lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TomMolivan 02 Nov 2011 18:27

yegon napísal: v praxi to znemane betuj


Pozerám, že nie som jediný, kto má prehodené a/e :D
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod ___Mortylen___ 02 Nov 2011 18:57

betuj kym ta niekto neraisne, potom sa pozri ci mas nuts a ak nie tak foldni

Obdobne hram aj NL :D
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod APminer 02 Nov 2011 23:06

yegon napísal:plan na november - 11-teho odlietam do Ciny takze planujem vyhrat APPT Macau :) ...


ONE TIME :gl:

PS: % nekupuji, prinasi to unluck :)
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 07 Nov 2011 23:31

ziskova nedela, neuveritelne

nit style ftw ale budem sa nad tym fakt musiet zamysliet a prestat pri tom pozerat videa :) predsa len hrat 10/10 je uz aj na mna prilis malo

65 z 1595 na 22USD turnaji za masivnych 151USD a postup do druheho dna FCOOP-8 (omg to bola zase parada tahat jeden turnaj 4 hodiny po tom co som dohral ostatne)
66 z 1740 v 300E FCOOP8 za 1032EUR

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
dzejkej
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod slemo69 26 Nov 2011 13:08

Ahoj, akurat som na profutbale a pozeram ze tu mas reklamu :D
slemo69
 
Príspevky: 345
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 30 krát/13 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 01 Dec 2011 20:20

APPT Macau Main event

Po super ceste Cinou (blog spisem co najskor – zatial len zopar fotiek na konci tohto reportu) som sa v Macau obul do pokru. Hralo sa v obrovskom hoteli Grand Lisboa. Stol som mal pouzitelny aj ked posadenie Subiima hned po mojej lavici ani Maxim Lykova o 2 sedadla dalej nepotesili. Uz po chvili sa ukazalo, ze nas stol nefolduje za ziadnych okolnosti, takze valuebetting time. Hral som pomerne tight, vela priestoru pre kreativitu nebolo, kedze vsetko sa hralo minimalne 3-way a poctivo az do showdown :).

Hand 1:
50/100 – kuriozna handa, 4way pot mam nejake Axo na BTN, flop 234mono mi prinasa nut FD, precheckuje sa to ku mne a ja checkujem behind lebo nic lepsie nevyfoldujem a raise by som videl nerad. Turn 5o a sialena teta – gamblerka betuje 3000 do potu 1200. LOL ja mam straight a nut FD ale nebolo mi vsetko jedno, ona ale bola taka polotrafena, ze som si nahovoril, ze takto kludne moze hrat nieco ako 99. Fakt neviem co v tejto situacii je lepsie – mal som chut to foldnut – nastastie s takymto betsizingom sa clovek tak casto nestretava. River mi prinasa flush a teta najedovane face up x/folduje 6x.

Hand 2:
100/200, mam za sebou dva 30BB stacky, takze zacinam minraisovat, davam na 450 s A9s v MP, za mnou sediaci Subiime calluje (35BB stack). Flop Q99r, betujem 1/2 potu, Subiime call, turn 7 prinasa FD, ja checkujem – ocakaval som ze TT/JJ by 3betoval pf, od nizsich parov betom dalsiu value neziskam ale moze ich betnut for protection alebo zaplatit maly bet na riveri. Subiime bet ja call. River 4o – nema zmysel betovat, handy s ktorymi by dorovnal bude sam valuebetovat a davam mu moznost bluffnut s gutshotmi, alebo dokonca s vecami ako 55-88, o ktorych mu po tom ako som dorovnal turn musi byt jasne, ze nemaju SD value. Subbime shovuje a ja ho vyradujem, mal nejake Qx.

Hand 3:
100/200/25 tight europan na UTG raisuje na 525 (30k effective stacks) – hral doteraz tempom cca 1 handa za hodinu. Ja na CO call s AKo – mohol som aj 3betovat ale hral naozaj tight a na SB som mal hyperakcnu tetu, ktora uz stihla predviest 3bet z 300 na 3000 a potom ukazat 33 a 50BB 3b shove so 77, cize minimalne som cakal, ze bude hrat a v lepsom pripade 3betne nejaku hlupost. Teta podla ocakavania calluje a na BB Maxim Lykov (PS Pro) tiez call – hral dost loose, ukazal v podobnej situacii uz aj 56o.
Flop AKJr sa ku mne precheckuje, ja betujem 1200, Lykov x/r na 2600 a ja len call, asi by nebol velky problem keby som sa stackol ale obaval som sa ze KJ mi bude schopny foldnut a proti AJ/QT/JJ na tom nejako svetovo nie som. Turn Qo a Lykov checkuje. To ma dost prekvapilo ale nepredpokladam, ze by mi tu checkol straight, takze to vyzera, ze ma horsi 2 pair a ja valuebetujem 6k do 7,3k on calluje. Dal som vela lebo som si bol isty, ze ma horsi 2pair a po akcii na flope urcite turn nefoldne.
River blank, Lykov checkuje, ja betujem 4k do 20k potu a nechavam si 9k behind, rozmyslal som ci mu to shovnut ale bol som greedy a nechcel som, aby mi hero foldol KJ alebo AJ. Typek x/r na 10k a ja foldujem. Nerozumiem celkom preco vsetcia pros citia potrebu hrat monstre super tricky – nemali sme ziadnu historiu a on uz vymysla.

Hand 4:
100/200/25 loose passive Cinan raisuje v skorej pozicii na 525, dostava call od mladeho (pf loose callujuceho) Cinana na HJ, ja 3betujem na CO s QQ na 2025. Orig raisor fold a HJ call. Flop 458 mono, nemam FD ale super uz ukazal ze moc pozera telku a nechce sa dat bluffnut (predviedol Q-high calldown na riveri a prehral proti bluffujucemu A-high), takze nejaky check proti nemu neprichadzal do uvahy. Betujem 2700 on call, turn 7o Cinan opat x/c moj 7k bet. River prichadza 3o a super leaduje 10k do 25k potu. Nedavalo mi to zmysel, ocakval by som, ze po tom ako som silno betoval na flope a hlavne turne bude sa snazit x/r monstre a toto som vyhodnotil najskor ako blocking bet s TT/JJ alebo niecim podobnym, takze dorovnavam a super ukazuje flopnuty set 44.

Hand 5:
Tuto handu som nehral ale prisla mi nepochopitelna, Lykov overcallne BB proti MP openu a BTN callu pf. Na A92tt flope sa to precheckuje k BTN, ktory betne, Lykov x/c a original raiser folduje. 2o turn Lykov opat x/c a na flush riveri yrayu leaduje 1/3 potu, nerozumiem co to ma znamenat. Ak by bol proti fishke tak ok ale toto bolo proti mlademu regovi – naozaj netusim aky bluff tu moze reprezentovat ked jedina draw z flopu prisla. Proste mi neslo do hlavy ako moze nechecknut v tejto situacii.

Hand 6:
200/400/50 UTG fishy foldhappy Cinan limpuje, dalsi zly Cinan call a ja raisujem s AJo na 1500, obaja limperi call. Flop QJ7r precheckujeme (dalo sa aj betnut ale preco neyuzit poziciu), turn 6 prinasa flushdraw, UTG betuje 3,5k ja mam okolo 11-12k. Myslim, ze tu som to mohol shovnut, na boarde je kopec draws a ja nabudem vediet na velkom mnozstve riverov co robit. Rozhodol som sa len dorovnat a neviem ci s touto volbou som spokojny – chlapik ale hral dost straightforward a weak, takze by az tolko problemov narobit nemal. River prinasa 8s a kompletuje backdoor flush. Super pomerne rychlo shovuje a ja sa krutim ako cervik na haciku. Planoval som dorovnat lebo to je automaticky spot na bluff, ale nakoniec zvitazil zdravy rozum – chlapik fakt doteraz nikdy nebluffoval – skor mal tendenciu hrat opatrne a robit hero foldy. Foldol som a super otocil A5s nut flush.

Hand 7:
200/400/50 – UTG sialena gamblerska teta limpuje, dostava 2 cally ja na BTN mam 25BB stack a JTo, dorovnavam (nerad ale asi musim), SB call a BB check. Flop T96r teta hadze do potu 2 chipy, prefolduje sa to ku mne a ja callujem 1,5k (do potu cca 2,4k) diler ma vsak upozornuje ze teta zadrela 5,5k a ja sa teda mozem rozhodnut ci dorovnam 5,5k alebo foldnem a pridem o svojich 1,5k bez boja. Videl som tetu tymto sposobom hrat TPGK + ruky a blufy robila skor pot sized, takze som nakoniec foldol, SB za mnou shove s flopnutou straight a teta call s KT.

Hand 8:
200/400/50 Lykov raise na 1000 v EP, Cinan 3b na CO, ja nachadzam QQ na BB a posielam plnu za 7k. Cinan calluje s AK a ja udrzim.

Hand 9:
200/400/50 minraisujem AKs na HJ, BB calluje. Cbetujem 1k na QJ4r boarde a super call, turn K precheckujeme – mohol som to aj betovat – super nevyzeral nachylny foldovaniu – na druhej strane hral loose pf a jeho flop call je siroka range, takze som sa obaval, ze mi toho vela foldne na K ako scarecard ale s vacsinou mi zaplati mensi bet na riveri. River betujem 2k a on dorovnava a muckuje.

Hand 10:
300/600/50 UTG raisujem s AJo na 1300, BTN (foldhappy postflop) dorovnava a rovnako calling station BB. Flop 236mono mi dava nut flush draw a ja kedze nie som v pozicii a nerad by som x/calloval tak cbetujem 2300, len BB dorovnava. Turn To by som mohol betovat ako bluff ale musel by som shovovat river a po tom co tento hrac predviedol river call s Q-high som si povedal, ze si radsej zoberiem freecard a vzdam ak netrafim. River 4o sa precheckuje a super scoopuje s J6o – myslim ze by som mal velky problem dostat ho z toho.

Hand 11:
400/800/75 – Lykov UTG+2 raise na 1800, MP + BTN call, vsetcia traja su deep. Ja na SB s 12k stackom drzim AJo. Dlho som sa krutil a rozmyslal a nakoniec foldol, myslim ale ze to bol zly fold a AJ je prilis silna handa na to aby som ju mohol zahodit. Je sice pravda, ze MP a BTN, ktori boli pasivni budu len cold callovat aj veci ako JJ/AQ ale stale maju kopec ruk, proti ktorym som na tom dobre ako male pary, KQ, KJ a podobne. Mozno proti viac tight openerovi by to bolo ok ale Lykov hral pomerne loose.

Potom dlho nic, ani len rozumny shove/reshove spot sa mi nevyskytol az kym som so 6BB na HJ neposlal 22 a narazil do 66 na BTN.

Hral som este 6000HKD freezout ale tam som bol uplne carddead, najlepsia handa dna 99 a aj tu som musel foldnut pf, takze ked som dostal AK s reshove stackom som sa velmi vytesoval ale nevytocil som :).

Posledny turnaj bol 2500HKD bounty, tam som urobil pomerne slusny stack ked som v prvych 2 hodinach odohral 2 handy, ale obe boli alliny a obe som vyhral :).

Jedna bola mierne zaujimava, v 3way pote som s 55 trafil set na boarde 579tt, flop sa precheckoval (bol som na SB). Turn 7o pred tym nez som stihol cokolvek spravit stary typek za mnou betol mimo poradia 600 do potu 1200. Ja som si myslel, ze ked checknem, tak on bude musiet betnut a ja ho potom raisnem ale pre istotu sa pytam dilera ako to je a on hovori, ze ked checknem tam starky si moze zobrat bet spat, potvrdil to aj floor. Myslim, ze to je hovadina - som si isty, ze ked nespravim akciu tak to co spravil hrac, ktory jednal mimo poradia plati. Tito borci ma presvedcili, ze jediny sposob ako zabezpecit aby ostali peniaze v pote je betnut presne tolko kolko tam starky dal a on potom nebude moct tie peniaze zobrat spat. Tak som betol 600, on to tam nechal a dalsi foldol. River To betujem 2k a starky ma na moje velke prekvapenie raisuje na 6k, rozmyslal som pomerne dlho ci len dorovnat alebo raisnut – mal som velky problem prepracovat sa k tomu co moze mat pretoze vsetky handy ktore moze legitimne raisnut uz museli byt silne na flope a on ako original raisor by ich musel checknut co mi nedavalo zmysel. Nakoniec som to predsa len shovol a on dorovnal s 68 s flopnutou straight.

S rozumnym stackom som sa prebijal turnajom ale bolo to hodne turbo takze o chvilu sme mali zase vsetcia 10BB, presadili ma na stol kde ma mali 2 ludia pokryteho a tam som sa hned v tretej hande dostal do allinu s KQs proti ATo a neustal som.


Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil yegon dňa 01 Dec 2011 22:12, celkovo upravené 1 krát.

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 2:
Horsey7, poldinhoo
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 01 Dec 2011 20:43

heh a na najlepsiu fotku som zabudol :)

yegon aka hagrid aka gulliver

Obrázok

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 2:
Devede, sudden
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod sudden 01 Dec 2011 21:00

yegon napísal:Ja som si myslel, ze ked checknem, tak on bude musiet betnut a ja ho potom raisnem ale pre istotu sa pytam dilera ako to je a on hovori, ze ked checknem tam starky si moze zobrat bet spat, potvrdil to aj floor. Myslim, ze to je hovadina - som si isty, ze ked nespravim akciu tak to co spravil hrac, ktory jednal mimo poradia plati. Tito borci ma presvedcili, ze jediny sposob ako zabezpecit aby ostali peniaze v pote je betnut presne tolko kolko tam starky dal a on potom nebude moct tie peniaze zobrat spat.


je to hovadina, myslim, ze toto je zrovna pravidla, ktore sa dodrziava uplne vsade, ked sa niekto predbehne a nezmeni sa pred nim akcia tak tie chipy stiahnut nemoze, za normalnych okolnosti by ich mohol stiahnut prave vtedy ked ty betnes tych 600 (alebo akukolvek inu sumu, to je jedno)

btw. stale nechapem preco si tam tych 600 daval ked ti to takto vysvetlili :) bezohladu na to ci tam tie chipy nechat musi alebo nie ich tam pravdepodobne necha ked chcel raisovat a vsetci pred nim chceckli
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tucniak 01 Dec 2011 21:15

jeee no konecne, idem citat :poklona:
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 01 Dec 2011 22:11

pozabudol som napisat ako dopadol bounty turnaj - doplnene do textu

S rozumnym stackom som sa prebijal turnajom ale bolo to hodne turbo takze o chvilu sme mali zase vsetcia 10BB, presadili ma na stol kde ma mali 2 ludia pokryteho a tam som sa hned v tretej hande dostal do allinu s KQs proti ATo a neustal som.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!