Colny urad

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Colny urad

Odoslaťod Majres 21 Júl 2010 17:02

Zdravim,
po nejakom case cakania na blbosti co som si objednal z Fulltiltu (tricko, mikina, ciapka, karty) mi namiesto ocakavaneho balika, prislo "Postove oznamenie" o tom ze sa moja zasielka nachadza niekde na vyclievacom oddeleni a ked im predlozim fakturu a prachy za clo tak mi to vydaju. Ma s tym niekto nejake skusenosti, resp. moze sa mi niekto vyjadrit ci sa za nieco take vobec clo plati ? Dakujem.

tldr: Mam platit clo za veci z fulltiltu, ako sa tomu vyhnut ?
Majres
 
Príspevky: 5
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Colny urad

Odoslaťod Chlpo1989 21 Júl 2010 17:14

lol nerob si srandu, ja som teraz odtial objednaval :o
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Colny urad

Odoslaťod dzejkej 21 Júl 2010 17:15

No mozes im skusit povedat/napisat/zavolat, ze si to dostal ako cenu a fakturu k tomu nemas, kedze asi nebudu mat pochopenie pre F****Tilt store a menu, v ktorej sa to plati.

Ja som objednaval len veci, ku ktorym bola faktura a odchytili mi prakticky vsetko z USA, co bolo v baliku - aj ked to stalo len par desiatok dolarov. Zasadne bol priebeh vzdy taky, ze som tam pobehoval hore dole ako tajtrlik, vela cakal a vzdy lutoval, ze som si nieco vobec objednaval :).

Bohuzial ako sa tomu vyhnut, tak to asi neporadim - vsetky vacsiebaliky z USA mi odchytili a mal som smolu.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Colny urad

Odoslaťod HypAA 21 Júl 2010 17:25

si robia srandu?? ked ma tovar hodnotu mensiu ako 150e tak clo neplatis.. sa ich mozes opytat ci niekedy videli par triciek a siltovku v takej hodnote.. :D skus to s tym darom ale tam asi treba darovaci list alebo nieco podobne..

hlavne si presne zisti limit od ktoreho sa plati clo ale zda sa mi ze to bolo 150e ked si kamarat nieco objednaval z usa

ja by som to zahral ze som to vyhral v sutazi ako vecnu cenu a ten tovar urcite nepresiahol hodnotu od ktorej sa plati clo
Obrázok používateľa
HypAA
 
Príspevky: 199
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Colny urad

Odoslaťod yegon 21 Júl 2010 17:29

HypAA napísal:si robia srandu?? ked ma tovar hodnotu mensiu ako 150e tak clo neplatis..


clo mozno neplatis ale DPH urcite ano

ak nemas fakturu a nepustia ti to zadarmo tak je mozne ze to najdu v nejakej svojej buxe a ohodnotia sami

smola, mne vsetko chodi domov v poslednej dobe ale kedysi davno som mal podobny problem a veci mi ohodnotili a par penazi zo mna dostali
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Colny urad

Odoslaťod dzejkej 21 Júl 2010 17:29

HypAA napísal:si robia srandu?? ked ma tovar hodnotu mensiu ako 150e tak clo neplatis


Mesiac dozadu som sa tram trepal kvoli zasielke v hodnote $41.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Colny urad

Odoslaťod Mlachi 21 Júl 2010 17:55

No ja som si objednaval viac veci z FT a zatial sa mi nic take nestalo....vsetko doslo v pohode,dokonca aj monitor...a dufam,ze to tak bude nadalej :) ...drzim palce,nech ich nejako ukecas
Obrázok používateľa
Mlachi
 
Príspevky: 219
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 29 krát/8 krát
Karma: 0

Re: Colny urad

Odoslaťod Majres 21 Júl 2010 18:02

No u mna toto bola tretia objednavka z fulltiltu, a zatial vsetko uplne v poho a toto postu asi zaujalo tym, ze to je vacsi balik (podla papieru od nich 2.5kg). No ale nepotesili ste ma chlapi ...
Majres
 
Príspevky: 5
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Colny urad

Odoslaťod ___Mortylen___ 21 Júl 2010 19:01

Ale vsak to FTP posiela v ramci EU, ci nie? Myslim tym, ze tu maju expedicne stredisko. Ja som objednaval viacero veci, zatial ziadny problem. Je to predsa dar pre Teba a su to REKLAMNE predmety (logo full tilt je vsade). Dost naserie uz len to, ze sa tam musis trepat osobne. Netreba im dat nic. Nech to pred Tebou otvoria a presvedcia sa sami. Kazdopadne zaujimave.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Colny urad

Odoslaťod dzejkej 21 Júl 2010 19:07

No Morty ma pravdu - im mozes nakecat, ze su to reklamne predmety a poslali Ti ich for free. Kludne im zavolaj na colny urad a povedz im, o co sa jedna, ze si to mozu skontrolovat a ci si naozaj vyzaduju Tvoju ucast a co im mas teda doniest, ked nemas fakturu.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Ďalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!