Kupa ojazdeneho auta - tipy, triky :)

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: Kupa ojazdeneho auta - tipy, triky :)

Odoslaťod HypAA 31 Júl 2010 14:01

ja som 2 roky dozadu priviezol z nemecka bmw e46 330i a az na par veci co postupne odisli som spokojny.. pocitaj s tym ked chces doviezt auto zo zahranicia potrebujes vybavit okolo toho strasne vela veci. Papierovacky a dovoz ta vyjde na cca 1k eur. Ak nechces behat po uradoch a cakat na vsetko potrebujes to dat niekomu kto sa tym zaobera a ten zoberie dalsie peniaze.. takze by som auto zo zahranicia vobec neriesil lebo to sa oplati len pri drahsich autach.

btw niekto tu pisal ze bmw ma kazdy cigan.. :D no ked tu mazdu porovnam s mojim autom tak je to veeeelky rozdiel a to mam teraz v lete spotrebu 8.1 v zime je to o trochu viac ale dlhodoby priemer cca 9 pri 6valci 231konoch benzin to je super ;) sice jazdim vacsinou setrnym modom(rovnomerna rychlost) ale obcas tomu pekne nalozim :D

byt tebou pokukam na slovensku nejake seriozne autobazari.. to s tymi serioznymi bol joke :DD najlepsie ked si zoberies so sebou cloveka ktory tomu rozumie a pojdete ho preverit do orig. servisu..
Obrázok používateľa
HypAA
 
Príspevky: 199
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Kupa ojazdeneho auta - tipy, triky :)

Odoslaťod pepe1111 31 Júl 2010 14:37

Vytopene auto: vsetci to iba poumyvaju alebo vytepuju. ale iba tam kde to je videt takze je to hracka pozeraj sa pod koberce calunenie najlepsie to videt na kablovych zvazkoch tam to neumyjes ani keby si sa rozkrajal. takze pozri sa popri sedacke pri prahu pod plastamy urcite vedu kablove zvazky potom daj dole kozenku kde je riadiaca paka tam sa pozri. ak je na novsom aute vacsi vyskyt korozie aj to znaci ze auto bolo vytopene najme ak sa ta korozia vyskytuje v interiery na pedaloch a tak podobne.

pri dnesnych cenach by som sa vykaslal na dovoz aut a kupil ho tu priamo na slovensku. ale treba si dat pozor na vela veci napr: ci auto nebolo burane vytopene skutocny stav tachometra (80% aut co boli dovezene zo zahranicia nemaju origi tacho) u vela aut sa to da zistit iba pohladom do interieru a este velmo dolezita vec dat si hlavne pozor aby si nekupil auto v lízingu ,execuii alebo zo zaloznym pravom. vedel by som toto popisat na tuto temu :)
pepe1111
 
Príspevky: 17
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Kupa ojazdeneho auta - tipy, triky :)

Odoslaťod DevilMayCry 31 Júl 2010 18:03

jo diky za rady a kludne piste dalej nejake skusenosti....po nejakom bmw moc netuzim, kone pre mna tiez vela neznamenaju, mne staci aby bolo spolahlive, moc ma nestala jeho udrzba, a este par drobnosti....co si myslite o francuzskych autach (peugeot, renault, citroen) + tie ich HDi motory ?

rozmyslam zatial nad tymito: Ocatvia, Golf, Astra, Ibiza, Focus
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Kupa ojazdeneho auta - tipy, triky :)

Odoslaťod Chlpo1989 31 Júl 2010 18:17

DevilMayCry napísal:kone pre mna tiez vela neznamenaju, mne staci aby bolo spolahlive, moc ma nestala jeho udrzba, a este par drobnosti...."cena do 5k€"

Vsetko co potrebujes ma toto:

Obrázok
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Kupa ojazdeneho auta - tipy, triky :)

Odoslaťod yegon 31 Júl 2010 20:02

no hlavne nekupuj auto starsie nez 2-3 roky, moderne auta su po troch rokoch stare rozklepane hrce, kde su tie casy kedy 8 rocny ford sierra bol solidny kvalitny ojazdeny voz v super stave. Dnes kupis 4rocne mondeo a mas rachotinu - ako keby to ti vyrobcovia robili naschval

ostatne je uz len variance - kazivy moze byt aj novy mercedes :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Kupa ojazdeneho auta - tipy, triky :)

Odoslaťod DevilMayCry 31 Júl 2010 20:40

yegon napísal:no hlavne nekupuj auto starsie nez 2-3 roky, moderne auta su po troch rokoch stare rozklepane hrce, kde su tie casy kedy 8 rocny ford sierra bol solidny kvalitny ojazdeny voz v super stave. Dnes kupis 4rocne mondeo a mas rachotinu - ako keby to ti vyrobcovia robili naschval

ostatne je uz len variance - kazivy moze byt aj novy mercedes :)


tak nejake 3oj rocne auto by nebolo zle ale to by som svoj budget musel vyraznejsie prekrocit keby som chcel nieco z toho co som pisal alebo si vybrat nieco z tychto:
fiat grande punto, skoda fabia, kia rio, suzuki swift, nejake chevrolety..... kedysi sa mi pacil suzuki swift ale to sa mi zda dost malinke (hlavne kufor, btw nema ho trikoza ???)
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Kupa ojazdeneho auta - tipy, triky :)

Odoslaťod MiskoKvo 31 Júl 2010 20:45

taaak medaky z pred par rokov su total shorty kedze firma sa rozhodla robit veci viac ekologicky/lacnejsie/masovo ..davali to v top geare :D


no ztych co si napisal by som bral octavku .. na svk ich je plno.. servis a nahradne diely sa povaluju vsade pri ceste.. a od kedy skodovku kupil WW tak su aj dost kvalitne.. diesel 106 konovi a mozes jazdit do zblaznenia
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: Kupa ojazdeneho auta - tipy, triky :)

Odoslaťod DevilMayCry 31 Júl 2010 20:56

MiskoKvo napísal:

no ztych co si napisal by som bral octavku .. na svk ich je plno.. servis a nahradne diely sa povaluju vsade pri ceste.. a od kedy skodovku kupil WW tak su aj dost kvalitne.. diesel 106 konovi a mozes jazdit do zblaznenia


o octavke mam len dobre info co sa tyka kupy ojazdenych aut a ako pises je ich plno a diely sa povaluju vsade pri ceste :D
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Kupa ojazdeneho auta - tipy, triky :)

Odoslaťod keso26 31 Júl 2010 22:23

dobrou volbou je urcite aj focus, co sa tyka paliva, tak o diesle, hlavne tie s priamym vstrekovanim sa treba pekne starat (kupovat najkvalitnejsie palivove filtre najlepsie origo, aditivovat menej kvalitnu slovensku naftu a chranit si tak napr. vstreky ktorych oprava je dost draha). No a vo vseobecnosti plati pravidlo, cim menej toho v aute je, tym menej sa toho moze pokazit pretoze ceny nahradnych dielov vedia casto zaskocit :)
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: Kupa ojazdeneho auta - tipy, triky :)

Odoslaťod pepe1111 31 Júl 2010 22:59

no ako napisal yegon nove auta robia uz iba tak aby vydrzali par rokov. som zvedavy ci o 30 rokov bude este nejaky teraz vyrobeny passat jazdit :)

s toho co si napisal tie auta: golf , octavia v pohode aute kazdy lepsi mechanik to vie opravit ale dost sa kradnu ibiza da sa povedat to iste ako tieto dve ale podla mna nekvalitnejsia ako napr golf alebo octavia

focus novy neviem nemam snim skusenosti ale stare boli v pohode aj ked prve mali dost problemy s koroziou

astra je v pohode komfort spolahlivost a nekradnu sa az tak.

francuzke auta dam ti jednu radu novym renaultom sa vyvaruj usetri ti to kopec starosti stare renaulti boli celkom fajn ale za novy by som nedal ani 10 centov. peugeot a citron tie celkom ujdu. hdi motor no popravde ako ktory nme osobne vadi ze ze po par tisic km su dost hlucne a zneju ako traktor. ked nahodou budes kupovat hdi tak 1.6hdi nekupuj ten uplna tragedia. to moj nazor. :)
pepe1111
 
Príspevky: 17
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!