NL25 3brl random clicking

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

NL25 3brl random clicking

Odoslaťod TomMolivan 15 Aug 2013 14:29

Som sem dával partiu naposledy tak dávno, že sa mi to skoro nepodarilo :D

Jedna z fishhuntu na librových NL25:

Poker Stars $25.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 2283417
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: $12.82
CO: $25.01
BTN: $54.42
SB: $25.00
Hero (BB): $25.00

Pre Flop: ($0.35) Hero is BB with 3 :spade: A :diamond:
3 folds, SB raises to $0.70, Hero calls $0.45

Flop: ($1.40) 9 :diamond: 2 :heart: Q :club: (2 players)
SB bets $1.00, Hero raises to $3.10, SB calls $2.10

Turn: ($7.60) K :diamond: (2 players)
SB checks, Hero bets $3.80, SB calls $3.80

River: ($15.20) 7 :spade: (2 players)
SB checks, Hero bets $7.80, SB calls $7.80

Villain je aggro reg, má 58% SB steal a 73% overall cbet (na slušnej vzorke - mined hands), čo chceme exploitovať hraním post-flop (ft3b mal 57%, takže mi prišla lepšia táto možnosť). Problém je, že som doposiaľ v repertoári nejaké barrel bluff lines moc nemal, takže nezriedka sa mi stane, že sa môj plán exploitovať jeho vysoké cbety a pod. zmení v random clicking, kedy viac-menej bezmyšlienkovito raisujem/betujem, lebo veď "jeho range je široká ergo slabá." Ďalšie staty: fold flop vs raise 43% a turn cbet 69%.

Note: pár hands dozadu ma videl BVB 3 barrelovať Q7o na 623TQr (ale predpokladám, že z jeho pohľadu táto info bude fungovať skôr tak, že "vie, že som ho práve videl 3brl bluffovať, tak teraz bude robiť to isté s value hands")

Spätne to vidím takto:
Flop raise callne s cca (AA-99,22,AKs, AQo,KQo,QJo-Q8o,JTo,AQs,KQs,QJs-Q8s,JTs) - 121 combos
S 0% equity potrebujem aby bol pri tomto sizingu (mal som dať zrejme menej) bluff úspešný v 56% prípadoch, čiže musím vyfoldovať 154 combos - to mi príde okay ak bude cbet/foldovať všetky Ahis, KT, KJ, J8, T8, random SCs, nejaké deviatky (?)

Súhlasíme? Alebo je to "zbytočný" spot a chceli by sme toto robiť radšej napr. s handami ako ATs, J8 a pod. kde by sme mali equity a blokovali JT? Prípadne je lepší raise flop alebo call flop a snažiť sa zobrať to neskôr? Má 69% turn cbet.

Na turne+rivri repujeme (KQ, JT, KJ, KT, 22), ale vychádza mi to, že ak vždy má a nefoldne sety, KQ, Q9 a JT a foldne AQ, QJ, QT, Q8s, tak tie ďalšie dva barrely sú o dosť worse než turn give up. A to som si potom ešte uvedomil, že to napriek tomu, že moc lepších bluff cards než K mi na turn nepríde, lol :)
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: NL25 3brl random clicking

Odoslaťod yegon 15 Aug 2013 16:13

no jo vyzera ze s tym nazvom handy si to vystihol

ale zase proti takemu vysokemu cbetu mozes raisovat any2 na flope tak preco nie aj taketo nieco

mne osobne by sa pozdavalo dat vacsi turn bet a giveupnut river
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: NL25 3brl random clicking

Odoslaťod tucniak 15 Aug 2013 21:10

pripadne robit takyto bluff aspon s nejakou equity

flop raise moze byt good ale ked uz mas tie mined hands nebolo by odveci pozriet si nejaky stat typu fold flop cbet to raise , to sa ti potom bude planovat lahhsie s akym velkym thrashom bluffraisovat :)

turn a river barelujes hrozne malo, i.e co ti callne turn ti urcite nikdy nefoldne river, toboz za taky sizing :pokerface:
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: NL25 3brl random clicking

Odoslaťod magorko 16 Aug 2013 23:45

fold flop, preflop call je fajn

on nezahadzuje na raise a ty ho raisnes, overall by si nemusel vobec mat raising range na tom flope a ked uz tak nejake ruky co maju slusnu equity alebo pre thin value, ale callovat ho v pozicii a potom mu zacat robit peklo na riveri mi pride ovela lepsie, len si vyberaj ruky co mozu pokracovat na turn barrel, teda ked trafis par, nejaky gutshot draw + over atd, calluj aj sety a dva pare a potom mu to spocitaj na neskorsich streets :)
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20

Re: NL25 3brl random clicking

Odoslaťod TomMolivan 17 Aug 2013 12:27

magorko napísal:fold flop, preflop call je fajn

on nezahadzuje na raise a ty ho raisnes, overall by si nemusel vobec mat raising range na tom flope a ked uz tak nejake ruky co maju slusnu equity alebo pre thin value, ale callovat ho v pozicii a potom mu zacat robit peklo na riveri mi pride ovela lepsie, len si vyberaj ruky co mozu pokracovat na turn barrel, teda ked trafis par, nejaky gutshot draw + over atd, calluj aj sety a dva pare a potom mu to spocitaj na neskorsich streets :)


Akože for balancing? :)

Ty.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: NL25 3brl random clicking

Odoslaťod yegon 17 Aug 2013 13:28

TomMolivan napísal:
magorko napísal:fold flop, preflop call je fajn

on nezahadzuje na raise a ty ho raisnes, overall by si nemusel vobec mat raising range na tom flope a ked uz tak nejake ruky co maju slusnu equity alebo pre thin value, ale callovat ho v pozicii a potom mu zacat robit peklo na riveri mi pride ovela lepsie, len si vyberaj ruky co mozu pokracovat na turn barrel, teda ked trafis par, nejaky gutshot draw + over atd, calluj aj sety a dva pare a potom mu to spocitaj na neskorsich streets :)


Akože for balancing? :)

Ty.


akoze exploitacia - ak niekto cbetuje privela tak raisnut flop je najjednoduchsi exploit pretoze bude mat problem udefendovat svoju prilis siroku range - pre neho je to ale jedna z najlacnejsich variant (ak folduje vsetko slabe na flop raise - co nie je tento pripad takze tu to az tak jednoznacne neplati)

vacsie problemy mu sposobi ak tu svoju slabu range bude musiet hrat na neskorsich streets, hlavne ked je OOP - asi bude musiet vela brlovat aby tu slabu range ako tak udrzal nad vodou a pre teba tym padom silne ruky ziskavaju viac value ako bluffcatchery, resp river raIsy

v tomto pripade by som asi vahal co je lepsie, pretoze on ak tak vela cbetuje ale nefolduje na raisy tak musi cbet/callovat flop s druhym parom, takze ak ma nieco ako TP bude super paranoidny a pacilo by sa mi raisovat flopy for thin value a odbrlovat sa (pripadne checknut back river ak by bet uz bol fakt prilis thin) raisoval by som aj silne ruky a dobre draws s ktorymi viem ze mozem betnut aj turn a narobit jeho 2nd pair rukam problemy. Povedzme na tomto runoute zahrat QJ tak ako si to zahral (alebo KT ale to je asi obv)

idealne je samozrejme spravit si nejaku analyzu supera a zistit ako daleko sa s akymi silnymi rukami dostava ked je raisnuty na flope a s cim brluje (myslene 2nd pair alebo TPNK)

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
TomMolivan
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: NL25 3brl random clicking

Odoslaťod magorko 17 Aug 2013 13:54

jj ak chces exploitovat tak zacnes raisovat for thin value na flope ako pisal yegon, len potom je problem v tom ze v calling range nebudeme mat silne ruky :), takze viac sa mi paci proste callovat vsetko hratelne na flope/turne a potom bud ruky otacat v bluff alebo aj raisovat for value obv ak mas set a brickne turn a river, popripade aj callovat light, podla toho co mas a ako vela bareluje, river cbet si nepisal aky ma a ani kolko ruk nanho mas tusim

Za tento príspevok od magorko poďakovali :
TomMolivan
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20


Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!