Otazky k studiu a vybave SNG hraca

Diskusia o online MTT a SNG turnajoch, HU SNG a live turnajoch (WSOP, EPT, ECOOP...).

Otazky k studiu a vybave SNG hraca

Odoslaťod Zdeno 30 Dec 2009 18:14

Zdravím 7castle,

jestli to nevadí, měl bych na tebe pár dotazů (budu samozřejmě rád, když mi odpoví i někdo jiný, čímž bych chtěl poděkovat všem na fóru, kteří pomáhají ať už přímými radami, či informacemi ve svých blozích, které si pravidelně čtu, ...).

Dotazy se týkají samozřejmě SNG a konkrétněji vzdělávání, které jsem vždy, ať už jsem hrál cash, HU, SNG nehorázně zanedbával.

1) Knihy: Je ještě v této době užitečná nějaká "klasická" kniha? Slyšel jsem tuším chválu na něco od Moshmana...
2) Videa: CZ/SK myslím moc není, plánuju znovu shlédnout sérii od Masuronikeho a 2 videa právě od tebe /EDIT: ještě jsem zapomněl na jedno od Yegona, abych neurazil :)/, tipům (na později) na ENG videa a stránky se nebráním
3) Programy: Co jsem tak pochytil, asi povinností je SNG Wizard, takže si ho poté pořídím. Vyplatí se i HEM, pokud uvažujeme hraní cca 5 dolarových SNG? Co sledovat? A jak se stavíš(te) k užívání Sharkscope?
4) Vzdělávací sajty: Yegon dnes zmínil v jiném threadu např. pokerxfactor, sngicons, sitngogrinder... když už, volit tyto než klasické cardrunners, DC?
5) Kvízy: Někde, tuším v nějakém blogu, jsem četl něco o kvízech? Existuje tedy něco kde trénovat např. ICM situace, atd.?
6) .. jiném možnosti?

Předem díky za odpovědi, tipy, rady... komukoliv :) A "majitelovi" blogu GL do dalšího roku hlavně v live turnajích ;)
Zdeno
 
Príspevky: 12
Založený: Júl 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Otazky k studiu a vybave SNG hraca

Odoslaťod dzejkej 30 Dec 2009 18:15

Presunute zo 7castloveho blogu, preto ta konkretna formulacia :).

Pls precitat blogy-f94/7castle-s-blog-sng-madness-live-misery-t2404-980.html#p90933
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Otazky k studiu a vybave SNG hraca

Odoslaťod dzejkej 30 Dec 2009 18:20

Zdeno napísal:4) Vzdělávací sajty: Yegon dnes zmínil v jiném threadu např. pokerxfactor, sngicons, sitngogrinder... když už, volit tyto než klasické cardrunners, DC?


Ak sa sustredis na cisto na SNG, tak mi pride vyber SNG training sajt o dost lepsi. Treba si samozrejme pozriet kolko videii tam je a idealne aj nejake review sajty na 2+2 a pod. Ja som platil nejaky cas PokerXFactor a tu sajtu mozem odporucit. Sice je uz viac zamerana na MTT, ale SNG materialu je tam hromada, je tam aktivne forum a rozne pomoce webove aplikacie pre clenov. Ostatne SNG sajty nepoznam. Co sa tyka DC, tak je tam uz zopar videii k SNG, ale ak sa nechces venovat aj studiu cash games, tak sa momentalne este neoplati stavit. Samozrejme je tu moznost vyuzit free trial, stiahnut a neplatit mesacny poplatok, ehm :).

Zdeno napísal:5) Kvízy: Někde, tuším v nějakém blogu, jsem četl něco o kvízech? Existuje tedy něco kde trénovat např. ICM situace, atd.?


Tie ICM situacie mozes trenovat prave v SNG Wizardovi. On dokaze analyzovat odohrane turnaje a taktiez ma aj mod, ktory Ti umoznuje testovat svoje schopnosti vo vygenerovanych situaciach.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Otazky k studiu a vybave SNG hraca

Odoslaťod TomMolivan 30 Dec 2009 18:28

Čo sa týka tých ICM situácií... som zvedavý, aké dostanem reakcie, pretože pre mňa sú ich odporúčané ranges na push a vlastne niekedy aj na call totálne mimo. Hrávam turbo FR DoNy a je pre mňa absolútne, ale absolútne neprijateľné riadiť sa tým, čo mi odporúča ICM, pretože také handy, aké to po mne chce skrátka nedostanem a v 80% singláčov by som sa ublindovil až do vypadnutia. Tieto situácie volám "síce nerád, ale pushujem" pretože skrátka si nemôžem dovoliť handu foldnúť a tak pushujem any two, za čo by ma ICM najradšej zabilo.

Neviem, ako to riešia ostatní hráči... či sa snažia hrať čo najviac podľa ICM a úroveň zvládnutia daného singláču berú podľa toho, nakoľko sa im podarilo triafať do ICM ranges, no u mňa také niečo neprichádza do úvahy.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Otazky k studiu a vybave SNG hraca

Odoslaťod dzejkej 30 Dec 2009 18:31

Aj pri DoNoch plati ICM. Len si musis prislusne upravit payout strukturu. Nie snad?
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Otazky k studiu a vybave SNG hraca

Odoslaťod TomMolivan 30 Dec 2009 18:36

Šak aj po úprave. Netvrdím zase, že polovicu mojich rozhodnutí považuje ICM za zlé.... čo som len tak očkom pozeral SNG Wiz, tak v každom singláči sa nájdu 2-3 také... ja som si vedomý toho, že pushovať z cut offu 47o je sakra risk, ale rovnako som si vedomý, že práve tento jeden úspešný push by mi mohol zaistiť ITM alebo mi k nemu aspoň výrazne pomôcť a pokiaľ by som nepushol, tak som in biiiiig trouble, pokiaľ mi za tie 2-3 handy, než po mňa dojdu blindy nepríde dáka "epic" handa.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Otazky k studiu a vybave SNG hraca

Odoslaťod palo1973 30 Dec 2009 18:49

-ak na bubble v 6 max don sng pri blindoch 300-600 vynechas jeden any two push z buttonu alebo zo sb tak je to takmer ista prehra,lebo stratis komplet fold equity
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Otazky k studiu a vybave SNG hraca

Odoslaťod ___Mortylen___ 31 Dec 2009 12:44

sngogrinders.com mozem odporucit. Su lacny :)
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Otazky k studiu a vybave SNG hraca

Odoslaťod HypAA 01 Jan 2010 12:46

Ahojte.. ako je to s tymi strankami ktore ponukaju free trial a mozes postahovat dake learning videa? Zaujimam sa hlavne o SnG/DoNy pripadne aj cashgame :) v pokri zatial nejsom tak ziskovy aby som v tomto videl dobru investiciu (predplatenie training stranky).. pokial sa mi bude darit neskor si urcite nieco zaplatim.
dakujem za vsetky rady a PF 2010 :)
Obrázok používateľa
HypAA
 
Príspevky: 199
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Otazky k studiu a vybave SNG hraca

Odoslaťod Chlpo1989 01 Jan 2010 13:11

HypAA napísal:Ahojte.. ako je to s tymi strankami ktore ponukaju free trial a mozes postahovat dake learning videa? Zaujimam sa hlavne o SnG/DoNy pripadne aj cashgame :) v pokri zatial nejsom tak ziskovy aby som v tomto videl dobru investiciu (predplatenie training stranky).. pokial sa mi bude darit neskor si urcite nieco zaplatim.
dakujem za vsetky rady a PF 2010 :)

Na pokerstrategy.com su videa, len sa nedaju stiahnut. Ale mas to stale free :)
Edit : su tam SnG videa od 2.25€ az po neviem kolko. Samozrejme su po anglicky
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35


Naspäť na Pokrové turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!