Rybár (poker blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Rybár (poker blog)

Odoslaťod w4444x 09 Dec 2009 13:55

Rybár napísal:dobre je na tom, to ze v minulosti som calloval all in aj ked som si bol na 90% isty ze som big underdog. Vravel som si - ved nemozem polozit set alebo ved nemozem polozit QQ PF.

samozrejme z toho nebudem robit zvyk, set som polozil 1x v zivote. Aj to iba preto, ze bol najnizsi na stole. S 88 by som do toho isiel. Mal som na neho ale dobry read

To QQ som polozil iba preto, ze dal taky maly 5b cez moj cold 4b takze to je na 99% KK+. Opat read na konkretneho hraca.


ten set sa este dajme tomu dal nie koli tomu ze by si cakal ze ten super ma overset ale ze ten board je na tolko heavy drawy a nebude tam zrejme daky tight hrac vymyslat ale od nl1k hraca sa da cakat ze preflop raisor moze mat kludne over par a za nim flush draw alebo nejake kombo , cize neviem ci to zrovna bolo ev+ na to ake stakes hras :)

QQ je dost zle polozene neviem ako na party ale tam kde hram ja je min 4bet light uplne bezny a tiez napriklad ked viem ze sa budem stakovat s nejakym TT JJ alebo AK AQ pf tiez robim nejaky smiesny 4bet 5bet presne preto preco si polozil to QQ :) pretoze to proti moc rozmyslajucim superom pridava nejaku fold equity.
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: Rybár (poker blog)

Odoslaťod yegon 09 Dec 2009 14:31

ako hovri w4x zda sa mi ze s tym setom nemas dost informacii na fold presne preto lebo prvy moze mat overpair a druhy draw

no a to QQ mi nejde do hlavy preco 4bet bluffujes prave s rukou ako QQ - ak planujes fldnut na 5bet tak tvoj 4bet nedava ziadny zmysel imo
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Rybár (poker blog)

Odoslaťod Rybár 09 Dec 2009 14:50

set
-UTG betuje do dvoch hracov na takom drawy boarde a MP ho raisuje. Je jasne, ze nemam ziadnu fold equity proti MP. Ak to pushnem tak UTG zostane v hre iba s combo draw kde ma vysoku equity, setom alebo postupkou. Ak by UTG foldol tak MP to nemoze polozit lebo dostava cca 33% pot odds na call. Jedina ruka proti, ktorej som na tom dobre je 98 a to nie je iste, ze to bude MP callovat PF. Skor si myslim, ze 98s je v range UTG a ten to este moze polozit na moj push.
Proti range set + combo som cca 35:65 underdog. Berme do uvahy, ze som do hry zatial investoval 30usd a mojim pushom nedonutim nikoho urobit chybu. Takze fold sa mi v tomto spote paci coraz viac.

QQ
- kedze nevieme co mal tak o tom mozeme diskutovat do rana.
- Cold 4b/fold robim minimalne. Tiez pochybujem, ze by si to mohol vsimnut a zneuzit nit, ktory s MP 3b 1,9% (3,5k hands) a 67% folduje na 4b. V tomto spote vzhladom na history nebude nikdy blufovat.
- prvy plan bol 4b/push alebo 4b/call push. Nechcel som to cold callovat, pretoze UTG je short. Teraz sa ale pozeram, ze prave kvoli tomu som to mohol cc a pushnut cez shorta ak by siel all-in. Takto by som udrzal v hre aj tu cast range MP, ktoru porazam. As played je to podla mna u tohto hraca fold. Funny je, ze ak by dal normalny 5b tak skoncime na 100% all-in.

este raz chcem povedat, ze taketo foldy vobec nerobim. Musim mat na to sakra dobry read. Mozte mi verit, ze ak by som si myslel, ze mam proti ích range dobru equity tak to urcite nepolozim.
Rybár
 
Príspevky: 224
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Rybár (poker blog)

Odoslaťod yegon 09 Dec 2009 16:06

ten set je este ok ale 88 by si uz nefoldol dufam :)

s QQ sa mi to stale nepaci
- ak mas plan ist allin ked 4betujes tak je cudne ho zmenit na zaklade betsizingu hlavne ak ziskat read ze takto sizuje len AA/KK je podstate nemozne
- ak das do jeho range len AK/KK+ tak mas dostatocnu equity na push a verim ze sem tam sa urcite zblazni a spravi to aj s niecim inym – neda sa to vylucit
- ak das do jeho range len KK/AA tak ti dava odds 5,3 ku 1 co su pomaly dostatocne priame odds na setmiming – ani nepotrebujes bohvieco dostat do potu navyse po flope ak trafis
proste fold mi pride ako absolutne najhorsia moznost
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Rybár (poker blog)

Odoslaťod yegon 09 Dec 2009 16:13

btw cakame na video
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Rybár (poker blog)

Odoslaťod Rybár 09 Dec 2009 16:36

yegon napísal:ten set je este ok ale 88 by si uz nefoldol dufam :)

s QQ sa mi to stale nepaci
- ak mas plan ist allin ked 4betujes tak je cudne ho zmenit na zaklade betsizingu hlavne ak ziskat read ze takto sizuje len AA/KK je podstate nemozne
- ak das do jeho range len AK/KK+ tak mas dostatocnu equity na push a verim ze sem tam sa urcite zblazni a spravi to aj s niecim inym – neda sa to vylucit
- ak das do jeho range len KK/AA tak ti dava odds 5,3 ku 1 co su pomaly dostatocne priame odds na setmiming – ani nepotrebujes bohvieco dostat do potu navyse po flope ak trafis
proste fold mi pride ako absolutne najhorsia moznost


88 by som nefoldol to som uz pisal predtym

QQ - mate asi pravdu. Urcite som nemal menit plan :wall:

video - musim vyriesit camtasiu. Stiahol som si trial, zacal som nahravat ale mal som zly mikrofon tak som to odlozil. Potom prisiel velky downswing, takze som nemal naladu. Medzitym mi skoncil trial - takze ked to vyriesim tak nieco nahram.
Rybár
 
Príspevky: 224
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Rybár (poker blog)

Odoslaťod Rybár 31 Dec 2009 20:32

strucne by som chcel zhrnut rok 2009 a tiez urcit si zakladne ciele na rok 2010. Bude zaujimave, kolko sa mi z mojich planov podari splnit...

2009
- aj ked posledny 1/4 rok neprezivam najlepsie obdobie rok 2009 skoncil pre mna uspechom. Ked sa mi podarilo splnit hlavny ciel t.j. dostat sa na NL 1k (odohral som aj cca 5k hands na NL 2k). Tento ciel som si stanovil, na zaciatku roku ked som zacinal na NL100.
- za neuspech povazujem to, ze som zanedbal studium a nepracoval som systematicky na svojom rozvoji. Vacsinu casu som venoval hre (859K hands/year hovori asi o vsetkom).

2010
- prve dva mesiace planujem hrat na NL 1k, pretoze som vybral cast BR a potom sa uvidi
- hlavny ciel - dostat sa na NL 5k (na konci r. 2010 by som chcel tableselectovat NL 1K - NL 5K)
- najst kompromis vzdelavanie vs. hra. Momentalne sa chcem viac sustredit na vzdelavanie takze pomer by mal byt 50:50.
- dosledne analyzovat svoju hru. Moja predstava je nasledovna - na zaciatku kazdeho mesiaca najdem leak vo svojej hre. Analyzujem mozne priciny, stanovim si cestu ako to odstranit. Na konci mesiaca (cca 50K hands) vyhodnotim ci nastala naprava alebo nie.
- analyzovat hru ostatnych hracov (na vyssich limitoch je coraz menej fishiek, takze to je nevyhnutne)
- zaplatit si coaching...

edit: este som zabudol - VSETKO NAJ V NOVOM ROKU A GL @ TABLES
Rybár
 
Príspevky: 224
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Rybár (poker blog)

Odoslaťod dzejkej 31 Dec 2009 22:17

Rybár napísal:- dosledne analyzovat svoju hru. Moja predstava je nasledovna - na zaciatku kazdeho mesiaca najdem leak vo svojej hre. Analyzujem mozne priciny, stanovim si cestu ako to odstranit. Na konci mesiaca (cca 50K hands) vyhodnotim ci nastala naprava -


Preco si radsej rovno nezaplatis ten coaching zaciatkom roka a neprejdes s coachom svoje leaky a nebudes od toho momentu pracovat na ich odstranovani? Hladat si sam jeden leak na zaciatku mesiaca a venovat sa jemu je sice systematicke, ale pomerne zvlastne IMO :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Rybár (poker blog)

Odoslaťod Rybár 31 Dec 2009 22:26

urcite mas pravdu.

To je tym, ze to este nemam premyslene na 100%. Tíe plany som zbuchal len tak momentalne z hlavy. Urcite je rozumnejsie zaplatit si coacha a potom pracovat na tom co mi poradi.
Rybár
 
Príspevky: 224
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Rybár (poker blog)

Odoslaťod Rybár 23 Jan 2010 18:50

vcera som zazil moj naj bad beat ever a prehral so straight flush. Na NL 1k uz nie su BAD BEAT jackpot tables, takze nic inak by som vyhral celkom peknu sumu.

Party Poker $1,000 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 492992
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

MP: $1015.00
CO: $1278.00
BTN: $1000.00
SB: $1155.50
Hero (BB): $1030.00
UTG: $1572.00

Pre Flop: ($15.00) Hero is BB with 8 :diamond: 7 :diamond:
UTG raises to $30, 4 folds, Hero calls $20

Flop: ($65.00) 8 :club: 5 :spade: T :diamond: (2 players)
Hero checks, UTG bets $35, Hero calls $35

Turn: ($135.00) 9 :diamond: (2 players)
Hero checks, UTG bets $75, Hero raises to $240, UTG calls $165

River: ($615.00) J :diamond: (2 players)
Hero bets $725 all in, UTG calls $725

Final Pot: $2065.00
Hero shows 8 :diamond: 7 :diamond: (a straight flush, Jack high)
UTG shows K :diamond: Q :diamond: (a straight flush, King high)
UTG wins $2062.00
(Rake: $3.00)

btw tato hra uplne vystihuje posledne dva tyzdne ked prehram aj nemozne, dalsi dokaz

Full Tilt Poker $5/$10 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 492994
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

CO: $1107.00
BTN: $2228.00
Hero (SB): $1000.00
BB: $3779.25
UTG: $1517.00

Pre Flop: ($15.00) Hero is SB with 8 :club: 8 :diamond:
1 fold, CO raises to $25, 1 fold, Hero calls $20, 1 fold

Flop: ($60.00) 8 :heart: 7 :club: 7 :spade: (2 players)
Hero checks, CO bets $22, Hero raises to $66, CO calls $44

Turn: ($192.00) 3 :spade: (2 players)
Hero bets $150, CO calls $150

River: ($492.00) 4 :spade: (2 players)
Hero bets $300, CO raises to $866 all in, Hero calls $459 all in

Final Pot: $2010.00
CO shows 5 :spade: 6 :spade: (a straight flush, Seven high)
Hero mucks 8 :club: 8 :diamond:
CO wins $2007.00
(Rake: $3.00)
Rybár
 
Príspevky: 224
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!