Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Odoslaťod vlade 07 Dec 2009 18:51

Do tejto temy pridavajte pokrove vyrazy ktorym nerozumiete, ja alebo niekto mudrejsi z fora sa ich pokusi vysvetlit :)

Vysvetlene vyrazy pridam ja alebo niekto z moderatorov podla abecedy do tohto prveho postu. Tak nech sa paci, pytajte sa :Bravo:

0-9

3bet, 4bet - prvý bet je call resp. postnutie blindu, druhý bet je raise, tretí bet je reraise, štvrtý bet je re-reraise atď.

A

ATC – „any two cards“ (akekolvek dve karty)

B

barrelovat, 2barrelovat - vsádzať na za sebou idúcich streetoch (betnem flop, betnem turn, betnem river = 3barrel)

BE = Break Even - na nule, ani v minuse ani v pluse za určité obdobie

BI - Buy-in. Pri turnajoch ide o sumu potrebnú pre prihlásenie sa do turnaju, pri cash game je to suma rovnajúca sa najčastejšie 100 big blindom.

big bet - pochádza z limit pokru, jeho velkost je dvojnasobna oproti small bet. V holdem Manageri pri no limit hrach je jeho vyska 2x big blind.

broadway cards - je to kazda karta, z ktorej sa da vytvorit broadway, cize nuts postupka (TJQKA)

C

calling range – to je rozsah ruk,s ktorymi super dorovna nas bet, raise alebo All-in. Zalezi na tom aky ma hrac image,ci je LAG,TAG a podobne podla toho sa, hracovi priraduje jeho calling range.

cbet – continuation bet - ked ako pf raiser betujeme ako prvy flop

D

delayed cbet - continuation bet na turne (po tom keď sme ako pre flop raiser precheckovali flop)

donk bet – priklad: niekto raise preflop,si na BB a callujes.teraz na flope spravidla checknes a cakas co spravi preflop raiser.Donk bet je ked betujes pred preflop raiserom,napriek nazvu,to neni vzdy zly „move“,je to proste neocakavana akcia

E

equity - podiel potu patriaci hracovi na zaklade dlhodobej sance na vyhru. Cize cim vacsia sanca na vyhru proti superovej ruke, tym vacsia cast potu nam dlhodobo patri a tym vacsiu equity mame.

F

G

H

Hi-Jack - pozícia vpravo od hráča sediaceho na cut-off (CO)

CH

I

implied odds - su to buduce stavky superov na dalsich streets s ktorymi mozme pocitat. Viac v clanku: http://www.pokerportal.info/poker-novinky ... d-pot-odds

J

K

L

leak - slabost alebo nedostatok(chyba) v niekoho hre

M

Mississippi - je situácia, keď na BTN pozícii položíš 2xbb naslepo s tým, že ako prvý sa vyjadruje SB, za ním BB atď. Po flope sa už hráči vyjadrujú štandardne.

N

O

OOP - out of position - mimo pozíciu

overbet – je bet ktory je vacsi ako velkost potu

P

Q

R

range – je rozsah ruk, ktory je vyjadrovany v %. Kolko percent je aky rozsah ruk je mozne pozriet napr. v bezpaltnom programe PokerStove (napriklad 10% ruk je 88+, A9s+, Ajo+, KTs+, KQo+, QTs+). Range a teda rozsah ruk mozme urcovat aj na zaklade akcie, kde postupne odoberame s pociatocneho pf range ruky, ktore su nepravdepodobne, ze super drzi na zaklade post flop akcie. To znamena, ze ak pred flopom pridelime superovi okrem inych ruk aj stredne suited connectory (65s, 76s, 87s) a na boarde AK3T rainbow pokracuje v akcii, mozme tieto ruky na dalsich streets z jeho range vylucit.
S

second barrel - continuation bet na turne (po tom ako cbetujeme aj flop)

Showdown value – hand with showdown value...to je handa,ktora neni zase az taka silna,aby si je betoval pre value,ale je dost silna na to aby si ocakaval,ze vyhra v showdowne castejsie ako prehra

snapcall, snapfold - taktiež instacall/instafold - akcia prakticky bez rozmyslu

spewy - rozhadzovacny, marnotratny

Straddle - je situácia, keď na UTG položíš 2xbb naslepo s tým, že za tento "gamble" sa vyjadruješ ako posledný pred flopom. Teda položíš na UTG 2bb naslepo, díler ohlási straddle a UTG+1 calluje už 2xbb. Keď sa dostane akcia k tebe, tak sa môžeš vyjadriť. Straddle teda zvyšuje blindy o level vyššie a tým pádom znižuje stacky na polovicu (v BB). Po flope sa už hráči vyjadrujú štandardne.

T

U

V

villain - vill - je nasim superom v hre.

W

X

Y

Z
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Pokrový slovník

Odoslaťod tomisumi 07 Dec 2009 19:13

tak na zaciatok tak zlahka...

3bet, 4bet( to znamena ze ako bet 3x BB?)
OOP
snapcall, snapfold
broadway
barrelovat, 2barrelovat
showdown value ( to znamena ako suma za ktoru sme ochotni dostat sa do showdownu?)

a diiik :poklona:
tomisumi
 
Príspevky: 504
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 15 krát/10 krát
Karma: 2

Re: Pokrový slovník

Odoslaťod TomMolivan 07 Dec 2009 19:47

3bet, 4bet - prvý bet je call resp. postnutie blindu, druhý bet je raise, tretí bet je reraise, štvrtý bet je rereraise atď.
OOP - out of position - mimo pozíciu
snapcall, snapfold - taktiež instacall/instafold - akcia prakticky bez rozmyslu
broadway - T J Q K A
barrelovat, 2barrelovat - vsádzať na za sebou idúcich streetoch (betnem flop, betnem turn, betnem river = 3barrel)
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Pokrový slovník

Odoslaťod 3flash3 07 Dec 2009 19:56

Snap call – ked callnes rychlo,ako keby si luskol(snap) prstami..napriklad ked mas NUTS,alebo mas slusnu handu,a tvoj oponent je donk...nieco ako insta-call...

Snap fold – taky vyraz som este nepocul...ale tak domysli si podla toho co som napisal vyssie...

Broadway- to je slangovy vyraz pre Nuts str8(postupka),ktora pozostava z T,J,Q,K,A.

Showdown value – hand with showdown value...to je handa,ktora neni zase az taka silna,aby si je betoval pre value,ale je dost silna na to aby si ocakaval,ze vyhra v showdowne castejsie ako prehra...

Barreling – to je vlastne betovanie do potu na viacerych streets(hlavne turn a river) 1.barrel,2.barrel a pod...

3 bet – to je raise,ktory robis proti niekomu kto uz raisol pred tebou...pre jednoduchsie pochopenie...priklad...hras cash 1/ 2 ...niekto da open raise 7e,ty sa pozries na karty,vidis AA raise(3bet) 22e...

4 bet – to uz snad pisat nemusim :)

OOP – skratka pre „Out of position“ – byt mimo pozicie...

Snad som ti trosku pomohol...keby nieco nebolo jasne tak sa spytaj...
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: Pokrový slovník

Odoslaťod dawidsvk 07 Dec 2009 20:53

3bet - treti bet na danom streete alebo znovunavysenie navysenia. Ked sa hovori o 3betoch najcastejsie sa mysli akcia pred flopom (preflop).

3BET PREFLOP

Pr. 1:
Player 1: navysenie (raise) na 4BB (big blindy)
Player 2: znovunavysenie (re-raise) na 8BB --> 3bet

Pr. 2:
Player 1: raise na 4BB
Player 2: re-raise na 12BB --> 3bet (nezalezi na velkosti raisu, stale je to 3bet)

Pr. 3:
Player 1: dorovnáva (call) BB
Player 2: raise na 5BB
Player 3: re-raise na 10BB --> 3bet

3BET postflop

Pr:
Player 1: navyšuje na hodnotu ktora je v banu (Bet pot)
Player 2: raise
Player 1: re-raise --> 3bet
dawidsvk
 
Príspevky: 193
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 3 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Pokrový slovník

Odoslaťod tomisumi 08 Dec 2009 07:03

ok, ok, diky

Asi si zacnem spisovat dalsie take vyrazy a potom to sem naraz hodim aby to bolo trosku bohatsie ten slovnik
tomisumi
 
Príspevky: 504
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 15 krát/10 krát
Karma: 2

Re: Pokrový slovník

Odoslaťod tomisumi 08 Dec 2009 19:01

dnesny vyber...

ATC
donk equity, equity
range, calling range(spravne tomu rozumiem ako vyber ruk ktore budeme callovat?)
donk bet
cbet
overbet
implied odds
tomisumi
 
Príspevky: 504
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 15 krát/10 krát
Karma: 2

Re: Pokrový slovník

Odoslaťod 3flash3 08 Dec 2009 19:51

cbet – continuation bet...si preflop raiser a betujes aj flop,nezalezi na tom ci ta flop trafil alebo nie...

overbet – je bet ktory je vacsi ako velkost potu...

donk bet – priklad...niekto raise preflop,si na BB a callujes.teraz na flope spravidla checknes a cakas co spravi preflop raiser.Donk bet je ked betujes pred preflop raiserom,napriek nazvu,to neni vzdy zly „move“,je to proste neocakavana akcia...

range – to je termin,ktory sa pouziva na opisanie moznych alebo pravdepodobnych kombinacii ktore hrac drzi...

calling range – to je spektrum ruk,s ktorymi ti da opponent call...zalezi na tom aky ma hrac image,ci je LAG,TAG a podobne...podla toho sa hracovi priraduje jeho calling range...

equity – je to suma,ktoru mozes ocakavat ze vyhras nejakej poker hand,zalozena na percentualnej sanci,ktoru mas na vitazstvo vynasobena velkostou potu.je to synonymom „expected value“...napriklad...ak je pot 1000e a hrac sa 70% sancu na vyhru,mal by equity 700e.

ATC – „any two cards“(hociake dve karty) - tento vyraz sa vacsinou pouziva na opisanie hracovej „hand selection“(vyberu jeho startovnych kombinacii)

implied odds – implied odds sa tocia okolo mnozstva chipov alebo penazi,ktore budu vyhrate na neskorsich „streets“(turn,river),za predpokladu,ak vyjde spravna karta na board...termin implied odds sa casto pouziva v situacii ked ma hrac draw a je proti opponentovi ktory ma uz „made hand“(spravenu kombinaciu)...


donk equity – s tymto vyrazom som sa zatial nestretol...nj,nie som chodiaca encyklopedia :)
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: Pokrový slovník

Odoslaťod keso26 09 Dec 2009 10:17

ono donk equity asi nebude nejaky zauzivany pokrovy vyraz, skor funny, presne ako pisal 7castle v jeho blogu :) ..cize ide o equity, ktora vzika na zaklade toho, ze sa donk maniacs medzi sebou vystrielaju.
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: Pokrový slovník

Odoslaťod Proky 11 Dec 2009 19:04

co znamena skratka BE?

"dnes len BE ked som tiekol -2BI ale evenhunter som to uhral "

DIK
Obrázok používateľa
Proky
 
Príspevky: 575
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 13 krát/16 krát
Karma: 9

Ďalšia

Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!