7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - busto soon

Odoslaťod Mayday 12 Okt 2010 11:40

no problemo, ja rad poukazujem ludom na (casto skryte) domnienky a pristupy vyplyvajuce z ich slov. Casto pomaha proste zmenit slovo, uhol pohladu a definiciu na zlepsenie situacie :)
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: 7Castle's blog - busto soon

Odoslaťod MiskoKvo 12 Okt 2010 11:49

tvoje limity nesledujem resp P****Stars.. ale pocul som xxx regov rovnako dopadnut ... najlepsie priklady na ft su braminc, rounder63 .. ktori mali diamantove hviezdy na sh.. profit 100k+ $ ... a teraz su 15 000-20 000hier B/e .. ich grafy uplne kopiruju tvoj ... je tu este zopar ludi ale nebudem nadarmo pisat nicky .. k jednym znich patrim aj ja ... 5 000hier b/e ...a 5k hier b/e pri 45pajacovich turnajoch sa rovna priblizne 15 - 20k hier STT ... resp 4-5 mesiace b/e .. v priebehu mesiaca som mal 27 minusovych dni .. klesol 300BI .. ruky na ktorych som vypadaval 3 mesiace v kuse boli proste nepochopitelne ...

a vzdy som sledoval aj druhu stranu .. hracov ako bah22 na mojich limitoch ktory proste hra skoro rovnako ako ja ale ROI niekde vo hviezdach.. proste variacia v pokry vie byt neuveritelna .. neni to len o kartach .. je to o situaciach atd.. clovek ked chyti napr 5 set upov za den ked steckne supera ... staci aby druhy hrac ktori ma trochu viac stastia chyti o 1-2 viac a uz ta jeho session/ROI uplne niekde inde .. a to moze trvat cele mesiace..

a ked uz spominas rega sippina .. neviem kolko stolov on hrava ..ale vzdy tu je niaky dvovod preco nanho hraju inak ako nateba.. a ked nieje tak sa stym zmier ze tvoj rok 2010 bude napip... mozno 2011 budes ty hviezda a sippin slepo zavidiet.. proste jemu tento rok/dva ide lepsie ..

to ze ty si skillor este neznamena ze budes mat rovnaky profit stale ... keby je tu 100 7castlov .. priemerne ROI maju 7% tak vzdy tu bude horna a dolna hranica.. dolna hranica tychto 100hracov bude niekde 3-4% ROi a horna 10% .. a mozte hrat uplne rovnako .. len proste krivka 20 k hier skonci uplne inde ... kedze poker je hra s malymi vyhodami..


koniec mudrovania .. ak vies ze si lepsi tak hraj dalej .. ten profit sa tam casom objavi .. ja osobne mam aj svoju teoriu preco regovia ako ty skoncili na b/e karieru ..ale to si necham preseba.. tuto resp od hracov "tvojho" kalibru by som ajtak dostal len vysmech takze stym ani nezacnem a je to moje know-how ...

este by som podotkol pre tych co budu porovnavat moje vysledky s profikmy na svk resp 7castle ..ze co mudrujem v jeho blogu ked som nedokazal ani polku toho co on .. bohuzial kvoli skole a inym veciam sa nevenujem pokru tak intenzivne ako by som sa chcel atd..
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: 7Castle's blog - busto soon

Odoslaťod dzejkej 12 Okt 2010 12:02

MiskoKvo napísal:ja osobne mam aj svoju teoriu preco regovia ako ty skoncili na b/e karieru ..ale to si necham preseba.. tuto resp od hracov "tvojho" kalibru by som ajtak dostal len vysmech takze stym ani nezacnem a je to moje know-how ...


Velmi uspesne si s tym nezacal :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: 7Castle's blog - busto soon

Odoslaťod 7castle 12 Okt 2010 12:03

Cmon Miso, az na tuto vetu:

MiskoKvo napísal: ja osobne mam aj svoju teoriu preco regovia ako ty skoncili na b/e karieru ..ale to si necham preseba.. tuto resp od hracov "tvojho" kalibru by som ajtak dostal len vysmech takze stym ani nezacnem a je to moje know-how ...


s tebou predsa 100% suhlasim, nemame ziaden spor (to cmon som napisal lebo mam pocit akoby ty si mal pocit ze s tebou nesuhlasim a budem na teba teraz utocit).

Vsetko co si napisal sedi, so vsetkym suhlasim na 110%, ved presne to pisem, v tej iste situacii Sippin stackne supera a mna stackne super. Z toho co pisem je predsa jasne, ze napriek tomu ze som po 10k v minuse (BE som bol pred tymto sick runom), stale tvrdim ze je to len trapna variance a ze to beatujem... len ako pisem obcas to proste potrebujem vyventilovat.

Cize sa ti neplanujem vysmievat a ak mas nejaku teoriu (inu ako ze mi robi zle variance) sem s nou... :D
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - busto soon

Odoslaťod yegon 12 Okt 2010 12:22

ja uz som si prestal hovorit ze je to len variance :)

inak som myslel ze v SNGckach je longterm ciel byt BE nie? Aj ty si spominal ze cakas tak 1-2% ROI co je v podstate BE alebo lepsie povedane na smiesnej vzorke 10-20k turnajov sa to od BE neda rozoznat
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - busto soon

Odoslaťod AjoPP1 12 Okt 2010 13:05

Ja by som to nevidel az tak cierne, pri objeme aky hras sa oplati byt BE uz len kvoli rakebacku, ci?? Pokial mas pocit ze hras svoju Agame tak na tie badbeaty nepozeraj a utesuj sa rakebackom kym sa to neotoci k lepsiemu :gl:
AjoPP1
 
Príspevky: 118
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - busto soon

Odoslaťod DevilMayCry 12 Okt 2010 13:07

7castle napísal:Devil problem je v tom ze vsetko ma svoje hranice, ja zijem v rozpore s normalom uz vyse pol roka :(
.


V pokri hladat nieco co je normalne, no ci ti ja viem. Mozes argumentovat len tym ze pri tvojom pokrovom skille je nezvycajne byt 10k hier breakeven ale nenormalnym by som to nenazval. Ale necudujem sa ti j aby som bol uz po mesiaci zlomeny......
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: 7Castle's blog - busto soon

Odoslaťod mathew1982 12 Okt 2010 18:56

Troska zareagujem aj ja. Viem sa vzit do tvojej situacie, poker vie byt mimoriadne frustrujuci, nie kazdy ma na ot psychiku aby sa vyrovnal zo swingami, ktore mozu trvat aj mesiace.
Ja som v trocha inej situacii, hravam heads upy, pokru som zasvetil velmi velku cast svojho casu. SVK scena je este v plienkach, dovolim si povedat ze cash games tu na vysokej urovni este nezvlada nikto ( ja som cash ryba tiez a hocikedy to priznam ).
Je tu par ludi, ktori pisu rozumne, tak zo 5 som naratal :) a ich prispevky si rad precitam (yegon, palo, 7castle, trikoza...)
Ty hravas sit and go 9 max tusim, ktore su monentalne coraz tazsie, aj ked podla mna vzdy budu beatovatelne pomocou optimalnej strategie.
Variacia tu je ale velmi velka, a 95 percent ludi variacii vobec nerozumeju, nechcem tu pisat aka vzorka sa bude s akou odchylkou priblizovat k roi, tusim to uz yegon spominal. Preto tvrdim ze br management je vari este dolezitejsi ako skill...priemerny skill a dobry br manager > skiller so zlym brm. Samozrejme ze toto dodrziavas, lenze ten dowrun je sick.
Ja som mal nieco podobne. Nenormalne beatujem stredne a stredne vysoke limity pri husng. Akonahle ale prejdem vyssie, nedokazem vyhrat ruku. Asi 5 krat som presiel na vyssie limity , 100 - 200 dolarove buy iny a vzdy som mal dwnswing ale strasny. Zacinam si hovorit ci taka nahoda existuje. Podotykam ze som hral vzdy s maxifish, nakolko pri husng existuje brutal table selection, regovia spolu nehravaju, ja dokonca nehravam ani s breakeven regmi ak nemusim a mam dostatok akcie. Samozrejme sa nebavim o 100 odohratych hrach aby bolo jasne....
Takze toto je nieco podobne, mna to proste nechce pustit vyssie takto vzdy prehram 2 tyzdnovy profit s najvacsimi rybami :)
Viem ze to je iba plain variance ako v tvojom pripade, ale je otazne kolko to moze trvat....
Viem ze poker treba hrat bez akyhkolvek emocii ( co ja este nedokazem ) upswing skor ci neskor pride. Ved keby to na nas fiskam raz za cas neprislo tak to vsetci mozme zabalit ci nie? :) gl
mathew1982
 
Príspevky: 16
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - busto soon

Odoslaťod palo1973 12 Okt 2010 22:34

-matthew dobry post,akurat tych kompetentnych ludi je tu aspon 20

Za tento príspevok od palo1973 poďakovali :
nelz0n
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - busto soon

Odoslaťod jonatanko 13 Okt 2010 01:11

Kompetenty nie je nikdo a všetko je to len LUCK :wall:
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!