nabokow blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: nabokow - from stars to party NL10

Odoslaťod nabokow 10 Jan 2013 22:12

VPIP/PFR/3B/F3B/Fold BB to Steal
RFI UTG/MP/CO/BTN/SB
Cbet/Turn Cbet/Fold to CB/Fold to Turn CB/Donkbet
AFq/AF/WTSD/WonSD/Fold CB to raise

prve dva riadky pouzivam vsetko obviously
donkbet je tam viacmenej kedze zostalo miesto na piaty stat (ako ma kazdy riadok)
WTSD a WonSD takmer nepouzivam zatial

ono ale pri hre sa nejak brutal na staty neorientujem/nespolieham, skor sedliacky rozum :D
v podstate 9-tablim viacmenej bez pouzivania pop-ups, max si pozriem 4bet staty/ 3bet vs Hero
tento HUD pouzivam uz niekolko mesiacov, som nan zvyknuty, ofarbickoval som si to tiez sam

v riadku s menom pribudol limp-call stat len nedavno (vela ryb na Party)

btw, hero stats - stale treba zapracovat na vhodnych situaciach na double barrel bluff

Obrázok
Naposledy upravil nabokow dňa 10 Jan 2013 22:19, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
nabokow
 
Príspevky: 923
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 213 krát/105 krát
Karma: 9

Re: nabokow - from stars to party NL10

Odoslaťod 3flash3 10 Jan 2013 22:19

Všetkého veľa škodí ;) Zbytočne veľa tam toho máš podľa mňa a ešte pri microstakes, min. 1/2 by som dal preč.
Ja som skôr myslel, či chápeš aké range sú za tými číslami, lebo veľa ľúdí nemá poňatie alebo si akurát myslí, že má. :)
Nevermind :gl:
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: nabokow - from stars to party NL10

Odoslaťod nabokow 10 Jan 2013 22:22

a som skôr myslel, či chápeš aké range sú za tými číslami



no snazim sa, v pokerstove (resp. v equilab) som par hodin stravil :D
isto, sam by som vedel nejaku tretinu vyhadzat, ktore pouzivam najmenej, ale kedze 9-tablim, chcem rychlo vidiet vsetko a ficat bez popups
aby som nevyzeral ako nejaky stats-geek, staty beriem z velkej casti ako kulisu, ktoru v postflop rozhodovani ownuju player notes, textury atd atd
Obrázok používateľa
nabokow
 
Príspevky: 923
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 213 krát/105 krát
Karma: 9

Re: nabokow - from stars to party NL10

Odoslaťod nabokow 14 Jan 2013 22:48

Spoiler:
Obrázok


dnes uplne vsetko zle, pritom casto 2, ba aj 3 fishky na stole niekedy
je to neskutocne, ako VPIP60+ typkovia hituju vesmiry (obcas mam pocit, ze maju unikatnu schopnost vybrat si co najretardovanejsiu line, s ktorou by ma co najviac nasrali), kym ja pravidelne sedim ako preflop agresor s AK na 876s OOP a poznamky, ktore si na weak regov/fishe furt robim, su mi na dve veci



zopar klasickych scenarov niekolkokrat sa opakujucich dnes

a) flopnem monster, ale board sa zacne dojebavat, na river nejaky ten 4-to-straight alebo podobna p.covina a calling stationy sa mi vysmeju do ksichtu

Obrázok

b) flopnem middle set, na vkusnom flope 3way/4way, vsetci fold
c) izolujem retarda, flop 679s, ak nie rovno mono a som OOP s overs
d) izolujem retarda, flop mono, silno betujem dve streets s TPGK, river pride stvrta karta do farby
e) cbetujem overpar proti midstack fishke, turn sparuje board a typek hitne so svojim flopped bottom pair trips
d) cbetujem si veselo svoj TPGK proti tardom na wet boarde, ktori odcalluju 2 streets s bottom pair a na river hitnu druhy
e) KK<AQo deep vs tard callujuci 5bet shove
f) AA<QJo @ AKTr fishregom callujucim UTG raise na BB s QJo
g) so u decided to raise your KK --> flop Axx always!!

--

na B**n som vybral 40e bonus a kedze dobabrali VIP, presuvam sa na WPT s 55BI na NL10, kde pojdem vyclearovat 200 dolarovy reload

mozno si este hodim reload aj na stars, aby som si zahral TCOOP

tento rok odohranych 21k hands na bwine, 1BI down, cize som si polepsil akurat len vdaka bonusu :x
smutne, ze ked sa pozeram na svoje najvacsie prehrane handy pri session review, tak v 3/4 pripadov mozem len bezmocne pokrcit plecami


---

blue line ma fakt stve na party, nikde inde som nemal taketo dlhe b/e showdown winnings obdobia, non-showdown ide tiez dole, co ale na micros nema byt nejaky extra leak - len ta blue line ma ist pekne hore, a nie ako ja som mal teraz dve dlhe skarede obdobia

celkovo mi to po 61k ruk na party vychadza na -17bb/100 v non-sd, to je imo neskutocne moc, vsak?

---

staty z bwinu, udrie vam tu nieco do oci? (ano, mozem vyzerat ako riadna station, no pri vyfiltrovani situacii, kde callujem 3 barely, som v pluse...tiez napriklad 4-bet light takmer nepouzivam, kedze na party typkovia nejako radi calluju 4-bet pre
3betoval by som viac light, len na stole s 2 rybami sa to az tak casto neda

Spoiler:
Obrázok


momentalne cakam na cashout z bwinu, zaplatil som si na 3 mesiace grinderschool.com (micro/small stakes training site) a postahoval 6-max videa z poslednych 2 rokov, takze to vyzera na nejake to studium, kym pride cashout, tiez ma cakaju na disku nejake DC a PS videa, ktore mam oznacene na zhliadnutie ;)
Obrázok používateľa
nabokow
 
Príspevky: 923
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 213 krát/105 krát
Karma: 9

Re: nabokow - from stars to party NL10

Odoslaťod 3flash3 15 Jan 2013 12:50

W$WSF - 41,7 ...waw..fight for pots! ;)
also loosen up on BTN and tighten up on SB

Za tento príspevok od 3flash3 poďakovali :
nabokow
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: nabokow - from stars to party NL10

Odoslaťod DevilMayCry 15 Jan 2013 13:44

nabokow napísal:Obrázok


skvely obrazok :lol2:
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: nabokow - from stars to party NL10

Odoslaťod haman 15 Jan 2013 14:09

nabokow napísal:zopar klasickych scenarov niekolkokrat sa opakujucich dnes
a) flopnem monster, ale board sa zacne dojebavat, na river nejaky ten 4-to-straight alebo podobna p.covina a calling stationy sa mi vysmeju do ksichtu
d) izolujem retarda, flop mono, silno betujem dve streets s TPGK, river pride stvrta karta do farby

nemozes vyhrat kazdy pot, ale to vies. pridu aj lepsie rivre.
nabokow napísal:b) flopnem middle set, na vkusnom flope 3way/4way, vsetci fold

results oriented :)
nabokow napísal:c) izolujem retarda, flop 679s, ak nie rovno mono a som OOP s overs

ked izolujes si OOP? akoze raisnes z blindov? niektore flopy ja napriklad x/foldujem OOP, netrapim sa tym.
nabokow napísal:e) cbetujem overpar proti midstack fishke, turn sparuje board a typek hitne so svojim flopped bottom pair trips

ked sa sparuje turn, vacsinou checknem behind ak je board suchy. potcontrol a bud callnem jeho bluf na rivri, alebo mi skor zaplati middle par na rivri, kedze som nedal 2.barrel na turne.
nabokow napísal:d) cbetujem si veselo svoj TPGK proti tardom na wet boarde, ktori odcalluju 2 streets s bottom pair a na river hitnu druhy

to je v pohode, zarabal si preflop, flop a turn. len neplat river raise ;)
nabokow napísal:e) KK<AQo deep vs tard callujuci 5bet shove

pri takomto spote sa tesim, showdown ma nezaujima. skor ma tiltne, ked ja zle zahram.
nabokow napísal:f) AA<QJo @ AKTr fishregom callujucim UTG raise na BB s QJo

ok, flop si zrejme cbetol, ako to prebiehalo dalej? na x/raise call a turn call a river fold?
nabokow napísal:g) so u decided to raise your KK --> flop Axx always!!

nebud vyplaseny s Axx boardov. daju sa tam kone vyhrat, alebo prehrat za malo. cbetujes taky flop? ja nie.
nabokow napísal:tiez napriklad 4-bet light takmer nepouzivam, kedze na party typkovia nejako radi calluju 4-bet pre

4betujem light, ked vidim u neho nezvycajne vysoky 3bet v nejakej pozicii (blinds vs BTN/CO alebo CO vs BTN) niekedy som to robil len s blockermi, teraz to uz robim aj s connectormi. musia mat fold to 4bet aspon 50% - moc tieto cisla neriesim.
nabokow napísal:3betoval by som viac light, len na stole s 2 rybami sa to az tak casto neda

preco sa to neda? vsak ne3betujes rybu ale nejakeho loose agro hraca nie? je problem ze ryba ti cold callne tvoj 3bet?
:gl: to run better.

Za tento príspevok od haman poďakovali :
nabokow
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: nabokow - from stars to party NL10

Odoslaťod nabokow 15 Jan 2013 14:24

izolujem aj OOP, podobne boardy proti typkom, co tam callnu any pair, any draw, overcards, underpair, to uz hram casto c/f

results oriented


ano, len proste strasne to naserie, ked si multiway s monster proti typkom, co maju vypnuty fold a ked mas air, tak ta zase odcalluju do haleluja :D par takychto foldov za session a nalada na bode mrazu

tie AA do QJo som 3bet shovoval turn otvarajuci flush draw (keby ukazal QJs, nic nepoviem, ale QJo cold call HU BB/UTG, ehm, cesky fishreg 16/12/0 a jeho "stesticko"

KK na Axx zalezi od textury a pozicie, trebars AQ8s velmi casto cbetujem, na A83r checkujem

4bet light - ano, ked ma nejaky typek relentlesly 3betuje a ma na mna direct poziciu, tam idem velmi casto 4bet light
na party je ale velmi vela regov, co flatnu 4bet IP, takze light sa snazim 4betovat len proti "decent typkom hrajucim shove or fold"(kedze ma to potom laka cbetovat KQo do tarda flatujuceho 4bet)
connectory napriklad ne4-betujem light, tie iba 3-betujem :)

ano, je vela expertov, co cold callnu 3bet s A7o a podobne :)
Obrázok používateľa
nabokow
 
Príspevky: 923
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 213 krát/105 krát
Karma: 9

Re: nabokow - from stars to party NL10

Odoslaťod sudden 15 Jan 2013 16:09

Co sa tyka tych stats, tak ako ti uz pisal flash, na BTNe sa da urcite hrat aj looser aj ked hras overall vcelku tight (co urcite nie je problem, hlavne na tychto stakes). Nehovorim, ze mas insta zacat stealovat/3betovat 2x tolko, ale urcite by som sa viac zameral na tie spoty a snazil sa hladat nejake spoty, kde mozes BTN range vyrazne rozsirit.

Dalsi stat co ma tam zaujal je Fold vs flop cbet, ktory mas velmi vysoky. Ak niekto cbetuje 3/4 potu tak potrebuje cca 43% FE na to aby bol ten cbet aspon BE (pri mensom sizingu obv este menej), ty foldujes 55% overall, co je directly exploitable (villain tieto cisla nemusi vobec poznat, staci ak vela cbetuje proti tebe a exploituje ta :) ). Vyzera, to ze hras velmi honest a fit/fold ako caller, takze by to asi chcelo trochu viac fightovat back (nejake floaty, raisy, x/raisy), imo velka vacsina regov na tychto limitoch bude hrat one&done postflop takze nemoze byt az take tazke vyhravat proti nim postflop, hlavne ked si IP.

haman napísal:ked sa sparuje turn, vacsinou checknem behind ak je board suchy. potcontrol a bud callnem jeho bluf na rivri, alebo mi skor zaplati middle par na rivri, kedze som nedal 2.barrel na turne.

Je nezmysel potkontrolovat overpair proti rybe len preto, ze sa sparuje nejaka karta na turne (hlavne ak to nie je najvyssia karta na boarde). To je zbytocna strata value v spote kde mozeme ziskat 3 streets of value. A ak fish hitla trips tak nam vacsinou da vediet velmi rychlo.

haman napísal:4betujem light, ked vidim u neho nezvycajne vysoky 3bet v nejakej pozicii (blinds vs BTN/CO alebo CO vs BTN) niekedy som to robil len s blockermi, teraz to uz robim aj s connectormi. musia mat fold to 4bet aspon 50% - moc tieto cisla neriesim.

Tie cisla su dost nepresne na malych vzorkach (na vacsich uz je dobre sa pozerat na pozicne staty), ale je dobre aspon teoreticky rozumiet tym cislam a vediet kolko % FE tam potrebujeme, do the math ;) Inak connectory fakt nie su dobre handy na light 4bety vseobecne, az na nejake vynimocne pripady kedy chceme 4betovat any2 z nejakeho dovodu.


Este by som dodal, ze ked ti niekto callne 4bet tak to nie je az taka katastrofa, hlavne ak si IP. Ak vies, ze nejaky expert casto calluje 4bety oop s random bullshitmi "lebo ma dobre odds" tak 4betovat ho z CO/BTN vs blinds s nejakou depolarizovanou range moze byt celkom good a do problemov sa dostane castejsie on postflop :)

Za tento príspevok od sudden poďakovali :
nabokow
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: nabokow - from stars to party NL10

Odoslaťod nabokow 15 Jan 2013 16:52

dakujem za prispevky!

WWSF sa da fakt vylepsit, PT mi tvrdi, ze ideal je nejakych 45-53
pravdupovediac som tento stat doteraz viacmenej ignoroval :D

Vyzera, to ze hras velmi honest a fit/fold ako caller


exactly! par postov dozadu som pisal, ze musim popracovat na spotoch, kde cold callujem pre, kedze ich hram dost pasivne
dam si teraz take 2-3 dni pauzu a budem sediet nad videami

ohladne ryb a sparovanych boardoch - konkretne som pisal o situaciach, ked je ryba midstack, cize ma tak 40-60bb a uz proste musim na turne bet callnut jej shove, aj ked tam casto ma prave trips

fold to 4bet prakticky nepouzivam, kedze nemam na to vzorku pri nikom a zalezi to viac od dynamiky

do dalsej hry budem musiet vylepsit aj seat selection, proste ocitam sa v spotoch, kde je sice tucna ryba s plnym stackom, ale po mojej lavici, co nie je idealne, zial table selection na party je komplikovanejsia trochu, kedze zmizlo players/flop a avg pot z lobby kvoli ochrane B**n fishiek
Obrázok používateľa
nabokow
 
Príspevky: 923
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 213 krát/105 krát
Karma: 9

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!