraci, navyse oproti mne sedel Shane „shaniac“ Schleger. Po lavej mi sedel mlady kanadan co hrava online NL2k a ktory raisoval kazdu druhu ruku a aj ostatni vyzerali ze vedia kde je sever.

Par ruk po prichode som vyradil shaniaca ked som raisol AA UTG, ona ma na buttone reraisol s QQ, ja som 4betol a on poslal plnu – posunulo mi to stack na zhruba 215k. Stale som dostaval slusne handy, takze som asi 2-3x reraisoval pf na co mi ludia skladali a zrejme mi to spravlo loose image, pretoze typek co sedel oproti mne ma 4betol allin CO vs BB s KQo za 130k, ja som ho snapol s AK, flop nas trafil – Kxx, bohuzial turn Q ma poriesil a spadol som na 110k. Psychicky som to zvladol prekvapujuco dobre a hral som v pohode dalej.

O par orbitov som nasiel UTG 66 pri BB myslim 1600, na moj 4k raise odpovedali 3 hraci dorovnanim a pozreli sme sa na flop 652 s dvomi spadeami. Mlady kanadan po mojej lavej ruke leadol 12k a ja som vedel, ze nemozem srandovat s dvomi hracmi za sebou a posunul som dopredu urasteny stlpcek 5k chipov, hraci za mnou fold, kanadan dal allin ja obv call. Otocil 63s v spadoch a uz som to nevidel velmi ruzovo, nastastie turn a river ma podrzali a bol som spat na 205k.

Po slusnom rune kariet, ktore mi ten den chodili prislo mrtve obdobie, s jedinou parlickou ked ma nemecky big stack 3betoval a ja som 4betol AA – nechcel som slowplayovat pretoze jednak sme mali cca 100BB stacky a ja som chcel ziskat od neho co najviac a po druhe dovtedy ma ne3betoval takze som mal pocit ze to robi for value, bohuzial foldol. Nepodarenymi stealmi a odblindovanim sa som spadol na 160k pred poslednym levelom.

Posledny level bol nocna mora, karty ziadne, vsetky stealy reraisnute, ak som nieco trafil tak maximalne druhy par a super ma odbarrelloval – skoncil som den so 110k. Vsetky ruky co som hral v poslednom leveli som bez vynimky prehral.

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 10:
3Sammy, dzejkej, fidelko, hegides, igy94, Mayday, Miham, pegas1975x, Renegade, Riddlah
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod palo1973 11 Jan 2010 16:14

kto bol nemecky bigstack?pokernoob?
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!