Bar a veci s tým spojené

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Bar a veci s tým spojené

Odoslaťod Zajacekk 09 Jún 2012 18:51

Ospravedlňujem sa, neviem či je tu podobná téma, ale nemám vôbec čas listovať, som maximálne vyťažený posledné dni...
Rozhodol som sa, že si otvorím na mojom sídlisku bar, ktorý tam chýba, bude to klasický bar s tým, že sa tam budú podávať aj miešané nápoje, rôzne koktejly, či také ľadové poháre z ovocia (čerstvo odšťaveného) + samozrejme priestor na také "športové podujatia" alebo private cashgames 1-2x do mesiaca (nech aj rake urobí nejaký ten zisk :D )...

Kvôli tomu budem asi nútený prenechať minimálne na rok, prípadne nastálo (bodaj by) moje miesto v práci vo FR bratovi, ktorého pošlem, vyškolím na prácu majstra a ostanem teda doma na SVK. Okrem toho by som si chcel zobrať aj nejaký buď úver, hypotéku alebo obyčajnú pôžičku, nakoľko možno by som si už kúpil aj byt (ktorý ak by som nevyužil, budem prenajímať). Peniaze nejaké našetrené mám, no je tu prvá otázka:

Keď som ako živnostník zarábal 2 roky 4-ciferné čísla, vo VÚB banke mám účet, koľko mi poskytnú maximálne pôžičku, koľko hypotéku atď?
Všetko zvlášť samozrejme, pôžičku na bar, hypotéku na byt... dajme tomu... nejak sa v tom nevyznám...
Mám peniaze našetrené z práce v Lyone, no pýtam sa, lebo mám pocit, že mi bude treba brať, teda na ten byt určite...

Ďalej by som sa chcel opýtať, či nepoznáte nejakého dobrého a lacného dodávateľa alkoholických a nealkoholických nápojov a zároveň niekoho, kto ponúka služby v obore koktejlov... Viem, že všetci dodávatelia majú len kontakty a zasielajú cenník na požiadanie alebo osobne, takto z FR sa osobne nedá, preto sa pýtam, či niekto nemá ten cenník k dispozícií.. Keď nie, postačí aj ten kontakt...

Zároveň by som sa chcel opýtať, či neviete niekto, akým spôsobom alebo kde je najlepšie kupovať zariadenie baru ako sú stoličky, stoly, barový pult, poháre atď... Nemá to byť čosi ako kaviareň, skôr čosi ako exotický svieži bar... A jasné, potrebujem si kuknúť aj nejakú ponuku osvietenia, či už bodové lampy, nejaké led lampy, led svetielká atď... Ak máte info, dajte prosím....

Zatiaľ len toľko, mám veľa otázok, no je toho strašne veľa a v tom zmätku mi to neprichádza teraz na um..
Podobné posty hádžem aj do iných fór, no zatiaľ sú všade arogantní degeši, ktorých by som najradšej za svoje "horenosy" vyfackal, tak preto píšem sem, lebo viem, že tu je dosť inteligentných ľudí, ktorí keď vedia pomôcť, tak pomôžu...

Za každé info vďaka chlopáci...
Obrázok používateľa
Zajacekk
 
Príspevky: 284
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 19 krát/42 krát
Karma: 5

Re: Bar a veci s tým spojené

Odoslaťod Stanley VII 09 Jún 2012 19:03

Čo ti je zrejme jasné, akýkoľvek úver dostaneš v takej výške, aký máš príjem. Takže si zober úver kým si ešte zamestnaný (alebo si v tom FR robil na tú živnosť?)

Aj ak si mal poriadne vysoké príjmy na živnosť, dôležité pre banku je aké si mal príjmy podľa daňového a ak si si to zrezával paušálnymi aby si mal čo najmenšie dane, tak máš samozrejme aj z pohľadu banky "čo najmenší príjem", takže ten úver tým bude obmedzený. Najlepšie vosť do tej banky a priamo sa spýtať, máš to rýchlejšie ako spýtať sa na troch fórach. Jednoducho vojdi do banky a spýtaj sa :)

Čo sa týka ostatných vecí o bare, nemám ani tušenia :)

Inak ak si teda robil na živnosť vo FR, tak aj keď príjmy ti pôjdu poriadne dole a necháš si živnosť aktívnu, tak budeš platiť odvody zrejme podľa tvojich príjmov v minulosti, čiže pravdepodobne dosť pálku.
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Bar a veci s tým spojené

Odoslaťod Zajacekk 09 Jún 2012 19:23

Stanley VII napísal:Čo ti je zrejme jasné, akýkoľvek úver dostaneš v takej výške, aký máš príjem. Takže si zober úver kým si ešte zamestnaný (alebo si v tom FR robil na tú živnosť?)


Robím na živnosť, pre jednu firmu vlastne pracujem, ktorá mi sprostredkuváva prácu tu v Lyone. Francúzi chceli, aby som prešiel priamo pod nich, chceli mi dokonca aj národnosť už meniť či čo to, ale to som odmietol všetko, lebo sa mi to moc neoplatí, nakoľko neplánujem žiť vo FR... Takže na živnosti tu robím stále...

Stanley VII napísal:Najlepšie vosť do tej banky a priamo sa spýtať, máš to rýchlejšie ako spýtať sa na troch fórach. Jednoducho vojdi do banky a spýtaj sa :)


Ja viem, bude to najľahšie, no teraz som tri mesiace v Lyone a až potom môžem jednať, teraz sa snažím čo najviac vybaviť, zistiť vopred, nech mám po príchode čo najmenej práce... Som ochotný vzdať sa bytu na úkor baru, nakoľko som mladé chalanisko a priateľka má tak či tak 2 roky ešte do ukončenia phd štúdia, byt by nejak nesúril...

Stanley VII napísal:Čo sa týka ostatných vecí o bare, nemám ani tušenia :)

Pohoda ;)

Stanley VII napísal:Inak ak si teda robil na živnosť vo FR, tak aj keď príjmy ti pôjdu poriadne dole a necháš si živnosť aktívnu, tak budeš platiť odvody zrejme podľa tvojich príjmov v minulosti, čiže pravdepodobne dosť pálku.


Tejto časti akosi nechápem... Napíš to prosím rozsiahlejšie, dík ;)
Obrázok používateľa
Zajacekk
 
Príspevky: 284
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 19 krát/42 krát
Karma: 5

Re: Bar a veci s tým spojené

Odoslaťod eduard666 09 Jún 2012 20:05

nadejny svagor ma velkosklad s alko nealko... zasobuju podniky vlastnymi autami, takze o tom asi vsetko. napis co ta zaujima
eduard666
 
Príspevky: 126
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 5 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Bar a veci s tým spojené

Odoslaťod Stanley VII 09 Jún 2012 20:37

To s tými odvodmi som myslel to, že sociálne aj zdravotné odvody platíš v takej výške, ako si mal posledné daňové priznanie. Povedzme, že podľa posledného daňového priznania ti vyjde platiť mesačne na odvodoch 300 eur. Ak prestaneš robiť to, z čoho ti išli v živnosti príjmy, ale nezrušíš ju, odvody musíš stále platiť. Takže povedzme, že tvoje reálne príjmy napríklad v auguste budú 0, zaplatíš odvody 300 eur. Tvoje príjmy v septembri budú povedzme -1000 eur, zaplatíš odvody 300 eur.

Niesom na túto tému nejaký odborník, len som chcel upozorniť nato, že ak si mal vysoké príjmy na živnosti a platíš vysoké mesačné odvody, tak ak si živnosť necháš aktívnu, budeš ich musieť platiť stále, aj keď tvoje príjmy budú nula. A to až do budúceho roka, keď sa zase prepočíta tvoja povinnosť platiť odvody vzhľadom na tohtoročné daňové priznanie.

Pri živnosti totiž neplatíš odvody ako pri zamestnaní, podľa toho, aké príjmy si mal v daný mesiac, ale podľa toho, aké si "mal mať odvody podľa príjmov v minulom roku".
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Bar a veci s tým spojené

Odoslaťod Zajacekk 10 Jún 2012 18:09

Však ale ja teraz vo Francúzsku som krytý kadejakými vecičkami, diéty, letenky, metro atď... Zdravotné + sociálka je dokopy tuším nejak 180e/mesačne.
Pri daňovom to tam bijem jak sa len dá, odpisujem si notebook, letenky, lístky, kadečo proste, nech mi daňové výjde viacmenej na nulu...
Keď prídem na Slovensko a budem pokračovať v živnosti, budem mať rozšírenú novú, kvôli tej prevádzke baru a tam zas môžem odpisovať milión iných vecí, nie? Však len zariadenie baru keď odpíšem, tak to je pálka...

Som z toho KO, ničomu nechápem, čo sa týka týchto hovadín :crazy:
Obrázok používateľa
Zajacekk
 
Príspevky: 284
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 19 krát/42 krát
Karma: 5

Re: Bar a veci s tým spojené

Odoslaťod janko 10 Jún 2012 18:13

Alko skus pozriet PIMA Trenčin. Vela štastia s tým barom , ale skus račej inu oblasť . Kopa roboty zisk nič moc. Ked budeš mat obraty sami sa ti budu chodit nukať dodavatelia .
janko
 
Príspevky: 137
Založený: Feb 2010
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 0

Re: Bar a veci s tým spojené

Odoslaťod w4444x 10 Jún 2012 19:54

Myslim ze ak potrebujes rady z pokroveho fora ohladom baroveho biznisu asi by si sa do toho nemal pustat :)

Za tento príspevok od w4444x poďakovali :
poldinhoo
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: Bar a veci s tým spojené

Odoslaťod Zajacekk 10 Jún 2012 20:13

w4444x napísal:Myslim ze ak potrebujes rady z pokroveho fora ohladom baroveho biznisu asi by si sa do toho nemal pustat :)


Ono ja to už mám všetko premyslené, len v konkrétnych veciach ešte nemám moc jasno a preto to hádžem kde sa dá... Sem som to dal, lebo je tu dosť múdrych ľudí a človek nikdy nevie, niekto tu zadrie nejakú hovadinu a mne tá hovadina môže pomôcť :)
Obrázok používateľa
Zajacekk
 
Príspevky: 284
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 19 krát/42 krát
Karma: 5

Re: Bar a veci s tým spojené

Odoslaťod Topolman 10 Jún 2012 20:35

Pri rieseni hypotek a poziciek, ak sa v tom vobec nevyznas, by som imo urcite isiel cez nejakeho NEZAVISLEHO financneho poradcu. Je v tom kopec pozitiv (vie dojednat individualne podmienky, ma prehlad o viacerych produktoch, ktore su na trhu, a zaplatis za to presne tolko isto ako keby si isiel osobne vybavovat) a nemusis osobne tolko veci riesit. Najlepsie ak niekoho takeho osobne poznas :) ak by si mal k tomuto nake otazky alebo nieco, kludne napis :)
GL

Za tento príspevok od Topolman poďakovali :
pegas1975x
Topolman
 
Príspevky: 142
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 7 krát/5 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!