Enter the Void

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Enter the Void

Odoslaťod Komedia 13 Feb 2012 00:47

popoBA napísal:poraza str8, na AA KK ma blockery a proti QQ ma 8outs? bud ste hrali omahu alebo som fakt blbec.co mal preboha?


ukázal AK. s tými blokermi to myslel tak, že on má AK tak je mensia pravdepodobnost ze ja mam AA,KK
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Enter the Void

Odoslaťod popoBA 13 Feb 2012 00:48

no ale v tom pripade AK nemal lebo T9 ani 89 stale neprazal.ci? :D
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: Enter the Void

Odoslaťod Komedia 13 Feb 2012 00:51

popoBA napísal:no ale v tom pripade AK nemal lebo T9 ani 89 stale neprazal.ci? :D


neporážal, preto spomínal svojich 8outs :) nabudúce to napíšem trošku zrozumitelnejšie :sorry:
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Enter the Void

Odoslaťod Komedia 14 Feb 2012 23:33

Spew/Tilt/Bluff report za január

Akurát som skončil s analýzou hands ktoré som odohral live a boli velice zbytočné (aj keď boli niektoré situácie preflop AI s 45% equity) a prišiel som na výsledok, že mi tak uletelo 650 BBs = 1300€ . Všetko to boli väčšie handy ktoré som si aspoň pamätal, ale od februára som si ich začal zapisovať detailnejšie - Aj menšie zbytočné poty. Takže určite je na mieste si stále tĺcť do gebule, že tie veci sú naozaj zbytočné :wall: :wall: :wall:

LIVE NL200 žiadny BALLANCING RANGE NEFUNGUJE - je ZBYTOČNÝ !!!

Tento post si asi prečítam pred každou session :)

Anyway odkedy som dohral session s LastNailom som si reálne uvedomil veci a získal motiváciu na silný improve :superman:

Momentálne mám na pláne hitnúť na pokerstrategy.com diamant aby som mohol sledovať série videí (hlavne s TLN), odstrániť moje fckin body tells :zaucho: a nerobiť zbrklé rozhodnutia ktorých sa tiež ešte stále neviem zbaviť :(
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Enter the Void

Odoslaťod SmatlakBohus 15 Feb 2012 03:09

Chcem sa ta opýtaŤ: To naozaj v tomto vidíš, že toto bude jediný príjem finančný? Neviem si predstaviť, byť na takéto niečo odkázaný. Tiež chodím raz za čas na poker, ale ja si tam chodím oddýchnuť. Nezabudni, že každý hráč chytí krízu, a bude prehrávať tri mesiace v kuse...
Čo potom? Budeš tu písaŤ za požičanie pár eur ako ten príspevkár nad tebou??
Pochybujem, keď tu píšeš, že ti to hodí mesačne aj 4000e, že by si isiel za 600 do roboty :O:
A sedieť hodiny ako ty si napísal, s opilcami tiež nieje výhra...inak nech sa ti darí :gl:
SmatlakBohus
 
Príspevky: 13
Založený: Júl 2011
Poďakoval/li: 2 krát/1 krát
Karma: -2

Re: Enter the Void

Odoslaťod tucniak 15 Feb 2012 03:51

je rozdiel hrat poker rekreacne a je rozdiel ho hrat pro, so vsetkym co s tym suvisi.

Takisto je rozdiel hrat rekreacne futbal a hrat ho pro, so vsetkym co s tym suvisi. :)

ver ze ten kto to berie vazne to ma v hlave zrovnane velmi dobre, ak si to chces pripodobnit tak vela veci je velmi podobnych s kapitalovym investovanim. Broker tiez ma svoje rezervy, diverzifikuje riziko a ked 3 mesiace nic dobre nezavrie, nepojde ta pozicat o par eur, neboj, nakolko by ho to nemalo ohrozit :)

ad komedia: live nl200 balancing zbytocny je, nikdy neodohras dost spotov s rovnakymi ludmi, aby si nieco vsimli, ak by si aj nieco vsimli, nikdy sa neadustnu.

Balancovat je potrebne aby sme neboli exploitovatelni-ak naratas live superov na prstoch jednej ruky ktori by ti dokazali robit velmi zle lebo si ocekuju ako hras ktore spoty, tak ti asi jedine pogratulujem.

A preto jedina rada, exploit before balance (attack before defense..) :)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Enter the Void

Odoslaťod Komedia 15 Feb 2012 04:37

SmatlakBohus napísal:Chcem sa ta opýtaŤ: To naozaj v tomto vidíš, že toto bude jediný príjem finančný? Neviem si predstaviť, byť na takéto niečo odkázaný. Tiež chodím raz za čas na poker, ale ja si tam chodím oddýchnuť. Nezabudni, že každý hráč chytí krízu, a bude prehrávať tri mesiace v kuse...
Čo potom? Budeš tu písaŤ za požičanie pár eur ako ten príspevkár nad tebou??
Pochybujem, keď tu píšeš, že ti to hodí mesačne aj 4000e, že by si isiel za 600 do roboty :O:
A sedieť hodiny ako ty si napísal, s opilcami tiež nieje výhra...inak nech sa ti darí :gl:


Úprimne ti poviem, tiež som si nevedel predstaviť, žeby som bol odkázaný na niečo také...Tažko si na to zvykám aj teraz :) Nieje to easy, ale treba si zobrať pre a proti...Viem, že keď človek chce tak to ide a hlavne keď sa tomu venuje naplno... Taktiež nie som baller čo míňa hore dole. Moje mesačné výdaje sú možno tak 700-800€ a aj to viem stiahnuť tak na polovicu keby som chcel. Nemám deti, neplatím si hypotéku, nelízujem auto a hlavne ANI TO NEMÁM V PLÁNE POKIAĽ NEUROBÍM SOLID BANKROLL + NEJAKÚ ZÁLOHU. Som v týchto veciach naozaj opatrný a myslím na zadné dvere, keby niečo nevyšlo. Preto moje naozaj povinné výdaje sú minimálne...Ak bustnem live, budem grindiť online a už len ak by som bol 0 BB/100, tak RB by mi pri veľkom volume urobil väčšiu hourly ako priemerná robota na slovensku...A keď sa nad tým zamyslíš, je to to isté čo iné zamestnanie - každí človek sa bojí čo nedostane padáka, každí podnikateľ sa bojí, že ak mu niekto nevyplatí faktúrky a nebude mať žiadne love na chod podniku a može zavrieť..atď, atď, atď...

K tomu sedeniu a hraniu s opilcami :trikoza3: - radšej presedím 100h mesačne za pokrovým stolom s opilcami (a budem hrať) ako tam s nimi sedieť tak či tak a dealovať za 6x menší plat...Ďaľšia vec je tá, že v BA poznám 90% pokrovej komunity ktorá chodieva hrávať po kluboch (či už osobne alebo aspoň z videnia) a s každým si udržujem normálny vzťah a nemám problém s nikým...ak je niekto za stolom nadrbaný tak sa väčšinou bavíme a je fun...Ak je náhodou niekto nepríjemný dám si mp3 a mfp...A ak by som mal v pláne ísť hrať mimo svk a tam by sedeli nadrbaní ľudia, určite si v tých kasínach nemôžu dovoliť také veci ako si hráči môžu dovoliť u nás ;)


2 tucniak - Ďakujem za radu ;) aj keď si človek uvedomuje veci, vždy je lepšie si to vypočuť ešte od niekoho kto sa tomu rozumie :good:

Včera sa ma Poldi spýtal, či môžeme urobiť nejaký rozhovor tak som povedal, že idem do toho :roll: snáď to tu nebude nikomu na portály vadiť ako predchádzajúci článok, aj keď človek čo si číta môj blog sa z toho článku nič nové nedozvie :)

Za tento príspevok od Komedia poďakovali - 2:
3Sammy, sudden
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Enter the Void

Odoslaťod palo1973 15 Feb 2012 09:35

velmi pozorne sledujem tvoj blog,fakt ma to zaujima aka hourly by sa dlhodobo dala dosiahnut na mixe 1/2 deep a 2/5,inspiroval si ma k tomu aby som si viedol presnu evidenciu,cize live turnaje/live cash game plus vsetky vydavky k tomu

:gl:
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Enter the Void

Odoslaťod sudden 15 Feb 2012 16:19

tucniak napísal:ad komedia: live nl200 balancing zbytocny je, nikdy neodohras dost spotov s rovnakymi ludmi, aby si nieco vsimli, ak by si aj nieco vsimli, nikdy sa neadustnu.

Balancovat je potrebne aby sme neboli exploitovatelni

THIS!
inak myslim, ze aj v online pokri je balancovanie casto precovane hlavne na micros

Komedia napísal:Úprimne ti poviem, tiež som si nevedel predstaviť, žeby som bol odkázaný na niečo také...Tažko si na to zvykám aj teraz :) Nieje to easy, ale treba si zobrať pre a proti...

cim vacsi roll a rezerva tym viac easy to je, problem je ked chces po case hravat vyssie stakes, pretoze NL500+ live sa moc pravidelne nehrava a treba za tymi hrami viac cestovat, ale aj na 1/2 sa da robit slusny mesacny prijem
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Enter the Void

Odoslaťod tucniak 15 Feb 2012 21:30

tak ono je to teoreticky problem na dlhsiu debatu, niekto zastava nazor mat balancovane ranges (co sa perfektne ani neda) a ked odhalime superove leaky, zacneme opustat balance a nase liny smerujeme na viac EV+ z neho v oblasti exploitu. Dovtedy sme ale balancovani a super na nas nemoze zarabat, je indiferentny v spotoch medzi svojimi moznostami atd.. (teoria, ofc ze true balanced ranges in real game nema nik)

druhy je hrat na svojich stakes (ja neviem nl30) nejaky basic (napr klasika 100% cbetting strategy) a az ked vidime ze ludia sa adjustli a teda nas zacinaju exploitovat, prestavame s tym a ziskavame viac balancu, otvorime si check/calling range (lebo dovtedy cbetujeme vsetko a co cekneme ofc najcastejsie foldujeme---> a hla...)

vravim, na dlho 8-)

Za tento príspevok od tucniak poďakovali :
kellerman007
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!