lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 28 Jan 2009 23:12

dnes som bol so svojou hrou velmi spokojny, myslim ze tak dobre som nehral uz niekolko tyzdnov, spravil som len zopar drobnych chyb (aspon teda o ktorych viem) -najvacsia bola asi za 20USD a bol to flop float proti superovi ktory malo cbetoval, zrejme iba ked mal dobru ruku

bohuzial som prehral vsetky preflop alliny, ktore som hral - boli to situacie blind vs button proti velmi agresivnym superom, ktorym som akurat trafil vrchol ich range a podlahol som s AK proti QQ, AK proti KK a QQ proti AK takze napriek dobrej hre som skoncil v minuse, ale zase ked clovek bezi v 800 rukach 4 buyiny pod equity tak sa niet comu cudovat

snad mi dobra hra vydrzi i nadalej a a potom sa o vysledky nemusim vobec obavat, ak by som hral tak ako dnes tak mam NL400 v malicku :)

2009-01-28-gr.jpg
2009-01-28-gr.jpg (85.96 ) Zobrazená 2395 krát
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Horsey7 28 Jan 2009 23:25

mas perfektnu psychiku a moj obdiv
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 29 Jan 2009 08:34

no tak som ti zdvihol aspon karmu , prihod si k tomu este par sklanskeho bucksov a hned budes mat este lepsi pocit.

Gratulujem mlademu selfkadernikovi :) - bude z neho novy zohan
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 29 Jan 2009 15:46

tak snad mi to dnes pomoze ta karma :) lebo uz sa nejak povazlivo blizim k nule za tento mesiac

btw tu je vynikajuci post na zamyslenie sa okolo bad runov a variance
http://blogs.cardrunners.com/internetpokers/poker-is-a-whore-1232943829
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 29 Jan 2009 15:58

yegon napísal:tak snad mi to dnes pomoze ta karma :) lebo uz sa nejak povazlivo blizim k nule za tento mesiac

btw tu je vynikajuci post na zamyslenie sa okolo bad runov a variance
http://blogs.cardrunners.com/internetpokers/poker-is-a-whore-1232943829


dik za link, hodi sa :) .. ja nedockavo cakam, kedy sa mi vrati Elements of Poker, aby som to precital :)

Edit: inak toho instruktora pretiahlo CR z DC a celkom to par ludi nahnevalo :) .. by ma zaujimalo ako ho presvedcili, lebo DC sa mu snazilo dat lepsiu ponuku - asi vydieranie :-D
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Xaress 29 Jan 2009 16:46

Thanks for link, momentálne sa mi hodí. Len dúfam, že badrunning nepotrvá "Months" ale iba nejaký "time period" :D :D :D
Xaress
 
Príspevky: 466
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 41 krát/19 krát
Karma: 10

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 01 Feb 2009 00:24

tak len v skratke mesacne vysledky

jan09tab.JPG
jan09tab.JPG (26.34 ) Zobrazená 2007 krát

jan09graph.JPG
jan09graph.JPG (117.64 ) Zobrazená 2016 krát


podobne ako minuly mesiac som zacal krasnym heaterom a zakoncil nepeknym downswingom. ten downer je myslim taky najvacsi v poslednej dobe, nepamatam sa kedy som naposledy (a ci vobec) pustil 15+BI. No nepotesi ze je to prave na NL400 ale da sa s tym zit.

Viac ma trapi mnozstvo odohranych ruk. Za mesiac som odohral len nejakych 40 hodin pokru co je nieco cez hodku denne - no ale z prechodu na euro som sa uz ako tak vo firme vyhrabal takze vo februari musim poctivejsie zabojovat, pokusim sa dotiahnut to na 100 hodin a teda 36k+ ruk no a bud v marci alebo v aprili by som chcel ostat doma a jeden mesiac odohrat fulltime (dufam ze uz na NL600) a pokusit sa o 100k ruk v mesiaci

tu je este moj lifetime NL400 graf - na buduci mesiac ho planujem podstatne vylepsit :)
nl400.jpg
nl400.jpg (97.19 ) Zobrazená 2032 krát
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 03 Feb 2009 00:07

som v mimoriadne prijemnej faze svojho pokroveho zivota. Dovodom nie su vysledky a dolare ale pocit ze sa vyvijam a zlepsujem. Snad kazdy tyzden zazijem tzv "aha moment" kedy si uvedomim nieco nove o pokri a zacnem sa na celu hru divat z trochu ineho uhla. Smiesne na tom je ze "novinky" ktore si uvedomim su casto veci ktore som pocul pred dvoma rokmi v treningovom videu a myslel som si ze ich chapem ale teraz zrazu ich vidim uplne inak - akosi jasnejsie a chapem aj pozadie za nimi.

Chcel by som sa so zopar takymito vecami s vami podelit - snad sa mi ich podari vysvetlit :)

Solidna hra - v kazdom druhom videu borci hovoria ze poker je z 95% solidna hra zalozena na kartach a readoch na supera. Az po x rokoch hrania mi to zacina naozaj dochadzat - nie je nutne vymyslat somariny, bluffovat kazdu druhu ruku atd. Casto som mal pocit ze mojej hre nieco chyba a neviem preco ale myslel som si ze je to viac bluffovania. Treaz prichadzam na to ze cista a solidna hra je to najdolezitejsie a ak by som bol schopny ju dlhodobo hrat, nevymyslat hluposti a nerobit skolacke chyby, tak by som mal velmi slusnu winrate.

Dalsia vec, ktora s tym suvisi je aplikovanie novonaucenych veci. Vela krat ked vidim novy move tak sa snazim vyhladavat situacie kde by sa dal pouzit (a casto si aj len nahovorit ze situacia je vhodna len aby som mohol pouzit svoju novu hracku). Toto je asi Ok vo faze ucenia ale v standardnej solidnej hre to nema co hladat. Nikdy by sme nemali vychadzat z toho ze si chceme bluffnut a cakat na situaciu ked budeme moct - mali by sme len rozpoznavat situacie, urcovat ktory move je najviac +EV a pouzit ho - ked to bude prave ten novy fancy bluff tak nech sa paci.

Dalsia vec ktora ma velmi zmenila je uvedomenie si odkial pochadza profit. Toto som mal rozumovo zapracovane uz davnejsie a aj sme o tom casto diskutovali. Teda set over set, KK vs AA alebo AK vs QQ allin preflop nemaju ziaden vplyv na winrate nezavisle na ich vysledku, pretoze su to situacie ktore sa rovnako casto stanu jednym ako druhym smerom a dopadnu rovnako teda ich efekt sa v dlhodobom horizonte vynuluje. Dolezite su situacie kedy vyhrame viac (alebo prehrame menj) nez by v rovnakej situacii vyhral (prehral) nas super ak by karty boli rozdane naopak. Toto vsetko som si uvedomoval ale teraz sa mi to prenieslo do hry - teda coolery ma nijako emocne neovplyvnuju (alebo teda malo) a tesim sa prave zo situacii kedy viem ze som ziskal o bet viac nez by ziskal moj protihrac alebo ze som prehral menej nez by stratil on v rovnakej situacii. Vacsinou teda ide o stredne velke poty v ktorych sa hra aj na turne a/alebo na riveri - to je krasa 100BB deep cash game :)

urcite to neznie nijako prevratne a neviem ci sa to da slovami vysvetlit ale hlboke si uvedomenie tychto veci cloveku dava pocit ze sa zase o nieco zlepsil

no ale aby som len neblabotal tak dnes som mal run good session
2009-02-02-tab.JPG
2009-02-02-tab.JPG (21.11 ) Zobrazená 1859 krát

2009-02-02-gr.jpg
2009-02-02-gr.jpg (102.12 ) Zobrazená 1871 krát


no a tu je handa, s ktorou som bol celkom spokojny

typek mal TAGgy stats s pomerne vysokym WWSF, takze mi bolo jasne ze bojuje o poty aj ked som nanho mal len malo ruk. Jeho bety na turne a riveri mi prisli dost velke, nevedel som si predstavit aku 4x by mohol mat preflop a mal som pocit ze takto by tahal jedine s niecim ako KQ pretoze s 7x/88-JJ by tak velky bet na turne bol bluff a nevidim dovod preco by s tymito rukami mal bluffovat, river to zaklincoval a jeho bet mi hovori mam KQ/AQ alebo air a teda airu bude v jeho range viac nez TP type ruk takze call by mal byt ziskovy. Okrem toho tieto ruky bude dost casto checkovat na flope a ked sa aj bude snazit z nich vytiahnut value tak checkne turn a betne river lebo po tom ako checknem flop aj turn tazko moze ocakavat ze mam handu ktora bude moct dorovnat velky bet - jeho turn bet proste vyzera ako bluff.

Hero (CO): $606.60
BTN: $439.80
SB: $256.10
BB: $260.00
UTG: $226.60
MP: $175.00

Pre Flop: ($6.00) Hero is CO with 7 :club: 6 :spade:
2 folds, Hero raises to $12, BTN calls $12, SB calls $10, 1 fold

Flop: ($40.00) 4 :club: 4 :spade: 7 :heart: (3 players)
SB checks, Hero checks, BTN bets $20.00, SB folds, Hero calls $20

Turn: ($80.00) Q :heart: (2 players)
Hero checks, BTN bets $60.00, Hero calls $60

River: ($200.00) 5 :spade: (2 players)
Hero checks, BTN bets $140.00, Hero calls $140

Final Pot: $480.00
Hero shows 7 :club: 6 :spade:
BTN shows 9 :club: T :diamond:
Hero wins $477.00
(Rake: $3.00)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 03 Feb 2009 07:57

pekne myslienkove pochody , pacia sa mi, kludne sa zveruj dalej. :)

Ak budes mat cas mrkni sa prosim ta ako si na tom s AT-A2 suited aj Offsuited.. ja tom mam skoro vsetko v minuse za poslednych 100 K ruk.

Cbetujes do dvoch callerov A44 alebo K44 board napriklad ako bluff ?
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 03 Feb 2009 12:23

Ak budes mat cas mrkni sa prosim ta ako si na tom s AT-A2 suited aj Offsuited.. ja tom mam skoro vsetko v minuse za poslednych 100 K ruk.


vecer to pozriem, kontroloval si to vseobecne alebo si si dal filter na VPIP=true? lebo v celkovych stats mas kopec situacii kedy to foldnes v blindoch a to dost skresluje vysledky


Cbetujes do dvoch callerov A44 alebo K44 board napriklad ako bluff ?


skoro vzdy, aj tu by som cbetoval ak by som nemal par, este by som checkol asi Ahigh lebo to tiez ma showdown value ale vsetko ostatne by som cbetoval
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!