lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 28 Feb 2010 22:41

nuz, ked nejde tak nejde. Vratisl som sa z Paradise poker tour v Prahe kde som nepochopitelne vypadol ked som pushol 9BB zo SB do tight BB s JTs

... to by snad malo byt zakazane vypadnut za takychto okolnosti, aby nebolo toho este dost tak to JT bolo spadove co je najsilnejsia farba

... nechapem

no kolega na BB nasiel JJ a gg me



vratil som sa teda vcas na nedelny MTT grind - spociatku sa vsetko vyvijalo skvele, bol som CL v dvoch 200E turnajoch a darilo sa aj inde. Bohuzial po famoznom vykone s AK vs AK kde kolega trafil royal flush a nabehnuti si so 77 do AA kde mi nestacil ani trafeny set na flope som sa z oboch MTTCiek velmi rychlo odporucal a podobne sa mi viedlo i v ostatnych.

Hram este turbo takedown ale nedavam tomu velke sance :)

opat som raz na cas vylieceny z online turnajovania

jedine pozitivum dna je ze som uspesne u-hit-and-run-oval kopu shorstackerov na HU a odobral som im dokopy zo 2 plne BI - tak snad to neodovzdam vsetko spat ked si to este na chvilku pustim

v stredu sa idem trapit do budapesti na U***et open tak snad sa uz zadari - prizepool je sympaticky :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod obivano 01 Mar 2010 00:27

:gl: yegonesku blesku
Obrázok používateľa
obivano
 
Príspevky: 887
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/8 krát
Karma: 7

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Mayday 01 Mar 2010 17:51

yegon napísal:AK vs AK kde kolega trafil royal flush


tak toto je sick..
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 01 Mar 2010 19:23

cece ja sa fakt musim zacat snazit nejako ale nemam ziadnu disciplinu co sa prejavuje aj na pokri aj na phat phuck challenge

vo februari som odohral len 27,3 hodin - kde su tie casy ked som hral 120 hodin mesacne? cmon dude

vacsina hands su HU NL100, iba 2 kratke session som hral na NL200 6max

nejake moniez som povyhraval v packagoch na live turnaje ale ked na tych live turnajoch nic netrafm tak to je ako keby som nevyhral nic

22010.jpg
22010.jpg (150.9 ) Zobrazená 3693 krát
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Mar 2010 15:27

U***et open Budapest

Krasne mesto, luxusny hotel, mili ludia ... poker = FML

Den sme odstartovali s 200BB stackmi v pocte okolo 230 na 10-handed stoloch. Zlozenie mojho stola bolo polsko/bulharsko/madarske – vsetko mladi chalani + fracuz po mojej pravej ruke, ktory sa behom par ruk vyprofiloval ako obet – bol totiz hodne blufhappy a mal pocit, ze vsetcia ostatni hraju ako on (a.k.a stale bluffuju) takze dorovnaval so somarinami

Asi v tretom orbite (po tom co uz predviedol svoje kvality) raisol na SB na 150 do mojho BB. Ja som s JJ len dorovnal – neplanoval som hrat velky pot ani pred flopom ani po flope s tak deep stackmi. Flop AT9r – on bet 225 ja call. Turn 6 sme precheckovali, river 5 on check, mne bolo jasne ze Ax nema a ze ma nejaky par lebo inak by v duchu svojej filozofie bluffoval, takze betujem 400 for value, on rychly call. Najzabavnejsie bolo, ze ked som otocil JJ tak poskocil od radosti lebo videl ze nemam eso, ktoreho sa obaval, ked sa pozrel na svoje karty a potom znova na moje tak posmutnel a s francuzsky prizvukom hovori „zets inaf“ a muckuje za velkeho smiechu od celeho stola.

Par orbitov neskor som si po UTG raise na 125, francuzovom calle dorovnal na BTNe A8s, za mnou este 2 calls. Dovolil som si flopnut flush na Qhigh boarde, vsetcia check, ja bet 400, len francuz call – checkcalloval ma az do showdownu – kedze to bol on tak som betoval pomerne mastne, neviem co mal ale stalo ho to vacsinu stacku – vypracoval som sa touto handou na 16k

Ruka vecera prisa ked som si na CO raisol A6s a dostal som call od mladeho bulhara na SB. Mal som nanho slusny read, stretol som ho uz na niektorom EMOPe, vedel som ze hra solid a hlavne sa snazi vyzerat, ze to vie hrat, preto je schopny velkych foldov a vobec sa snazi hrat dobre. Pol hodinku pred touto rukou hral handu kde flopol flush, checkol flop, betol turn a dostal raise, ktory len dorovnal a ked sa river sparoval a super donho betol pol potu tak rozmyslal, plakal ze ma flush a ze ho musi asi foldnut a robil divadlo vyse 5 minut kym dorovnal – teda mal som read, ze jednak slowplayuje a po druhe ma problem s flushmi na sparovanych boardoch. Takze k mojej ruke – raisujem na 300, on call, pot je 700. Flop KT7r ale mam backdoor FD (T je v mojej farbe) a flop je slusny na cbet, takze betujem 450, on call. Turn 3c mi dava FD, takze barrelujem lebo predpokladam, ze moc silnych kralov v range nema a flop mohol dorovnat aj s druhym parom – bet 1100 on call, river paruje sedmicku a dava mi flush, on opat checkuje, valuebetujem 3000. Chvilku rozmysla ale nezda sa byt nejako vyvedeny z miery, asi po 2 minutach ma minraisuje na 6500. Na zaklade predchadzajucich hand je nepravdepodobne, ze by ma raisoval s nizsim flushom, mohol by mal Khigh flush, pretoze s handou ako KQs/KJs by sa na river dostal ale to su len dve komba a po tom co predviedol v hande predtym som si nemyslel, ze by bol schopny flush na sparovanom boarde raisnut. Druha vec je, ze TT/77 (4 komba) takto ako overeny slowplayer bude hrat velmi casto – netrvalo mi teda dlho a svoj nut flush som mu faceup foldol (ja viem - ale potreboval som si trochu zamachrovat) – dost ho to nastvalo :) potom ma cely den prenasledoval a tahal zo mna preco som mu to foldol a ci by som dorovnal ak by to pushol atd atd – povedal mi, ze mal fullhouse - ldo.

Par nevydarenych raisov pripadne cbetov ma priviedlo na 8k stack a bol som presadeny na novy stol. Moje prve 2 raisy ostali bez odozvy, takze ked som dostal UTG 66 som si to len limpol za 100 – chcel som zakaznikov a vyhrat velky pot, nielen ukradnut blindy – zakaznikov som dostal hned 5. Flop AJ6r som si betol za 400 – dufal som totiz, ze aspon jeden ma Ax tak reku preco nezacat budovat pot? BTN ma raisol na 2000, ja call a checkujem T turn, button betuje 3k a ja shipujem zvysok, on call s AJ a ja udrzim a doubleupujem na cca 16k.

Potom bohuzial som sa odblindoval/odstealoval/odcbetoval a slusnu cast stacku som prehral v hande, kde som dorovnal pri 150/300 blindoch UTG raise 900 s AJs, na flop sme sa dostali traja a ja som na 962 mal FD+overs. UTG cbetol co sice robil casto ale predsa len na takomto boade, s tak velkym sizingom aky dal a v 3way pote som tomu prikladal vacsiu vahu nez inokedy. Zvazoval som raise, ale boli sme cez 60BB deep, co sa mi zdalo trochu vela – asi pri 40BB by raise/get it in bol automaticky imo. Okrem toho on bol UTG, cize jeho range je silna a ja nechcem dostat reraise a dostat sa do allinu. Ako bonus som mal informaciu z predchadzajucej hry ked 3x cbetol flop a check/foldol turn – cize typicky „one and done“ typek, takze jeho hra na turne mi da informaciu o jeho hande. Jeho cbet 2500 som len dorovnal. Turn low blank a borec betuje 6000 na co som musel foldnut – vyzeralo to na overpair a nemal som odds drawovat.

S asi 10k stackom ma pri 150/300/25 blindoch presadili na dalsi stol, kde som krizom od seba mal nejaku madarsku miss alebo co to bolo – musim povedat ze velmi fit, velmi mila, super oblecok :) a celkom slusne hrala – respect. Potesili aj navstevy jej „telesne nadanejsej“ kamaratky :) - bolo sa na co pozerat.

Po par rukach sa odporucal riki69 sediaci veda missky (envy) ked checkraisoval allin s FD, bohuzial super mal TP a udrzal. Ja som sa za cenu asi 3k chipov dozvedel, ze tento stol nefolduje, najma typek obmiesto odo mna vlavo si pravidelne zaveril za 15% stacku s T8s a ked nieco trafil uz sa nepustil – musel som sa teda zatightit a cakat na handy, ktore ale neprichadzali – ani nevem ako som sa udrzal na tych 7-8k. Doslo k usmevnej epizodke, kedy typek s reklamnym trickom niecoho co sa zove educapoker predviedol unikatne 3brl caldowny s tretim parom za cele stacky – potesil najma ten kde pustil asi 80BB s QT (check/call style) na AJT42 boarde ked super si myslel ze bluffuje s KT – na riveri sa ukazalo ze v skutocnosti islo o thin valuebet. Dufam ze na tom educapoker studuje a nie tam vyucuje, lebo to by to mali premenovat na calling station schol.

Po prestavke nas presadili na feature table medzi x kamier a ja som si povedal, ze je cas zaziarit :). Bohuzial dealer si povedal, ze nie. Blindy boli 300/600/50 pri zivote som sa drzal pushmi proti late position openom s vecami ako A8o, 22, ktore mi chvalabohu vysli. Trosku ma skrelo, ze som 2x prsiel o value s AK, ked som to musel open pushovat vdaka loose poliakovi za mnou – ale hrialo ma pri srdci aspon to, ze som vedel, ze s AJ/AQ a KQ mi moj push dorovna – videl som ho totiz dorovnavat neuveritelne veci – vacsinou to vsak uluckoval.

Musim sam seba pochvalit za disciplinovanost a pekne foldy so stackmi zhruba okolo 10-13BB ked som proti EP raisom od tight hracov foldol napriklad 55 a 66. Jedna handa ktorou si teda nie som isty z pohladu pot odds bolo - miss limp za 800, tight francuz call, starsi tight nemec na CO iso raise na 3000 a ja mam na SB s 8k stackom AJs – bolo mi jasne, ze nemec netusi co je to iso raise a hlavne proti 2 hracom to nebude robit light. Ak by open raisoval po tom co vsetcia foldnu tak to tam bez rozmyslania posielam ale tu som predpokladal, ze jeho range je nieco ako AJ+/KQ/99+, proste ze horsie Ax nema, proti KQ som nie velky favorit a som pozadu za zvyskom jeho range. Problem vsak je, ze ak aj ratam s tym, ze dorovna vzdy a naozaj ma tuto ranget tak ci nahodou nemam kvoli dead money pot odds na to ist do hry aj ked viem, ze som horsi. Myslim, ze potrebuje okolo 40% eqity a to asi nemam. Foldol som, vsetcia fold, nemec ukazal AKo.

Moja sanca prisla, ked som opat raz repusholoval – tentokrat na UTG+1 proti loose UTG raiserovi s 99 s asi 9BB a Poliak dorovnavac UTG+3 instacoldcallol s AJo lol - zadarilo sa a mal som konecne aky taky stack 14k. Stale mi chodili o nicom karty, velky par som nevidel cely den okrem KK, s ktorym som na zaciatku dna ukradol blindy lol a JJ s ktorym ako som spominal som mierne vybral francuza. Nejake chipy som urobil, ked som s TT na BB pushol 15BB vs miss, ktora raisla v MP, foldla. O nieco neskor som stale na 400/800/100 leveli v MP raisol 88 na 2k, loose poliak 3bet na 6200 ja instaship svojich 16k s tym, ze to uz mi da – mal dorovnat 10k do 24k potu a on sa zacal krutit, vzdychat a foldol – ridiculous. Ozbrojeny takymto stackom som zacal hrat trochu zivsie a nakradol som sa az na 25k ked 30minut pred koncom hracieho dna (1:30 rano) v 500/100/200 leveli som neustal ai pf flip s QQ proti loose poliakovmu AK – gg me.

Myslim, ze toto bolo zatial turnaj, ktory som hral najlepsie – aj ma to tesi ale ked clovek stale nic netriafa tak je to strasne demotivujuce.
Naposledy upravil yegon dňa 05 Mar 2010 19:16, celkovo upravené 2 krát.

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 9:
dzejkej, haro, hegides, Horsey7, keso26, Kominak, pegas1975x, Renegade, Riddlah
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod ferkan 05 Mar 2010 15:45

no ale uz sa zlepsujes ... taky dlhy report z turnaja este nebol :)
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod hegides 05 Mar 2010 19:14

.a este aj very nice report, clovek by neveril ale taketo reporty (od teba) su dost edukativne.. velmi dobre sa to cita.. :gl:
Obrázok používateľa
hegides
 
Príspevky: 838
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 151 krát/108 krát
Karma: 14

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Mayday 05 Mar 2010 19:17

neboj yegone, ono to imo pride. pacia sa mi tvoje reporty aj myslienkove pochody, podla mna na to mas a nejaky ten big score urcite pride :) zatial si uzivaj aspon cestovanie :D
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Mar 2010 19:39

pridavam nejake foto co som vyhrabal na nete

teh yegon
Obrázok

"miss" sediaca oproti mne
Obrázok

"miss 2" a.k.a. "nadana" kamaratka
Obrázok

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 4:
keso26, pegas1975x, Riddlah, ROYAL SHlT
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Chlpo1989 05 Mar 2010 19:43

Krasny vyhlad :good:
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!