Analýza online Vs live poker

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Analýza online Vs live poker

Odoslaťod exit_2 25 Jan 2010 23:10

Ahojte,
tak som sa definitívne rozhodol a idem skúsiť urobiť nasledovnú analýzu. Vidím, že všetci dokážu len písať urážky alebo vety, ktoré absolútne nič neriešia.

Chcem urobiť nasledovné štatistiky:

1. Ako často chodia silné karty (top 20-30 hand). Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
2. Ako často sa dostávajú silné karty do konfrontácie. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
3. Ako často príde bad beat runner, runner. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
4. Ako často prehrá shortstack proti silnému stacku s lepšou rukou. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
5. Ako často prehrá shortstack s oveľa lepšou rukou tesne pred peniazmi so silným stackom. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
6. Ako často chodia rovnaké karty hneď za sebou len v iných odtieňoch farby. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.

Tieto porovnania samostatne pre CG, MTT atď.

Chcel by som všetkých prispievateľov poprosiť aby šetrili slovami a nepísali do tohoto threadu zbytočnosti. Okrem toho chcem poprosiť ľudí s veľkými databázami HH, či by mi ich neposlali (Yegon, 7castle atď).

Skúsim podobnú význu postnúť aj na fóra v zahraničí a možno mi nejakí hráči pošlú ich HH (môžete mi kľudne odporúčať nejaké vhodné fóra). Budem vás priebežne informovať. Uvedomujem si, že niektoré body bude naozaj ťažké vypočítať, ale keď je niečo ťažké, tak ešte neznamená, že to nejde.

Za tento príspevok od exit_2 poďakovali :
APminer
exit_2
 
Príspevky: 29
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Analýza online Vs live poker

Odoslaťod Horsey7 25 Jan 2010 23:20

ako si predstavujes, ze ziskas relevantnu databazu (1mil+) live HH?
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Analýza online Vs live poker

Odoslaťod popoBA 25 Jan 2010 23:21

nechcem byt strýček rejpal ale tu live databazu chces zohnat kde?mame vsetci live hraci teraz chodit na turnaje s notesom a zapisovat kazdu handu?
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: Analýza online Vs live poker

Odoslaťod wizdo 26 Jan 2010 00:10

exit_2 napísal:Vidím, že všetci dokážu len písať urážky alebo vety, ktoré absolútne nič neriešia.


Toto je čo za ******* úvod, keď chceš o niečo žiadať? Úvod by mal byť: "Keďže na tomto fóre je veľa kvalitných hráčov, rád by som sa ich spýtal na otázky ohľadom ich HH, s prípadnou analýzou."

exit_2 napísal:Chcem urobiť nasledovné štatistiky:

1. Ako často chodia silné karty (top 20-30 hand). Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
2. Ako často sa dostávajú silné karty do konfrontácie. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
3. Ako často príde bad beat runner, runner. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
4. Ako často prehrá shortstack proti silnému stacku s lepšou rukou. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
5. Ako často prehrá shortstack s oveľa lepšou rukou tesne pred peniazmi so silným stackom. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
6. Ako často chodia rovnaké karty hneď za sebou len v iných odtieňoch farby. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.

Tieto porovnania samostatne pre CG, MTT atď.


Neviem ako to chceš porovnávať s Live, ale poradím ti, zober si balíček a rozdávaj do nemoty a uvidíš...Ja som síce hrával len freeeroly a slabé freezeout turnaje ale otázky 4,5 sú trochu mimo podľa mňa, čisto result oriented.

Otázka 1 je jasná máš 200 kombinácií kariet (nie som si istý číslom, ale na tom nezáleží) a keď máš top 20 tak ti príde priemerne raz za 10 rúk...Náhodný generátor kariet je proste náhodný...

Otázka 2 je vtipná... :lol2:

Otázka 6 je ešte vtipnejšia... :lol2: :lol2:

Otázka 3 už nemá obdoby... :lol2: :lol2: :lol2:

Si daj vyhľadať na fóre, pamätám si že sa raz YEGON-a pýtali že ako mu vychádzajú štatistiky a hovoril že to vychádza cca tak ako by to malo byť podľa percent a pýtali sa na jednotlivé kombinácie, flopy čo prišli atď...

Tie tvoje otázky sú narážky na relevantnosť herní? Lebo o tom sú diskusie do nekonečna...

Otázky by mali podľa mňa byť:
1, Či silné kombinácie chodia ako majú
2, Ako si na tom s EV krivkou
3, v prípade SNG/MTT vypadnutie na bubble verzus ITM...
wizdo
 
Príspevky: 1681
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 18 krát/28 krát
Karma: 11

Re: Analýza online Vs live poker

Odoslaťod mr_kaktus 26 Jan 2010 00:20

@wizdo :good:
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: Analýza online Vs live poker

Odoslaťod Komedia 26 Jan 2010 04:58

exit ty by si si mal dať exit z pokroveho života :mier: a to je to najrozumnejšie čo ti môzem poradiť :poklona:
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Analýza online Vs live poker

Odoslaťod ropman 26 Jan 2010 08:51

preco to chces porovnavat s live aky to ma vyznam, okrem toho ze je to nerealizovatelne ? ved to porovnaj s tym, ako to ma vychadzat z hladiska pravdepodobnosti a statistiky.
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Analýza online Vs live poker

Odoslaťod trikoza 05 Feb 2010 18:53

ako to vyzera s tou analyzou? uz su nejake vysledky?
Obrázok používateľa
trikoza
 
Príspevky: 1706
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 31 krát/48 krát
Karma: 30

Re: Analýza online Vs live poker

Odoslaťod DevilMayCry 05 Feb 2010 18:59

trikoza napísal:ako to vyzera s tou analyzou? uz su nejake vysledky?

vyzera to dobre..... cake poker sa ponukol ze doda databazu hand history :lol2:
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Analýza online Vs live poker

Odoslaťod pegas1975x 05 Feb 2010 19:02

Urcite by som si po tom skandaly v Cake poker zalozil ucet :lol2:
Ved tam vyhravaju aj ked maju podla kariet prehrat.

PS: ale pozor aby sa zase nerozbehla diskusia o tom ze online poker je rigged :shock:
Obrázok používateľa
pegas1975x
 
Príspevky: 1146
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 53 krát/21 krát
Karma: 7

Ďalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!