trikoza´s road to bankrupt

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: trikoza´s road to bankrupt

Odoslaťod keso26 04 Feb 2010 11:19

trikoza napísal:predbezna predstava je mat na notebooku pokroveho klienta + HM a na externom monitore mat stoly

cisto na notebooku by som hral iba obcas (v podniku s wifi, u kamosa a pod.) a to iba mensie sessions s +- 4 stolmi

videl by som to na 3 moznosti:

1/ asus http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13909639 - najlepsi pomer cena/vykon na trhu, velmi spolahlive, ak sa nieco pritrafi, tak maju paradny servis (kurier pride pre NB a potom ho aj prinese), nepriplaca sa za znacku ako u toshiby, dell, HP, sony vaio.

2/ kombinacia desktopu + NB

3/ 13,3" http://www.agem.sk/defaultweb.php?cmd=t ... t=14412865 + externa slim DVD/RW http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13914760
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: trikoza´s road to bankrupt

Odoslaťod TuKE 04 Feb 2010 11:35

K čomu sa v dnešnej dobe používajú DVD mechaniky?
Ja som DVD do počítača dal naposledy pri inštalácii Windowsu, všetko ostatné sa predsa prelieva cez externé HDD a sťahuje cez net, či?
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: trikoza´s road to bankrupt

Odoslaťod somNula 04 Feb 2010 12:20

externa dvd je lacna zalezitost a potrebujes ju doslova mozno tak 10x za zivot, pre istotu je dobre ju mat doma, inac vsetko sosam z netu a dvd potrebujem ozaj len na reinstall takze imo chybat nebude vobec ...

a je rozdiel mat doma na stole 15palc. telatko ako 13palc. elegantnu hracku, ktoru zoberes na cesty a vykon ma ako desktop
somNula
 
Príspevky: 610
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: trikoza´s road to bankrupt

Odoslaťod tucniak 04 Feb 2010 12:29

keso-oplati/neoplati, chcel 1000e tak som nasiel..:D

ale nie, ja mam lacnejsiu sl500 co je kvazi prva trieda semi-office notebookov a to Rko je predrazene hlavne kvoli sasi-ze to aj nieco vydrzi, nevrzga, nerozbijes to nejak jednoducho a vdaka vybornej klavesnici

ja mam v sl500 nvidiu 9300m a nakolko nemam zalubu v najnovsich hrach nijak ma to neobmedzuje, predpokladal som, ze to ati bude nieco podobne, monitor, HD filmy poker a sem tam nejaku hru to zvlada v pohode
a to nativne rozlisenie ntb ma najprv dost sralo-hrozne male sa mi vsetko zdalo, po tyzdni som chytil tatkov comp a ze wtf ake velke to je cele cudne:D

Inac btw numericka klavesnica-ja ked to mam napojene na LCD mam pripojenu mysku aj klavesnicu, nakolko mat to v setupe notebook pred sebou aby si mohol pisat a niekde bokom 24 monitor je imo total odveci:)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: trikoza´s road to bankrupt

Odoslaťod Stanley VII 04 Feb 2010 12:52

Ked uz sa tu spominali aj reklamacie, ako zaujimavost dodam, ze som mal Asus. Kupil som ho v case, ked davali k nemu zadarmo tasku a mys. A stalo sa mi, ze sa na tej taske odtrhlo ramienko, notebook padol na zem a nesiel. Doniesol som ho do predajne, kde som kupoval a bola to dost zaujimava situacia, lebo na mechanicke poskodenia sa reklamacie nevztahuju, ale mne to mechanicke poskodenie vzniklo tak, ze som pouzival "znackovu" tasku, ktoru mi Asus k notebooku dal, aby som ho v nej nosil :D Predajca bol zvedavy, ako zareaguju, ja tiez. Slo to do Ostravy do servisneho strediska, tam si to pohadzovali ako horuci zemiak stale vyssie az mi prislo oznamenie, ze uz to riesia na centrale Asusu v Shanghaji ci kde :lol2:

Ale nakoniec reklamaciu vybavili, vymenili poskodenu cast plasta a notas bol do 30 dni doma, takze som mal s reklamaciou dobru skusenost, aj ked bola takto absurdna. (dostal som aj nove ramienko na tasku :)) )
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: trikoza´s road to bankrupt

Odoslaťod keso26 04 Feb 2010 14:15

tucniak napísal:Inac btw numericka klavesnica-ja ked to mam napojene na LCD mam pripojenu mysku aj klavesnicu, nakolko mat to v setupe notebook pred sebou aby si mohol pisat a niekde bokom 24 monitor je imo total odveci:)

..no ved jasne :) ..ale ak by som mal hrat na booku niekde mimo domova, tak bez numerickej klavesnice by som ho asi o chvilu rozbil :) ..ja by som NB bez num. klav. nechcel
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: trikoza´s road to bankrupt

Odoslaťod keso26 04 Feb 2010 14:20

Stanley VII napísal:Ked uz sa tu spominali aj reklamacie, ako zaujimavost dodam, ze som mal Asus. Kupil som ho v case, ked davali k nemu zadarmo tasku a mys. A stalo sa mi, ze sa na tej taske odtrhlo ramienko, notebook padol na zem a nesiel. Doniesol som ho do predajne, kde som kupoval a bola to dost zaujimava situacia, lebo na mechanicke poskodenia sa reklamacie nevztahuju, ale mne to mechanicke poskodenie vzniklo tak, ze som pouzival "znackovu" tasku, ktoru mi Asus k notebooku dal, aby som ho v nej nosil :D Predajca bol zvedavy, ako zareaguju, ja tiez. Slo to do Ostravy do servisneho strediska, tam si to pohadzovali ako horuci zemiak stale vyssie az mi prislo oznamenie, ze uz to riesia na centrale Asusu v Shanghaji ci kde :lol2:

Ale nakoniec reklamaciu vybavili, vymenili poskodenu cast plasta a notas bol do 30 dni doma, takze som mal s reklamaciou dobru skusenost, aj ked bola takto absurdna. (dostal som aj nove ramienko na tasku :)) )

..paradicka, tiez mam s ich servisom len pozitivne skusenosti (aj ked ich bolo len zopar) ..ale aj to svedci o tom, ako sa stavaju k zakaznikovi. To sa o alze bohuzial neda povedat. grrrrr, este dnes sa mi jezia chlpy, ked si spomeniem, co som s nimi prezil, hnusaci.

proste asus je momentalne best, vykon, cena, spolahlivost, servis, numericka klavesnica :D
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: trikoza´s road to bankrupt

Odoslaťod tucniak 04 Feb 2010 17:14

inac k tej numerickej-kto by si myslel, ze si len dokupi za par korun externu k notebuku, je na omyle (skusenost kamarata:D )

parafrazujem: ''som si to kupil ze to bude v pohode ale na notbuku ked zapnes numlock tak ti to zapne numericku aj na klavesnici cize nemozes normalne pisat a inac ta exterma, nakolko je to len kus blbeho plastu na USB, nefunguje, takze z blata do kaluze..:D''
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: trikoza´s road to bankrupt

Odoslaťod josipjs 04 Feb 2010 17:56

IMHO Num. klavesnicu netreba, sice je to fajn ked ju mas na notebooku ale tak napr ja mam vksue panutu Eng klavesnicu cize cisielka pisem nomrlane, nemusim stlacat ziaden shift alebo FN a ine haluze .... vize daky velky problem v tom nevydim, a este k tomu v daktorych h herniach nepotrebujes ani zadavat cisla, proste len scrollujes kolieckom na mysi a pri 4roch stoloch to urcite neni problem, napr FT to ma v tomto najlepsie, s ostatnymi herniami nemam taku dobru skusenost co sa tyka tochto .... napr Pacific je najhorsi v tomto
Obrázok používateľa
josipjs
 
Príspevky: 544
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 34 krát/3 krát
Karma: -8

Re: trikoza´s road to bankrupt

Odoslaťod mino_o 04 Feb 2010 18:19

No num klavesnica je fajn, ale zalezi od zvyku.
Nikto scrolluje, niekto pise na num klavesnici, niekto ma bindy cez table ninju atd. Ale pri novsich notebookoch je to viacmenej uz standart ze ma vlastnu num. klavesnicu. Pri 17" dokonca by som povedal je to zaklad vyplnenia miesta.
Obrázok používateľa
mino_o
 
Príspevky: 360
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/28 krát
Karma: 7

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!