lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Dec 2011 13:29

Horsey7 napísal:10:25 Q2s

v pohode BTN open, da sa aj prip. 4bet


urcite - snazim sa momentalne drzat svoj BTN open okolo 40-45% hlavne proti neznamym hracom, kym nezistim ako hraju - aby som nebol lahko exploitovatelny 3betmi ktore na tomto limite ako som spominal lietaju hlava nehlava

robil som si analyzu s akymi rangami musim pokracovat vs 3bet aby som nefoldoval viac ako 66% a pri 50+% PFR na BTN uz by som musel defendovat ruky s ktorymi nie som vnutorne stotozneny

ale ano, urcite sa to otvarat da, aj som to este minuly tyzden robil - toto je taky tight experiment :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Dec 2011 13:36

Horsey7 napísal:18:30 JTo

hovoris o moznosti shove s predpokladom, ze by tam mohol zahodit TPGK na boarde kde misslo kopec draws a kde by si svoju made hand s najvacsou pravdepodobnostou c/r na turne? viem si to predstavit tak s AT ale inak mi c/shove pride velmi optimisticke


hej tie missnute draws som spominal, cela moja tuzba shovnut river vychadzala z toho jeho river betsizingu, jeho range na valuebet obsahuje monstre ako sety/2pair a podobne ktore by ale podla mna valuebetoval aspon 14-15 a potom stredne silne lucky AJ/AQ/AK handy ktore thin vbetuje s tym aby dostal value od Tx alebo nejakeho A8 FD ktore trafilo TP na riveri

no a prave mam pocit ze ten 1/2 pot sizing bude robit vacsinou prave s tymito Ax rukami a ked dostane shove nebude vediet co s nimi, pretoze take bluffy sa tu moc nenosia na riveri

nerepujem toho vela, sety by som uz niekde raisol urcite, cize maximalne AT/A5/A4/A3/A2 ale su ludia ktori aj ked nerepujes vela tak foldnu lebo nic nebiju a bluffraise na riveri proti 3barelu neuvidia extra casto
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Dec 2011 13:45

Horsey7 napísal:21:00 K9o

nepredpokladam, ze ta tam bude nit callovat OOP s airom, zaroven ak ma nizky par a pride broadway turn tak po barreli zahodi velmi casto..check back flop s Khigh je vs nit cudny


neobavam sa ze ma callne s airom, ale ze tam air skoro nikdy nema, moja predstava o jeho range je AJs,AQ+,KQ,22-JJ cize vyfoldujem tak akurat KQ/22-55 aj tie male pary nie su iste, pretoze moja BTN range je siroka a na takomto boarde mi neuveri nic

v podstate moja filozofia proti nitom je
1. berieme pf profit z toho ze casto folduju a nam vychadzaju stealy blindov
2. nebluffcatchujeme proti nim
3. nebluffujeme ich prilis casto pretoze maju silne range a lepsie je bluffovat do sirokych a slabych ranges nez do silnych. Do nitov teda cbetujem a barelujem bud ked mam dobru equity, je dobry board na ktorom mi prezradia silu svojej handy, alebo ich range musi byt capped (neobsahuje silne handy) vzhladom na akciu ktora sa udiala

tato handa je cbetovatelna, mam slusnu equity vs stredne pary, na druhej strane ked supúer nebude stabbovat (tak ako tento) tak delay double barrell alebo river bet bude lacnejsi
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Dec 2011 13:48

Horsey7 napísal:23:55 A7o

nestabujes sparovane nizke flopy v limpovanych potoch? 399 je idealka imo, zvlast ak tam niekto limpoval s malym parom tak s A7 mozes hitnut lepsie na dalsich streets



jo tam sa dalo odbarelovat
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Dec 2011 16:55

Horsey7 napísal:26:30 JTo

well, ten pf call asi nebude nejak zazracne EV+ voci niekomu co cbetuje 70% ak teda neplanujes c/r majoritu flopov..ale budiz
ten raise na total dry flope je znacne optimisticky a dost exploitovatelny (ok tak mozno nie dost ale urcite je), ak by sa on co len trosku nad tym zamyslel, tak vie, ze nerepujes nic (A6s/A3s 3betujes pf ako bluff, sety raisujes najskor na turne a TPGK neraisujes na flope nikdy v zivote vs reg)



pf call je imo ok proti 70% range

urcite to nie je najstastnejsi napad x/r proti mergnutej range - ovela lepsie by bolo keby som praveze mal read ze 2nd pair checkuje back a jeho range je polarizovana. Ked cbetuje 88 (co mam read ze cbetuje) tak moj raise callne a ja nebudem vediet ci ma Ax alebo druhy par a ci mam barelovat. To sa zrejme opat ozval moj default disrespect voci superom a povedal som si ze ok velmi casto ma tu callne ale nebude vediet co s tym druhym parom dalej ked budem pokracovat

dalsia vec je ze pri mojom sizingu potrebujem aby foldol turn v 55% pripadov, tym padom on musi dokazat defendovat 45+% svojej cbet range na flope (kde bude odla mna cbetovat skoro vsetok air) a ked si pozries co vsetko je v 70% pf range tak by musel callovat snad vsetky backdoor FDs a kopec pure K-high na to aby dokazal defendovat dostatocne casto. Samozrejme moze zvolit 3bet ale tym uz nerepuje absolutne nic a da mi to info do buducna

vseobecne agresivna akcia ziska info rychlejsie nez pasivna, ale uznavam ze ked uz info mam tak by som sa mal adjustnut a prestat robit taketo raisy s rukou ktora ma nulovy potencial a nechat si to na veci ako BDFD a prave zacat raisovat for value veci ako AJ
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Dec 2011 17:03

Horsey7 napísal:~30:10

len otazka, aka je vobec tvoja 4bet range z BTN vs reg s priemernym 3bet z blindov (8-12% povedzme)?



balancovana 4bet range vyzera cca 3% for value JJ+/AK a 2% ako bluff pouzivam ATo/KTo, na tejto NL50 ale zvyknem skor exploitovat to ze prilis casto 3betuju a 4betujeme ovela castejsie ako bluff - vacsinou Ax handy
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Dec 2011 17:08

Horsey7 napísal:
36:10 K2s

sice si predtym hovoril o moznej (ne)profitabilite squeezov na tychto limitoch ale myslim ze s touto rukou by to vs fullstack reg-ish hraci islo



myslim ze squeezy funguju celkom fajn, nepamatam sa co som mlel :)

urcite je to dobry spot na squeeze a mal som ho brat, venoval som sa akurat vtedy dvojke stolu a nepremyslel som to dopodrobna

+ ako som spominal na konci, hral som trochu paranoidne proti tomu DavSmithovi ktory tu isoraisoval lebo som mal pocit ze uz ma ma dost a zacne fightbackovat, myslim ze ma tam 4bet bluffoval na zaciatku a foldol na shove. Asi som mohol na neho viac tlacit


Horsey7 napísal:36:10 Q9s

vs 70bb guy by som asi s touto rukou foldoval preflop, zas tolko horsich Qx mat nebude a ani konektor to nie je zazracny



ten pf call nebude zazrak ale z pohladu toho ze super je neznamy a nemali by sme proti nemu od brucha hrat uplne exploitable si asi nemozeme dovolit zahodit takuto handu lebo by sme foldovali cca 80% na BB a to je prilis
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Dec 2011 17:29

Horsey7 napísal:37:05 AKo

preco raisujes flop? aby ti zahodil 99? to give-upne na turne tak ci tak..si IP, mas kopec outs na najlepsiu ruku na turne a ak aj trafi turn ci river tak ty trafis lepsie, zda sa mi skoda raisovat flop lebo horsie necallne a z lepsich foldne velmi malo a okrem toho zas nerepujes nic, resp. tak mozno OVP


da sa ist aj cestou floatu aj cestou raisu, pravdu povediac neviem sa momentalne v hlave sam so sebou dohodnut co bude lepsie :)

na tomto boarde ocakavam pomerne casto barelovanie, villainova range budu skor veci ako AK/AQ/KQ, takze ak by som floatoval flop, tak s planom raisnut turn a shovnut river. Mozno este zaujimavejsia by bola varianta call flop, call turn a bet river ked checkne - hmm zaujimavy napad


Horsey7 napísal:1:02:29 KK

myslis ze fishky budu foldovat middle pair na Q32 na akykolvek bet? imo ked das pot bet tak ti 99 nezhodi nikdy v zivote


tak mne islo skor o to aby ma dorovnali s A8 + maju male stacky, takze dostat sa s nimi do allinu na riveri nebude problem aj pri mensich betoch
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod haman 23 Dec 2011 18:10

yegon napísal:natocil som videjko z NL50 na stars
http://video.dragun.sk/yegon-nl50-2011-12-22.rar

svetova table theme, najviac sa mi lubi ta zlta ciarocka, ktora ukazuje, kto je na rade. tolko moj komentar k videu ;)
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod maikyabc 27 Dec 2011 21:53

yegon máš hlas jak Richard Müller, nabudúce by si mohol dať nejaký song od Riša, inak video :good:
Obrázok používateľa
maikyabc
 
Príspevky: 76
Založený: Dec 2011
Poďakoval/li: 14 krát/2 krát
Karma: 3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!