pomocne programy na PS

HoldemManager, PokerTracker, SharkScope, Table Ninja atď.

Re: pomocne programy na PS

Odoslaťod tucniak 07 Júl 2012 20:59

chipyman napísal:
tucniak napísal:napadlo ti preco by regulari hrali poker ked by stacilo mat program ktory poraza player pool? :)


tak museli by sediet a klikat na tlacitka



Obrázok


Spoiler:
http://bit.ly/Md59gC


chlapce pekne veci si si nacital akurat to mas kus dopletene. Pre tvoju info HM, pokertracker a aj databazu ruk si mozes kupit a pouzivat aj ked hras SNGs, nie je to len pre cash game hracov.
Takisto ti tieto veci neposkytnu info co je spravny a EV+ move, na to si tam ty za tym kompom.

Ako si sam napisal poker sa meni, tak ked zozenies alebo nebodaj nakodis :))) program co stihne spracovavat vsetky vstupne info v danej ruke a robit najviac EV+ moves, hod mi info do PM.

To kolko mas na akom boarde cca outs sa skor naucis ako nieco schopne vygooglis....kedze ale nevies premyslat o pokri a nebudes vediet odhadnut proti comu tie outs mas mat tak to bude potom tazko :)

btw na com je zalozeny cash game format, ked SNG je na matematike?? na vode?

a este: nabuduce ked niecomu hovno rozumies, tak sa spytaj a ked ti niekto povie ze tomu nie uplne rozumies a nevhodne sa pytas tak ho skus neposlat do riti.
Naposledy upravil tucniak dňa 07 Júl 2012 21:03, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: pomocne programy na PS

Odoslaťod chipyman 07 Júl 2012 21:03

bsbs. napísal:
chipyman napísal:.

Ma to hacik, ze ak by existoval program, ktory ti v realnom case povie, ze "teraz foldni/callni - lebo je to najviac EV+", tak by to pouzivali vsetci a potom by vsetci boli akurat prinajlepsom EV nula a profit by mala iba herna z rake.

(recnicka otazka - ako program vyhodnoti, ze niekto pushuje napriklad 10% ruk? pushuje tam Ax alebo broadways? small pairs alebo connectors? to su veci, ktore zasadne ovplyvnuju to, ci je tvoj move s urcitou rukou EV+ alebo nie)


HEM existuje, moznost kupovat odohranych ruk existuje a nevyuzivaju to vsetci - toto by tiez nevyuzivali vsetci, lebo napriklad na CG by sa to pouzit nedalo, na MTT tiez moc nie, len asi na SNG format

(recnicka odpoved - z nazbieranej tvojej historie ruk by to nejako vyhodnocoval - nieco v zmysle, ked si na BB vs SB a SB do teba pushne 4x po sebe, tak tvoja calling range bude siroka ako cesta po 5 poldeci) :angel:

a teda sa dostaneme k tomu, co som uz povedal, ze by nebola zaruka tej rady, len odporucenie, tak ako ti HEM povie ake ma hrac statistiky za 100 000 ruk, tak ten program nedokaze vyhodnotit, ze ten hrac 1000 z nich odohral opity, dalsich 1000 skusal nove strategie v roznych fazach, teda tvoj obraz co ti napise HEM moze byt skresleny, taktiez neberie do uvahy, ci sa hrac po odohrani 50 000 hier nezacal venovat studiu, uceniu a tych 50 000 ruk, co na neho mas ovplyvni aj nasledujucich 50 000 ruk, teda stastistiky su skreslene
chipyman
 
Príspevky: 34
Založený: Apr 2012
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 5

Re: pomocne programy na PS

Odoslaťod Chlpo1989 07 Júl 2012 21:06

A preto ludia pouzivaju napr. statistiky stare 1,2,3,4 mesiace...ako si sam podotkol, hra sa meni, ludia sa ucia.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: pomocne programy na PS

Odoslaťod chipyman 07 Júl 2012 21:09

tucniak napísal:btw na com je zalozeny cash game format, ked SNG je na matematike?? na vode?

a este: nabuduce ked niecomu hovno rozumies, tak sa spytaj a ked ti niekto povie ze tomu nie uplne rozumies a nevhodne sa pytas tak ho skus neposlat do riti.


na matematike samozrejme tiez, ale nie v takej miere ako pri SNGckach, v CG mas ovela vyssie stacky, hras deep a teda si mozes dovolit viac kreativne hrat ako pri SNGcku, kde vacsinu hras len push / fold - v tomto zmysle

- nikoho som neposlal do riti, nikomu som nevynadal, len si myslim, ze je trosku scestne, ak sem napise zaciatocnik, alebo ktokolvek, kto nie vsetkemu rozumie a uci sa a dlhodobi prispievatelia sa mu zacnu "vysmievat" a stavat sa nadradene nad neho - bol taky velky problem keby chlpo normalne odpovedal ako skusenejsi, ked v tom ma prehlad, alebo nenapisal nic, ked nevie odpovedat? namiesto toho si z obycajnej otazky robi srandu, potom co cakas, ze sem niekto bude prispievat, ked vie dopredu, ze otazka zaciatocnika bude sluzit na zabavu a vysmech?
chipyman
 
Príspevky: 34
Založený: Apr 2012
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 5

Re: pomocne programy na PS

Odoslaťod chipyman 07 Júl 2012 21:11

Chlpo1989 napísal:A preto ludia pouzivaju napr. statistiky stare 1,2,3,4 mesiace...ako si sam podotkol, hra sa meni, ludia sa ucia.


myslim, ze v tomto sa plne dokazeme zhodnut
chipyman
 
Príspevky: 34
Založený: Apr 2012
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 5

Re: pomocne programy na PS

Odoslaťod Chlpo1989 07 Júl 2012 21:15

chipyman napísal:keby chlpo normalne odpovedal...namiesto toho si z obycajnej otazky robi srandu...

Precitaj si este raz tu odpoved co som ti napisal a pochopis, preco som to napisal tak ako som to napisal...Narazal som na to, ze si sa v podstate pytal na soft, ktory ti povie co mas robit a ty by si uz len klikal ako hovori TuKE: "opica za bednu bananov".
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: pomocne programy na PS

Odoslaťod bsbs. 07 Júl 2012 21:19

chipyman napísal:ze by nebola zaruka tej rady, len odporucenie..

:friends2:

K tej recnickej odpovedi - to s tym nema nic spolocne. Ved preto sa ta pytam, ako by si si to predstavoval (za predpokladu, ze pushuje 10% ruk), ze podla coho vyhodnoti program akych 10% ruk tam pushuje (na vzorke povedzme 10k ruk, bez showdownu)? Ak si odpovedal, ze kazdy tam vzdy pushuje matematicky top, tak - Pokerstove.
bsbs.
 
Príspevky: 15
Založený: Aug 2010
Poďakoval/li: 3 krát/2 krát
Karma: 0

Re: pomocne programy na PS

Odoslaťod chipyman 07 Júl 2012 21:24

Chlpo1989 napísal:
chipyman napísal:keby chlpo normalne odpovedal...namiesto toho si z obycajnej otazky robi srandu...

Precitaj si este raz tu odpoved co som ti napisal a pochopis, preco som to napisal tak ako som to napisal...Narazal som na to, ze si sa v podstate pytal na soft, ktory ti povie co mas robit a ty by si uz len klikal ako hovori TuKE: "opica za bednu bananov".


nabokow: aha, tak ty chces byt len opica, ktorej bude stacit kliknut na prislusny button, great, instant profit!

moja slusna reakcia: takato "reakcia" sa dala od niekoho tu cakat, ked nemas odpoved, tak nic nepis a nevyrabaj zbytocne flame - dalej o tom, ze som sa snazil vysvetlit, ze som v tejto oblasti zaciatocnik a pytam sa

a tvoj utocny flame hned na to: Chalani, ja zhanam zase program, ktory mi povie, ci mam na CG raisovat, 3betovat, callovat alebo foldovat. Neviete o niecom takom?

ked nevies diskutovat hned na zaciatku normalne a vecne k teme, problematike a otazkam, tak je lepsie keby si nepisal nic nabuduce, myslim si, ze na hadky tu nie je nikto zvedavy - mozno ked sa nabuduce nieco ine spytas ty, tak ti budem vediet konstruktivne poradit, alebo povedat svoj nazor - poker je hra, kde aj viac nazorov moze byt spravnych, treba mat len argumenty a diskutovat a nie zaciatocnikov ponizovat, lebo nieco nevedia, ty si sa tiez ucil kedysi davno a su veci, ktore su ti teraz uz uplne jasne, ale kedze sa venujem novemu formatu a ucim sa, tak zbieram informacie
chipyman
 
Príspevky: 34
Založený: Apr 2012
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 5

Re: pomocne programy na PS

Odoslaťod chipyman 07 Júl 2012 21:26

bsbs. napísal:
chipyman napísal:ze by nebola zaruka tej rady, len odporucenie..

:friends2:

K tej recnickej odpovedi - to s tym nema nic spolocne. Ved preto sa ta pytam, ako by si si to predstavoval (za predpokladu, ze pushuje 10% ruk), ze podla coho vyhodnoti program akych 10% ruk tam pushuje (na vzorke povedzme 10k ruk, bez showdownu)? Ak si odpovedal, ze kazdy tam vzdy pushuje matematicky top, tak - Pokerstove.


napriklad, pokial by nebola historia, povedzme prva ruka, tak by to bralo vzorku z pokerstove alebo nadefinovaneho programu (niektore range su v pokerstove a sng wiz rozdielne, ked pozries ruky) a tym, ze by si hral a hral, tak by sa to upravovalo u konkretneho hraca - ano jednoznacne len zo showdovnu by sa mohli zbierat informacie o uprave, kedze tie ruky si uz videl
chipyman
 
Príspevky: 34
Založený: Apr 2012
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 5

Re: pomocne programy na PS

Odoslaťod 1886er 07 Júl 2012 21:31

je nereálne, aby niečo také bolo povolené v online pokri. potom by už nikto nesedel za pc a všetko by medzi sebou odohrali boti

chipyman napísal:... ale kedze sa venujem novemu formatu a ucim sa, tak zbieram informacie

skôr to vyzerá tak, že sa len snažíš to učenie obísť
(bez urážky ;) )
Naposledy upravil 1886er dňa 07 Júl 2012 21:34, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
1886er
 
Príspevky: 995
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 197 krát/125 krát
Karma: 15

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Pokrové programy a služby

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!