ZelTZN aka NLHE Soldier

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 03 Aug 2011 11:43

Pozor na take ciele. To je podobny ciel ako "chcem tento mesiac winrate 10 bb/100". Cervena krivka je tiez ovplyvnena variance a ani 40K ruk nemusi stacit, aby si sa toho vplyvu zbavil .

Jasné,celé The Thin Red Line mám spoznámkované na A4 ;)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod dzejkej 03 Aug 2011 12:03

Zeltzn napísal:Jasné,celé The Thin Red Line mám spoznámkované na A4 ;)


Dufam, ze nie iba na jednu A4 :-D.

Okej, tak to uz len zostava aplikovat v bezpecnej miere :crazy: .
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 03 Aug 2011 12:16

má to 1 aj pol, to všetko tá hlúpa teória .. celkom sa mi to darí aplikovať na 2-3barujúcich "regov" s weak hands tak x/rujem turn s ATC(more dead money v pote),ale nerobím to nejak pravidelne, lebo nechcem aby to videli :P. Michael mi akurát poslal knihu od veernera nieco s micros tak to si ešte prečítam cez tieto prázdniny snáď 8-). a inak aké videá/články okrem the thin red line sa zaoberajú non sd? (free samozrejme :))
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 03 Aug 2011 12:35

Mám tu jednu problematickú ruku s ktorou som si nevedel rady :)

Grabbed byHoldem Manager
NL Holdem $0.20(BB) Replayer
SB ($19.80) neznáma fish
Hero ($20)
UTG ($24.36)
CO ($106) fish 48/20 ft3b 1/3,160rúk
BTN ($20.08)

Dealt to Hero J :heart: J :spade:
Super ruka na squeeze, kopa dead money v pote
fold, CO raises to $0.70, BTN calls $0.70, SB calls $0.60, Hero raises to $3.20, CO calls $2.50, fold, SB calls $2.50

FLOP ($10.30) Q :spade: 5 :heart: 3 :club:

SB checks, Hero ?
na SB nemáme staty ani ready. do range som im priradil AQo,možno to AK,KQ niečo ako 22-TT.
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod matiapag 03 Aug 2011 12:53

No oni budu mat podla mna ovela sirsiu range :) Takuto range moze mat nejaky weak reg, ktory nerad folduje na 3bety, ale fishky tam budu mat asi vsetky broadways, kopu Axs, niekedy aj SC a vsetky mozne pary... Ja osobne by som tu checkol s planom valuebetovat non A/K turn, lebo ak drzia nejaky maly PP alebo by si chcel tahat value z 5/3, tak aj tak nedostanes 3 streets of value a zbytocne nafuknes pot, ak daco slowplayuju. Preto by som radsej checkoval a valuebetoval turn, pokial niektory z nich nebetne...

A PF je to sice dobry spot na squeeze, ale v tomto pripade nie iba kvoli tomu, ze je tam vela dead money, ale HLAVNE kvoli tomu, ze voci ich range drzime nuts ;)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 03 Aug 2011 12:56

ale HLAVNE kvoli tomu, ze voci ich range drzime nuts

presne to som mal na mysli :good: + dal som im tam dost optimisticku range
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod dzejkej 03 Aug 2011 13:16

Zeltzn napísal:tak x/rujem turn s ATC(more dead money v pote),ale nerobím to nejak pravidelne, lebo nechcem aby to videli :P.


Ak to nerobis pravidelne, tak necheck/raisuj ATC. Nechaj, nech textura boardu a Tvoja ruka rozhodnu o tom, ci je vhodne spravit bluff alebo nie.

Tieto ATC veci su leak, ktoreho sa treba zbavit. Je hlupe randomizovat nejaku vec na zaklade toho, ci mas teraz chut alebo kolko je hodin, ale nech rozhodne textura a Tvoja equity. Cim vacsiu equity mas alebo cim silnejsie vyzera Tvoj range, tym viac na tom bluffe zarabas, pretoze mas bud vacsiu pot equity s bluffom alebo mas vacsiu fold equity, co vo vysledku znamena, ze castejsie vyhras pot :).

Check/raisovat backdoor FDs alebo SDs alebo otacat na bluff napr. MP, pri ktorom Ti je jasne, ze po superovom druhom barreli nebudes dobry dostatocne casto a nemozes callovat river, ale mas bluff vacsinou s 5 outami :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod dzejkej 03 Aug 2011 13:21

Zeltzn napísal:a inak aké videá/články okrem the thin red line sa zaoberajú non sd? (free samozrejme :))


http://www.deucescracked.com/blogs/acom ... notes-ep-1
http://www.pokerlistings.com/strategy/t ... ne-article

Za tento príspevok od dzejkej poďakovali - 2:
___Mortylen___, Zeltzn
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 03 Aug 2011 13:35

Tiež mi to tak v hlave behalo že Či to nebude lepšie robiť s nejakou backdoor equity , s niečim ako ATo na 8325 bez FDs,ja to zatiaľ robím len proti hráčom,ktorí sú mi schopní 3barovať broadways na small boarde,všetky weak hands,ktoré mi zhodia na x/r.TP mu vycallujem a povedzme ruky, s ktorými niesom schopný callnuť ten 3bar by som x/roval turn ako bluff? :)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod dzejkej 03 Aug 2011 13:38

No takmer vzdy je to lepsie robit s equity. Viac nam to zaraba a to mame predsa radi :).

Randomizacia na zaklade equity je jeden z velmi dolezitych pokrocilejsich konceptov a umoznuje nam robit ziskovejsie bluffy/calldowny/etc a zaroven rozumne udrzuju nase frekvencie, ak mame tie spoty premyslene.

Za tento príspevok od dzejkej poďakovali :
Zeltzn
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!