[CG] NL20 open KK na BTN a facing 3bet a cold 4bet

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

[CG] NL20 open KK na BTN a facing 3bet a cold 4bet

Odoslaťod haman 04 Mar 2013 20:16

Zaujimal by ma vas nazor na tento spot:

Prima Network $20.00 No Limit Hold'em - 5 players

(UTG): $29.32
(CO): $20.00
Hero (BTN): $51.72
(SB): $20.86 -- agresivnejsi typek 26/21/12.5 280ruk fold2 3bet 17% fold2 4bet 50% (mala vzorka) - ale skor hravy/nefoldujuci
(BB): $23.15 reg 20/16/6.2 cold4bet 2% (pise HEM neviem z kolko ruk/spotov) 5500ruk - tento reg hra skor tight, ale vie aj spravit move a videl som ho slowplaynut monstre
3bet stats pre BB:
celkovy 3bet z SB 7% 3bet z BB 6%
3bet vs steal: z SB 9% z BB 5%
Squeeze: z SB: 4% z BB 5%
cbet v 3bet spote: 83% flop, 53% turn, river 67%


Pre Flop: ($0.30) Hero is BTN with KObrázok KObrázok
2 folds, Hero raises to $0.50, SB raises to $1.50, BB raises to $4.50, Hero calls $4, 1 fold

OK, otvaram KK standard sizing, 3bet je mega light velmi casto od agro typka, cold 4bet je hmmz. Ak ma AA ok, je to setup, ale castejsie ma horsie. A moze to byt aj light + chcem do hry zamontovat aj SB (SB hrac mi v inych spotoch calloval 88 a TT na moj 4bet), tak sa rozhodujem dat len call. lebo na min5bet resp 5bet push mi zlozia vacsinu range.

1) ako toto hrate preflop? Pravdu povediac nemam vybalancovane 5bety. Light push nerobim a velmi malokedy spravim light mikro5bet - ked mam pocit, ze 4bet je light. Tu sa ale mikro5bet nehodi lebo to uz je 7,5EUR a to vyzera commited. Cize push alebo call?

Flop: ($10.50) JObrázok 5Obrázok 9Obrázok (2 players)
BB bets $5.20, Hero ???

2) Ma mi stacit tento cbet a mam ist allin, alebo len call a nechat ho dat dalsi barrel? Board je drawy, vela turnov moze pokazit akciu.

3) Menil by sa plan v bode 2) keby bol board suchy napr: J72r ?

dik!

EDIT: pridal som 3bet staty z blindov pre BB aj squeeze a cbety aby sa dala lepsie spravit predstava o jeho tendenciach.
Naposledy upravil haman dňa 04 Mar 2013 21:16, celkovo upravené 1 krát.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: [CG] NL20 open KK na BTN a facing 3bet a cold 4bet

Odoslaťod Zeltzn 04 Mar 2013 20:58

Ak je rozumný,tak tam cold4bet bude +EV. Otázne je,s akou range ty budeš callovať jeho Cold4b. Dá sa to aj dorovnať,dá sa to aj callnuť. Keď sa na to pozrieš z jeho strany, tak vo väčšine prípadov, ak dostaneš call na cold4bet,tak stojíš proti superstrong range JJ+ a ani nie AK imho. Taký min5b v takýchto spots by nebola zlá vec nato zistiť, či aj tam cold4bet bluffuje,poprípade sa môže levelnúť a jamnúť tam nejakú hlúposť. Na flope to už je imho jedno. Tak či tak sa stacknete,keďže cbetuje v 4betovanom pote 1/2 pot či už na flope alebo na turne.
3) Imho nie, lebo keď sa pozrieš na range v 4betovaných potoch,tak tam vidíš väčšinou top ranges a nezáleží,či je board J72 s FD alebo bez.

Vždy sa snažím v nejakých spots nechať villainovi priestor spraviť nejaký brain fart. Či už je to tým,že by si min5betol KK. Keď sa stacknete,on si to ani nevšimne,že si min5betol KK. Ale keď foldne,tak získaš dobrý read,poprípade mu môže rupnúť v hlave a jamne nejaké A4

Za tento príspevok od Zeltzn poďakovali :
haman
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: [CG] NL20 open KK na BTN a facing 3bet a cold 4bet

Odoslaťod 3flash3 04 Mar 2013 21:25

Budem zlý, ale nemôžem si pomôcť.

To si naschvál robíš život ťažký a tráviš zbytočne čas premýšľaním na jednoduchými rozhodnutiami? Triviálna handa a ty z toho robíš kovbojku ako keby si bol 300bb deep OOP s KK na JT8tt proti dobrému regovi. Dear lord.
PS: Ak máš na niekoho 5,5k rúk a nevieš ako hrá pomaly každom spote, tak neviem čo si všímaš pri hre, aké si píšeš poznámky alebo na čo máš HEM.

c'mon man, you can do better than this.
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: [CG] NL20 open KK na BTN a facing 3bet a cold 4bet

Odoslaťod Magnus 04 Mar 2013 22:50

S cim chceme 5betovat regov, ak uz nie s KK?
A nerozumiem, naco potrebujes, aby sa do toho zamontoval aj SB...
:shock:

Hero: 55.725% { KhKc }
BB: 29.354% { TT+, AQs+, KQs }
SB: 14.921% { random }
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: [CG] NL20 open KK na BTN a facing 3bet a cold 4bet

Odoslaťod tucniak 05 Mar 2013 01:05

+1 flash
Pises ze nemas vybalancovane 5 bety, ako budes balancovat callovanie cold 4 betov za tak velku cast stacku..?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Za tento príspevok od tucniak poďakovali :
haman
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: [CG] NL20 open KK na BTN a facing 3bet a cold 4bet

Odoslaťod WNT 05 Mar 2013 02:37

povinny 5bet nie kvoli BB ale kvoli hracovi na SB svojim callom zvysujes jeho odds na call a znizujes tym padom svoju sancu na vyhru aj sa cudujem ze nedal call myslim ze mal velmi dobre % na to...call len v pripade ze sme dvaja a s jasnym planom to mimo A high flopu na jeho cbet pushnut....nic ine sa tam neda zahrat...jasne ked vybehne A tak mu ho uverime a foldneme...i ked by sme boli viacej deep tak kludne skusit aj nejaky minreis...
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

Re: [CG] NL20 open KK na BTN a facing 3bet a cold 4bet

Odoslaťod haman 05 Mar 2013 14:32

diky vsetkym za reakcie.

ano flash, naozaj si bol zly. Az taky zly, ze si vlastne nepovedal, co je to to jednoduche riesenie. ;) Shove preflop, Shove flop?

zeltzn hlavne pre teba ale aj samozrejme inych, tu mam pokracovanie ruky:

Flop: ($10.50) JObrázok 5Obrázok 9Obrázok (2 players)
BB bets $5.20, Hero calls $5.20

rozhodol som sa callnut flop. Bol som greedy na zvysnu polovicu jeho stacku.

Turn: ($20.90) AObrázok (2 players)
BB bets $13.45 allin, Hero ???

4. Rozhodol som sa pre slowplay preflop, slowplay flop, co teraz? Toto je to tazke rozhodnutie, o ktorom flash hovoril zrejme a ze sa neoplaca si to komplikovat. ;)
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: [CG] NL20 open KK na BTN a facing 3bet a cold 4bet

Odoslaťod Zeltzn 05 Mar 2013 15:06

Základná otázka: Si schopný vo 4bet pote foldnúť na nejakom konkrétnom turne? Zbytočne vymýšľaš. Na to Ese sa jedine znižuje počet jeho Ax komb,ktoré ťa beatujú.Samozrejme,že môže mať aj AK,ale ty máš 2 Kingy a AA ťa beatovalo už pre-flop.Ak plánuješ callnuť cold 4b IP s KK,tak neplánuješ predsa foldnúť,teda ak by nedošiel board niečo ako AQJ alebo niečo podobné :lol2:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: [CG] NL20 open KK na BTN a facing 3bet a cold 4bet

Odoslaťod Rocky 05 Mar 2013 22:17

myslim ze flash chcel povedat tym jednoduchym riesenim shove PF ja by som to hral tiez takto , ak uz si to ale callol tak urcite AI na flope , zbytocne si si vytvoril sam sebe tazku situaciu a teraz mozes akurat tak dumat ci ma typek skutocne AA alebo AK ...ale este k tomu regovi , podla tych statov co si dal tak sa mi mari ze ide o abc rega ktory hra tu beznu line 3bet cbet pol potu a ak netrafil turn tak check fold ...tato situacia je ale specificka lebo dal cold 4bet nemyslim si ze pokial by nemal daco na turne tak by betoval toto nie je standart abc hraca , takze moj verdikt je AI na flope aj ked ja by som dal uz PF , bluf od neho na turne nedostanes si myslim tvoj slowplay alebo co si to chcel vlastne repovat je blbost a fold na turne na jeho AI je OK .

Za tento príspevok od Rocky poďakovali :
haman
Obrázok používateľa
Rocky
 
Príspevky: 188
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 23 krát/17 krát
Karma: 1

Re: [CG] NL20 open KK na BTN a facing 3bet a cold 4bet

Odoslaťod Magnus 06 Mar 2013 00:14

Strong hand = play strong
Na turne foldujem, lebo som to hral zle pred flopom, na flope, tak aspon na turne to zahram dobre. Neviem si predstavit, co by si tak mohol porazat. V najlepsom pripade stojis proti strong draw (nedajboze FD+SD).
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Ďalšia

Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!