SnG - co s takymi rybami?

Diskusia o online MTT a SNG turnajoch, HU SNG a live turnajoch (WSOP, EPT, ECOOP...).

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod Pepi 05 Nov 2008 09:33

7castle: ahaaaaaa! Uz to capem...

Uznavam, ze hra v strednej faze, mi robi problemy, prave ak sa dostavam do takychto situacii. Tak uz viem dovod, preco moje AJ a AQ casto prehrava. :D Navyse prichadzam o vela chipov. Tak isto to treba riesit aj na ruke s AK?

Este ta chcem poprosit, postni mi tu (ak nebude vadit odkaz na iny web), pripadne mi posli do sukromnej spravy nejaky dobry zdroj o ICMku, ktory tu teoriu rozobera nejak hlbsie. Ten ICM trainer je sice dobry a da sa tam co-to precvicit, ale to je tak vsetko.
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod 7castle 05 Nov 2008 10:11

Hej, AK je to iste, tak to plati ovela viac, resp. tam plati ze to pushnes skoro na 100% (AJ mozes naozaj foldnut ak je raiser tight). AK od L3 = nutz. Vyhoda pushu je v tom, ze ta zavolaju skoro vzdy AJ, AQ, a push PF je najlepsi sposob ako z nich dostat value.

Hmm, teoriu o ICM si nepamatam ze by som videl nejak ucelene, ale je dobre pouzivat nejaky ICM trainer, plus si pozerat vlastne ruky, ja to zvyknem nahadzovat sem:

http://www.holdemresources.net/hr/sngs/ ... lator.html

Ale najlepsi je asi SNGWizard, akurat som lenivy si to stiahnut (mas ta myslim 30 dni trial zadarmo)... tam sa totiz mozes hrat s rangami ostatnych, co je dost uzitocne.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod Barin 05 Nov 2008 11:53

buschle napísal:
Barin napísal:Co myslite bol moj push ok, resp jeho call?


a preco si nepockas kym vypadne shortstack co nema ani 1blind aby si mal iste minimalne 2he miesto ? Nehrajem sice sitandgo ale ved sa ti bezproblemov moze stat ze chipleader ta callne s AJ-AQ alebo niecim podobnym a 0,000001blind shorstack trafi jeho low card a vy netrafite nic a vypadnes 3ti. Imo velmi zly move. Ja by som nebol nadseny to tam cpat v danej situacii ani s QQ,AK


Buschle praveze ICMko tvrdi, ze moj move bol dobry na rozdiel od superovho, mal som ist push takmer any two a on mal callovat pomerne siroko (66+ A7s+ A8o+ KTs+ KJo+) ale fakt sa mi to dajak nezda...zaujimal by ma nazor 7castla co robit v takejto specifickej situacii.
Barin
 
Príspevky: 284
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 0 krát/4 krát
Karma: 4

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod 7castle 05 Nov 2008 14:20

Barin je to 9max 50/30/20?

Ak ano tak moje ICM vravi ze mas pushovat asi 60%, a jeho call je tesne zly.

Tazko povedat, ingame by som to urcite pushol, da sa zobrat zadarmo tych jeho skoro celych 160 aj ked prehras s BTN, a dokonca to vobec nevadi, lebo potom mas vacsi stack ako BB a mozes byt este agresivnejsi. Ale zase vypadnut 3. ked je super takto short... nie som si isty, ale pushol by som.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod Pepi 06 Nov 2008 12:45

Volam sa alboxer, mam IQ -5 a v jednom SnG turnaji som dokazal toto:

Level 1
- hned v prvej hande turnaja, callujem superov PF reraise do AI s K9s. Superove AK je proti mne nic. Sak ja viem, ze bud chytim flush, alebo par 9 ako v tomto pripade
- o par hier na to callnem superov PF raise s J5s a nasledne jeho AI na flope. Sak som mal flush draw, nie? No a co, ze moze mat lepsiu ruku, mne staci par 5 na turne

Level 2
- callujem vysoky PF raise supera OOP s 33, lebo ja viem, ze mi dojde set uz hned na flop. Superove dva pary AK su tym padom jasne
- callujem superov PF raise so 64o a na flope bezproblemov reraisujem supera az do AI s parom 4, lebo ja viem, ze to ustoji a superova flush nedojde.

...a este vela dalsich hovadin! A hlavne mam fasa stats: 73/38/1.83 a ROI po 283SnG -23%.

Nastastie, ja som sa tomuto debovi vyhybal, hral som proti nemu iba jednu hru v skorej faze, ked som dal s JJ PF raise 4xBB a on zavolal. Na cbet na flope s A odpovedal reraisom, tak som to foldol. A vdaka tomu, ako vsetkych dookola rusil som sa dostal do ITM, kde mal on uz nieco cez 9k chipov a doslo aj na mna... :-D Pushol som zo SB s AQo a on zavolal z BB s K7s (podla ICM z jeho strany nedobry tah, ale je mu je to vlastne jedno). Na flope mal par 7 na rivri dva pary. :-) Takze 3. miesto. Inak, vdaka jeho luckovaniu sa z tohto turnaja stalo "turbo". Ako spomenul jeden z jeho obeti: "PS ta musi lutovat, tak ta nechaju vyhrat!" Aj ho vyhrat nechali. Ja len dufam, ze ho pri stoloch este niekedy stretnem! :-) Dobra sprava aj pre hracov na vyssich BI (vyzera to tak, ze az do 50USD): Hrava aj tam! :D Zjavne turnaje vybera nahodne. Ale pozor, jeho ROI pri 3USD BI je 50%! :D
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod ropman 06 Nov 2008 18:17

skoro v kazdom turnaji na PS stretnem niekoho komu to vyslovene chodi, vzdy nieco trafi etc... a pritom to vobec nie je dobry hrac, ale uplne naopak. ale zas to stastie tiez nemaju vzdy napr. hral som kvalifikaciu na EPT, jeden tipek to hral dost zle a aj tak bol stale bigstack a skoncil ITM. na dalsi turnaj sa prihlasil tiez tak som sledoval jeho posobenie a samozrejme ze vypadol medzi prvymi ake to prekvapenie.
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod w4444x 06 Nov 2008 19:03

ropman napísal:skoro v kazdom turnaji na PS stretnem niekoho komu to vyslovene chodi, vzdy nieco trafi etc... a pritom to vobec nie je dobry hrac, ale uplne naopak. ale zas to stastie tiez nemaju vzdy napr. hral som kvalifikaciu na EPT, jeden tipek to hral dost zle a aj tak bol stale bigstack a skoncil ITM. na dalsi turnaj sa prihlasil tiez tak som sledoval jeho posobenie a samozrejme ze vypadol medzi prvymi ake to prekvapenie.


to ze hra niekto agresivne je "zle" ?
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod ropman 07 Nov 2008 11:04

w4444x napísal:to ze hra niekto agresivne je "zle" ?


to ze hra niekto agresivne znamena, ze hra dobre ?
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod Pepi 07 Nov 2008 11:52

ropman napísal:
w4444x napísal:to ze hra niekto agresivne je "zle" ?


to ze hra niekto agresivne znamena, ze hra dobre ?


To, ze niektor hra, znamena, ze hra? :lol:
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod 7castle 07 Nov 2008 12:35

w4444x napísal:to ze hra niekto agresivne je "zle" ?


Ano.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Pokrové turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!