lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 29 Nov 2008 21:55

kokos, tak to ma mrzi, ze Ti to dnes tak neslo :(

niekedy je to fakt nauveritelne ... ja som v CG prehral zase 1.5 BI na roznych luckerov ako na smiklavke a potom som sadol k SNG, zo 6 SNG 5x 1., 1x 2., vsetky coinflipy lucknute- W T F ? :crazy:
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 29 Nov 2008 22:27

dzejkej napísal:kokos, tak to ma mrzi, ze Ti to dnes tak neslo :(


jasne ze nas to vsetkych mrzi ked nas "Majster" ma smolu , ale ako vieme on je znasani bad beatov najlepsi... a vie sa hnevat na seba ked uluckuje hru a hraje zle a je rad ked prehraje a zahral dobre. A on to dozenie rychlo. Na tomto na sebe aj ja pracujem v poslednej dobe, je to urcite potrebna vec.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod igy94 29 Nov 2008 22:31

to je v pokri myslim najdolezitejsia vec ktoru sakra neovladam... resp. seba :D ale snazim sa to trenovat :-)
btw yegon fakt velmi dobre komentare ku kazdej tvojej ruke a aj mna to mrzi ten downswing, gl nech nasleduje upswing
Obrázok používateľa
igy94
 
Príspevky: 791
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 4 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 29 Nov 2008 22:31

rastik napísal:rozmyslal som, ze ci sa stastie ozaj distribuuje rovnomerne :no: lebo ako mozem ja takuto vec kedy uluckovat, ked cctiny foldnem uz pred flopom, alebo gutshoty necallujem ;) tym padom to nemozem uluckovat, kde sa teda prejavi ten moj podiel stastia ktory by som mal mat?


No takto , v podstate ty ked budes hrat dobre nikdy nemozes uluckovat tolko flopov ako Ryba s Vpip 70.. a to preto lebo ty necallujes tolko slabych ruk ako oni. Uluckujes niekoho raz za cas povedze s KK chytis set proti AA , alebo chytis na rivery dva pary AQ proti AK ked ste v Alline ... ale nikdy to nebude tolko krat ako sa to stane slabemu hracovi., ktory zaplati ovela viac za callovanie takze sa mu to totalne neoplati :) . Ak mas PT3 alebo HM .. preklikaj si netwon hracov v databaze a budes sa naozaj smiat :) .
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 30 Nov 2008 01:13

Ja s takymito swingami problem nemam, skoncil som okolo 3BI v minuse co je uplne standardne, zistil som ze na ziskanie psychickej pohody velmi pomahaju shoty na vyssi limit. Na zaciatku mesiaca som hral NL400-NL600 a to co som teraz stratil na NL200 tam bol vlastne len jeden pot :) takze teraz mi to pride nepodstatne, okrem toho mam bankroll dostatocne velky na to aby mi to nemohlo sposobit ziaden problem. Dost tie shoty pomahaju aj v tom ze sa clovek nedrzi spat s double barrelovanim a pod. lebo po par dnoch na vyssich limitoch sa turn bet na NL200 zda taky smiesne maly :)

So stastim to nemozes brat ze sa vyrovna rovnakym sposobom, teda ze chytis gutshot. Tebe sa stastie vyrovnava prave tym ze superovi ten gutshot vacsinou nepride ale on len dorovnava a dorovnava a na riveri foldne.

Tu su stats z dnesneho dna, je to trochu neprehladne lebo mi to kombinuje NL200USD z party a NL200eur z U***et - Holdemmanager este nema podporu viacerych mien. Na party stale este hram velmi tight lebo som si este uplne nezvykol na softver, predsa len som tam dlho nehral, tipujem ze U***et som hral okolo 23/18 a party asi 18/15

2008-11-29-tab.JPG
2008-11-29-tab.JPG (17.32 ) Zobrazená 3350 krát

2008-11-29-gr.jpg
2008-11-29-gr.jpg (88.44 ) Zobrazená 3303 krát


ako som uz pisal zazil som kopec coolerov, tu su moje vysledky s top rukami
hands.JPG
hands.JPG (27.76 ) Zobrazená 3276 krát

tentokrat ma ani AA nevytrhlo - ziskal som na nom len 100$

no a tu su najzaujimavejsie ruky

Hand #1 - OVERBET HEAVEN 1 - U***et NL200e
Klonkosauros (CO): $270.85
carowomen (BTN): $409.25
Pulda (SB): $350.70
Hero (BB): $258.00
pthx (UTG): $178.44
tudor79 (MP): $83.00

Pre Flop: ($3.00) Hero is BB with 5Obrázok 4Obrázok
pthx calls $2, 4 folds, Hero checks

Flop: ($5.00) 8Obrázok 4Obrázok 5Obrázok (2 players)
Hero bets $5.00, pthx calls $5
Klient ma stats 54/4/0,9 a velmi prijemne WTSD 36% - znamena to len jedno budem donho tlacit ako do suda a betovat pot na kazdej street. Zatial mi dorovnal kazdy flop a jeho turn calling range sa podla mojich skusenosti zda byt K-high a lepsie :)

Turn: ($15.00) KObrázok (2 players)
Hero bets $15.00, pthx calls $15
Skoda, K ho moze vylakat ale na druhej strane kludne moze mat Kx takze sa drzim povodneho planu a betujem pot, jeho call ma velmi potesil

River: ($45.00) 4Obrázok (2 players)
Hero bets $234.00, pthx calls $156.44 all in
Mam nuts a superovi ostava cca 160 pri pote 45. Mam na vyber ci betnem 30 alebo 156 co je cca 5x viac. Na to aby bet 30 bol vyhodnejsi musi platit ze ak betnem 156 super dorovna 5 krat menej casto ako by dorovnal 30 bet. U hraca tohto typu, ktory je schopny dorovnat overbet s top parom neexistuje ze by zvacsenie betu mohlo sposobit taky priepastny rozdiel v calling range preto pushujem

Final Pot: $357.88
Hero shows 5Obrázok 4Obrázok
pthx shows JObrázok 4Obrázok
Hero wins $277.32
Hero wins $77.56


Hand #2 - OVERBET HEAVEN 2 - U***et NL200e
anthony78125 (BB): $61.10
Riverlarsen (UTG): $100.46
Pulda (MP): $229.50
MaxKnowsBett (CO): $232.98
Keldhy (BTN): $329.65
Hero (SB): $225.35

Pre Flop: ($3.00) Hero is SB with 6Obrázok 5Obrázok
Riverlarsen calls $2, 2 folds, Keldhy calls $2, Hero calls $1, anthony78125 checks
Riverlarsen ma stats 58/17/4.5 a WTSD 36%, Keldhy je nit ktory sa ale nevie odputat od top paru, dostavam vyborne odds vdaka tomu ze hram zo SB a uz su dvaja hraci v hre. Nemam poziciu takze v tejto hre je mojim cielom flopnut monster alebo sa rychlo vzdat a neinvestovat zbytocne vela chipov.

Flop: ($8.00) AObrázok 7Obrázok 8Obrázok (4 players)
Hero checks, anthony78125 checks, Riverlarsen bets $4.00, Keldhy folds, Hero calls $4, anthony78125 folds
Klient mi dava slusne odds a za lacny peniaz ma nechava tahat na postupku. Nepotrebujem raisovat pretoze call sam o sebe je vdaka nizkemu betu ziskovy.


Turn: ($16.00) 3Obrázok (2 players)
Hero checks, Riverlarsen bets $6.00, Hero calls $6
Opat krasne odds, v tejto chvili neviem presne co si mam mysliet o superovej ruke, predpokladam vsak ze tych cca 10eur co z neho potrebujem na riveri dostat ak trafim aby moj call bol ziskovy mi preplati aj s parom horsim nez TP lebo v pote uz bude 30 eur a moj maly valuebet by mohol budit dojem zufaleho bluffu. Ale to uz rozmyslam zbytocne daleko, super je calling station = mam implied odds a bodka.

River: ($28.00) 4Obrázok (2 players)
Hero bets $212.35, Riverlarsen calls $88.46 all in
Klientovi ostava 89eur teda 3x pot, hovorim si ak ma eso zaplati - zaplatil :)

Final Pot: $204.92
Riverlarsen shows 5Obrázok AObrázok
Hero shows 6Obrázok 5Obrázok
Hero wins $78.03
Hero wins $123.89


Hand #3 - OVERBET HELL - U***et NL200e
Party Poker $200.00 No Limit Hold'em - 6 players
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

randomex (MP): $220.35
Hero (CO): $220.75
MilgunPoker (BTN): $197.70
MrPoon76 (SB): $67.00
Theraime (BB): $51.04
nicolo2 (UTG): $100.10

Pre Flop: ($3.00) Hero is CO with 3Obrázok AObrázok
nicolo2 calls $2, 1 fold, Hero calls $2, 2 folds, Theraime checks
Predchadzajuce dve ruky po sebe som izoloval klienta nicolo2 (75/0/0.8 a WTSD rekordnych 42%) a v obidvoch potoch mi foldol na moj cbet. Ak by som spravil to iste treti krat po sebe tak nemam ziaden respekt a mal by som problem vyhrat ruku ak by som netrafil dobry flop, musel by som sa spolahnut na silu svojej ruky a ta teda bohvieaka nie je. Na druhej strane si nemozem nechat ujst prilezitost hrat s uberdonkom v pozicii a s mojou rukou mi vobec nevadi ked sa mi tam nabalia dalsi zakaznici - skor by som to uvital - preto limp behind.


Flop: ($7.00) 6Obrázok 9Obrázok 7Obrázok (3 players)
Theraime checks, nicolo2 checks, Hero checks
Multiway sa nebudem pokusat netrafeny pot ukradnut ani ked mi vsetcia checknu, na boarde je vela draws, nemozem ocakavat ze by sa mi podarilo vyfoldovat vsetkych protihracov.

Turn: ($7.00) 6Obrázok (3 players)
Theraime checks, nicolo2 bets $2.00, Hero calls $2, Theraime calls $2
Dorazil FD a a dostavam skoro priame pot odds na draw takze jasny call. Board sa sice sparoval ale nemusim byt hned paranoidny.

River: ($13.00) 5Obrázok (3 players)
Theraime checks, nicolo2 bets $13.00, Hero raises to $216.75, Theraime folds, nicolo2 calls $83.10 all in
Super ozil, moze mat horsi flush, dva pary, postupku, trips alebo fullhouse - vacsinu z toho bijem a kedze super betol full pot a podla stats je pasivny tak v kombinacii s jeho WTSD je mi jasne ze je neodpojitelny a cokolvek ine nez push by bol hriech

Final Pot: $205.20
nicolo2 shows 8Obrázok 9Obrázok
nicolo2 wins $202.20


Hand #4 - U***et 200e
Hero (CO): $216.00
Dani_83 (BTN): $204.00
Dijks (SB): $568.28
Goldi1971 (BB): $286.45
Joeik4 (UTG): $200.05

Pre Flop: ($3.00) Hero is CO with 2Obrázok 2Obrázok
1 fold, Hero raises to $8, Dani_83 raises to $24, Dijks calls $23, 1 fold, Hero calls $16
Dijks hral 44/8/2,4 - 3bet dorovnavam pretoze on svojim callom mi dava jednak lepsie pot odds na setmine a zvysenym poctom hracov zvysuje aj implied odds. Navyse Dijks hral velmi velmi loose po flope a bol ochotny stacknut sa s druhym parom co len dalej zvysuje moje implied odds.

Flop: ($74.00) QObrázok 3Obrázok 2Obrázok (3 players)
Dijks bets $74.00, Hero calls $74, Dani_83 folds
Klient casto bluffuje (aj niekolko streets) a zasadne vzdy betuje full pot takze z velkosti betu sa neda vela vycitat. Neobavam sa velmi FD skor sa bojim ze nic nema takze len dorovnavam aby som mu dal moznost bluffnut aj turn.

Turn: ($222.00) KObrázok (2 players)
Dijks checks, Hero bets $111.00, Dijks raises to $469.28, Hero calls $7 all in
Dost nanic karta ani nie tak preto ze by mi ublizila priamo ale skor moze vystrasit supera. Na druhej strane mr. dijks sa len tak lahko nezlakne :). Nie je o com rozmyslat, klient moze mat cokolvek obsahujuce jednu flushovu kartu a ja mu nemozem dat dalsiu kartu zadarmo takze to tam posielam

River: ($458.00) 4Obrázok (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $458.00
Hero shows 2Obrázok 2Obrázok
Dijks shows TObrázok TObrázok
Hero wins $455.00


Hand #5 - U***et 200e
Party Poker $200.00 No Limit Hold'em - 6 players
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

LAILAI (BB): $439.80
Hero (UTG): $455.00
Dani_83 (MP): $180.00
Dijks (CO): $362.18
Goldi1971 (BTN): $272.45
Joeik4 (SB): $199.05

Pre Flop: ($3.00) Hero is UTG with KObrázok KObrázok
Hero raises to $8, 1 fold, Dijks calls $8, 3 folds

Flop: ($19.00) 4Obrázok AObrázok 6Obrázok (2 players)
Hero checks, Dijks bets $19.00, Hero calls $19
Klient je ten isty co v minulej ruke takze A na flope ma nejak zvlast netrapi. Mam nanho poznamku ze vzdy betuje full pot. Skoro vzdy donkbetuje ak je OOP a betne este aj turn aj ked nic nema a tiez ze betuje ked pf raiser checkne. Vsetky tieto informacie pomozu pri volbe lajny ktora prinesie najvyssi zisk. V tomto pripade je to podla mna check ktory umozni superovi bluffnut alebo valuebetovat horsiu ruku. Mojim cielom bolo check/callnut vsetky 3 streets - casto bude mat Ax a prehram ale ako bolo vidiet v minulej ruke jeho valuerange je ovela sirsia nez Ax hands + casto bude bluffovat s nejakou uplnou hovadinou.

Turn: ($57.00) 8Obrázok (2 players)
Hero checks, Dijks bets $57.00, Hero calls $57

River: ($171.00) 8Obrázok (2 players)
Hero checks, Dijks checks

Final Pot: $171.00
Hero shows KObrázok KObrázok
Dijks shows 9Obrázok 9Obrázok
Hero wins $168.00


Hand #6 - U***et 200e
Klonkosauros (MP): $263.85
Hero (CO): $118.12
mikostyk (BTN): $202.76
Shoppen (SB): $135.80
legres128 (BB): $199.00
bossass (UTG): $130.25

Pre Flop: ($3.00) Hero is CO with 7Obrázok 8Obrázok
2 folds, Hero raises to $8, mikostyk calls $8, Shoppen calls $7, 1 fold
Prave som prehral pol stacku preto som short, som v miernom tilte prejavujucom sa zvysenou agresivitou :). Klienti su BTN 82/23/2 a SB 52/11/0,8 obaja WTS okolo 40% (vidim ako cervenate zavistou ze kde ja beriem taketo super stoly). Myslim ze ten open nie je uplne OK pretoze jednak mam len pol stacku takze su horsie implied odds a po druhe sedi za mnou ovca ktora urcite dorovna a bude mat na mna poziciu - v tejto situacii su ovela lepsie ruky typu QT+ ktore vedia trafit slusny top pair s ktorym by som sa proti ovci mohol stacknut - predsa len top par clovek trafi niekolkokrat castejsie nez nejakeho monstera so 78s

Flop: ($26.00) 9Obrázok QObrázok 6Obrázok (3 players)
Shoppen bets $13.00, Hero raises to $65, mikostyk calls $65, Shoppen calls $52
Tu sa prejavil moj aggro tilt, ovela lepsi by bol call pretoze dostavam slusne odds a tazko predpokladat ze sa mi podari odpojit oboch superov. Okrem toho je nespravne zvolena velkost betu, asi nie je pre darcu organov rozdiel ci raisnem na 65 alebo 39 a mne to nechava vacsi manevrovaci priestor v neskorsich kolach ale hlavne riskujem menej

Turn: ($221.00) 3Obrázok (3 players)
Shoppen checks, Hero checks, mikostyk checks
To najdolezitejsie z tejto handy je ale moja hra na turne a riveri - je jasne ze nemam absolutne ziadnu fold equity preto checkujem s planom dorovnat bet pretoze budem dostavat dobre odds na svoj draw ak ale nikto nebetne a ja netrafim usetril som 45eur. Vela ludi by to tam frustrovane nasypalo s tym ze ich plan bol ist allin uz na flope ale to je velka chyba. Som rad ze aspon nieco v tejto som uplne nedokajloval :)

River: ($221.00) 9Obrázok (3 players)
Shoppen checks, Hero checks, mikostyk checks

Final Pot: $221.00
Hero shows 7Obrázok 8Obrázok
mikostyk shows QObrázok 5Obrázok
Shoppen shows AObrázok QObrázok
Shoppen wins $218.00
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 30 Nov 2008 01:36

Mnam, nove ruky .. ide sa citat :).

S tymi dobrymi a zlymi sessions ma napada taka jedna veta od Tommyho Angela v Elements of Poker, ktora sa okrem ineho sustredi na veci ako tilt control a podobne. Inak zaujimava kniha pre ludi, co sa chcu pozriet na aspekty pokru, o ktorych sa inde nepise :).

Tommy Angelo napísal:The professional does not run good or run bad. He does not pleasure himself or torture himself with arbitrary time frames and accounting. He just plays.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod rastik 30 Nov 2008 08:06

yegon napísal:So stastim to nemozes brat ze sa vyrovna rovnakym sposobom, teda ze chytis gutshot. Tebe sa stastie vyrovnava prave tym ze superovi ten gutshot vacsinou nepride ale on len dorovnava a dorovnava a na riveri foldne.


mohlo by sa vyrovnavat sposobom ze moje silne ruky vydrzia az po showdown ;) vcera som prehral na riveri hadam 10byuinov, mozno aj viac... vyhral som 2 alebo 3 (ak ratam aj to za vyhru ze superovi nedojde ten 1 out ktory zvycajne na mna ma a ktory mu v poslednej dobe 8 z 10 pripadov aj pride - priklad ja overpar KK, preflop raise na D na 5 BB, typek s T2s (UTG limper) OOP call, potom call full pot na flope 5Q8r (jedna v jeho farbe), turn druha vo farbe, tipek call full pot (jeho allin), river tretia vo farbe.... well played sir, to neni NL5, to je NL400 prosim pekne)
rastik
 
Príspevky: 283
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 5 krát/8 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 30 Nov 2008 08:17

hehe to sa mi stalo vcera tiez, skusmo typek dorovnal flop uplne s nicim, ani overcards ani FD ani gutshot nic :) sice mu doskakal backdoor ale takych mam najradsej, nie je nic prijemnejsie nez vediet ze mozes bezstarostne valuebetovat druhy par vsetky 3 streets :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 30 Nov 2008 08:20

dzejkej napísal:Mnam, nove ruky .. ide sa citat :).

S tymi dobrymi a zlymi sessions ma napada taka jedna veta od Tommyho Angela v Elements of Poker, ktora sa okrem ineho sustredi na veci ako tilt control a podobne. Inak zaujimava kniha pre ludi, co sa chcu pozriet na aspekty pokru, o ktorych sa inde nepise :).

Tommy Angelo napísal:The professional does not run good or run bad. He does not pleasure himself or torture himself with arbitrary time frames and accounting. He just plays.


jojo cely zivot je jedna session :) tu knihu si planujem kupit pocul som na nu len chvalu
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TuKE 30 Nov 2008 09:41

2 dni som tu nebol, tak som musel prečítať asi 3 strany a válam sa tu po zemi ako ťa telátka, ovečky a papáje ľutujú za ten hrozný 3BI swing :ROFL: :ROFL: :ROFL:

Inak všetko v pohode, pekne popísané, len ozaj sa niekedy divím, kde ty berieš tých zákazníkov.

P.S. Označenie "klient" je pri týchto rybách ozaj na mieste :)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!