7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 01 Nov 2009 14:17

toto je inak moja predstava co otvara CO nech je to ktorykolvek z tych 3 hracov co som mal po pravej ruke

66+,A6s+,KTs+,QTs+,JTs,A8o+,KTo+,QTo+

myslim ze nizsie pary budu limpovat ale je mozne aj ze si ich raisnu, takisto je mozne ze limpnu JTs, foldnu QTo ale inak neverim ze by nieco z tych ruk proste zahodili ked pred nimi nikto nie je v pote. Tu sa mozem mylit samozrejme ale neverim ze az tak ze som im dal navyse 50% range-u a oni zvesela open folduju AT/77/KJs a podobne :) to kazdopadne zistim az odohratim velkeho mnozstva live turnajov a mozno nikdy (teraz ma napadlo ze ten typek co ma vyradil reshovoval QJ takze az taky tight nebol preto som so svojom range viac menej spokojny)

je to 18,3% ruk

na to aby som nemal 60% fold equity by museli dorovnat 15 BB push s 88+,AJs+,KQs,AJo+,KQo

pritom verim tomu ze 88/KQ je pre nich viacmenej easy fold a dokazali by sa nahovorit na fold AJ a mozno aj AQ/99, v Hrone mi na final tabli dokonca UTG foldol TT face up na moj 11BB push z blindov :)

myslim ze ta range 88+,AJs+,KQs,AJo+,KQo je na nich prilis loose aj na dorovnanie 10BB pushu - apson polda toho co hovorili pocas hry


EDIT: btw ak ich 15BB push calling range je TT+,AQs+,AQo+ (co je zase dost loose imo) tak mame 75% fold equity pri tej otvaracej range ktoru som uviedol - teda vsetko to stoji na tom ake ruky otvaraju a ci som sa aspon zhruba trafil
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Drak 01 Nov 2009 15:13

7castle napísal:Yegon trosku zavadzas sam seba :)

Ten zaver s JJ+, AK je dost mimo, ten chalan co zlozil TT to zlozil lebo Riki pushol asi 40k na jeho ledva 5k raise, to bolo vyse 20BB na 2.5x raise, tam to bol imo tesny call/fold, nerob z neho nejakeho ubernita, ak by si ty v tej situacii volal povedzme 99 tak mas leak unless si si isty ze Riki reshipuje 55 type ruky (co mozno aj robi, ale to mi pride tiez hodne zle).

Pri sekvencii 2.5x -> 15bb reshove by ta ten SK nit callol so 100% svojho raising rangu, ten druhy Slovak co ta dal von by ta volal s 70% RR, ten Cech tiez so 70%, 15BB a 20BB je vazne velky rozdiel.



Vlado, čau, tu je Andrej PN. Všetkému skoro rozumiem, čo tu píšete, len neviem čo znamená skratka "nit". Please, vysvetli ... Inak podľa mňa ten náš včerajší stôl (keď nás bolo 24) bol super. Na našej pravej strane, a aj tá Vaša ľavá strana to podľa mňa viac menej pochopila, bol taký krásny tichý deal, že sme sa nechali na pokoji. Na ďalších stoloch sa mlátili a my sme v pokoji prežívali. Škoda že ten Elmer (Nemec z Rakúska) nevypadol, bol by úplný pokoj ... Napíšem viac zajtra, už musím ísť, hádam prežijem aspoň jeden all in .... 8-)
Drak
 
Príspevky: 70
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 7 krát/2 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 1zart1 01 Nov 2009 15:14

Dakujem za info o rebuyoch, oproti priamemu startovnemu je 3,5k v pohode, chcel som ziskat aj predstavu kolko zetonov sa dostane do hry. Tvoja debata s Yegonom je super...snad len menej cudzich vyrazov a je to vyborne pre takych ako ja. :poklona:
1zart1
 
Príspevky: 1763
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 9 krát/17 krát
Karma: 8

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod dzejkej 01 Nov 2009 15:39

Drak napísal:len neviem čo znamená skratka "nit".


Je to niekto, kto tvori velke poty iba s velmi silnymi rukami, nebluffuje a casto predpoklada najhorsi scenar, ked robi rozhodnutia :). Ziadne velke calldowny, bluffy, suboptimalny pushovaci range, ked je short, atd.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 01 Nov 2009 15:59

Hmm,

myslim ze nastal cas aby som svoj pristup k tejto debate zmenil z "Yegon co to tu melies si uplne mimo ja mam pravdu ako vzdy" na "dokelu mozno som fakt trochu mimo a to co plati v mojich SNGckach asi neplati na live MTTs" a poriadne sa nad tym zamyslel.

Teraz idem uzivat nedelu, ale este sa k tomu vratim. Inak fakt dik Yegon super ze si tam bol, ze sme to tam nacali a ze to teraz riesime.

Andrej, sry ja mam deravu pamat na mena kym niekoho nevidim 2x :) Hej ako povedal JK nit je proste velmi tight hrac, co si presne ty kedze reraisujes len AA (takmer) :lol2: Kazdopadne GL dnes vecer, vyhru sice prajem hracom o ktorych si myslim ze su tam najlepsi (i.e. Joeik a Marty), ale drzim palce aby si to dotiahol co najdalej.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 01 Nov 2009 16:00

Drak napísal:Vlado, čau, tu je Andrej PN. Všetkému skoro rozumiem, čo tu píšete, len neviem čo znamená skratka "nit". Please, vysvetli ... Inak podľa mňa ten náš včerajší stôl (keď nás bolo 24) bol super. Na našej pravej strane, a aj tá Vaša ľavá strana to podľa mňa viac menej pochopila, bol taký krásny tichý deal, že sme sa nechali na pokoji. Na ďalších stoloch sa mlátili a my sme v pokoji prežívali. Škoda že ten Elmer (Nemec z Rakúska) nevypadol, bol by úplný pokoj ... Napíšem viac zajtra, už musím ísť, hádam prežijem aspoň jeden all in .... 8-)


no super ze si sa ozval aspon mozes rozriesit nasu dilemu

situacia je nasledovna, vsetcia k tebe foldnu si jednu poziciu pred buttonom na nasom stole so stackom okolo 25xBB ake ruky budes raisovat a skusat s nimi zobrat blindy? foldol by si nieco z tohto? QT, A8, 66, JTs

s akymi rukami by si potom dorovnal moj 15xBB allin?

moj tip je TT+/AQ+

alebo by si dorovnal aj s horsim? pripadne zahodil AQ?


a GL na FT
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 01 Nov 2009 16:06

7castle napísal:Hmm,

myslim ze nastal cas aby som svoj pristup k tejto debate zmenil z "Yegon co to tu melies si uplne mimo ja mam pravdu ako vzdy" na "dokelu mozno som fakt trochu mimo a to co plati v mojich SNGckach asi neplati na live MTTs" a poriadne sa nad tym zamyslel.

Teraz idem uzivat nedelu, ale este sa k tomu vratim. Inak fakt dik Yegon super ze si tam bol, ze sme to tam nacali a ze to teraz riesime.

Andrej, sry ja mam deravu pamat na mena kym niekoho nevidim 2x :) Hej ako povedal JK nit je proste velmi tight hrac, co si presne ty kedze reraisujes len AA (takmer) :lol2: Kazdopadne GL dnes vecer, vyhru sice prajem hracom o ktorych si myslim ze su tam najlepsi (i.e. Joeik a Marty), ale drzim palce aby si to dotiahol co najdalej.


ja som si vdaka tejto debate tiez uvedomil jednu vec - pod vplyvom vyukovych MTT videi som bol v mylnom domneni ze 15-20BB reship strategiu na turnajoch vyuziva takmer kazdy a ze teda s 15BB stackom uz nemozem kradnut blindy a mozem otvarat len ruky s ktorymi som ochotny dorovnat allin aby som nebol tymto sposobom exploitovatelny

samozrejme sem tam blindy kadnem ale moja range s 15BB stackom je taka aby som minimalne s 60% z nej mohol dorovnat push

podla toho co sme tu pisali ale vidim ze sa pripravujem o kopec chipov ktore by som mohol ziskat blindstealmi lebo nikto ( okrem rikiho :) ) ma nebude reshipovat light
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Drak 02 Nov 2009 08:25

yegon napísal:
Drak napísal:Vlado, čau, tu je Andrej PN. Všetkému skoro rozumiem, čo tu píšete, len neviem čo znamená skratka "nit". Please, vysvetli ... Inak podľa mňa ten náš včerajší stôl (keď nás bolo 24) bol super. Na našej pravej strane, a aj tá Vaša ľavá strana to podľa mňa viac menej pochopila, bol taký krásny tichý deal, že sme sa nechali na pokoji. Na ďalších stoloch sa mlátili a my sme v pokoji prežívali. Škoda že ten Elmer (Nemec z Rakúska) nevypadol, bol by úplný pokoj ... Napíšem viac zajtra, už musím ísť, hádam prežijem aspoň jeden all in .... 8-)


no super ze si sa ozval aspon mozes rozriesit nasu dilemu

situacia je nasledovna, vsetcia k tebe foldnu si jednu poziciu pred buttonom na nasom stole so stackom okolo 25xBB ake ruky budes raisovat a skusat s nimi zobrat blindy? foldol by si nieco z tohto? QT, A8, 66, JTs

s akymi rukami by si potom dorovnal moj 15xBB allin?

moj tip je TT+/AQ+

alebo by si dorovnal aj s horsim? pripadne zahodil AQ?


a GL na FT


Čaute,

ďakujem, GL som mal konečne v turnaji aj ja ..., tých 59 naslepo bolo nádherných. Inak som si to docela užíval a čakal na svoj "spot", ktorý ale už neprišiel, karty nechodili a prvý bluf do vytypovaného hráča nevyšiel. (Miro v piatok zahodil na flope AJ4 rainbow AK ...) Dúfal som, že má len dve over karty (obrázky), poprípade draw na flope, podľa toho ako to zahral, a to by asi zhodil, lebo pocketpár bol v tej ruke dobrý.

Yegon na Tvoju otázku nedokážem jednoznačne odpoveď. Ja nehrám range vedecky ako vy, snažím sa hrať turnaj, aby som prežil a dostal sa čo najďalej + hrám hráčov. Keď budete pozerať FT a uvidíte moje karty pochopíte, čo som schopný zahodiť pred flopom v neotvorenom pote a naopak akú blbosť si raisnúť ...
Nit to asi sedí, podľa toho čo som ukazoval v sobotu na stole :D , robil som si image, aby ste mi dali pokoj ..., vždy som Vám ukázal len dobré ruky ... A našťastie v určitej fáze mi teda chodili ... Potom síce prestali, ale už ste mi verili.
V každom prípade Vás chcem pochváliť a poďakovať za vaše diskusie, dá sa z nich veľa naučiť.
Pekný deň a GL. Vydíme sa v decembri v BA.
Drak
 
Príspevky: 70
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 7 krát/2 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod w4444x 02 Nov 2009 12:17

nit=keso akotoze nikto nepouzil toto synonymum!
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod dzejkej 02 Nov 2009 13:09

w4444x napísal:nit=keso akotoze nikto nepouzil toto synonymum!


Ten Tvoj novy Ari avatar sa Ti naozaj hodi! ;)
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!