lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 27 Nov 2008 12:20

yegon napísal:asi mas pravdu, bohuzial som nevedel ze je to az taky idiot :) toto bola prva ruka v ktorej sa vyfarbil, dovtedy mi foldoval na vsetky cbety a nevidel som ho ani 3betovat, mal som nanho len nadataminovane stats. Ten 4b som hral preto taky velky aby som sa commitol, pravdu povediac necakal som ze ho len dorovna ale skor ze bude hrat push/fold. Na druhej strane je to pre mna dost +EV ked dostanem do potu skoro polovicu stacku ako 70/30 favorit a na flope uz sa belka chyba spravit neda lebo aj ked ma bude callovat light tak vdaka velkosti potu nieje velky rozdiel v EV medzi check/fold a flop pushom na lubovolnom flope.


No tak to je potom jasne, ked si to nevedel :).

yegon napísal:nebude skor bluffovat tak ze betne river? Nema predsa istotu ze betnem ja a ak uz betnem tak je ovela mensia sanca ze na raise zlozim nez ze by som zlozil na jeho velky river bet. Jeho range je strasne uzky ale takyto bluff som este asi nezazil. Videl som take nieco vo videach z HU NL40k :)


Ma este tak napadlo, ci sa nesnazi otocit hotovu ruku na bluff. Totiz ak by mal napr. pocket pair, ktory netrafil set, tak Ti to eso na turne hned verit nemusi, ale ked ste na riveri, tak je mu jasne, ze ak betnes ten river, tak to eso tam casto aj mas (je to vacsina Tvojho rangeu) a teda jeho ruku porazas. Preto ju otoci na bluff. Co si o tom myslis? O tom koncepte som uz pocul, ale ja na svojich stakeoch nezazil, takze nezarucujem :angel: . Nebol to nejaky pro recordujuci instruktazne video a ukazujuci nit hru :lol: ?
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TuKE 27 Nov 2008 12:29

dzejkej napísal:
yegon napísal:nebude skor bluffovat tak ze betne river? Nema predsa istotu ze betnem ja a ak uz betnem tak je ovela mensia sanca ze na raise zlozim nez ze by som zlozil na jeho velky river bet. Jeho range je strasne uzky ale takyto bluff som este asi nezazil. Videl som take nieco vo videach z HU NL40k :)

Ma este tak napadlo, ci sa nesnazi otocit hotovu ruku na bluff. Totiz ak by mal napr. pocket pair, ktory netrafil set, tak Ti to eso na turne hned verit nemusi, ale ked ste na riveri, tak je mu jasne, ze ak betnes ten river, tak to eso tam casto aj mas (je to vacsina Tvojho rangeu) a teda jeho ruku porazas. Preto ju otoci na bluff. Co si o tom myslis? O tom koncepte som uz pocul, ale ja na svojich stakeoch nezazil, takze nezarucujem :angel: . Nebol to nejaky pro recordujuci instruktazne video a ukazujuci nit hru :lol: ?

Nič nie je nemožnééé :).
Hlavne je hrozne podzrivý ten check na tom rivery. Snáď to nebol Whitelime z DC, ktorý checkuje nuts cez všetky 3 streets a dúfa, že súper bluffne :).

A teraz vážne:
Podľa mňa mal týpek hotovú ruku, na turne si prezval iniciativu ty, čiže ak týpek trafil nejakú zverinu quads/full a videl, že hráš agresívne, tak tá jeho línia je celkom fit.
Teda ja hlasujem za to, že ruku mal a Yegon to pekne položil.
Bluff by bol v tejto situácii docela mohutný gamble, nakoľko riziko, že súper to po predchádzajúcej akcii dorovná je celkom vysoké, čiže imo to bol valuepush z jeho strany.
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 27 Nov 2008 12:41

No Ty mozes mat pocit, ze je to fold, ale ide o to, ci ma vo svojom rangei dostatocny pocet kombinacii, ktore yegon poraza. Ak callnes, tak v 30% pripadoch potrebujes vyhrat, aby to bola neutralna hra. Takze akonahle si povieme, ze moze bluffnut draw alebo hotovu ruku, ktoru porazas a v 1 pripade z 3 by to spravit mohol, tak call. Otazka je, do akej miery je ten "turning a made hand into bluff" koncept, ktory som popisal vyssie mozny alebo pisem somariny :crazy:
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod keso26 27 Nov 2008 12:54

krasna praca a moc si cenim, ze dopodrobna opisujes svoje myslienkove pochody :good:

ad posledna handa, tiez si myslim, ako uz bolo spominane aj siroko zdovodnene, ze fold je tu ovela castejsie lepsi move ako call. Nemal si nejake tells ?..ako dlho premyslal na turne, kym sa rozhodol pre call, ako dlho na river kde checkol OOP a ako dlho ked pushol AI. Niekedy aj to moze pomoct pri rozhodovani, ci sa super snazi s monsterom o nejaku extra tricky hru, trapuje a viditelne premysla, ako ziskat co najviac value. Na druhu stranu ale berem, ze tych 15s co ponuka party na rozmyslenie (preco kua nemaju timebank ?) je dost malo na vyhodnotenie vsetkych info.
Bet na turne mi pride uz ako pokus a snaha aspon o nejaku value zo svojich 22 al. 66. a kedze si mu raisol, tak skusil checknut river a prinutit Ta na tom boarde o value bet, pricom chcel aby push vyzeral ako bluff.
S PP by ale mal z blinds proti BTN openstealerovi 3betovat, jedine ze by si mal nejaky nizky fold to 3bet a mozno este na Teba nema este vzorku ruk a preto sa rozhodol setmineovat. Naozaj zaujimava handa, skoda ze si necheckol behind :D
yegon napísal:Super reprezentuje velmi uzku range ruk A6s, 66s, 67s, 56s, 22

a moznoze ma predsa len tie suited sixes, pdsivka jedna :D ;)
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tucniak 27 Nov 2008 13:13

no ked na to tak kukam tak toto ma caka raz aj na nl200?ty vole :P
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 27 Nov 2008 13:18

dzejkej napísal:No Ty mozes mat pocit, ze je to fold, ale ide o to, ci ma vo svojom rangei dostatocny pocet kombinacii, ktore yegon poraza. Ak callnes, tak v 30% pripadoch potrebujes vyhrat, aby to bola neutralna hra. Takze akonahle si povieme, ze moze bluffnut draw alebo hotovu ruku, ktoru porazas a v 1 pripade z 3 by to spravit mohol, tak call. Otazka je, do akej miery je ten "turning a made hand into bluff" koncept, ktory som popisal vyssie mozny alebo pisem somariny :crazy:


made hand into bluff robia na tychto limitoch asi len megafishe ktore nevedia co robia a myslia si ze valuebetuju :) ale samozrejme mozne to je, znamenalo by to ale ze betne nieco ako 99 na turne ked na boarde je kopec draws a navyse prisla overcard ktora by mala byt skor v mojom range nez v jeho a po druhe ze s takouto rukou dorovna moj raise - to uz skor sa mi zda byt pravdepodobnejsi ten draw

mne sa tu skor nabada otazka ci som mu svojou hrou na turne uplne jasne nedal vediet aku mam ruku a nedovolil mu tym padom skusit na mna nejaku kulehu ale zase aj ked by mal pomerne jasnu predstavu co mam tak ze by sa pokusal ma dostat z TPTK sa mi nezda, nehrali sme tolko ruk ze by mohol mat read ktory by mu to umoznil

ta lajna mi pride taka silna ze si nemyslim ze by to bol bluff vo viac ako 5-10% pripadov (ak vobec) - ja napriklad v tomto spote som este nikdy v zivote nebluffoval (ani v dohladnej dobe neplanujem) a to hram viac loose nez tento typek

btw mohol som checknut jeho W$WSF a W$atSD tie staty by mi mohli pomoct v rozhodovani, ked pridem domov tak to omrknem a dam vediet
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 27 Nov 2008 13:22

keso26 napísal:S PP by ale mal z blinds proti BTN openstealerovi 3betovat, jedine ze by si mal nejaky nizky fold to 3bet a mozno este na Teba nema este vzorku ruk a preto sa rozhodol setmineovat.


nemozes predpokladat ze hraci proti ktorym hras hraju rovnako ako ty, s malymi parmi 99% ludi bude setminovat

Naozaj zaujimava handa, skoda ze si necheckol behind :D


srandujes :) toto by som necheckol behind nikdy v zivote
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TuKE 27 Nov 2008 13:40

yegon napísal:mne sa tu skor nabada otazka ci som mu svojou hrou na turne uplne jasne nedal vediet aku mam ruku a nedovolil mu tym padom skusit na mna nejaku kulehu

yegon napísal:srandujes :) toto by som necheckol behind nikdy v zivote

Presne pre toto si myslím, že týpek mal hotovú ruku a valuepushoval :)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod keso26 27 Nov 2008 13:52

yegon napísal:srandujes :) toto by som necheckol behind nikdy v zivote

jj, just a joke, preto aj ten vyskereny smile tam, hehe :)
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 27 Nov 2008 21:29

No k tej river check/raise ruke, ktoru som dal aj sem http://www.deucescracked.com/forums/17- ... osts-86079 sa vyjadrili iba dvaja zatial a prelozim:
  • fold, pretoze vacsina superov nie je schopna takto hrat bluff
  • mas callnut turn a raisnut river
no moc prace s analyzou si tam zatial nikdo nedal :x
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!